Zmiany w regulaminie

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Postprzez Paweł » 10 wrz 2013, 21:56

Mała korekta regulaminu na wniosek moderatorów działu ogłoszeń. Dodaliśmy zapis o obowiązkowym zdjęciu w przypadku ogłoszeń sprzedaży innych przedmiotów:

Regulamin: 6. Ogłoszenia usług/inne

przed:

6.4. Treść ogłoszenia
W treści ogłoszenia należy szczegółowo opisać przedmiot lub usługę oraz podać dane kontaktowe. Obowiązkowe jest podanie orientacyjnej ceny dla ofert sprzedaży. Zaleca się wstawienie zdjęcia przedstawianego przedmiotu.

po:

6.4. Treść ogłoszenia
W treści ogłoszenia należy szczegółowo opisać przedmiot lub usługę oraz podać dane kontaktowe.
Obowiązkowo należy zamieścić zdjęcie oferowanego przedmiotu i podać orientacyjną cenę dla ofert sprzedaży.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Grzyby » 10 wrz 2013, 22:46

Pawle, wniosek był co najmniej dziwny. I zaakceptowanie zmiany też trochę zaskakujące.

Natomiast jako że ten ruch nastąpił najprawdopodobniej po moich dwóch komentarzach w Ogłoszeniach, pozwolę sobie na komentarz i tutaj.
Robienie komuś "dobrze" na siłę jest raczej niepotrzebne. Przecież to już sprawa (i ryzyko) osoby dającej ogłoszenie czy da fotę czy nie.
Nawet w nastawionym na zysk allegro fotka jest jedynie opcją.

Ale ok. Tak zdecydowaliście i tak pewnie zostanie (bo przecież się nie wycofacie i będziecie bronić zmiany ja Rejtan :P)
Teraz na każde ogłoszenie bez fotki moderator będzie MUSIAŁ zareagować. Po co? <co?>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Paweł » 10 wrz 2013, 22:51

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ujednolicenie zasad dla poszczególnych działów jest na pewno korzystne. Wymóg zdjęcia w pewnym stopniu zmniejsza też ilość potencjalnych oszustów.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez kinki » 10 wrz 2013, 22:56

Paweł napisał(a):Wymóg zdjęcia w pewnym stopniu zmniejsza też ilość potencjalnych oszustów.

i o to właśnie chodzi
a jak ktoś chce to może wybrać komercyjną formę sprzedaży np allegro
tam sobie zdecyduje czy woli zapłacić mniej bez zdjęcia czy za takowe dopłacić :)
wydaje mi się że kupując na forum chcesz mieć pewność że nie trafiasz na oszustów
wiem, że zdjęcie nie utrudnia sprawy oszustom ale na pewno im utrudnia zadanie :)
Grzyby napisał(a):Natomiast jako że ten ruch nastąpił najprawdopodobniej po moich dwóch komentarzach w Ogłoszeniach

jak była zmiana regulaminu sprzedam auto/części to też wnioskowałem o zmianę w dziale inne/usługi
w końcu się udało <spoko>
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6080 (458/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Grzyby » 10 wrz 2013, 23:49

kinki napisał(a):Paweł napisał(a):
Wymóg zdjęcia w pewnym stopniu zmniejsza też ilość potencjalnych oszustów.

i o to właśnie chodzi

Bujda na resorach Panowie :)
kinki napisał(a):wydaje mi się że kupując na forum chcesz mieć pewność że nie trafiasz na oszustów

I tą zmianą zagwarantujesz mi ową pewność? Tomek, no proszę Cię ...

Paweł napisał(a):Ujednolicenie zasad dla poszczególnych działów jest na pewno korzystne.

Dział to "inne/usługi" i z tego powodu ujednolicenie jest "mocno umowne" (sprzedam np. doładowanie/wynajmę/zamienię/oddam/pożyczę/sprzedam usługę/itp. itd).
Pomijam już sam fakt obowiązku zdjęć w dziale np. Części – co jak ktoś ma całe auto na części i daje ogłoszenie sprzedam wszystkie części do np. 323 BJ? :> <co?> Jakie ma dać fotki? Wszystkie? Nierealne. Całego auta? Przecie każdy oszust to może zrobić. Prawda?
I co wtedy z tą "pewnością"? Kiepsko trochu :P

Ale tak jak pisałem wcześniej –
Grzyby napisał(a):ok. Tak zdecydowaliście i tak pewnie zostanie



Tylko proszę Was – niech nikt nie wprowadza w życie pomysłów na robienie zdjęć sprzedawanego przedmiotu np. z wczorajszą gazetą i widoczną datą – takie propozycje już na tym forum padały i pachną tfuuu śmierdzą na milę schizofrenią ....

P.S. Widzicie sens dodatkowej pracy w Ogłoszeniach? To dział niejako "dodatkowy", a pilnuje go trzech ludzi ...
Szkoda że działy modelowe nie mają takiej obsady, prawda?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez adis555 » 11 wrz 2013, 00:23

Zmiana na plus. Podzielam zdanie kinkiego: )

By L9.
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1431 (76/78)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez kinki » 11 wrz 2013, 05:40

Grzyby napisał(a):I tą zmianą zagwarantujesz mi ową pewność?

oczywiście nie. to jest jednak pewne utrudnienie :)
Grzyby napisał(a):Tylko proszę Was – niech nikt nie wprowadza w życie pomysłów na robienie zdjęć sprzedawanego przedmiotu np. z wczorajszą gazetą i widoczną datą

spokojna głowa :) o to się nie martw
Grzyby napisał(a):sprzedam wszystkie części do np. 323 BJ? :> <co?> Jakie ma dać fotki? Wszystkie? Nierealne. Całego auta? Przecie każdy oszust to może zrobić. Prawda?
I co wtedy z tą "pewnością"? Kiepsko trochu

wstawia zdjęcie auta żeby była jasność o jakie auto chodzi i wymienia wszystkie te elementy których już nie ma
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6080 (458/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Marianek » 11 wrz 2013, 06:59

Grzyby napisał(a):Tylko proszę Was – niech nikt nie wprowadza w życie pomysłów na robienie zdjęć sprzedawanego przedmiotu np. z wczorajszą gazetą i widoczną datą – takie propozycje już na tym forum padały i pachną tfuuu śmierdzą na milę schizofrenią ....


Ta schizofrenie wymyśliłem ja i od czasu jak powstało to FAQ nie ma nowych wpisów w czarnej liście.
Ale chyba to nie jest dział do dyskusji o tym ;) tylko informacje ze nastąpiły jakieś zmiany w regulaminach.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Dominator » 11 wrz 2013, 08:42

Zmiana na "+", popieram :) badzmy cywilizowani, lepiej zmniejszyc ryzyko zakupu "kota w worku" i przyjemniej przeglada sie ogloszenia ze zdjeciem.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez sewa » 14 wrz 2013, 22:21

Popieram. Od razu widać co ktoś sprzedaje i w jakim stanie.
Wiadomo, że nie wyeliminuje to oszustw, ale będzie przejrzyście i czytelnie. A każdy kto chce coś kupić i tak musi być ostrożny i odpowiednie kroki podjąć.
ObrazekObrazek
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2009, 12:53
Posty: 1857 (1/26)
Skąd: Toronto
Auto: MX6 KL '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd