Ubezpieczenie samochodu OC AC NW (wątek zbiorczy)

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez People_Hate_Me » 21 lip 2009, 17:29

chmooreck no własnie tez takie cos wyczytałem :–) a chciałbym mieć pewność :–) aczkolwiek i tak dzia :–)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez logimen » 21 lip 2009, 18:26

Ja w Compensie place 2000 tys (bez paru zlotych) za OC+AC+NW za Golfa IV z 2002r. To juz ze znizkami 60% ktore matka ma. Auto jest na mnie i na matke.

Ostatnio przyszlo do mojej matki pismo z windykacji od HDI Samopomoc, ze ma zaplacic 450 pln druga rate skladki OC za rozbitego i sprzedanego juz rok temu MX-3. Inaczej SĄD !! Oczywiscie sprawa sie wyjasnila. Jakis kolo w HDI nie wprowadzil 2 tys umow sprzedazy aut i taka akcja sie zrobila nieprzyjemna dla tych 2000 klientow.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2005, 23:34
Posty: 360 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: MX-5 NB 10th Anniversary
Mazda3 BK '07 LF 2.0

Postprzez Borys » 11 sie 2009, 15:30

Mam do was pytanko. Orientuję się właśnie w ubezpieczeniach OC auta mojego brata. Auto formalnie jest na ojca, nie ma współwłascicieli, ale jeździ brat. Przez TU uważany za młodocianego bo <25. Większość TU zadaje teraz durne pytania czy oprócz współwłascicieli będzie jakiś młodociany (lub z krótkim stażem) użytkownik auta. I teraz pytanie, jakie to ma znaczenie? Czy jeśli szkode wyrządzi osoba nie ujęta w polisie i dowodzie rejestracyjnym, w dodatku we wniosku o ubezpieczenie odpowiem na w/w pytanie "nie" to czy TU może później dochodzić jakiś praw czy mogą mnie cmoknąc w d... Bo równie dobrze zamiast brata może to być obca osoba, której auto pożyczymy za pół roku i skad mamy teraz o tym wiedzieć. Czy te pytania kontrolne to jest naciąganie przez TU czy spotkaliście się z jakimś przypadkiem poniesienia konsekwencji. Na stronie www jednego TU sprawdziłem sobie różnicę między zaznaczeniem ptaszka przy pytaniu o innego kierowcę, a nie zaznaczeniem i wyszło ok 30% a że samochód to...tfu :P pasek VR6 to trochę tego jest.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Solo » 15 sie 2009, 00:01

Borys napisał(a):durne pytania


Może i masz rację, ale mi na przykład ostatnio widziana reklama daje dużo do myślenia o wypadkach spowodowanych przed młodego użytkownika, a co dopiero ubezpieczycielom co to za szkody wypłacają grube tysie.

Co firma to inna propozycja, bo co klient to przypadek, a konsekwencje mogą być różne. Od rekalkulacji składki do odmowy wypłaty odszkodowania (w przypadku AC).

Młodociany to może być przestępca ;) :P
Pozdrawiam,
Maciek

www.tabor24.pl l maszyny i pojazdy użytkowe
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2004, 16:37
Posty: 824
Skąd: Kolno

Postprzez Borys » 15 sie 2009, 10:38

Może i tak, ale nie jeden młody (<25 :D ) objechał ziemię 3x a dziadki wychowane na 12Xp robią 1000km rocznie ;) A ostatnio czytalem, ze to co trąbią to pic, bo czesciej sprawcą wypadku jest 30-40 letnia kobieta rozjeżdżająca pieszego na pasach. Tylko o młodych łatwiej się trąbi.
Nie w tym rzecz. Sprawa dotyczy tylko OC. Rekalkulacja to pewnie w następnym okresie dopiero. Znaleźliśmy ubezpieczyciela gdzie zwyżki wielkiej nie ma za przyznanie się do innego kierowcy, ale cały czas nie wiem czy nie jest to naciąganie klienta. Wszędzie w OWU piszą użytkownik "inny, cześciej niż raz w miesiącu", ale jak to do cholery udowodnią :|
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez ravo » 17 sie 2009, 14:02

male szybkie pytanko
Jak ubezpieczylem auto z Nimiec na miesiac to nie musze tego wypowiadac :P ?
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez ivo » 18 sie 2009, 07:13

Borys napisał(a):spotkaliście się z jakimś przypadkiem poniesienia konsekwencji

Jeśli nic ów młody (wiekiem :) ) kierowca nie zwojuje, to oczywiście nic nie grozi. Jednak w przypadku wyrządzenia szkody TU po sprawdzeniu warunków na jakich wydano polisę zażądają dopłaty do składki wraz ze zwyżką za upoważnienie do kierowania osoby poniżej 25 lat (na ogół) LUB MAJĄCEJ PRAWO JAZDY KRÓCEJ NIŻ 36 M-CY. Caps <killer>
wniosek – kto nie ryzykuje, ten więcej płaci (za polisę <lol> )

pzdr
szybciej nie taniej: 666 066 580
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2005, 00:02
Posty: 421 (0/1)
Skąd: Branice - płd. granica RP
Auto: mx-5 2000 1,6
Premacy 2002 2,0

Postprzez Mazdek3 » 18 sie 2009, 17:06

Borys napisał(a):Mam do was pytanko. Orientuję się właśnie w ubezpieczeniach OC auta mojego brata. Auto formalnie jest na ojca, nie ma współwłascicieli, ale jeździ brat. Przez TU uważany za młodocianego bo <25. Większość TU zadaje teraz durne pytania czy oprócz współwłascicieli będzie jakiś młodociany (lub z krótkim stażem) użytkownik auta. I teraz pytanie, jakie to ma znaczenie? Czy jeśli szkode wyrządzi osoba nie ujęta w polisie i dowodzie rejestracyjnym, w dodatku we wniosku o ubezpieczenie odpowiem na w/w pytanie "nie" to czy TU może później dochodzić jakiś praw czy mogą mnie cmoknąc w d... Bo równie dobrze zamiast brata może to być obca osoba, której auto pożyczymy za pół roku i skad mamy teraz o tym wiedzieć. Czy te pytania kontrolne to jest naciąganie przez TU czy spotkaliście się z jakimś przypadkiem poniesienia konsekwencji. Na stronie www jednego TU sprawdziłem sobie różnicę między zaznaczeniem ptaszka przy pytaniu o innego kierowcę, a nie zaznaczeniem i wyszło ok 30% a że samochód to...tfu :P pasek VR6 to trochę tego jest.

Według ustawy umowa ubezpieczenia OC jest zawsze przypisana do konkretnego pojazdu. Natomiast zakres jej odpowiedzialności obejmuje każdą osobę kierującą pojazdem. Poza tym z ubezpieczenia OC szkode w tym TU będzie likwidował poszkodowany, a nie Ty. Mam nadzieję że się nie przekonasz w praktyce, ale takie rzeczy zazwyczaj wychodzą w praniu.
Początkujący
 
Od: 21 maja 2009, 16:02
Posty: 7

Postprzez JohnnyB » 18 sie 2009, 19:20

to może i ja się wypowiem,
właśnie ubezpieczałem auto ostatnio i przechodziłem przez fazę poszukiwań TU.
Jeżdżę bezwypadkowo z żoną od 3 lat, jednak problem polega na tym że w międzyczasie miałem już 4 samochody i tylko jeden miałem ponad rok, zatem liczą nam się tylko 1 rok bezszkodowej jazdy.
Dzwoniłem do dierctów, AXA,LINK4,CU,LD i we wszystkich chcieli ode mnie minimum 5,5kPLN za autko z 2004 za pakiet OC,AC,NW,
W Hesti chcieli 6kPLN, Warta 7kPLN, PZU po długich wyliczeniach 5,5 kPLN
a ubezpieczenie wykupiłem w PTU za kwotę 4kPLN.
W skład ubezpieczania AC wchodzi pakiet szyby oraz ubezpieczanie małej szkody do 1,5kPLN, i auto wycenione na 40kPLN, oczywiście naprawy ewentualne na oryginalnych częściach, zniesienie kładu wlasnego itp.
Pełna opcja AC.
ogólnie jestem zadowolony, a czy to byl dobry wybór, mam nadzieje ze nie będę musiał się o tym nigdy przekonać.
Tak czy siak przed wyborem TU proponuje bardzo mocno wczytać się w OWU każdego z towarzystw, mimo iż wyglądają dość podobnie należy znać swoje prawa.
jesli ktoś z mazowieckiego szuka dobrej ubezpieczalni moge jedną agencję. aby nie było że to reklama ewentualne info na PW, powiem tylko że agencja z W-wy z bemowa.
Pozdrawiam,
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez krzych » 19 sie 2009, 01:47

JohnnyB napisał(a):czy to byl dobry wybór, mam nadzieje ze nie będę musiał się o tym nigdy przekonać

I slusznie. Ja mialem stluczke z winy klienta co mial w PTU. Robili mu problemy przy nowym aucie (rocznym) zeby na nowych czesciach calosc policzyc i nie chcieli uznac kilku elementow. Mi z OC w koncu wyplacili w miare rozsadna kwote, ale letko tez nie bylo.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez JohnnyB » 19 sie 2009, 13:01

Hej,
mi drogę kiedyś zajechał pewien Pan Espero ubezpieczonym w Hestii, czekałem na wypłatę odszkodowania 5 miesięcy, zdązyłem w międzyczasie sprzedać auto. a wycena za uszkodzony cały prawy bok to 1600 PLN (Seat Ibiza) śmiech na sali, z racji doświadczeń znajomych z Hestią, zgodziłem się na wycenę i zrobiłem naprawę w serwisie blacharskim wujka po kosztach i się zmieściłem w kwocie.
Uważam ze nie ma reguły które TU robi problemy przy wypłacie odszkodowania, niezależnie czy jest to PZU,Hestia czy PTU, szkoda ich dofinansowywać, ale mimo tych problemów człowiek śpi trochę spokojniej przynajmniej do czasu aż nie będzie musiał dochodzić swoich praw.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Grucha » 19 sie 2009, 13:05

jesli chodzi o agencje z Bemowa to he he mam z nimi srednie doswiadczenia przez telefon chcieli 3 tys za oc+ac , na miejscu juz 5 tysi oczywiscie jesli chodzi o agencje z wyrazem "tanio" w nazwie
Grucha
 

Postprzez seba8 » 19 sie 2009, 16:31

JohnnyB napisał(a):to może i ja się wypowiem,
właśnie ubezpieczałem auto ostatnio i przechodziłem przez fazę poszukiwań TU.
Jeżdżę bezwypadkowo z żoną od 3 lat, jednak problem polega na tym że w międzyczasie miałem już 4 samochody i tylko jeden miałem ponad rok, zatem liczą nam się tylko 1 rok bezszkodowej jazdy.
Dzwoniłem do dierctów, AXA,LINK4,CU,LD i we wszystkich chcieli ode mnie minimum 5,5kPLN za autko z 2004 za pakiet OC,AC,NW,
W Hesti chcieli 6kPLN, Warta 7kPLN, PZU po długich wyliczeniach 5,5 kPLN
a ubezpieczenie wykupiłem w PTU za kwotę 4kPLN.
W skład ubezpieczania AC wchodzi pakiet szyby oraz ubezpieczanie małej szkody do 1,5kPLN, i auto wycenione na 40kPLN, oczywiście naprawy ewentualne na oryginalnych częściach, zniesienie kładu wlasnego itp.
Pełna opcja AC.
ogólnie jestem zadowolony, a czy to byl dobry wybór, mam nadzieje ze nie będę musiał się o tym nigdy przekonać.
Tak czy siak przed wyborem TU proponuje bardzo mocno wczytać się w OWU każdego z towarzystw, mimo iż wyglądają dość podobnie należy znać swoje prawa.
jesli ktoś z mazowieckiego szuka dobrej ubezpieczalni moge jedną agencję. aby nie było że to reklama ewentualne info na PW, powiem tylko że agencja z W-wy z bemowa.
Pozdrawiam,

Mi akurat Link4 dał najlepszą cenę, bo za pakiet OC/AC 1361 złotych, przy czym w PZU 2226 złotych. Autko to nie Mazda, ale Passat z 2002 roku. Nie miałem jeszcze okazji ich wypróbować, ale jak tylko cos sie przydarzy to opiszę szczegółowo (oby nie) :) W OWU się wczytałem i generalnie jestem dośc dobrze zorientowany co wchodzi w zakres ubezpieczenia.
Początkujący
 
Od: 19 sie 2009, 12:15
Posty: 11

Postprzez JohnnyB » 19 sie 2009, 17:32

kristofc napisał(a):jesli chodzi o agencje z Bemowa to he he mam z nimi srednie doswiadczenia przez telefon chcieli 3 tys za oc+ac , na miejscu juz 5 tysi oczywiscie jesli chodzi o agencje z wyrazem "tanio" w nazwie


chyba rozmawiamy o tej samej :–) ja nie miałem z nimi żadnego problemu, tylko bardzo duży ruch mają i trzeba czekać,
ciekawe, moze trafiłeś na slabego agenta, ja byłem 3 razy i za każdym razem najtaniej mnie u nich wychodziło.Ale miałem to szczescie ze za kazdym razem na tę samą dziewczyne trafiałem :D. mozę to kwestia uroku osobistego :P

Tak czy siak ttrzeba się nachodzić i szukać mocno aby trafić coś porządnego i taniego.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Grucha » 19 sie 2009, 17:48

no raczej nie bo zanim pojechałem na Bemowo to 3 razy dzwoniłem czy przypadkiem nie nastapił bład w wyliczeniach , gdy zajechałem i zapytałem który to matoł wprowadził mnie w błąd dziewcze dyskretnie mi pokazało młodzieńca w pokoju obok który już wystarczająco był przestraszony więc temat odpuściłem i ewakuacja , takze nie polecam
Grucha
 

Postprzez krzych » 19 sie 2009, 18:20

kristofc napisał(a):gdy zajechałem i zapytałem który to matoł wprowadził mnie w błąd

kristofc napisał(a):więc temat odpuściłem i ewakuacja

Hehe :) Oba zachowania godne polecenia :)

A co do OC i "obcego" w samochodzie, nie ma znaczenia, ale za to przy AC ma...
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Mania » 19 sie 2009, 18:34

Borys napisał(a):Na stronie www jednego TU sprawdziłem sobie różnicę między zaznaczeniem ptaszka przy pytaniu o innego kierowcę, a nie zaznaczeniem i wyszło ok 30% a że samochód


Dokładnie. Dopłata za młodocianego kierowcę to +30%, ale jeśli młodociany kierowca spowoduje wypadek, a jest ujęty w ubezpieczeniu to ubezpieczalnia pokrywa 100% szkód, natomiast jeśli nie jest to ubezpieczalnia pokrywa 80% (czyli 20 % z własnej kieszeni), nie wiedziałam o tym dopóki stłuki nie miałam.....
Są w życiu samochody, które raz widziane bywają niezapomniane...:)
Moja Madzia ;) --> http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=65508
Pozdrawiam, Gośka ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2008, 13:24
Posty: 202
Skąd: Łęczna
Auto: Mustang & Navara & Cooper

Postprzez krzych » 19 sie 2009, 18:50

Mania napisał(a):bezpieczalnia pokrywa 80% (czyli 20 % z własnej kieszeni), nie wiedziałam o tym dopóki stłuki nie miałam.....

Piszesz o szkodach wyrzadzonych sobie (swojemu wehikulowi) czyli AC, prawda?
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez seba8 » 20 sie 2009, 16:25

Mania napisał(a):
Borys napisał(a):Na stronie www jednego TU sprawdziłem sobie różnicę między zaznaczeniem ptaszka przy pytaniu o innego kierowcę, a nie zaznaczeniem i wyszło ok 30% a że samochód


Dokładnie. Dopłata za młodocianego kierowcę to +30%, ale jeśli młodociany kierowca spowoduje wypadek, a jest ujęty w ubezpieczeniu to ubezpieczalnia pokrywa 100% szkód, natomiast jeśli nie jest to ubezpieczalnia pokrywa 80% (czyli 20 % z własnej kieszeni), nie wiedziałam o tym dopóki stłuki nie miałam.....

Czytałem ostatnio artykuł o wypadkach spowodowanych przez młodocianych kierowców i wcale mnie nie dziwią te zwyżki. A zapytam jeszcze – w jakim TU Ci powiedzieli o tych plus 30 procent zwyżki za młodocianego kierowcę? Z tego co pytałem w moim TU naliczają to idywidualnie.
Początkujący
 
Od: 19 sie 2009, 12:15
Posty: 11

Postprzez Borys » 20 sie 2009, 17:11

seba8 napisał(a):Czytałem ostatnio artykuł o wypadkach spowodowanych przez młodocianych kierowców i wcale mnie nie dziwią te zwyżki.

A ja czytałem inny i statystycznie częściej zabija kogoś na pasach kobieta po trzydziestce, tylko to jest mało medialne...
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki