Konkurs fotograficzny – dyskusja o zgłaszanych zdjęciach.

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 20:08

em_dzej napisał(a):znależliście sobie nowy temat do hejtu


Od początku walczyłem aby fotki były zgodne z tematyką oraz miały jak najmniejszą obróbkę.
Fotka dicon nie bije retuszem po oczach tak jak Twoja, kwestia gustu

Po konkursie zlotowym panowała cisza ktoś nawet zatęsknił za hejterami <lol> Odpisałem wtedy coś takiego: Na zlocie nie byłem więc pozostaje wierzyć jury, że fotki były zrobione podczas zlotu więc są zgodne z tematyką. Po tych słowach znowu zaczęła się nagonka. Czasami się zastanawiam czy na forum można pisać szczerze czy lepiej uprawiać kółko wzajemnej adoracji.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez KMBak » 30 maja 2016, 20:09

em_dzej napisał(a):Ale jak chcecie to ja moge wysyłać takie właśnie JPG prosto z karty


Troszkę "cwaniaczysz" teraz.
Tak to jest zdjęcie gołe. Zadany został trud, zrobiłeś kilka zdjęć i masz efekt końcowy – wówczas wszystkim krytykom zatkasz gęby – w tym mi...
I nie kombinuj za dużo. Raw'a też można wysłać – nawet chyba się powinno i każdy zainteresowany może sobie wówczas przed oddaniem głosu obejrzeć, a Ci niezainteresowani oleją temat – ale formalnie będzie git. JPG (jak ktoś RAWów nie robi) z karty też może być – bez znaczenia. EXIF nie będzie kłamał. Teraz widać, że ostatnie co dotykało pliku to Photoshop, więc będzie wiadomo gołe vs obrobione. Nie mam żadnego pro-doświadczenia, nigdy nie robiłem RAW'ów, dopiero od 2-3 msc zaczynam je poznawać, ale z tego co widzę małe są możliwości, by taka fota jak Twoja wyszła korzystając tylko z filtrów oraz korekcji RAW'ów. Taki masz styl, większość Twoich konkursowych zdjęć, jak ja to mówię "wypala oczy". Mi to nie pasuje, bo jak pisałem wcześniej nie mój gust, choć rzadko bo rzadko sam się w tym lubuję. Nie jestem też orędownikiem zmian regulaminu (zakaz obróbki), a pomysł "na dwa zdjęcia" to czysty spontan, a przy okazji opcja dowartościowania niektórych fotografów amatorów, którzy przy wygrywających oczojebnych, podkręconych zdjęciach rezygnują z wysyłki swoich fotek. <oczko> Może zobaczą, że z ich zdjęć też dałoby się wyciągnąć "coś" więcej... Albo... jak można fajną fotkę spierdzielić.

Wiem, że w Polsce jest ostatnio moda stawania w jednym z dwóch obozów, ale ja staje rozkrokiem i mam nadzieję, że mi ** nie pękną. <glupek2>

em_dzej napisał(a):odpowiedź pana dicona od którego wszystko się zaczęło

Jego zdjęcie podciągnięte jest Capture NX-D. I to też mocno. Drzewa świecą na biało. :>

Coraz bardziej mi się podoba pomysł na dwa zdjęcia. <ok> Chyba założę partię polityczną. <lol>
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 20:20 przez KMBak, łącznie edytowano 2 razy
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 20:16

KMBak napisał(a):EXIF nie będzie kłamał.

ExifTool potrafi skopiować dane EXIF z jednego zdjęcia do drugiego. Także po obróbce w PS czy czymś zostaje jedynie skopiowanie tagów z oryginału i gotowe. :)

Link do porgramu: http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez KMBak » 30 maja 2016, 20:18

Mr_Bartek napisał(a):ExifTool potrafi skopiować dane EXIF


>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 20:23

AloHa

KMBak napisał(a):Troszkę "cwaniaczysz" teraz.

Tak zgadza się ,zawsze taki byłem i pewnie już tak zostanie <zawstydzony>

KMBak napisał(a):Tak to jest zdjęcie gołe

Tutaj sie różnimy , JPG nigdy nie będzie "goły"

KMBak napisał(a):Zadany został trud, zrobiłeś kilka zdjęć

Wysyłam Ci na priva kilka zdjęć które ja wykonałem do tej tury i tylko do tej .
Proszę zachowaj je dla siebie gdyż kiedyś może będe chciał je wykorzystać <oczko>

KMBak napisał(a):Teraz widać, że ostatnie co dotykało pliku to Photoshop


dokładnie to LightRoom , Ps jest dla grafików i nie znam go za dobrze <nie>

KMBak napisał(a):rezygnują z wysyłki swoich fotek


Nic nie przychodzi samo , trzeba szukać rozwiązań , czytać , oglądać i mieć plan .
do zeszłorocznej tury "Mazda w ruchu" przygotowywałem sie kilka ładnych godzin i zrobiłem 3 sesje w różnych technikach, a i tak usłyszałem że fotki są sztucznie rozmazane :(
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Bejsu » 30 maja 2016, 20:30

Wow, ale tu zagrzmiało, prawie tak samo jak przez ostatnie dni na zewnątrz :)
Ja bardzo cieszę się ze swojego osiągnięcia, zwłaszcza że jestem fotografem amatorem. Lustrzankę mam od niedawna i zdjęcia robię tylko dla fun'u. Faktycznie swoje zdjęcie delikatnie podkręciłem w programie graficznym, ponieważ w formacie RAW jest ono zupełnie jałowe i nie ma żadnych kolorów.
Kolego dicon mniej więcej wiem co to jest kontrast, ale histogram już wiele mi nie mówi i mówić nie musi :) (szczerze, ta przeróbka mojej pracy przez Ciebie mniej się mi podoba, od mojego zdjęcia, dla mnie jest zbyt jasne.) Ja wysyłam zdjęcie na "konkurs fotograficzny" na forum MOTORYZACYJNYM. To nie jest konkurs World Press Photo!! Ludzie kochani!! Tutaj liczy się zabawa, możliwość wypadu gdzieś Mazda tylko po to żeby cyknąć jej focie :P Ja mam do tego takie podejście. A to jakie kto sobie zdjęcia wrzuca to jego sprawa. Głosujący wybierają według indywidualnego gustu...
Dlatego nie rozumiem po co drążyć temat :) No chyba, że ktoś ma urażoną ambicję... Nie wnikam.

Taka moja propozycja na koniec dla tych którym najmniej podobają się obrobione zdjęcia na konkursie.
W przyszłym roku zgłoście jedną lub dwie tury o tematyce: Mazda bez retuszy oraz Mazda bez obróbki, a reszta etapów niech pozostanie bez zmian :) Będzie wilk syty i owca cała!

P.s Dzięki za 30 głosów!
Axela!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2014, 22:14
Posty: 613 (15/10)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BK Z6 2004r, HB. Winning Blue 27B <-- Było.
Jest Mazda 3 BP SKYACTIV G 2019 HIKARI. https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&t=212463

Postprzez Wojtek » 30 maja 2016, 20:35

DARO MAZDA 323 napisał(a): CZEKAM na wypowiedź stachana lub kogoś z zarządu klubu.

Przeciez regulamin jest znany. Jest on na naszej stronie Klubowej... (podrzucić link?) :>

Reszta zależy od głosujacych... czyli nas wszystkich... <faja>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez rafałmazda » 30 maja 2016, 20:39

Czytając Wasze komentarze nasuwa mi się kilka "złotych myśli" :P
KMBak napisał(a):
Koci@k napisał(a):nikt tu nowej szóstki nie wygrywa


Szlag, a już myślałem. hahaha

1. Nie? To przestaję brać udział hahaha Poza tym Ty Konrad już jedną masz, więc jakby zmieniły się zasady i jednak by się wygrywało i Tobie by się to udało, musisz oddać, bo dwie to już za dużo :P tak więc zgłaszam się do jej przejęcia jako pierwszy hahaha
2. Muszę kupić lustrzankę i w końcu mieć format .RAW, a nie zwykłe jotpegi <lol>
3. Moim zdaniem niepotrzebnie bijecie pianę, bo już niejedna taka akcja była i nic nowego nie wniosła
4. Ludzie, no cholera, przecież ktoś na te "przefotoszopione" zdjęcia głosuje, tak? Czyli się podobają? A nie o to tu chodzi? Jeśli ktoś nie jest "zwykłym Kowalskim" w dziedzinie fotografii i widzi że za dużo obróbki graficznej jest na zdjęciu to nie głosuje, tak? No i co z tego, że "zwykłych Kowalskich" jest więcej na forum niż tych, co się znają na zdjęciach? Chodzi o efekt końcowy – ma się podobać <spoko> Sam kiedyś dość mocno przerabiałem zdjęcia, a teraz albo minimalnie albo nawet wcale, bo to mnie bardziej satysfakcjonuje <faja> konkursy są dla zabawy, a nie żeby wiele niepotrzebnych sprzeczek powstawało, tak więc apeluję o pokój <peace> <peace> <peace>
5. A jeśli ktoś już tak bardzo nie zgadza się z werdyktami – kto Wam broni fotoszpować swoje zdjęcia? :P
Coś Wam pokażę :P
Oryginał (takie jak poszło na konkurs):
rafalmazda6.JPG

A tu po dosłownie minucie zabawy w programie graficznym
rafalmazda6 — kopia.JPG

Jest różnica? Nie jest takie ponure, bardziej rzuca się w oczy, głosów na pewno byłoby więcej (przeróbka robiona na mega szybko na potrzeby komentarza, więc normalnie bardziej by się można było postarać) <oczko> ale ja wychodzę z założenia – po co? :P Jednak nie jest to zabronione, a co nie jest zabronione to jest dozwolone :D
a na podsumowanie
Wojtek napisał(a):Reszta zależy od głosujacych... czyli nas wszystkich...

<spoko> <spoko> <spoko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Damian68 » 30 maja 2016, 20:51

Dopisano 30 maja 2016, 20:54:

Maniekvip napisał(a):
em_dzej napisał(a):znależliście sobie nowy temat do hejtu


Czasami się zastanawiam czy na forum można pisać szczerze czy lepiej uprawiać kółko wzajemnej adoracji.


Trafiłeś w sedno.
MAZDA SIĘ NIE PSUJE TO LUDZIE PSUJĄ MAZDY
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2014, 16:26
Posty: 1440 (6/36)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 2,0 LF 2004 Sedan
Ford CMax 2014 2,0 Diesel 163 KM
była
Mazda 323FBJ 1,6 16V2002
Mazda 5 2,0 Diesel Sport 2006
był
Opel Astra 1.8 16V

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 20:56

Damian68 napisał(a):kółko wzajemnej adoracji.


Ale że niby kto , bo dla mnie TWA to własnie pan Maniek, dicon i Daro , wzajemnie sie jarają bo inni "umią"
a boroki nie hahaha

Dopisano 30 maja 2016, 20:57:

KMBak napisał(a):Jego zdjęcie podciągnięte jest Capture NX-D. I to też mocno. Drzewa świecą na biało.

Tak ?? ??wiesz ja tego nie sprawdzam , dla mnie to GNIOT od początku do końca i nie zawracam sobie nim <dupa> .Miło że zwróciłeś na to uwagę <spoko>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 21:06

Tak to właśnie wygląda. Nie potrafię obsługiwać programu graficznego to czemu inni mają możliwość? Zamiast popracować nad sobą lepiej komuś odebrać swobodę twórczości. Jeden lubi zdjęcia przerobione, a drugi oryginalne. Jeden lubi kobiety, a drugi mężczyzn. Czemu Wasze preferencje mają ograniczać preferencje innych?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 21:07

em_dzej napisał(a):Ale że niby kto , bo dla mnie TWA to własnie pan Maniek, dicon i Daro , wzajemnie sie jarają bo inni "umią"
a boroki nie


Pewny jesteś, że nie umiem ??
Owszem nie mam sprzętu, posiadam tylko kompakta za 750 zł. ale zrobić zdjęcie w programie aby "raziło w oczy" potrafię.

Co do kółka to jesteś w błędzie.
Wy się adorujecie jakie to piękne fotki, miodzio, cudownie, kij w oko, że czasem nie na temat ale ta obróbka przecudowna ehh.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 21:09

Mr_Bartek napisał(a):Tak to właśnie wygląda

No to pojechałeś , napewno jesteś w moim TWA. Jak wjadę do Ciebie na kawę to ustalimy szczegóły hahaha

Dopisano 30 maja 2016, 21:12:

Maniekvip napisał(a):Wy się adorujecie jakie to piękne fotki, miodzio, cudownie, kij w oko, że czasem nie na temat ale ta obróbka przecudowna ehh.


które nie na temat ?? ?? i które miodzio i cudne , dla mnie to tylko pstryki auta . Najgorsy kadr z moimi dziećmi czy psem ma 10 razy wieksza wartość .
Oj biednyś ty Maniuś Vip biednyś

Dopisano 30 maja 2016, 21:15:

Maniekvip napisał(a):Owszem nie mam sprzętu, posiadam tylko kompakta za 750 zł. ale zrobić zdjęcie w programie aby "raziło w oczy" potrafię.


Juz nie mogę się doczekać , pokażesz nam coś czy tylko będziesz bredził i latał w obłokach <co?> :> <co?>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Postprzez Koci@k » 30 maja 2016, 21:18

Maniekvip napisał(a):Wy się adorujecie jakie to piękne fotki, miodzio, cudownie, kij w oko, że czasem nie na temat ale ta obróbka przecudowna ehh.


Nikt tu tego nie napisał i nie wiem też co rozumiesz przez pojęcie "wy". To, że wypowiadamy swoje zdanie nie oznacza, że ktoś jest w jakimś gronie wzajemnej adoracji. Już napisałam co myślę ale nadal to nie oznacza, że sama zawsze głosuję na "podrasowane" foto (i zapewne reszta kolegów również). Nie pominę, że wkładasz wszystkich do jednego wora-wszystkich, którzy mają odmienne zdanie niż Ty czyli z założenia należy do tych "wy".
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 21:23

em_dzej napisał(a):które nie na temat ?? ?? i które miodzio i cudne , dla mnie to tylko pstryki auta . Najgorsy kadr z moimi dziećmi czy psem ma 10 razy wieksza wartość .
Oj biednyś ty Maniuś Vip biednyś


Pisałem ogólnie, patrząc wstecz wiele takich było.
Były dwa postulaty o uściślenie tematyki, ale oczywiście zmian nie dokonano bo po co. Przykładowo warto przyjąć fotkę (większa frekwencja) na kwiecistej łące do zimowej sesji bo tematyka dowolna, przecież w tym czasie innej półkuli jest zima.

em_dzej napisał(a):Juz nie mogę się doczekać , pokażesz nam coś czy tylko będziesz bredził i latał w obłokach <co?> :> <co?>


Nie muszę oraz nie mam zamiaru Ci niczego udowadniać

Dopisano 30 maja 2016, 21:27:

Koci@k napisał(a):


Czy Ty, lub ktoś inny oprócz dwóch trzech osób odważył napisać, że regulamin jest zły i trzeba go zmienić ??
Coś tam niby Ci się nie podoba ale zachowujesz to dla siebie dlatego trafiłaś do "Wy" sorki <głaszcze>
Ostatnio edytowano 30 maja 2016, 21:32 przez Maniekvip, łącznie edytowano 1 raz
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 21:31

@maniekvip, moim zdaniem regulamin jest dobry. Wprowadzenie zapisu o wysyłaniu jedynie oryginalnych, nieprzerobionych zdjęć nie przejdzie od punktu technicznego. Nie ma narzędzi, które w 100% sprawdzą czy zdjęcie jest oryginalne. Więc proszę powiedz mi jak zdjęcia będą sprawdzane tak by mieć 100% pewność, że użytkownik wysyła oryginał zdjęcia. :)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 21:36

Tu nie chodzi o oryginał. Jak już pisałem delikatny retusz jest OK.
Logiczne, że nie da się na 100% oddzielić fotek.
Na pewne foty wystarczy rzucić okiem aby stwierdzić że jest przerabiane i nie trzeba być ekspertem aby to ujrzeć.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Mr_Bartek » 30 maja 2016, 21:38

Maniekvip napisał(a):delikatny retusz jest OK

Powiedz mi gdzie kończy się delikatny retusz, a zaczyna mocny retusz bo to bardzo subiektywne. :) Czy mocny retusz, którego nie widać jest delikatnym retuszem?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Maniekvip » 30 maja 2016, 21:41

Otwórz temat konkursu
Mocny retusz to: Zielona Mazda w pierwszym poście stachana, fotki konkursowe nr 3,5,14
Lekki: 17,15,16
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez em_dzej » 30 maja 2016, 21:43

Maniekvip napisał(a):Pisałem ogólnie, patrząc wstecz wiele takich było.


Gubisz się w zeznaniach , łapiesz się już wszystkiego dookoła co ci się przypomni, byle twoje/wasze było na wierzchu tak niestety nie jest <głaszcze>

Maniekvip napisał(a):Nie muszę oraz nie mam zamiaru Ci niczego udowadniać


Nie musisz , ale ja na ten przykład wiem że "umisz" ale nie chcesz hahaha

Maniekvip napisał(a):dlatego trafiłaś do "Wy" sorki


nie dośc że nie wiesz juz czego sie łapać , to "plujesz" na wszystkich w koło
wrzucasz innych do jednego wora bo śmią sie nie z gadzać z waszymi postulatami .
Kup se chłopie "Fotografia dla początkujących " a twoja pstrykaczka za 750 jeszcze cię zaskoczy <nauka>
Obrazek
MACIEK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 11:27
Posty: 2259 (88/29)
Skąd: SZY
Auto: Mazda 6 GY RF-7J '07 GEJSZA by em_dzej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd