Ubezpieczenie samochodu OC AC NW (wątek zbiorczy)

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Adamos » 2 cze 2009, 18:51

Devo_Y ja dostałem szkode całkowita z oc sprawcy :) i opłacało mi sie bardzo :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 09:03
Posty: 2280 (4/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Ford Focus C-MAX mk1

Postprzez lukasssss1 » 9 cze 2009, 10:21

Koledzy pomóżcie :)

W nocy z soboty na niedziele jakiś skur$%^& pociągnął mi rysę po samochodzie zaczynając od tylnego nadkola kończąc na drugim nadkolu.. mam rysę dookoła samochodu :( że takie gnoje chodzą po świecie ze dla zabawy rysują samochody .. psychole [tiiit] ..sory ale ponosi mnie złość, bo kto by nie był wkur$%^*& jakby teraz musiał cały samochód malować oprócz dachu <killer> <killer> <killer>
stało się to na prywatnym parkingu dyskoteki..

czy ktoś miał kiedyś takie zdarzenie ??
jak to wygląda ze strony prawnej?? zgłosiłem odrazu to na policje zrobili protokół foto itp. czy dostane jakieś odszkodowanie za to czy będę musiał to "sponsorować" z własnej kieszeni, a jak każdy wie koszta są gigantyczne polakierowania samochodu...
może znacie jakiegoś dobrego,taniego lakiernika,albo ktos by sie podjął pomalowania samych rys (czy byłoby znać ze sa pomalowane rysy?? ), bo jak byłem u gościa co farby miesza to mówił ze da się pomalować same rysy ale to ktos musi się podjąć bo lakiernik sie nie zechce nad tym bawić bo on woli pomalować cały element i wziasc dobra kase,a na rysie nie zarobi.. dobrać tylko komputerowo farbę żeby była identyczna, pózniej polerka i moze bedzie dobrze?? co myślicie ??

Koledzy pomóżcie proszę :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 19:55
Posty: 419 (0/1)
Skąd: Białystok/Mońki
Auto: Mazda 6 2.0d 2007r. GG Hatchback

Postprzez Grzyby » 9 cze 2009, 11:20

lukasssss1 napisał(a):czy dostane jakieś odszkodowanie

Masz AC? Jak nie to musisz sam zapłacić.
A nawet jak masz AC to trochę użerania się z ubezpieczycielem pewnie będzie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez lukasssss1 » 9 cze 2009, 11:30

Grzyby przecież na 14 letni samochód nie ma AC , już się trochę dowiadywałem 3 firmy tylko ubezpieczają max 12latki :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 19:55
Posty: 419 (0/1)
Skąd: Białystok/Mońki
Auto: Mazda 6 2.0d 2007r. GG Hatchback

Postprzez Grzyby » 9 cze 2009, 12:03

lukasssss1 napisał(a):Grzyby przecież na 14 letni samochód nie ma AC

jak masz ciągłość to w niektórych firmach się da.

W związku z tym znasz odpowiedź.
Skoro nie masz AC to niby z jakiego ubezpieczenia i od kogo miałbyś dostać odszkodowanie?
Gdybyś miał sprawcę to mógłbyś dochodzić odszkodowania na drodze sądowej a jak sprawca nieznany to płacisz sam.
Pytanie czy parking był strzeżony. Pewnie nie.
Jeśli był, to właściciel parkingu powinien pokryć szkody.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Lukano » 9 cze 2009, 12:25

Grzyby napisał(a):A nawet jak masz AC to trochę użerania się z ubezpieczycielem pewnie będzie.

Ja jestem w trakcie. Mnie ktoś tak porysował drzwi i błotnik. Zobaczymy jak będzie. Jak na razie był rzeczoznawca, obejrzał, zakwalifikował malowanie i poszedł. Oprócz przedniego błotnika wszędzie fabryczny lakier. tego najbardziej szkoda. Bo koszt malowanie nie jest straszny.
Mam nadzieje, że problemów nie będzie. W końcu po coś to AC się płaci. Mam pełne zniżki.
współczuje koledze, ale nic nie da się zrobić. malowanie elementu przynajmniej 200 złotych.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez lukasssss1 » 9 cze 2009, 12:53

parking nie był strzeżony, tydzień wcześniej jeszcze podobno był.. ale parking jest przed wejściem do dyskoteki więc jest monitorowany, przynajmniej powinien być,ale co się okazało jak chodziłem do szefa tej dyskoteki kamery na parkingu nie działają .. taki znajomy co sie zajmuje ubezpieczeniami powiedział ze to dyskoteka ponosi odpowiedzialność za parking bo to jest teren prywatny należący do dyskoteki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 19:55
Posty: 419 (0/1)
Skąd: Białystok/Mońki
Auto: Mazda 6 2.0d 2007r. GG Hatchback

Postprzez krakus_ » 12 cze 2009, 20:40

Mam pytanie ad OC i AC, jelśli problem juz został poruszony a ja go przeoczyłem to prosze o info, jeśli nie to o radę.
Do rzeczy:
Kupuję nowe auto ale starego jeszcze nie sprzedałem
Stary samochód ma OC i AC do października, w krotce też będę musiał wykupić OC oraz AC dla nowego. OC starego auta przejdzie na kupującego w momecie podpisania umowy a co z AC? Czy jest sens zrywać AC zanim wykupię je dla nowego samochodu, czy dostane jakis zwrot ? Dodam ze mam jakieś 30% zniżek i AC w PZU.
Początkujący
 
Od: 24 mar 2009, 00:32
Posty: 5
Auto: 626 GF 2,0 110KM

Postprzez luki88 » 12 cze 2009, 22:33

nikomu nieudowodnisz że Ci porysował auto, jeśli niemasz AC to nic niewskurasz, jak zgłosisz sprawę na policję to po kilku tygodniach ją umorzą ze względu na brak dowodów, jak jakimś cudem uda ci się namierzy sprawcę i mu wpier%^%*sz to może jeszcze raz przyjś i zrobi coś gorszego z samochodem...

przez moje auto i auta innych somsiadów jakis debil przeprowadził psa i mają wszyscy rysy od łap.......niestety to jest polska i trzeba z tym życ

lukasssss1 wspolczuje |Ci ponieważ auto już nie posiada takeigo uroku jak wcześniej – moja mazda jest całą porysowana (taką poniekąd kupiłem) i chyba dla tego niemam wyrzutów sumienia co do powstawania nowych rys

Z ceiakwych sytuacji parkingowych to zachaczyli mi o tyln zderzak i pourywali boczne mocowania – z dwóch stron:/:/:/ – sprawca nieustalony

czasami mam ochotę pomalowa całe autko na nowo, jednak taka czynnoś traci sens – jakis gówniarz może zniszczy świerzy lakier i cała robota pójdzie na marne
Sprzedam
Zaślepki halogenów i podłogę bagażnika
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2008, 10:39
Posty: 503
Skąd: Kutno
Auto: Mazda 323F BA '96 1,5 STAG

Postprzez Mazdek3 » 18 cze 2009, 15:25

krakus_ napisał(a):Mam pytanie ad OC i AC, jelśli problem juz został poruszony a ja go przeoczyłem to prosze o info, jeśli nie to o radę.
Do rzeczy:
Kupuję nowe auto ale starego jeszcze nie sprzedałem
Stary samochód ma OC i AC do października, w krotce też będę musiał wykupić OC oraz AC dla nowego. OC starego auta przejdzie na kupującego w momecie podpisania umowy a co z AC? Czy jest sens zrywać AC zanim wykupię je dla nowego samochodu, czy dostane jakis zwrot ? Dodam ze mam jakieś 30% zniżek i AC w PZU.


Pamietaj o przypomnieniu nowemu włascicielowi żeby powiadomił Twojego ubezpieczyciela o tym, że OC przechodzi na niego. Jak ja sprzedawałem mój samochód to dostałem zwrot składki z Link4 dzięki temu, bo nowy własciciel wypowiedział umowę. Co do AC to w momencie zmiany właściciela samochodu umowa przestaje obowiązywać.
Początkujący
 
Od: 21 maja 2009, 15:02
Posty: 7

Postprzez nemi » 18 cze 2009, 17:00

krakus_ napisał(a):a co z AC? Czy jest sens zrywać AC zanim wykupię je dla nowego samochodu, czy dostane jakis zwrot ? Dodam ze mam jakieś 30% zniżek i AC w PZU.

Ja bym nie zrywał. Co prawda jest więcej niż 1 miesiąc ubezpieczenia i mogą oddać kasę, ale jeśli zerwiesz, to nie będziesz miał pełnego roku okresu ubezpieczenia, a więc nie będziesz miał kolejnych zniżek za to ubezpieczenie.
Ja niestety się zdziwiłem jak ubezpieczałem obecne auto... Wcześniej miałem auta np. 1,8 roku i 2,5 roku. Gdybym nie zrywał ubezpieczeń miałbym "zaliczone" 5 lat bezszkodowej jazdy, a przez to, że zerwałem wyszło tylko 3.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Lizak » 19 cze 2009, 11:37

Siema, mam takie pytanie, czy ubezpieczal ktos szyby? Czytalem ostatnio artykul o osiedlach na ktorych notorycznie wybijane są szyby w autach. W mazdzie siebie na osiedu tez ktos mial wybita szybe. zastanawiam sie czy nie ubezpieczyc sobie szyb, korzystal ktos z tego?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 12:43
Posty: 22

Postprzez muko » 19 cze 2009, 12:39

ubezpieczyłem Mazde 3 w Avivie ( OC+AC), przyjechał gosc od ogledzin samochodu, porobil zdjecia samochodu,dowodu rej,prawa jazdy. Po czym dzwoni agent ze ubezpieczyli moj samochod jako rocznik 2005 w rzeczywistosci jest 2004. Sprawdzili rozmowe w ktorej zamawialem polise i okazalo sie ze wina lezy po ich stronie. Przedstawiciel po ponownej wycenie twierdzi ze kalkulacja pozostaje bez zmian mimo ze samochod jest w rzeczywistosci rok starszy. Jak myslicie zrywac umowe?
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2009, 10:46
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2004 hatchback

Postprzez Grzyby » 19 cze 2009, 12:52

muko napisał(a):kalkulacja pozostaje bez zmian mimo ze samochod jest w rzeczywistosci rok starszy

A zadzwoń do nich jako zupełnie nowy klient podając prawidłowe dane autka. Zobaczysz jaką dostaniesz wycenę.

muko napisał(a):Jak myslicie zrywac umowe?

Na jakiej podstawie?
Jeśli nowa wycena będzie niższa (nie mówię o kilku zł) to masz podstawę do korekty składki.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez janik.marek » 19 cze 2009, 16:19

jest to dodatkowe ubezpieczenie (można wykupić np. tylko przy okazji OC) ok. 60 zł na rok za 6 szyb pokrywa szkody do 2tys zł (kwoty różne w zależności od ubezpieczyciela); pieniądz żaden a masz spokój; pzdr!
Początkujący
 
Od: 31 paź 2008, 12:22
Posty: 25
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 BK, 1.6 MZ-CD, 2005

Postprzez muko » 19 cze 2009, 17:40

wycena jest nizsza o 150 PLN ( zadzwonilem jako inny klient), ale mnie nie chca obnizyc. Rozmawiałem z kolega ktory miał podobna sytuacje, ale w jego przypadku wszystko wyszło w momencie stluczki. Przyznali sie do pomylki przy kwotowaniu i oddali tylko nadplacona stawke. Wiec znajac zycie jakby ( odpukac) cos sie stalo to zmniejszyli by wartosc mojego samochodu.
Niechce mi sie tylko zalatwiac tych wszystkich formalnosci, ale pewnie oni na to licza
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2009, 10:46
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2004 hatchback

Postprzez wojtek85 » 19 cze 2009, 19:00

najlepiej wez sobie ac ja płace 400zł od m3 2005 r :] i mam spokoj
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2009, 22:59
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 1,6 CiTD 2005r

Postprzez tymon » 20 cze 2009, 10:20

Zwykle ubezpieczenie AC a specjalne ubezpieczenie szyb to chyba nie to samo(?)
Przy tym drugim, w razie zglsozenia wybitej szyby jeszcze tego samego dnia przyjezdza ekipa ktora ja wymienia na miejscu, a z AC jak to wyglada wiadomo...
Przynajmniej tak jest za granica.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 22:23
Posty: 36
Auto: 323F BJ 1.3

Postprzez Adamos » 20 cze 2009, 10:47

ja mam w warcie ubezpieczenie szyb. nie wiem ile place ale chyba 50zł za rok

2 razy w rodzinie to sie bardzo przydało. Raz ojciec puścił wycieraczkę i zrobił sie pajączek to powiedział ze kamyk na obwodnicy i wymienili a raz babci wybili szybe w matizie, tylna, i poszlo z ubezpieczenia. a szyba chyba 700zł kosztowała. wiec polecam bardzo takie bezpiecznie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 09:03
Posty: 2280 (4/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Ford Focus C-MAX mk1

Postprzez crazy » 20 cze 2009, 17:55

Ubezpieczenie szyb to przydatna rzecz. Sam cos o tym wiem, bo w zeszlym roku musialem z tego korzystac, jak mi ktos rozcharatal szybe na parkingu. Od trzech lat mam to wykupione w L4, nie narzekam, szybe wymieniaja w 24h....
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2007, 08:49
Posty: 13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki