Pomysł na biznes

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Neonixos666 » 22 mar 2013, 18:05

matthies napisał(a):artykuł, mam nadzieję, że może być dla ciebie Neon ciekawy


artykuł jak najbardziej trafia w realia. Swoją drogą ostatnio myślałem że nie potrzebnie robiłem studia a tą kasą mogłem zainwestować w coś innego. I chociaż nie mam zawodu politologa :P to ciężko tu znaleźć pracę pod mój kierunek. Ostatnio się starałem to szybciej przyjęli kogoś niż ogłoszenie się pojawiło :| . Ogólnie nie sięgam wysoko i nie myślę o imperium w rok, raczej o biznesie który da mi zabezpieczenie i swobodę. Nie jestem wymagający i nie liczę od razu na kokosy.
Ostatnio wpadł mi pomysł też na koszenie sezonowe ogródków działkowych bo u nas sporo ich jest, ojciec oddaje mi kosiarkę, ogarnę ją trochę i mogę działać. Szkoda że nie mam haka bo przyczepka stoi nie używana a to zwiększa możliwości :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Justyśka » 22 mar 2013, 20:31

Biznes powinen być przemyślany, przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytać: co lubisz robić?, w czym jesteś dobry lub na czym się znasz na tyle, żeby to poprowadzić i sobie poradzić?, co jest potrzebne w Twoim regionie? , co się będzie sprzedawać?, na co jest największy popyt w regionie lub tez czego w nim nie ma?, jeśli już coś jest co byś chcial robić, to jaka jest konkurencja?, czy można się rozwijać w tym biznesie? Odpowiedż sobie na te pytania, może jeszcze inne Ci się nasuną na myśl, tak przy okazji. Zbadaj rynek, który Cię otacza, bo każdy biznes powinen być tworzony idywidualnie. :)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez matthies » 22 mar 2013, 21:05

Justyśka napisał(a):co lubisz robić?

Obrazek
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Neonixos666 » 22 mar 2013, 21:53

Ostatnio myślałem intensywnie nad monitoringiem opartym na kamerach Wifi, łatwy montaż duże możliwości i tak naprawdę prawie każdy ma w domu net dzięki czemu można podglądać co się dzieję gdziekolwiek się jest. Ofertę skierować do gospodarstw domowych i małych firm. Nie wiem o żadnej firmie w moim regionie która to robi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 22 mar 2013, 23:15

Neonixos666 napisał(a):Szkoda że nie mam haka bo przyczepka stoi nie używana a to zwiększa możliwości


No to je zwiększ :)
Neonixos666 napisał(a):Ofertę skierować do gospodarstw domowych i małych firm.

Gdybyś zostawił mi taką ofertę, trafiłaby od razu do kosza. Żeby mieć monitoring trzeba go naprawdę potrzebować...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Neonixos666 » 23 mar 2013, 01:16

Grzyby napisał(a):Żeby mieć monitoring trzeba go naprawdę potrzebować...


a żeby potrzebować części trzeba mieć samochód :P. Zawsze jest jakaś potrzeba i tak to się kreci.
Skoro wyrzuciłbyś do kosza znaczy że nie potrzebujesz, ale to nie oznacza że inni też. :)

Kiedyś chciałem produkować kostkę brukową, sąsiad mnie uprzedził i zwinął interes szybciej niż zaczął :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Leszek » 23 mar 2013, 03:12

Grzyby napisał(a):Żeby mieć monitoring trzeba go naprawdę potrzebować...

BZDURA. Ja zajmuję się m.in. zakładaniem monitoringów. Najczęściej w małych firmach i przede wszystkim w domkach prywatnych. Nie żyjemy już w komunie, kamerki, videofony i oświetlenie LEDowe w domach zaczyna robić się standardem. Nawet u mnie "na wiosce".
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Grzyby » 23 mar 2013, 10:54

Leszek napisał(a):BZDURA

Sam jesteś bzdura.
Jak ktoś nie potrzebuje, to nie założy.
Logiczne, czy zbyt skomplikowane?

Leszek napisał(a):Nie żyjemy już w komunie

A to cóż za "argument" wyciągnięty z kapelusza? I co to niby ma do rzecz, że "nie żyjemy już w komunie"?
A Ty "żyłeś", że tak się powołujesz na tamten okres, czy jak większość "znafcuf" tylko słyszałeś?



Taka sobie jeszcze luźna dygresja.

Leszek napisał(a):BZDURA

Ot i jednym słowem wyrzuciłeś na śmietnik jedno z podstawowych założeń marketingu.
Gdyby Kotler mył martwy, to wykonałby salto w grobowcu <rotfl>
Ostatnio edytowano 23 mar 2013, 11:40 przez Grzyby, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez matthies » 23 mar 2013, 11:07

sorry, ale ja raczej też bym monitoringu nie potrzebował. Ale nie można być też jednostronnym, ja nie potrzebuję, ale np mój sąsiad może chcieć. To wszystko to tylko kwestia odpowiedniego przebadania potrzeb rynku, co niestety nie jest łatwe.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez kinki » 23 mar 2013, 15:36

Grzyb, Twoich kosmetyków też wszyscy nie potrzebują. jedni umyją tanim szamponem z Biedronki, inni pojadą do profesjonalnego spa dla aut a jeszcze inni mają w tyłku czystość auta. ja jak bym miał domek jednorodzinny to chętnie założył bym monitoring i bym mógł go kontrolować będąc u rodziny 200km dalej :)
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6080 (458/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Justyśka » 23 mar 2013, 15:59

Ja również chętnie bym założyła monitoring w domku, ale mieszkam w bloku (niestety :P ). Poza tym dość już popularne to się robi w blokach w tzw. prywatnych osiedlach, co mi osobiście się bardzo podoba, na pewno w tak zabezpieczonym osiedlu czułabym się bardziej bezpiecznnie i komfortowo. Świat idzie do przodu, jest to fajny pomysł, teraz tylko musisz zbadać popyt na taki towar, może przeprowadż ankietę wśród potencjalnych klientów. ;)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez Neonixos666 » 23 mar 2013, 18:13

Justyśka napisał(a): Świat idzie do przodu, jest to fajny pomysł, teraz tylko musisz zbadać popyt na taki towar, może przeprowadż ankietę wśród potencjalnych klientów.


muszę nad tym pomyśleć i odpowiednio podejść do tematu. Pierwszymi klientami będą moi rodzice zapewne <lol> bo widzę że tego potrzebują :P

Panowie spokojnie, temat jest do luźnych przemyśleń i dyskusji :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 23 mar 2013, 18:55

kinki napisał(a):Grzyb, Twoich kosmetyków też wszyscy nie potrzebują.

Ale przecież to oczywiste Tomku i wcale tak nie twierdzę (chociaż mógłbym napisać "BZDURA" <glupek2> )
Dlatego piszę o potrzebach. Jak ktoś takich nie ma, to nie będzie chętny (mowa tu o każdym praktycznie produkcie).


Ale jak ktoś neguje to, nazywając zakup danego produktu na podstawie potrzeby (jaka by ona nie była) posiadania "bzdura", to można wręcz sądzić, że KAŻDY zakłada monitoring.
Czy ma taką potrzebę, czy nie.
Czy ma gdzie założyć, czy nie.
Czy go na to stać, czy też nie.<glupek2>

Aż ciśnie się pytanie – czy autor tego tekstu ma monitoring w swoim domu?


Justyśka napisał(a):w tak zabezpieczonym osiedlu czułabym się bardziej bezpiecznnie i komfortowo

A nie bałabyś się, że ktoś wykorzysta to do podglądania? ;) <lol>
Mnie osobiście od kamery na osiedlu, komfort by się raczej nie poprawił. Bo niby gdzie i z jakiego powodu?
No i rozgraniczmy monitorowanie osiedla (zwykle przez jakąś firmę zewnętrzną pobierającą za to jakieś cykliczne myto) od monitoringu "prywatnego" o jakim pisał Neonix. Bo to dwie różne rzeczy. :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Leszek » 23 mar 2013, 20:02

Grzyby napisał(a):Logiczne, czy zbyt skomplikowane?


Ty jednak jesteś trochę upośledzony albo "specjalnie nie rozumiesz". Bzdurą jest, że trzeba go

Grzyby napisał(a):naprawdę potrzebować.
jak to sam napisałeś.


Mamy takie czasy, że posiadanie monitoringu jest zachcianką jak smartphone czy tablet. I ludzi stać na to, bo koszt fajnej opcji kręci się koło 2 tys zł. Dużo? Nie. Tutaj nie ma znaczenia czy ktoś BARDZO potrzebuje czy trochę czy wcale nie. Tutaj liczy się fakt przekonania ludzi, że potrzebują. A to bardzo łatwe w dzisiejszych czasach.

Grzyby napisał(a):czy autor tego tekstu ma monitoring w swoim domu?

Oczywiście, że tak.

Co więcej. Mój pierwszy prowizoryczny monitoring założyłem własnie u siebie w pokoju. Zbudowany z kamerki internetowej za 30 zł, mikrofonu i starego laptopa. I tak dowiedziałem się, że "ktoś pożycza" sobie fajki bez mojej wiedzy. ale to taka anegdotka. :P
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Neonixos666 » 23 mar 2013, 21:04

Pamiętajmy iż potrzeby ludzkie są nieograniczone i zawsze człowiek będzie czegoś potrzebował dodatkowo potrzeby zmieniają się np. z wiekiem oraz sytuacją.
Bywa tak iż jeden powie ,,eee nie potrzebne mi to bo po co" i rzeczywiście będzie miał rację bez względu na to co mu o tym opowiemy. Drugi powie ,,mi też nie jest potrzebny", ale gdy powiemy mu iż będzie miał podgląd z tej kamery gdziekolwiek będzie i nie potrzeba montować drogich urządzeń już może zdecydowanie zmienić zdanie. Wszystko zależy od tego jak to przedstawimy dla konkretnej osoby.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 23 mar 2013, 21:39

Leszek napisał(a):Mamy takie czasy, że posiadanie monitoringu jest zachcianką jak smartphone czy tablet.

Czyli jest to (jakby nie patrzeć) potrzeba. I nie każdy musi takiego produktu potrzebować.
Pojąłeś czy dalej zbyt skomplikowane?


Leszek napisał(a):Ty jednak jesteś trochę upośledzony albo "specjalnie nie rozumiesz".

Sam jesteś upośledzony albo "specjalnie idziesz w zaparte".
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Justyśka » 24 mar 2013, 10:21

Spokojnie Panowie :) nie wyzywajcie się proszę, każdy może mieć inne zdanie, uszanujcie to ;)

Nie bałabym się, że ktoś to wykorzysta do podglądania, gdyż monitoring osiedlowy jest zakładany tylko na zewnątrz, nie w środku mieszkania. A prywatny to wiadomo, kto może mnie podglądać, chyba ja siebie sama :P
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez kinki » 24 mar 2013, 11:46

Justyśka napisał(a):kto może mnie podglądać, chyba ja siebie sama

albo zazdrosny mąż :P
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6080 (458/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez bieski » 24 mar 2013, 11:53

kinki napisał(a):albo zazdrosny mąż :P

W przebraniu misia <lol>

Dopisano N, 24 mar 2013, 10:54:

Leszek napisał(a): bo koszt fajnej opcji kręci się koło 2 tys zł.

Leszku zapodaj proszę zdjęcie z takiej kamerki z systemu za 2k, najlepiej zrobione po północy :>

Neo najlepszym pomysłem na biznes jest granie w lotto, może uda ci się wygrać :P
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Neonixos666 » 24 mar 2013, 12:15

bieski napisał(a):Neo najlepszym pomysłem na biznes jest granie w lotto, może uda ci się wygrać :P


Niestety nie mam szczęścia w tego typu grach. :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park