Konkurs fotograficzny – dyskusja o zgłaszanych zdjęciach.

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 21:43

No i już mamy problem. 16 to moim zdaniem mocny retusz. Co teraz?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 21:58

Otwieram i co widzę powiem Ci mam czas i zimne piwo to ci powiem <rotfl>

Maniekvip napisał(a):Zielona Mazda w pierwszym poście stachana


Zdjęcie z tury zeszłoroczne "HDR" nie wygrało nie zajęło nawet 2 miejsca dalej nie pamiętam .
Mocno podrasowane na temat kadr poprawny gośc sie przygotował szacun <spoko>
3 Kadr ładny , zachowane proporcje , samochód dyskretnie sie czai , dużo nieba , ale chmury ładne i to nie przeszkadza , obróbka jest ale nie drastyczna
5 tutaj nie mam zdania ale ty,daro i dicon sie już wypowiedzieliście ;P

14 kadr równy nic sie nie wali droga prowadzi wzrok do słońca , expo trudne bo pod światło cienie znośne dostało mój głos

15 dobry przemyślany kadr , pół na pół na pół , wbrew zasadą tak sie czasami robi , obróbka jest ale dyskretna choć niemała , ciuchy całe zółte do prania na 100% :D poszedł mój głos

16 kadr centralny , przejechane sztuczne rozmycie , nie zwróciło mojej uwagi

17 tez nie zwróciło bez komentarza

i tyle
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 21:59

em_dzej napisał(a):Gubisz się w zeznaniach , łapiesz się już wszystkiego dookoła co ci się przypomni, byle twoje/wasze było na wierzchu tak niestety nie jest <głaszcze>


We trójkę nic nie ugramy, KWA ma większą siłę przebicia. Pamiętaj, że ja przeróbki stawiałem na drugim miejscu od zawsze, pierwsza była tematyka.


em_dzej napisał(a): "umisz"


Myślisz,że jesteś zabawny ?? Żenada :|

em_dzej napisał(a):nie dośc że nie wiesz juz czego sie łapać , to "plujesz" na wszystkich w koło
wrzucasz innych do jednego wora bo śmią sie nie z gadzać z waszymi postulatami .
Kup se chłopie "Fotografia dla początkujących " a twoja pstrykaczka za 750 jeszcze cię zaskoczy <nauka>


Powatrzaż to samo w jednej wypowiedzi.
My nie zgadzamy się z Waszymi, Wy z naszymi. My plujemy na Was, Wy na nas.
Możliwości swojego aparatu znam doskonale.
Konkurs to zabawa foty robię tym co mam pod ręka z funkcją aparatu <lol> Przecież obrobić można wszystko hahaha

Mr_Bartek napisał(a):No i już mamy problem. 16 to moim zdaniem mocny retusz. Co teraz?


Jury powinno liczyć minimum 3 osoby i zdecydować większością głosów. Myślę, że te najmocniejsze retusze by odpadły.

em_dzej napisał(a):Zdjęcie z tury zeszłoroczne "HDR" nie wygrało nie zajęło nawet 2 miejsca dalej nie pamiętam .


Zdjęcie przykładowe. Profesjonalistą nie jestem ale wydaje mi się że z HDR ma mało wspólnego.

em_dzej napisał(a):17 tez nie zwróciło bez komentarza


Teren bardzo fajny, zgodność z tematyką jak najbardziej.
Bez komentarza bo podważył Twoje zdolności hahaha i Twoją fotkę "lepiej" przerobił <rotfl>
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 22:14 przez Maniekvip, łącznie edytowano 1 raz
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 22:04

Maniekvip napisał(a):Jury powinno liczyć minimum 3 osoby i zdecydować większością głosów. Myślę, że te najmocniejsze retusze by odpadły.

Co jeśli Jury się pomyli i zdjęcie jest oryginalne ale po prostu wygląda jak przerobione? Peszek? A co jeśli jest sytuacja odwrotna?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez stachan » 30 maja 2016, 22:07

Przede wszystkim chciałbym uprzejmie Was prosić o uznanie zasady wzajemnego poszanowania i godności stron w tym konflikcie merytorycznym. Proszę, abyście nie używali słów obelżywych, nie krzyczeli, nie poniżali się oraz nie ranili szyderstwami czy złośliwościami.
Nie ma co się wściekać, bo kompromisu w tej sprawie nie sposób wypracować. Powód jest jeden, dla którego również jury odstąpiło od prac związanych z postulowanymi na forum zmianami Regulaminu Konkursu Fotograficznego. To bardzo prosty powód – otóż brak jest nam narzędzi do absolutnie pewnego (sic!) kwalifikowania zgłoszeń. Nie istnieje bowiem żaden program, w którym otwarte zdjęcie jest określane w systemie 0-1. Ja sam mogę wrzucić zdjęcie, które będzie trudno rozpoznać w zakresie jego modyfikacji.
Organizacji Konkursu przyświeca idea wspólnej zabawy, nerwowego oczekiwania na informację ile prac zostało zgłoszonych, co one przedstawiają. Wreszcie oddania głosów na te najlepsze a potem złożenie gratulacji dla zwycięzcy. To naprawdę ma być zabawa! Byłbym bardzo zadowolony, gdyby zgłoszenia były w każdej możliwej jakości – przecież i tak wygra ten, którego zdjęcie najbardziej się spodoba. A niekiedy bardziej liczy się pomysł niż wykonanie...

Zakopcie proszę ten topór wojenny, bo tylko wzajemna niechęć eskaluje a to nie jest nam potrzebne. Chyba już wszystko zostało powiedziane w temacie i dlatego warto przespać się a jutro spojrzeć na zagadnienie z dystansem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 22:08

Nie ma żadnych nas, bijesz bespośrednio do mnie i moich prac wiec nie mieszaj
Maniekvip napisał(a):Myślisz,że jesteś zabawny Żenada


tak własnie myślę i świetnie się bawię za o ty, daro i dicon jesteś żałośni ze swoimi uwagami.

Maniekvip napisał(a):We trójkę nic nie ugramy


Jasne że nie z takimi postulatami to nosem w <dupa>

Maniekvip napisał(a):Możliwości swojego aparatu znam doskonale.


chyba tego na zębach <diabełek>

Maniekvip napisał(a):Konkurs to zabawa foty robię tym co mam pod ręka z funkcją aparatu Przecież obrobić można wszystko


Rozumiem że śmiejesz się sam z siebie bo jeśli nie to nie rozumiem

Dopisano 30 maja 2016, 22:12:

stachan napisał(a):Zakopcie proszę ten topór wojenny

przecież to to samo bicie piany i Ci sami userzy co rok temu <rotfl>
stachan napisał(a):warto przespać się a jutro spojrzeć na zagadnienie z dystansem.

skoro rok nie wystarczył to kilka godzin snu chyba nic nie zmieni , ale ja własnie udaje się do spanka , z nadzieją że noc przyniesie otrzeźwienie bynajmniej nie mnie papa
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 22:22

em_dzej napisał(a):Jasne że nie z takimi postulatami to nosem w


Mój oficjalny postulat odnosił się wyłącznie zmiany zapisu co do dowolnej interpretacji kadru.

Dałem się wciągnąć w Twoją gierkę ale jak to mówią: Nie kłóć się z i....., bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Sorki ale dość żałosnych niby śmiesznych prób obrażenia mojej osoby, przerabiaj sobie fotki mam to w <dupa>
Może userą otworzą się oczy i zaczną głosować na naturalne foty.

OFICJALNIE PRZYPOMINAM I PROSZĘ O ZMIANĘ ZAPISU W REGULAMINIE DOTYCZĄCEGO DOWOLNEJ INTERPRETACJI :p
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 22:39

no nie mogłem , musiałem
Maniekvip napisał(a):Teren bardzo fajny, zgodność z tematyką jak najbardziej.
Bez komentarza bo podważył Twoje zdolności i Twoją fotkę "lepiej" przerobił


To są chłopie pozostałości pokopalniane , tzw hałdy , na śląsku są ciekawsze klimaty, pewnie nie widziałes trudno
Jeszcze raz Ci powtarzam to nie moja praca została przerobiona , tylko Kolegi Bejsu
ale ty nawet nie sprawdziłeś tego po wcześniejszych uwagach tylko bijesz piane i ta sama śpiewkę w kółko jak nakręcony
Moja praca jest tak przekręcona że bardziej się nie da , wiec pan dicon nawet nie próbował <faja>

Dopisano 30 maja 2016, 22:44:

Maniekvip napisał(a):przerabiaj sobie fotki mam to w <dupa>


i tak powinieneś napisać na początku a nie kreować się na znawcę <lol>

Maniekvip napisał(a):Nie kłóć się z i....., bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!


czekałem kiedy to napiszesz i doczekałem się a oto moja cięta riposta do ciebie konkretnie:
"lepiej milczeć i być całe życie uważanym za i.i.tę , niż raz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" <głaszcze>

PS zapisz sobie będziesz "umieć"
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez drozdo » 31 maja 2016, 16:57

Ja tylko chciałbym dodać od siebie, że z powodu przekolorowanych zdjęć oraz ludzi głosujących na nie po prostu przestałem się interesować mazdowymi fotografowaniami i tyle :)
No hard feelings, jak ktoś chce to niech się bawi, ja dziękuję.
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 cze 2006, 20:11
Posty: 381 (7/19)
Skąd: Szczecin/Poznań
Auto: 500+KM 6MPS: https://fb.com/drozdo.6MPS

Postprzez Mr_Bartek » 31 maja 2016, 17:57

Moim zdaniem nie wygrywają "przekolorowane" zdjęcia, a dobre zdjęcia. Dobre jakościowo i ciekawe. Chyba o tym zapominamy, także zapraszam na obejrzenie poprzednich tur. :)

Pierwsze miejsca z poprzednich tur:
Tura I: download/file.php?id=96224&mode=view
Tura II: download/file.php?id=98349&mode=view
Tura III: download/file.php?id=101918&mode=view
Tura IV: download/file.php?id=105065&mode=view

Zdjęcia nie są przekolorowane, jednak są bardzo dobre jakościowo. Wszystkie te zdjęcia są ostre i ciekawe więc mówienie, że wygrywają tylko zdjęcia przekolorowane nie ma uzasadnienia w rzeczywistości. Gdyby te zdjęcia zrobić telefonem to szanse by wyszły tak dobrze, lub w ogóle wyszły, są znikome także aparaty fotograficzne w dłonie i do roboty. Nie musi to być od razu lustrzanka z trybem RAW ale megapiksele to nie jedyny wyznacznik jakości fotografii. Optyki się nie oszuka i większość konsumenckich aparatów będzie robiło zdjęcia lepsze od najlepszego telefonu. Zdjęcie em_dzej'a jest po obróbce. Jednym się podoba, drugim nie ale nie można zaprzeczyć, że jest ciekawe, na temat i dobre jakościowo. Moim zdaniem nie obróbka tutaj dała mu pierwsze miejsce, a to co wymieniłem wcześniej bo nawet bez obróbki jest to bardzo dobre zdjęcie. Wszystko można "podpudrować" ale trzeba mieć dobrą bazę by to zrobić.

Zakazanie obróbki, nie dość, że problematyczne, nie prowadziłoby do niczego dobrego. Następnie będziemy zakazywać lustrzanek, robienia zdjęć w słoneczne dni i wyjeżdżania dalej niż 5km od miejsca zamieszkania bo przecież nie każdy ma możliwość. Tak jak pisał stachan, nie istnieje metoda na zero-jedynkowe odrzucanie zdjęć i przez to nie da się wprowadzić do regulaminu możliwości odrzucania zdjęć przerobionych. Ba, przytoczę nawet pracę użytkownika J@K, która przecież zdyskwalifikowana została dopiero długo po zakończeniu tury ( download/file.php?id=98356&mode=view ). Niby widać ingerencję, ale trudno takie coś ocenić i mieć 100% pewność, że airbrushing został dołożony za pomocą programu graficznego.

Najważniejsze, jest chyba to, że nie jest to forum fotograficzne, a motoryzacyjne i nie każdy musi się znać na fotografii by startować. Może Ci co się znają mają większe szanse, ale
stachan napisał(a):przecież i tak wygra ten, którego zdjęcie najbardziej się spodoba.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez stachan » 31 maja 2016, 18:40

Bardzo proszę o czyste argumenty merytoryczne oraz wypowiedzi bez cech ironii czy szyderstwa. <peace>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd