Rozrusznik, jak wyjąć ?

Postprzez syrena » 16 sty 2011, 18:08

Witam.

Muszę się zabrać za wyjęcie rozrusznika, proszę o podpowiedź jak to zrobić.
Dzisiaj przymierzałem się do tego, zdemontowałem obudowę filtra powietrza, dojście do srub jest do zgryzienia ale nie wiem którędy wyjąć rozrusznik. Proszę także o wskazanie który/e przekaźniki są od rozruchu.

Rozrusznik raz kręci raz nie, dzisiaj kręcił ale z minimalnym opóźnieniem startował. Jak wystartuje to kręci raczej dobrze.

mazda 6 2.0 136km, 2003r.

Pozdrawiam.
Edit by mod: Poprawiłem temat

Od: 24 lip 2010, 08:50
Auto: Mazda 6 2003 2.0 diesel 136 PS

Postprzez syrena » 18 sty 2011, 18:10

Koledzy, nikt nie wie?

Od: 24 lip 2010, 08:50
Auto: Mazda 6 2003 2.0 diesel 136 PS

Postprzez Bandit » 18 sty 2011, 19:57

No jak widać nie.
P.S.
Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj" kiedy chcesz coś dopisać. Skoro nikt Ci nie odpowiedział znaczy, że nikt nie chciał.
S I L E N T I U M
Vivere Militare Est
Si Vis Pacem Para Bellum
Carpe Diem
VS Memento Mori

Od: 21 mar 2010, 19:04
Auto: mat Kałasznikowa

Postprzez Enduro » 18 sty 2011, 22:07

zamocowany jest na skrzyni biegow przy pomocy dwoch srub, ale przed ich odkreceniem polecam koniecznie odkrecic klemy akumulatory, szczegolnie plusa !!!!
a potem kabel na rozruszniku/bendixie
dojscie raczej od dolu, i tak po odkreceniu srub mozna go wysunac
pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową

Od: 6 sie 2008, 22:37
Auto: M6 GH citd 2,2, ´12 , M6 GY1 citd DPF´07 Top Sport.
MX 5 NB FL, Prosie 996
Triumph- czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez nynuch76 » 21 sty 2011, 00:50

Dla ścisłości śruby są trzy na klucz 17 mm przed demontażem sprawdź kostkę stacyjki i przekaźnik rozrusznika <spoko>
Żadnej roboty nie wezmę! Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!!
Obrazek
downsizing kto to kur.a wymyslil
Klubowicz
CUP 2011 miejsce 1

Od: 31 sie 2005, 12:42
Auto: Mazda 6 sportkombi 2.0 diesel
Mazda wy"Miata" 2.5 benzyna

Postprzez zimnyM » 12 lis 2011, 22:37

Witam.
Podłącze się pod temat. Mam problem z odpalaniem auta. Wszystko jak dotąd było ok. Ostatnio zaparkowałem auto w garażu. Rano wsiadam, przekręcam kluczyk i nic. Wszystkie kontrolki zapalają się normalnie, czekam aż zgasną te które powinny i przekręcam na zapłon i nic- cisza. Jak dotąd przez 1,5 roku zdarzyło mi się to może ze 3 razy ale za drugą próbą odpalał. Dziś męczyłem się chyba z godzinę- przeczyściłem klemy baterii, odkręciłem przewody na rozruszniku i przeczyściłem i nic nie pomogło. W końcu w akcie desperacji obstukałem elektromagnes i sam rozrusznik kluczem i w końcu zakręcił. Potem w ciągu dnia jeszcze kilkanaście razy auto było odpalane i jeżdżone i normalnie paliło na dotyk. Wieczorem ostatni wypad na zakupy pod marketem przekręcam kluczyk i...powtórka- zero odzewu. No to maska do góry, małe łupnięcie w rozrusznik kluczem i odpala. Dodam jeszcze, że jak nie chce odpalić to przy dłuższym przytrzymaniu zapłonu resetuje się zegar i licznik kilometrów (TRIP). Sprawa wydaję się chyba jasna- trzeba wymontować rozrusznik i oddać do "speca". Kolega powyżej pisze jeszcze o przekaźniku rozrusznika. Czy to może również być powodem? Gdzie znaleźć ów przekaźnik? Dostęp do rozrusznika z tego co zaglądałem to jest ciężki ale chyba wykonalny mając garaż z kanałem? Może ktoś już wykonywał taką operację i podpowie czy z góry czy z dołu, co dodatkowo trzeba zdjąć?

Od: 20 lip 2010, 18:59
Auto: Mazda 6 Hatchback 2002 r. 2,0 diesel 136KM

Postprzez nynuch76 » 14 lis 2011, 02:01

Jak łupnięcie w rozrusznik pomaga to odpuść sobie szukanie przekaźnika <ok> tylko wymontuj rozrusznik i albo wymiana na inny albo regeneracja :>
Żadnej roboty nie wezmę! Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!!
Obrazek
downsizing kto to kur.a wymyslil
Klubowicz
CUP 2011 miejsce 1

Od: 31 sie 2005, 12:42
Auto: Mazda 6 sportkombi 2.0 diesel
Mazda wy"Miata" 2.5 benzyna

Postprzez Janusz626 » 28 lis 2011, 21:21

Witam, rozrusznik wyciągnąć górą, dołem nie ma szans żeby go wyjąć.

Musisz mieć kanał inaczej będzie bardzo ciężko, coś tam jeszcze pamiętam z demontażu, mianowicie:
-oczywiście klema plusowa z akumulatora musi być absolutnie zdjęta
-od spodu przy rozruszniku znajdziesz blaszkę/mocowanie a na niej chyba trzy zaworki (salenoidy) odpinasz trzy rodzaje wtyczek i część wiązki odsuwasz na bok żeby mieć troszkę miejsca i całość z zaworkami i przewodami odkręcasz i również na bok
-odkręcasz przewody z rozrusznika i akumulator
-demontujesz całą obudowę filtra powietrza, zaoszczędzisz sporo potrzebnego miejsca na grzechotkę z przedłużką
-rozrusznik jest przykręcony na trzech śrubach wkręcanych od strony skrzyni biegów (chyba dwie długie i jedna krótka lub odwrotnie... nie pamiętam), śruby są trochę schowane i prawie ich nie widać bo przeszkadza jakaś ponowna główna wiązka przewodów i pomiędzy nimi a raczej pod wiązką przechodzi przedłużka z nasadowym chyba 17 lub 19, jedna śruba chyba pod przewodem powietrznym od sprężarki i jedna śruba dostępna będzie od spodu grubej wiązki przewodów, najpierw wyszukaj śruby
– uważaj na kabelek na skrzyni od jakiegoś czujnika, ja przez przypadek wyciągnąłem przewody wraz z męskimi wsuwkami z wtyczki...
-wyjmujemy rozrusznik górą między chłodnicą/zbiorniczkiem wyrównawczym a silnikiem

Cewki rozrusznika nie demontowałem gdyż w moim problem tkwił w koszyku szczotek gdzie jedna sprężynka się totalnie wymsknęła i nie dociskała całkowicie jedną z czterech szczotek.
Obrazek

.

Od: 11 wrz 2007, 16:14
Auto: GH RF-7J '09
BK Z6 '05
ex GY RF-5C '03
ex X9 KJ '99
ex GF RF-2A '98
ex 323P B3 '97

PostTen post został usunięty przez dobrzyn22 2 lip 2014, 18:51.
Powód: porządki