Konkurs fotograficzny – dyskusja o zgłaszanych zdjęciach.

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez Maniekvip » 29 maja 2016, 13:16

Gratuluje autorom zdjęć nr 15, 11 oraz 17 !! Dla mnie to Wy jesteście na podium <spoko> Ciekawe zdjęcia bez ordynarnego retuszu.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez DARO MAZDA 323 » 29 maja 2016, 21:33

wszytsko fajnie ale w końcu trzeba bedzie do regulaminu wprowadzić zmiany .

Stachan – zdjecia bez dodatkowej obróbki

Proszę powaznie się nad tym zastanowić !!!

Bo na razie to wygrywa retusz a nie sztuka .

Tyle ode mnie.
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez Maniekvip » 29 maja 2016, 21:43

DARO odpuść bo to walka w wiatrakami.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez DARO MAZDA 323 » 29 maja 2016, 21:57

Maniekvip napisał(a):DARO odpuść bo to walka w wiatrakami.


<nie> bo to mnie już zaczyna irytować .
A mam Trochę większe prawa i możliwości na tym forum niż Ty a jak też jesteś za to jest już nas dwóch !!!

Tylko PIS nie zminienia zdania dla nich czarne zawsze jest czerwone.
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez KMBak » 29 maja 2016, 22:23

Wiesz... Odgórny ban bez sensu jest (i znowu się zacznie). Ile to fotek miałem, w których kadr trzeba poprawić – choćby minimalnie. Prawie wszystkie. To już obróbka. Sam wygrałem zdjęciem z odbarwionym tłem. Nie ma co świrować. Póki ludzie wybierają podrasowane będzie taki trend – jak Venezuelskie Miss. ;) Jak się ludziom przestanie podobać, bo się znudzi to podaż będzie mniejsza. Na moje oko przy tak surowych regułach zostałyby 3 foty w konkursie. "It sucks".

Stachan – o tym rozmawialiśmy PW. <oczy>

Przepraszam, bo to chyba ja wywołałem ten Shit Storm. <nie powiem>

DARO MAZDA 323 napisał(a):A mam Trochę większe prawa


Z tym to przesadziłeś. Z całym szacunkiem mimo swoich funkcji nie możesz – inaczej – nie powinieneś zaprowadzać swoich porządków – chyba, że będzie głosowanie zakazie obróbki – i demokratycznie (sic!) takie będzie ustalenie. Ale raczej nie będzie. Sam się sprzeciwie. Chyba... Że... Wprowadzić zasadę przesłania dwóch foto! :]
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez dicon » 30 maja 2016, 00:42

KMBak napisał(a):To już obróbka.


Raczej przeróbka, a właściwie podchodzi to już bardziej pod efekty graficzne.
Proponuję zmienić nazwę konkursu na "Konkurs graficzny", bo to co się dzieje, to nie ma nic wspólnego z fotografią.
W ogóle sam już nie wiem o co chodzi w tym konkursie? Czy chodzi tu o walory artystyczne, o przedstawienie swojego pojazdu w jak najlepszym świetle, równej kompozycji czy jedynie piznąć głosującym paletą oczojebnych barw prosto z kosmosu?
Fotografią na poważnie zajmuję się już blisko 9 lat, przez prawie 2 lata żyłem obrabiając grafikę, swoje zdjęcia posłałem na kilkadziesiąt różnych konkursów, miałem nawet 2 wystawy swoich prac, ale takiego czegoś jak tu na forum jeszcze nie doświadczyłem...

Pan em_dzej, bez urazy, pojechał po bandzie. Twierdzi, że wywołuje RAW-y, ale nie zerknął w histogram swojej fotografii. Ktoś, kto fotografuje w RAW-ach raczej powinien tam zerknąć, no ale zdarza się.

Po drugie, w ogóle kiedy te zdjęcie było robione? W nocy, czy w dzień? Sądząc po padającym świetle to chyba w dzień, ale patrząc na niebo to chyba w nocy? Czy to po prostu efekt nieudanej obróbki?

O przekontrastowaniu i przesyceniu kolorami myślę, ze już nie ma sensu wspominać.

Bejsu z całym szacunkiem dla Ciebie, Twoje zdjęcie jest na prawdę dobre, kadr, kompozycja. Ale z kontrastem przegiąłeś, przez co ja widzę same czarne plamy na zdjęciu, to Twój histogram:
bejsuhsgr.jpg


Nie uważasz, że Twoje zdjęcie było by lepsze, jeżeli wyglądało by tak:
Bejsu.jpg

a nie tak:
Bejsu_oryg.jpg


Poważnie ludzie? Głosujecie na takie zdjęcia? Po raz kolejny zawiodłem się na użytkownikach forum mazdaspeed...

P.S. proszę, nie pisać, ze jestem jakimś "znaFcą", bo to już wiem, a o bólu pupy też mi się już znudziło :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2014, 20:57
Posty: 209 (4/6)
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 3 BK Top '05, 2.0 MZR (LF)

Fiat Punto 55 SX, 96'

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 01:20

dicon napisał(a):Poważnie ludzie? Głosujecie na takie zdjęcia?

Poważnie. :)

Zdjęcie ma się podobać głosującym, ale nie musi być profesjonalnie wykonane pod względem technicznym. Patrzysz na to jakby dobre zdjęcie było wzorem matematycznym. Nie każdy jest fotografem. Nie dla każdego liczy się histogram, kontrast czy kadr. Zdjęcie ma się po prostu podobać. A jeśli się nie podoba to chyba nie jest to wina głosujących. ;)

PS. Akurat oryginał fotki Bejsu o wiele bardziej mi się podoba.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 11:03

DARO MAZDA 323 napisał(a):a jak też jesteś za to jest już nas dwóch


Rok temu było nas trzech albo czterech. Baa nawet obiecano zmiany w regulaminie. Niestety obiecanki cacanki a głupiemu radość.
Wtedy oprócz retuszu zdjęć walczyliśmy też oto aby uściślić tematykę bo wiele zdjęć było kompletnie nie na temat.

Mr_Bartek napisał(a):Zdjęcie ma się podobać głosującym, ale nie musi być profesjonalnie wykonane pod względem technicznym.


No własnie ma się podobać nie musi być doskonałe !! Więc po co ta cała masa retuszy i poprawek.
Zgoda przejaskrawiło nam koło w aucie albo ptak narobił na maskę to lekko to poprawiam i wsio.

Zdjęcie, które wygrało jest zgodne z tematyką, kadr dobry, zapewne bez tych przeróbek miało by spore szanse wygrać.

Zdjęcie robi wrażenie, mamy efekt WOW ludzie głosują, ale moim zdaniem nie oto tutaj chodzi.
Ktoś wyżej dobrze napisał, to konkurs foto a nie graficzny.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 11:44

Autor takie zdjęcie przygotował na konkurs i na takie ludzie głosowali. Jest to tylko zabawa, a regulamin tego nie zabrania. Jeśli Ci się nie podoba to nikt nie zmusza Cię do głosowania na nie. To tak jakby się czepiać zawodów miss bo są to konkursy piękna, a nie makijażu. :)

Maniekvip napisał(a):Zgoda przejaskrawiło nam koło w aucie albo ptak narobił na maskę to lekko to poprawiam i wsio.

Tak wybiórczo się nie da, a udowodnić, że to nie jest oryginalne zdjęcie też w niektórych przypadkach jest trudne. Więc albo rybki, albo akwarium.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez DARO MAZDA 323 » 30 maja 2016, 11:57

Chłopaki ja tam wolę naturalne piękno bez sylikonów , skalpela i botoksu .
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 12:09

AloHa

Najlepiej z mojej strony było by się nie odzywać i nie brać udziału w Waszych przepychanka.
Proszę jednak pana dicona o nie "szastanie" moją "pracą" wysłaną na konkurs.
Skoro jest pan taki znany i lubiany w sferach foto konkursów i wystaw, to zdaje pan sobie sprawę z moich praw autorskich co do tej pracy , owszem wysyłając swoją prace się ich zrzekłem ale nie na pana rzecz.
Proszę o usunięcie moich poprzerabianych prac przez pana osobiście lub przez admina .
Oczywiście może pan zainteresowanym wytłumaczyć o co panu chodzi w wielkiej "Sztuce fotograficznej" której jest pan przedstawicielem ale bez moich prac.

Resztę "pieniaczy" zapraszam na PW <głaszcze>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez francesco_franco » 30 maja 2016, 14:34

Ludzie wyluzujcie pachwiny ;P hahaha bo się w sobie zamknę i nic Wam nie wyślę już :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 20:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez Koci@k » 30 maja 2016, 15:10

dicon napisał(a):Fotografią na poważnie zajmuję się już blisko 9 lat, przez prawie 2 lata żyłem obrabiając grafikę, swoje zdjęcia posłałem na kilkadziesiąt różnych konkursów, miałem nawet 2 wystawy swoich prac, ale takiego czegoś jak tu na forum jeszcze nie doświadczyłem...


Hmm... różnica jest taka, że to forum motoryzacyjne, konkursy fotograficzne są dodatkiem tylko, w którym albo ktoś chce brać udział albo nie i tak samo z głosowaniem wygląda :) Również regulamin stworzony jest tak aby każdy mógł wziąć w nim udział-czy robi zdjęcia lepszym aparatem czy telefonem (bo i takie prace zajmowały miejsca na podium). Póki co w większości wygrywają prace "poprzerabiane" i to akurat zależy od głosujących a nie samych zgłaszających swoje zdjęcia, bo przecież do wyboru są również nie "przerabiane" i nikt nie zabrania na nie głosować. Jak ktoś wcześniej wspomniał-jeżeli jest popyt na tego typu zdjęcia to będzie grupa ludzi, którzy dostarczają tego czego oczekują głosujący oraz będzie druga grupa, która z różnych przyczyn wyśle zdjęcia naturalne (bez przeróbek). Ja nie widzę w tym nic dziwnego póki co...
Poza tym, no ludzie, przecież to tylko konkurs dla zabawy-nikt tu nowej szóstki nie wygrywa więc nie wiem czy jest się o co aż tak spinać :)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 15:41

Mr_Bartek napisał(a):Tak wybiórczo się nie da, a udowodnić, że to nie jest oryginalne zdjęcie też w niektórych przypadkach jest trudne. Więc albo rybki, albo akwarium.


No przecież wystarczy zerknąć i każdy laik zauważy te max korekty, przeróbki itp. delikatnych poprawek się nie czepiam.

em_dzej napisał(a):Skoro jest pan taki znany i lubiany w sferach foto konkursów i wystaw, to zdaje pan sobie sprawę z moich praw autorskich co do tej pracy , owszem wysyłając swoją prace się ich zrzekłem ale nie na pana rzecz.


Wrzuciłeś fotkę do neta to teraz nie lamentuj, że ktoś z niej skorzystał, teraz nawet szukajka google może ją wyświetlić. Samo zdjęcie może zostać powielone i wykorzystane gdziekolwiek, a Ty nie będziesz tego świadom. Koleżanka fanatyczka psów znalazła kiedyś swojego psa w kalendarzu !! Fotką pupila pochwaliła się na forum. Rzecz jasna nikt się jej o pozwolenie nie pytał.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez jpski » 30 maja 2016, 15:43

Koci@k napisał(a):ludzie, przecież to tylko konkurs dla zabawy


Dokładnie, chodzi właśnie przecież o zabawę, więc myślę, że ta cała dyskusja nie była potrzebna. :)
To takie moje zdanie...
Pierwszy raz wziąłem udział w konkursie i nie powiem bo podniosłem trochę nasycenie kolorów w związku z posiadaniem lipnego sprzętu fotograficznego i zająłem 4 miejsce. Jak na debiut to i tak nieźle, więc sądzę, że i bez przesadnego rasowania też można powalczyć <cisza>
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2008, 13:59
Posty: 933 (1/7)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Jest:
-W poszukiwaniu?
-Micra K12
Było:
Avensis T27 '11, 2DY, 6GH, Micra K11, Avensis T25, 407SW, 6GG, 626GF, 323F BA

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 15:55

AloHa
Maniekvip napisał(a):Wrzuciłeś fotkę do neta to teraz nie lamentuj


Miły panie (kolejny zresztą) , po pierwsze nie wrzuciłem do neta, a wysłałem na "konkurs" na którym regulamin jest jasny i przejrzysty. Nie pozwolę sobie jednak by jakiś "ktoś" z foto kompleksami kreślił po moich , powtarzam moich pracach/fotkach/grafikach czy jak to sobie nazywacie.

Maniekvip napisał(a):nikt się jej o pozwolenie nie pytał


Widać nie miała pojęcia że może rościć sobie prawa autorskie do tej pracy, ja niestety taką świadomość posiadam.
Proszę o zaprzestanie bicia piany i usuniecie prac o które prosiłem
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez DARO MAZDA 323 » 30 maja 2016, 16:00

jaką zabawę ?????

skoro to zabawa to niech wszyscy mają równe szanse . Bramkarz nigdy nie będzie napastnikiem.
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez KMBak » 30 maja 2016, 16:03

Koci@k napisał(a):nikt tu nowej szóstki nie wygrywa


Szlag, a już myślałem. hahaha
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez zelka » 30 maja 2016, 16:08

DARO MAZDA 323 napisał(a): Bramkarz nigdy nie będzie napastnikiem.

Mojego znajomego z klubu (Lech Poznań – via Marcin Kamiński, tak były sąsiad) kolega zaczynał jako bramkarz, a obecnie jest napastnikiem – via Marcin Robak.
Ale to tak odbiegając od tematu...
Mi się podsycone, nasycone, pokoloryzowane – jak zwał tak zwał, zdjęcia nie podobają i na nie nie zagłosowałem. :)
Dlatego chyba nigdy nie wezmę udziału w konkursie, bo ja nawet na paincie się nie znam. <lol>
Koci@k napisał(a):Póki co w większości wygrywają prace "poprzerabiane"

Bo nie bierzesz udziału i dlatego. :D
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 16:10 przez zelka, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 16:09

DARO MAZDA 323 napisał(a):Bramkarz nigdy nie będzie napastnikiem.


Heh padłem , nie dość że krytyk fotografista to jeszcze mistrz słowa i ciętej riposty <spoko>

Na piłce się nie znam bo to nie moje klimaty , ale słyszałem że bramkarz strzelił GOOOOLLLLA , albo też
dzięki niemu mecz został wygrany.
Wiem nie zrozumiałem "żaluzli" , ale ja jestem puzonista i tylko się na suwakowaniu znam
PS.
oddalcie się panowie i się ochłodzcie odrobinę najlepiej pod prysznicem <głaszcze>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd