Ratujmy dolinę ROSPUDY

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez tatian » 23 lip 2006, 17:25

Jeżeli widzicie sens tej akcji to proszę wpisujcie się na listę osób broniących jednego z pięknięszych, naturalnych zakątków Polski .
Na stronie www.gazeta.pl mozna się wpisywać na listę protestujących przeciwko projektowi urzędników, poprawadzeniu drogi tranzytowej przez ten uroczy zakątek.
„Zegar tyka. Wszystkich.”
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2004, 23:18
Posty: 234 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda SKY-G 2.0 (PE) 165 KM 6MT 2017 Sky Energy

Postprzez Hanusia » 23 lip 2006, 19:46

a jakże, już wpisana na listę!! ;–)
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2006, 20:31
Posty: 4
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 121 1.3 16V

Postprzez Grzyby » 23 lip 2006, 21:05

wszystkimi ręcami podpisujemy się pod protestem!
Żałosne są tłumaczenia ministra – została nam przyroda, a nasi rządzący i ją zniszczą. Qfa jakie to smutne........
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez bajer0 » 23 lip 2006, 21:34

i Ja się podpisałem :]
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez pablo_tim » 23 lip 2006, 21:58

Ja też się podpisuje wszystkimi kończynami ...

moja Bratowa pochdzi z tamtych okolic, byłem tam nie raz i to naprawde piękne miejsce...

Nie budujcie tam drogi Via Baltica <killer>

tu jest dokładny link
MAZDA – To me you're perfect
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2006, 17:07
Posty: 12
Skąd: Września
Auto: 626 GE FP 94'

Postprzez artisan » 31 lip 2006, 23:47

zazwyczaj podpisuja sie ludzie spoza regionu którzy nie maja pojęcia jak wygląda ta droga i jakie jest obciążenie ruchu ciężkich pojazdów, dzis znowu na ósemce był wypadek z udziałem kilku Tirów , dla wiekszości tych co sie podpisują to zabawa a ludziom tu mieszkającym chodzi o życie :( tak naprawde nie wiecie o czym mówicie :( nie chce mi sie z wami gadać :(
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 11:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez Grzyby » 1 sie 2006, 09:44

artisan – a powiedz mi
– dlaczego władze samorządowe tak bronią tej drogi przez obszar chroniony? (blisko wybory czy co?)
– dlaczego w Augustowie nie ma ani jednej kładki dla pieszych?
– kto zrobił interes na gruntach po obecnej trasie obwodnicy?
– ile będzie trwała budowa ze środków budżetu? 10-15 lat? Unia nam nie dołoży jak będziemy budować przez obszar chroniony.

Piszesz, że znów był wypadek na ósemce. I co? Wypadki są tylko na ósemce? Gdzie indziej ich nie ma? Gdzie indziej drogi krajowe czy wojewódzkie omijają misteczka i wsie bo są obwodnice?
Gdzie indziej nie giną ludzie?
To ma być argumentem dla zniszczenia ostatniej rzeczy z jakiej możemy być w tym kraju dumni czyli przyrody?
Zauważ że nikt nie protestuje przeciwko budowie jako takiej tylko przeciwko budowaniu przez dolinę – jest alternatywa.

Nie pisz mi że nie wiem o czym mówię. Moi rodzice mieszkają w miejscowości przez którą przebiega krajówka. Widziałem mnóstwo wypadków i mnóstwo ludzi tam zginęło. Co zostało zmnienione?
Ano rozbudowano skrzyżowania i mimo że to wieś będą światła – to wszystko za pieniądze samorządu (biedna gmina) bo drogowcy nie dołożyli grosza. Na okrągło stoją/jeżdżą patrole Policji i nawet obcy ludzie wiedzą że tam jedzie się powoli zgodnie z przepisami (odcinek kilkanaście km).

Jak widać da się, tylko trzeba żeby samorząd coś zrobił oprócz szukania własnych korzyści.
A samorząd takiego Augustowa ma trochę!!!! większe możliwości niż biedna gmina w świętokrzyskim, która potrafi.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Xavier » 1 sie 2006, 11:24

Ech...typowy pat. Obie strony mają rację...niestety. :(
Z jednej strony PRZYRODA. Wiadomo co tracimy! Szkoda dyskutować – ważna sprawa. Też kocham przyrodę, lasy , jeziora itp.
Ale z drugiej strony czasami krew mnie zalewa jak słucham ekologów. Tu nie buduj, bo ptaszki mają gniazda, tam nie buduj bo rezerwat żabek rechotek, nie jedź w dzień na światłach i z klimą bo zwiększasz CO2, nie buduj kolejki na Kasprowy, bo wystraszysz susły czy świstaki itp. itd. Tak już jest, że zawsze komuś gdzieś lokalizacja budowy czy autostrady nie pasuje. Dlatego między innymi od 15 lat statystycznie zbudowaliśmy 4 cm autostrad na 1 samochód. Czasami mam wrażenie, że ekolodzy postulują powrót do epoki kamienia łupanego! Głupota niektórych „ekologów” poszła już tak daleko, że ostatnio nie dają ruszyć naszpikowanego azbestem promu, który porzuciła w naszym porcie jedna z zachodnich firm żeglugowych. Dlaczego? Jaskółki uwiły na nim gniazda... :D
Na Warmii i Mazurach nie ma raczej terenów do budowy dróg tranzytowych, bo wszędzie będzie to kolidowało z dobrem i pięknem przyrody. Tak się nie da! A kto broni mieszkańców którym szyby w domach dzwonią w dzień czy w nocy i mury pękają, bo za oknem non-stop przejeżdża kawalkada TIR-ów? Trzeba coś z tym zrobić. :|
Przykładowo ja widzę rozwiązanie tego problemu zupełnie gdzie indziej. Ustawa : TIR-y na tory (lawety kolejowe)! Kolej nam plajtuje a tymczasem TIR-y jadą po naszych drogach niszcząc je, zatruwając środowisko, powodując większe zagrożenie wypadkami. Gdyby TIR-y obłożyć dodatkowymi opłatami za przejazd sprawa znacznie by się uprościła, bo transport koleją był by opłacalny. Prawdopodobnie taka Via Baltica okazała by się zbędna, bo głównie chodzi tam o transport towarowy. Załatwiło by to sprawę w skali kraju a nie tylko regionu.
Wniosek: dobrze by było, gdyby ekolodzy skierowali swoje działania w racjonalnym kierunku (w tym przypadku np. nacisk na posłów razem z pracownikami PKP) i podsuwali też gotowe rozwiązania. Bo na razie krzyczą jedynie „nie bo nie” i „bo przyroda”, a to raczej nie rozwiązuje problemu i nie przekona rządzących.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez gadula » 1 sie 2006, 22:20

Obwodnica dla Augustowa jest potrzebna, bo to co dzieje się teraz jest nie do pomyślenia :| Napewno da się poprowadzić trasę jakoś inaczej, z mniejszym kosztem w przyrodzie. Czy chociażby: TIRy na tory. Ale wiele zależy też od kierowców osobówek, bo oni tam też świętymi nie są. Jadąc w niedziele do Augustowa widziałem jeden wypadek, ktoś wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Była karetka, straż, policja i ...... pełno gapiów, którzy zatrzymywali na środku samochody, by tylko móc popatrzeć. Gdy na poboczu prowadzono akcją ratunkową, to po drugiej stronie drogi chłopcy w dresie otwierali kolejne piwo :| Przy takim natężeniu ruchu korek powstał tam szybko, a miejsca było tyle, że gdyby nie stojące samochody to spokojnie można było w 2 kierunkach jechać. Wracając pod wieczór z Augustowa, też nie lepiej było. Co raz jakiś kretyn próbował prawie że na trzeciego wyprzedzać, albo w nawet w takiej Suchowoli: podwójna ciągła, pod górkę, i terenówka wyprzedzająca lewym pasem, przez ponad 100m. TIRy TIRami, ale większość wypadków powodują osobówki, i z tym też coś trzeba zrobić.... Jedynym pozytywnym akcentem z powrotu, była taka sama jak moja, czerwona BA, z którą razem pokonaliśmy drogę do Białegostoku. Może to ktoś z forum? :]
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 23:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez Xionc » 4 sie 2006, 22:50

Właśnie wracałem 10 godzin znad morza i wiecie co? W d**e mam jakies k** ptaszki co tam mieszkają czy inne trawy, JA CHCĘ AUTOSTRADY!
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Riki » 4 sie 2006, 23:52

Xionc ja wracałem w zeszły weekend.... porazka :|
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez magicadm » 5 sie 2006, 20:38

Xionc napisał(a):W d**e mam jakies k** ptaszki co tam mieszkają czy inne trawy, JA CHCĘ AUTOSTRADY!


Nie wiem czy pamiętacie "wpadę" łódzkich ekologów. Ich przywódca (mój kolega z akademika ;) ) w zamian za zaprzestanie protestów przeciwko jakiejś inwestycji po prostu wziął kasę <jelen> . Potem tłumaczył, że im nie chodzi o ochronę przyrody tylko o uświadomienie społeczeństwa, a kasa pójdzie na druk ulotek...
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Negoiu » 5 sie 2006, 21:40

artisan napisał(a):zazwyczaj podpisuja sie ludzie spoza regionu którzy nie maja pojęcia jak wygląda ta droga i jakie jest obciążenie ruchu ciężkich pojazdów, dzis znowu na ósemce był wypadek z udziałem kilku Tirów , dla wiekszości tych co sie podpisują to zabawa a ludziom tu mieszkającym chodzi o życie tak naprawde nie wiecie o czym mówicie nie chce mi sie z wami gadać


niestety znam ten rejon dość dobrze i też z naukowej strony (kilka praktyk). Naprawdę chciałbym tam kiedyś zabrać moją trójeczkę maluchów. MIejsce jest wyjątkowo naszpikowane rzadkimi okazami przyrodniczymi i wcale się ekologom nie dziwię (bo sam nim poniekąd jestem).


Xionc napisał(a):W d**e mam jakies k** ptaszki co tam mieszkają czy inne trawy, JA CHCĘ AUTOSTRADY!


I niestety poniekąd masz rację. Oczywiście pomijając formę wypowiedzi.
Ekologowie (nie wiem ile osób potrafiłoby poprawnie nazwać co oznacza wyraz Ekologia- niestety na pewno nie Ci którzy sie nimi nazywają) sami sobie zapracowali na obraz kretynów przypinających się do drzew itp.

będzie tak dopóki np. w komisji sejmowej ds. środowiska będą zasiadali: polonista, w-F ista, historyk, politolog itp. a tak niestety jest.

Drogi trzeba budować, ale z głową. Tiry na tory: proszę bardzo, ale też z głową. Szwajcarzy potrafili to zrobić dlaczego nie u nas. Ile Tirów codziennie jedzie tylko i wyłącznie tranzytem przez Polskę?

Ochrona środowiska- bo tak to wszystko poprawnie trzeba by nazwać jest dla ludzi przede wszystkim,ale trzeba zachować jakis umiar bo inaczej w Polsce ludzie i pieniądze zniszczą wszystko jeśłi tylko przyniesie im to jakiś profit.

NIe wiem, czy pamiętacie aferę w budową autostrady A4 na górze św. Anny. Wtedy też Greenpace i inni walczyli o zakaz budowy w tamtym miejscu. i jaki efekt: przyroda w zasadzie wyginęła, zimą Tiry nie mogą pod nią podjechać w okresie zimowym i koszta przekroczyły kwotę jaką można by wydać na ominięcie tego regionu.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że w takiej sprawie liczą się głównie grupy nacisków i polityka- a nie właściwe argumenty.

Poza tym podpisałem się pod tym apelem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2006, 11:23
Posty: 149
Skąd: Poznań
Auto: 626 GD F8 1.8 12V+LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd