Zmiany w strukturze naszego forum

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez tadziol » 24 paź 2014, 10:27

Fakt-daliśmy się ponieść emocjom.
Wracając do tematu....Dalej jestem za opcją "pomógł".
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez KMBak » 24 paź 2014, 10:38

I za ikonkami, zamiast palety belek.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez brodaM6 » 24 paź 2014, 12:00

Sama szlachta i burżuazja ,.to już dosadnie nikomu nic powiedzieć nie można,bidulki to wy błotem mnie obrzuciliscie ,cham,prostak ,chłop paniszcyzniany ,a ja powiedziałem ze mamy mały nie porządek na forum "kibelek ", fakt przegiełem z pieskami za co przepraszam,Tadzik nie mierz nikogo swoją miarą
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez Bartg » 24 paź 2014, 12:02

No cóż na forum i ogólnie w internecie obowiązuje nieformalna netykieta, to że na codzień się tak wypowiadasz nie znaczy, że na forum to jest akceptowalne.
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7811 (21/121)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez Mazd Max » 24 paź 2014, 12:05

Jak dzieci w piaskownicy :D
Wysłane z poczty w Radzyminie
To ja http://www.youtube.com/watch?v=58549ffQXKY

Jeśli się obudziłeś w poniedziałek i nie boli Cię głowa oznacza to że jest środa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2008, 11:47
Posty: 1927 (101/61)
Skąd: Radzymin/Wa-wa
Auto: Biała Dama GH
wcześniej BJ, GY oraz GG

Postprzez brodaM6 » 24 paź 2014, 12:11

A skąd ty wiesz jak ja sie na codzień wypowiadam <co?>
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez tadziol » 24 paź 2014, 12:13

brodaM6 napisał(a):Tadzik nie mierz nikogo swoją miarą

moja miara kultury jest na poziomie jaki uznaje tutaj większość osób.jeśli się mylę to proszę mnie sprowadzić na ziemię.

Mazd Max napisał(a):Jak dzieci w piaskownicy

te bardzo cenne stwierdzenie otwiera nam oczy i wskazuje znowu na zbaczanie z tematu.

brodaM6 napisał(a):A skąd ty wiesz jak ja sie na codzień wypowiadam

dobre pytanie....
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez brodaM6 » 24 paź 2014, 12:17

Czyli taki sobie ten poziom , bo tak jak pojechałeś ludziom, jak nikt tak tu jeszcze nie uczynił .
Ostatnio edytowano 24 paź 2014, 12:19 przez brodaM6, łącznie edytowano 1 raz
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez Mazd Max » 24 paź 2014, 12:19

brodaM6 napisał(a):Czyli taki sobie ten poziom , bo tak jak pojechałem ludziom to nikt tak tu jeszcze nie uczynił .


Ludzie sie bojo banicji ;P ale Ty widać nie :>
Wysłane z poczty w Radzyminie
To ja http://www.youtube.com/watch?v=58549ffQXKY

Jeśli się obudziłeś w poniedziałek i nie boli Cię głowa oznacza to że jest środa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2008, 11:47
Posty: 1927 (101/61)
Skąd: Radzymin/Wa-wa
Auto: Biała Dama GH
wcześniej BJ, GY oraz GG

Postprzez KMBak » 24 paź 2014, 12:23

Focus on target, please.

Skoro po polsku nie kumacie, to może bardziej "international" dotrze.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez matthies » 24 paź 2014, 12:59

Ikonki +
Pomógł +
Ordery tak jak teraz –
Lubi / otrzymał +/–
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Paweł » 24 paź 2014, 16:23

Czy jest tutaj może osoba ze zmysłem graficznym/ux/ui? Chodzi o rozwiązanie kwestii oznaczeń grup/funkcji użytkowników i ogólnie pola po prawej stronie posta, ale także o korekty wyglądu strony.

Potrzebna jest również długoterminowa pomoc programisty php/js/html/css. Konieczna jest aktualizacja forum oraz wprowadzenie istotnych zmian w jego funkcjach. Czas leci i po prostu trzeba zrobić kilka większych rzeczy.

Całościowo szacuję, że jest do wsadzenia w forum klubu około 400-500 osobogodzin pracy grafika i programisty.

P.S. Biadolicie jak przekupy na bazarze.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez bieski » 24 paź 2014, 16:36

Paweł napisał(a):Potrzebna jest również długoterminowa pomoc programisty php/js/html/css. Konieczna jest aktualizacja forum oraz wprowadzenie istotnych zmian w jego funkcjach. Czas leci i po prostu trzeba zrobić kilka większych rzeczy.


Właśnie miałem do ciebie pisać czy by dało rade postawić środowisko do dev.
Takie bez postów i takie tam :)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Paweł » 24 paź 2014, 16:55

Ok. Postawimy serwer developerski. Proszę napisz w czym czujesz się dobrze. Php/js/css?

Jedna osoba zgłosiła się do pomocy przy grafice. Załóżmy grupę/podforum techniczne dla chętnych i tam sobie wszystko omówimy oraz podzielmy pracą.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez bieski » 24 paź 2014, 16:57

Paweł napisał(a):Php/js/css?

Dokładnie, z grafika to tak sobie radzę
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Grzyby » 25 paź 2014, 12:23

Czyli co? Wstępnie jest zgoda na rozwiązanie:
Ikonki +
Pomógł +
Ordery tak jak teraz –
Lubi / otrzymał +/–
??
Dorzuciłbym do tego uregulowanie listy aut bo czasami są przegięcia.


Leszek napisał(a):Gdyby na tym forum obowiązywał "wypad" za poglądy, to byłbyś pierwszą osobą, która dostałaby blokadę na IPka.

Chciałbyś. A tu <dupa> misiu :P

A tak na marginesie – obrażanie innych "bo oni też tak robią" nie świadczy dobrze o nikim.
I wcale nie stawia nikogo wyżej od określania adwersarza jako "cham, prostak czy chłop pańszczyźniany"
eot.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez widmo82 » 28 paź 2014, 23:58

Nie wiem jakie są wasze odczucia, ale mam wrażenie, że ostatnio zalewa nas masa świeżych userów, którzy za nic maja sobie wyszukiwarkę, zakładają wątki myląc wersje silnikowe jakie posiadają i nawet nie zerkają na bieżąca stronę gdzie kilka tematów niżej jest wątek do którego mogliby się dopisać. Przydałoby się dodać jakąś opcję dodawania.... ostrzeżeń z opcją blokady tworzenia nowych wątków/wpisów na ..3-7dni? Nasze forum jest bardzo pobłażliwe w stosunku do takich zachowań, ale malutki bacik czas chyba wprowadzić bo inaczej utoniemy.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Siw-y » 29 paź 2014, 00:44

Może by wprowadzić dla świeżych userów akceptacje moderatora dla nowych tematów.
Dopisywać by się mogli a na nowy musiałby się zgodzić moderator.
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez ZOOMik » 29 paź 2014, 01:55

Nie mam ostatnio czasu, ale pomału biorę się za zaległości…:)

Leszek napisał(a):
ZOOMik napisał(a):Tylko kiedy? Jeśli już, to dopiero jak „mleko się rozleje" a nie o to chodzi.

Rozmowy "jak mleko się rozleje" są oczywiste w momencie, kiedy ktoś obudzi się w zmienionym środowisku. Wskazujesz, że to wina administracji. Hm. Może, nie wiem, zależy od indywidualnego podejścia.

Owszem administracji i to jakby nie patrzeć.

Leszek napisał(a):Jesteśmy na forum i ktoś musi podejmować tutaj decyzje.

Oczywiście i nie ma w tym nic złego....byleby tylko były słuszne :)

Leszek napisał(a):Można się tez kłócić o to, że forum ma niebiesko szare barwy i NIKT się nie konsultował z ogółem w tej sprawie. Rozumiesz ironię prawda?

Rozumiem. Może nie zauważyłeś, ale nie „czepiam się”, że zarząd umieścił zdjęcie nie tego modelu Mazdy i nie w tym rogu strony ;)

Leszek napisał(a):Można na to spojrzeć również z innych strony:

1. "Zaproponowałem 5 projektów do funkcjonowania forum, tematy omawiano w szerokim gronie forumowiczów i uzyskałem siakiestam poparcie. Niestety zarządowi sie nie spodobały projekty i żaden nie został zrealizowany, wiec mam pretensje."

2. "Nic nie proponowałem, jestem tu, bo mam chęć a jak mi się odechce to se idę do konkurencji. Ale co tam, wrzucę sobie mega baner w podpis, niech na siebie zarabia. Po czasie widzę, że ktoś mi baner zabrał i mam pretensje. Oczywiście słuszne, bo WYMAGAM skoro łaskawie się tu zarejestrowałem."

3. "Jestem na forum długo, znam większość użytkowników, spałem w ich garażach, zrobiłem 15 fotorelacji i zawsze udzielam się w ważnych dyskusjach. Hm. Zabrali mi baner z podpisem do mojej czerwonej strzały. Zrobię zadymę i będę miał pretensję do administracji, bo to lewaki i cyganie a mnie nie stać na zwykłe pytanie co się stało."

I można tak wymyślać w nieskończoność.

Jak się ma tak bujną wyobraźnię jak Kolega, to zapewne można ;) Tylko po co? Co, przez te przerysowane scenariusze (z lewakami i cyganami to już w ogóle pojechałeś po bandzie) chciałeś przekazać? Przecież to oczywiste, że nie każda informacja, krytyka, żądanie czy jeszcze coś innego jest zasadne i cała sztuka polega na właściwej ocenie i wybraniu z tego "gąszczu" tylko tego, co przedstawia merytorycznie jakąś wartość. Osobiście do zarządu MS, mam pretensje przede wszystkim za brak chęci prowadzenia otwartego dialogu ze wszystkimi chętnymi, na temat planowanych na forum zmian. Reszta to tylko konsekwencje tej całkowicie irracjonalnej, moim zdaniem, postawy.

Leszek napisał(a):A nie łatwiej po prostu zgłosić swój wniosek w odpowiednim temacie, który przedyskutują zainteresowane osoby?

Ok, czyli mam rozumieć, że zwracasz się do wszystkich bez wyjątku i nie będziecie już sami, w hermetycznym gronie klubowiczów „ważyć piwa, które później musimy pić”?

Na zakończenie coś „na deser”, ale w ramach tematu…
Jakiś czas temu zabrano forumowiczom podpisy, bo wg zarządu miał to być genialny pomysł w walce ze spamerami, reklamowaniem DG, itp. Nikt nas o planowanym rozwiązaniu nie poinformował ani nie poprosił o opinie. Po tym odgórnym wprowadzeniu go w życie pisałem, zresztą nie ja jeden, że to zły i nieskuteczny pomysł, który uderzy tak naprawdę w rzeszę uczciwych użytkowników. „Pijawki” i różnej maści kombinatorzy, jak będą chcieli to i tak znajdą inne sposoby a jedynym sensownym działaniem jest interwencja moderatora (zgłoszenia użytkowników), dokładnie tak, jak w przypadku innych publikowanych nieregulaminowych/niepożądanych treści. Na poparcie tej tezy, tego, że mieliśmy rację, oto przykład delikwenta, który podpisu mieć nie może, bo wg „nowych zasad” za mało postów spłodził, ale to nie przeszkadza mu reklamować swoją DG w najlepsze od kwietnia br. za pośrednictwem avatara oraz adresu strony www: memberlist.php?mode=viewprofile&u=83552

Na dzisiaj tyle…c.d.n.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez tadziol » 29 paź 2014, 09:11

ZOOMik napisał(a):Na zakończenie coś „na deser”, ale w ramach tematu…
Jakiś czas temu zabrano forumowiczom podpisy, bo wg zarządu miał to być genialny pomysł w walce ze spamerami, reklamowaniem DG, itp. Nikt nas o planowanym rozwiązaniu nie poinformował ani nie poprosił o opinie. Po tym odgórnym wprowadzeniu go w życie pisałem, zresztą nie ja jeden, że to zły i nieskuteczny pomysł, który uderzy tak naprawdę w rzeszę uczciwych użytkowników. „Pijawki” i różnej maści kombinatorzy, jak będą chcieli to i tak znajdą inne sposoby a jedynym sensownym działaniem jest interwencja moderatora (zgłoszenia użytkowników), dokładnie tak, jak w przypadku innych publikowanych nieregulaminowych/niepożądanych treści. Na poparcie tej tezy, tego, że mieliśmy rację, oto przykład delikwenta, który podpisu mieć nie może, bo wg „nowych zasad” za mało postów spłodził, ale to nie przeszkadza mu reklamować swoją DG w najlepsze od kwietnia br. za pośrednictwem avatara oraz adresu strony www: memberlist.php?mode=viewprofile&u=83552

mam nadzieję,że reakcja zarządu będzie natychmiastowa.

widmo82 napisał(a):Nie wiem jakie są wasze odczucia (.....)

dokładnie takie same.dobrze,że chociaż jeszcze marki pojazdu pilnują,ale lada chwila można się spodziewać,że będą pisać o wszystkim co ma 4 kółka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd