Konkurs fotograficzny – dyskusja o zgłaszanych zdjęciach.

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 16:21

DARO MAZDA 323 napisał(a):skoro to zabawa to niech wszyscy mają równe szanse . Bramkarz nigdy nie będzie napastnikiem.

To kiedy fundujesz wszystkim ten sam model aparatu? Bo ktoś ma lepszy, a ktoś ma gorszy. Ten z gorszym przecież powinien mieć takie same szanse. Może wszyscy od razu będziemy fotografować to samo auto? No bo przecież ktoś może mieć ładniejsze i więcej głosów zdobędzie.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Koci@k » 30 maja 2016, 16:24

Chyba się skuszę i wezmę udział w turze "Mazda i kobieta" xD
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 16:25

Mr_Bartek napisał(a):kiedy fundujesz wszystkim ten sam model aparatu?


Po co aparat , przecież to grafika , komputer+tablet graficzny+LR w najnowszej wersji <spoko>

Dopisano 30 maja 2016, 16:27:

Koci@k napisał(a):Chyba się skuszę


Ale jako Modelka , czy Fotograf ??
Bo jak modelka to ja z racji wieku mogę stać po drugiej stronie "lustra" hahaha
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Koci@k » 30 maja 2016, 16:31

Jako modelka :D no fotografa właśnie nie mam <płacze> eh :(
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 16:34

Koci@k napisał(a):no fotografa właśnie nie mam


Fotograf ze mnie żaden ale polecam się :D
no chyba że koledzy znafcy to ja usuwam się w cień swojego statywu ;P
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Koci@k » 30 maja 2016, 16:40

Dobra dobra, te Twoje żadne umiejętności nadrobi moja osoba na zdjęciu i może coś by wyszło <lol>
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 16:44

em_dzej napisał(a):AloHa

Miły panie (kolejny zresztą) , po pierwsze nie wrzuciłem do neta, a wysłałem na "konkurs" na którym regulamin jest jasny i przejrzysty. Nie pozwolę sobie jednak by jakiś "ktoś" z foto kompleksami kreślił po moich , powtarzam moich pracach/fotkach/grafikach czy jak to sobie nazywacie.


Fotka znalazła się w necie to się nie dziw że po nim może latać.
Oburzyłeś się bo koś skrytykował Twoją obróbkę i zrobił ją po swojemu.

em_dzej napisał(a):Widać nie miała pojęcia że może rościć sobie prawa autorskie do tej pracy, ja niestety taką świadomość posiadam.
Proszę o zaprzestanie bicia piany i usuniecie prac o które prosiłem


Owszem może rościć swoje prawa tylko po co ?? Nikomu krzywda się nie dzieje. Ucieszyła się, że jej pupil na tyle się komuś spodobał i postanowił umieścić go w kalendarzu.
Gdyby umieścił psa z jej wizerunkiem to pewnie sprawa wyglądała by inaczej.

Moim zdaniem chodzi o krytykę bo gdyby "ktoś z foto kompleksami" napisał super fota wstawił zdjęcie i napisał co sądzisz o mojej wersji obyło by się bez zgrzytów i oburzenia.

jpski napisał(a):Pierwszy raz wziąłem udział w konkursie i nie powiem bo podniosłem trochę nasycenie kolorów w związku z posiadaniem lipnego sprzętu fotograficznego i zająłem 4 miejsce. Jak na debiut to i tak nieźle, więc sądzę, że i bez przesadnego rasowania też można powalczyć


Delikatnie w dobrym guście nie zaszkodzi, laik się nie połapie. <spoko>

em_dzej napisał(a):Fotograf ze mnie żaden ale polecam się :D
no chyba że koledzy znafcy to ja usuwam się w cień swojego statywu ;P


Bardziej grafik niż fotograf :P
znafcy ?? próbujesz urazić tych co im się Twoja fota nie podoba ??
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 16:56

Maniekvip napisał(a):Oburzyłeś się bo koś skrytykował Twoją obróbkę


Raczysz sobie żartować <lol> , mam centralnie, wiesz gdzie to co mówicie o mojej fotce

Maniekvip napisał(a): zrobił ją po swojemu.


pan się poprawi i przygotuje , a nie pisze żeby bić pianę i zaistnieć
ja to ten drugi , znaczy ten pierwszy hahaha

Maniekvip napisał(a):napisał co sądzisz o mojej wersji obyło by się bez zgrzytów i oburzenia.


o i znowu babol , czytamy i piszemy ze zrozumienie <spoko>

Maniekvip napisał(a):Bardziej grafik niż fotograf


niestety nie znam sie wcale na grafice , na fotografii chyba też

Dopisano 30 maja 2016, 17:05:

Maniekvip napisał(a):znafcy próbujesz urazić tych co im się Twoja fota nie podoba


Nie mam najmniejszego zamiaru nikogo urażać , to panowie wylali kolejny raz ( i kolejny rok z rzędu )
na moja skromną osobę swoje żale i flustracje. Bo on znowu wygrał .
Koniowi się pożalcie ma duży łeb i jeszcze większą <dupa> może was zrozumie <faja>

Doskonale się bawię , mam masę czasu i dostęp do neta .
Miałem sie nie wypowiadać ale tak mnie rozbawiliście że nie mogę się powstrzymać

A jeśłi myślicie że coś tym osiągniecie to się mylicie srodze , przygotuję kolejną prace i znowu wam szczeny opadną , z tego bądz innego powodu .
Bo mam pomysły i możliwości <diabełek>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 17:12

Jeśli masz gdzieś to co ktoś mówi o Twojej focie to skąd to oburzenie ??

Jeśli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chyba Ty.

W dodatku powycinałeś jakieś fragmenty odpowiedziałeś na nie i wyszła z tego kicha, taka dyskusja jest bez sensu.

Jak ktoś by przeczytał tylko Twój post a nie całość to pomyśli że jakiś ułomny jestem.
No chyba że miałeś na celu zrobić ze mnie debila.

Mi szczena nie opadnie, wręcz przeciwnie na wymioty mi się zbiera od tego retuszu.

Nigdy nie czepiam się autorów tylko nadesłanych prac, na pierwszym miejscu zgodność z tematem a potem przeróbki. Regulamin jest daremny i nic na to nie poradzę.

Dla mnie prace mogły by być anonimowe, nie znam Was, nie potrafię rozpoznać po aucie. Jeśli bym się skoncentrował to może przypasował bym 3 nicki do auta.
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 17:19 przez Maniekvip, łącznie edytowano 1 raz
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 17:18

Ale logicznie rozumując jeśli zdjęcia, nazwijmy je naturalnymi, są ładniejsze to pokażcie to wysyłając takie zdjęcia, a nie robiąc to słowami. Pokażcie jakie ładne i ciekawe zdjęcia robicie tak by ludzie na nie zagłosowali. Jeden potrafi obsługiwać lustrzankę i używa Lightroom, a drugi robi zdjęcia telefonem. I jedne i drugie wygrywają jeśli są ładne. Co nie jest zakazane to jest dozwolone więc pokażcie jakie ładne zdjęcia robicie, a nie lobbujecie konkurs bo ktoś coś potrafi, a Wy nie. Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej by każdy robił zdjęcie tym samym urządzeniem, tego samego auta i o tej samej porze. Tak będzie fer. ;)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 17:26

Zaprzeczasz sam sobie.
Nawołujesz na wrzucanie ładnych fotek robionych czymkolwiek no OK super, popieram !!
Tylko dlaczego popierasz też retusze. Albo jedno albo drugie.
Połowa userów wrzuci fotkę przerobioną w kilku programach i ta fotka zrobiona czymkolwiek wygląda jak kupa. Blada, ciemna, za jasna czy coś w tym stylu.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez DARO MAZDA 323 » 30 maja 2016, 17:32

Dużo postów można pisać tylko czy to coś zmieni ? CZEKAM na wypowiedź stachana lub kogoś z zarządu klubu.
Jednym z kryteriów zdjęcia przyjmowanego do konkursu jest brak znaków loga ramek itd dziwne a potrójna obróbka w programie graficznym może być ?

Potem pojawia się następne ale kto będzie osadzal czy zdjęcie jest po obróbce czy nie ?
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2865 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 17:37

@Maniekvip – nie zaprzeczam sam sobie. Wygrywają zdjęcia przerobione bo najwidoczniej takie się podobają. Czy zależy to od kadru, fotografowanego obiektu czy retuszu, nie wiemy. Możemy jedynie gdybać czy takie zdjęcie bez retuszu by wygrało bo dowodów nie mamy. Ale jeśli potrafisz zrobić takie ładne naturalne to zrób i pokaż. Jeśli ludziom się spodoba to będą głosować. Chyba lepiej aby wygrało najlepsze zdjęcie niż sztucznie tworzyć bariery bo ktoś potrafi coś czego Ty nie.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 17:45

DARO MAZDA 323 napisał(a):Dużo postów można pisać tylko czy to coś zmieni ? CZEKAM na wypowiedź stachana lub kogoś z zarządu klubu.
Jednym z kryteriów zdjęcia przyjmowanego do konkursu jest brak znaków loga ramek itd dziwne a potrójna obróbka w programie graficznym może być ?

Potem pojawia się następne ale kto będzie osadzal czy zdjęcie jest po obróbce czy nie ?


Ramek też nie może być, ale jak ktoś zaciemni fotkę na około to jest spoko.
Miały być zmiany, o ile się nie mylę był też temat o zmianach czy jakoś tak.
Padła propozycja nazwanie fotek przy obiektach np Maniekvip Stadion Narodowy albo Maniekvip gmach sądu
Obiecywano gruszki na wierzbie.
Jury będzie osądzać <faja> z tej edycji 3 foty aut bo aż rażą w oczy.

Mr_Bartek napisał(a):Możemy jedynie gdybać czy takie zdjęcie bez retuszu by wygrało bo dowodów nie mamy. Ale jeśli potrafisz zrobić takie ładne naturalne to zrób i pokaż. Jeśli ludziom się spodoba to będą głosować.


Zakażmy retuszu to się dowiemy czy Ci co wiecznie przerabiają są mocni bez przeróbek.
Parę razy startowałem bez sukcesów, trudno.
Przynajmniej fotki zawsze były zgodne z tematem i bez przerabiania.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 17:48

Maniekvip napisał(a):skąd to oburzenie


Nie ma żadnego oburzenia , jest tylko zabawa i śmiech z waszych żali i tekstów
Nie podoba mi się tylko to że ktoś czytaj pan dicon "kreśli" jakieś herezje po mojej pracy.
Chce mi coś udowodnić na podstawie moich prac proszę na PW , nie na forum którego jestem czytelnikiem.Chce cos pokazać wszystkim , na forum niech to robi na podstawie swoich Fotografii najlepiej tych konkursowych badz wystawowych sam chetnie obejrze bo lubię

Maniekvip napisał(a):czytaniem ze zrozumieniem to chyba Ty

Ja nie mylę pracy jednej z druga i nie wypisuje bredni , piszę co myśle bo taki juz jestem , nie każdy to lubi (jak to mawiał taki jeden) ale to już jego brocha

Maniekvip napisał(a):wręcz przeciwnie na wymioty mi się zbiera od tego retuszu


to idz se chłopie żygnij zdrowo może otrzeźwiejesz, a no i prysznic weź lub wiadro na głowę po fakcie :]

Maniekvip napisał(a):nie znam Was,


to nasze szczęście , choć może byś nie pisał takich bredni ;)

Dopisano 30 maja 2016, 17:52:

DARO MAZDA 323 napisał(a):CZEKAM na wypowiedź stachana lub kogoś z zarządu klubu


Ja też , bo licze że dostaniecie po ostrzeżonku i się skończy "babcyne sranie"

Maniekvip napisał(a):Zakażmy retuszu to się dowiemy czy Ci co wiecznie przerabiają są mocni bez przeróbek.


Tak super Maniek na recenzenta i krytyka <jupi>
Wiesz ja będę wysyłał do Ciebie na PW , o ile pozwolisz mi zaśmiecać skrzynkę , fotki przed wysłaniem na konkurs i ty mi powiesz czy ja mogę wysłać czy nie OK <co?> <co?>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez KMBak » 30 maja 2016, 17:53

A ja ponawiam pomysł na dwa zdjęcia (jako jedna z propozycji), czyli gołe i obrobione. <oczko> Każdy sam sobie odpowie czy mu pasuje taka przeróbka. :>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 17:55

em_dzej napisał(a): :]
Maniekvip napisał(a):nie znam Was,


to nasze szczęście , choć może byś nie pisał takich bredni ;)


Ja wiem, że hejterzy są nielubiani. Napisałem to w kontekście tym, że oceniam pracę a nie ich autorów.
Nawet jak byś był moim ukochanym bratem, ojcem czy przyjacielem to fotkę ocenił bym tak samo.

Chyba nie sugerujesz tego że: znamy się to na siebie głosujemy :P

em_dzej napisał(a):Ja też , bo licze że dostaniecie po ostrzeżonku i się skończy "babcyne sranie"

Maniekvip napisał(a):
Zakażmy retuszu to się dowiemy czy Ci co wiecznie przerabiają są mocni bez przeróbek.


Tak super Maniek na recenzenta i krytyka
Wiesz ja będę wysyłał do Ciebie na PW , o ile pozwolisz mi zaśmiecać skrzynkę , fotki przed wysłaniem na konkurs i ty mi powiesz czy ja mogę wysłać czy nie OK


Straszysz ostrzeżeniem ?? Tylko rozmawiam nie obrażam nie wyzywam, wyrażam swoją opinię to chyba nie jest zabronione ??

Wysyłaj chętnie zobaczę fotkę w wersji naturalnej.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez francesco_franco » 30 maja 2016, 18:11

Zróbmy konkurs na zdjęcie które otrzyma najmniej hejtu <czarodziej>

Się człowiek zastanawia czy startować w takiej atmosferze.
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 18:19 przez francesco_franco, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 20:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez Yoki » 30 maja 2016, 18:17

Bartek i pare osób broniących obecnego statusu zdjęć mają rację. Dlatego, że to nie jest konkurs na "czystą" fotkę ale konkurs na najładniejsze zdjęcie. Skoro ludowi się to podoba to nic Wam do tego.
Ja sam akurat w tej turze nie głosowałem na zwycięskie fotki bo mi się nie podobały i to jest jedyna droga aby zmienić zwycięzców. Zróbcie ładniejsze fotki wygrajcie parę konkursów i zmiany same nastąpią. NIC na siłę.
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 19:08

AloHa

Chwilę mnie nie było ale juz wróciłem <cisza>
Wcieło mi jeden długi @ , ale co tam napisze raz jeszcze bo warto

KMBak napisał(a):A ja ponawiam pomysł na dwa zdjęcia


OK ja wchodzę i teraz tak, słuchaj i odpowiedz
ustawiam jak zawsze statyw kadr itp , zakładam filtry na obiektyw polar , jakas połówke może .
Strzelam Raw <jupi>
wyciagam kartę idę do Gejszy do bażnika wyciągam laptop zrzucam RAW i odpalam LR.
patrzę jest ok kadr jest spoko czysty przemyślany , balans bieli trochę kuleje przesuwam suwaczkami ok spisuje wartość
mała trochę dynamika i kontrast przestawiam spisuje wartość , o chmury przepalone trzeba dołożyć połówkowy filtr szary na pół kadru i dodać expo o +1,5 EV .
Wracam do statywu , wkładam kartę, biore kartkę i wprowadzam :
ustawiam JPG zamiast Raw i program "zachód słońca" daje ostrośc +3 i kontrast + 5 , dodaję tez nasycenie powiedzmy + 7 acha jeszcze dynamika wiec włączam D-Range na max a co tam + 6 , balans ustawiam według spisanych danych
chmury trochę się przestawiły miejscami ale dalej OK jest równowaga
Robie pstryk z pilota , mój leciwy aparat robi JPG .
I co to jest zdjecie
KMBak napisał(a):gołe

czy już może
KMBak napisał(a):obrobione

bo dla mnie obrobione , ale prosto z karty , tylko filtry których używam zawsze , plus ustawienie lustrzanki czy tez każdej innej "idioten kamery" ze średniej półki
<co?> <co?> <co?>

Wiec pomysł jest z <dupa> od początku do końca

Ale jak chcecie to ja moge wysyłać takie właśnie JPG prosto z karty :]

Maniekvip napisał(a):Nawet jak byś był moim ukochanym bratem,


No to już poleciałeś jak Batman , ale wiem do czego pijesz znam kilka kilkanaście osób z forum i sa to ludzie, jak mniemam, którzy głosują wedle własnych spostrzeżeń , a nie znajomości <spoko>
W ubiegłym roku "trzepliście wacka " o to że robię Kastingi na NM , na najładniejsza fotkę z kilku. OK to mogło być nie fer , wobec innych. Tego juz nie robię choc według mnie nie było to nic zdrożnego to , znależliście sobie nowy temat do hejtu

Maniekvip napisał(a):Straszysz ostrzeżeniem

Nie nie straszę ,sam jadę po cienkiej lini i jak dostane ostrzeżonko to to biorę na klate i tyle <ok>

Czekam na odpowiedź pana dicona od którego wszystko się zaczęło , zobaczymy co ma do powiedzenia. Może nas czymś zaskoczy , bo tą fotką na "hałdach" jak na zawodowca to się raczej nie popisał.
Czekam może być na PW ;)
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd