Najgorsze i najlepsze firmy ubezpieczeniowe.

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez darekk86 » 30 maja 2008, 09:54

Nefar napisał(a):Rozwazam rowniez skozystanie z firmy zajmujacej sie odzyskiwaniem odszkodowan.

Tego to nie rob, bo to totalnie bez sensu. W takim przypadku nie pomoga wiele, a tylko zgarna niezla prowizje. Ogolnie te firmy odzyskujace odszkodowania to jedna wielka sciema... Nie warto, a na pewno nie w takich przypadkach.


swtgirl napisał(a):A co powiecie o Allianz, jest na 1 miejscu, ktos ubezpieczal tam autko?

Allianz reklamowac nie bede bo tam pracuje :) Ale powiem szczerze – jesli chcesz ubezpieczyc dobry samochod i miec pewnosc ze dostaniesz odszkodowanie to raczej tylko Allianz. Niedawno wlasciciel BMW7 jak mu w Arkadii ukradli listwe z czujnikami cofania i dostal odszkodowanie w kilka dni byl bardzo zdziwiony ze takie cos jest mozliwe.
Jesli chcesz ubezpieczyc tylko OC zeby bylo jak najtaniej to w Aliianz bedzie raczej ciezko. W sumie to nie twoj problem ze ktos bedzie sie musial pozniej sadowac z twoja ubezpieczalnia o odszkodowanie.
W Allianz najbardziej oplaca sie ubezpieczac caly pakiet OC+AC+NW i wtedy do tego dobrac ubezpieczenie mieszkania za 200zl. W takim przypadku doplacamy 200zl za mieszkanie ale mamy 15% znizki na OC i AC, wiec najczesciej wychodzi pareset zl taniej niz bez ubez. mieszkania.

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez crazy » 10 cze 2008, 22:15

Jak dla mnie najlepszy jest Link4. Wychodzi mi coś koło tysiaka za OC. No i mam do nich zaufanie bo nie miałem żadnych problemów. Ogólnie mi się jakoś dobrze kojarzą:) Może dlatego że lubie pomarańczowy.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2007, 09:49
Posty: 13

Postprzez fox11 » 10 cze 2008, 23:21

crazy napisał(a):Jak dla mnie najlepszy jest Link4. Wychodzi mi coś koło tysiaka za OC. No i mam do nich zaufanie bo nie miałem żadnych problemów


a szkodę miałeś likwidowaną przez Link4 <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Postprzez darekk86 » 11 cze 2008, 00:02

crazy napisał(a):Jak dla mnie najlepszy jest Link4. Wychodzi mi coś koło tysiaka za OC. No i mam do nich zaufanie bo nie miałem żadnych problemów. Ogólnie mi się jakoś dobrze kojarzą:) Może dlatego że lubie pomarańczowy.


To lepiej uwazaj zebys kiedys przypadkiem w nikogo znajomego nie przywalil, bo Cie raczej nie bedzie juz lubil :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Retro » 11 cze 2008, 14:06

Kurde mnie stary chce namówić na Hestie bo On ma tam zniżlki i jak będzie współwłaścicielem to i ja będę mił taniej.
Za to jak sam liczyłem to w Link 4 najtaniej.

No i ja to dopiero jestem w pupie ;/
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez darekk86 » 11 cze 2008, 14:52

Retro napisał(a):mnie stary chce namówić na Hestie bo On ma tam zniżlki

Hmm?? To wyjasnij tacie ze znizki obowiazuja w kazdym towarzystwie ubezpieczeniowym... Tylko musi z Hestii pismo dostac ze ma znizki i zaniesc do tego gdzie bys ubezpieczal samochod.
Jak bedzie on wspolwlascicielem pojazdu i jednoczesniej ubezpieczajacym wtedy licza sie jego znizki. Nie wiem ile Ty masz lat, ale jesli mniej niz 26 to wtedy bedzie i tak zwyzka 30% za wiek wspolwlasciciela/wlasciciela.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez mazdziak » 11 cze 2008, 20:20

Z tego co ja wiem to w np Linku4 jet tak że maż owszem wzyżkę za wiek ale tylko do 23 roku życia albo jeżeli się ma krócej niż rok prawko. Gdzieś czytałem że nie ma sztywno ustalonych procentów:) tylko jest to wyliczane indywidualnie.
Początkujący
 
Od: 20 cze 2007, 19:33
Posty: 13

Postprzez Lizak » 13 cze 2008, 00:20

no wiesz niby są zniżki za wiek ale teraz jak sie siostra u nich ubezpieczała to zrobila to przez net i dostala jakas znizkę. wiec jak sie dobrze pokombinuje to mozna wyjsc na korzysc, tam sie chyba jeszcze dostaje znizke jak sie wozi dzieci w samochodzie, 5%.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez yama » 13 cze 2008, 08:18

ja stawiam na pzu /pomimo srednich doswiadczen/
mialem 2 kolizje
jedna SC
to obskubali mnie ledwo wyszedlem na 0 – bo zgodzilem sie na szkode calkowta i pismaki wyczuly pismo nosem ze koles sie nie zna
2 dostalem strzala w bok Mr2 juz na samym wejsci na infolinie powiedzialem ze przedstawie swoj kosztorys naprawy /wystawiany przez zaklad serwisowy blacharski itp/ kolese od razu sie zjezyli, probowano mi wyperswadowac zaproponowali mi okolo 70 % ceny koncowej .Nie zgodzilem sie . przedstawilem ekspertyze rzeczoznawcy i po miesiacu dostalem calutka kwote
duzo mi pomogl ze akurat mialem aparat fotograficzny na miejscu kolizji oraz notka policyjna
Maly TIPS jezeli ubezpieczyciel nie uznaje orginalow-i wciska tylko zamienniki uzyjcie orginalnych zamienikow /trzeba tylko poszukac i podac liste czesci w zakladzie serwisowym
/ NIE ZGADZAC SIE NA NAPRAWE w zakladzie serwisowym ubezpieczyciela-wciskaja najtansze zamienniki

metoda j est skuteczna niestety zabiera duzo czasu i troche nerwow
MAZDA &M....ITSUBISHI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Postprzez Lukano » 13 cze 2008, 08:24

yama napisał(a):NIE ZGADZAC SIE NA NAPRAWE w zakladzie serwisowym ubezpieczyciela-wciskaja najtansze zamienniki

Albo malują kiepsko używki ;)
Ja tam z PZU zawsze dobrze wyszedłem, w przeciwieństwie do innych. Najgorzej teraz z AC.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Lizak » 13 cze 2008, 15:37

Ja to omijam wszystko co się wiąże z agentami. Z bardzo prostej przyczyny, nie widzę potrzeby dokładać do ich pensji i nie ufam im. Nie mam nigdy gwarancji na to co mówią, choć może się wydawać że przecież nie mieli by powodu żeby ściemniać. Ja jednak znalazłem powód: prowizja.
A tak to konsultant nie może ściemniać jak nagrają to nie ma opcji żeby się wyparł:P
Direct górą <jupi>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez fox11 » 13 cze 2008, 20:59

Lizak napisał(a):A tak to konsultant nie może ściemniać


oj może, są szkoleni jak omijać niewygodne fakty, nie kłamią czy ściemniają po prostu przemilczają. Cudów nie ma, mało płacisz mało dostajesz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Postprzez Lizak » 16 cze 2008, 23:09

Może i miał byś racje gdyby nie to że jak się ma takiego Link4 przykładowo, to ja tam wyczytałem w warunkach że masz 7 dni na złożenie reklamcji i do tego w zależności od ubezpieczenia, masz 30 dni na rezygnacje. W sumie to jest taki czas żeby właśnie przeczytać warunki jakie dają. Więc nawet jeżeli by się tak zdażyło że konsultant coś by nie powiedział no to chyba zdecydowana większość ludzi potrafi czytać, oczywiście pytanie też jest następujące czy im się będzie chciało, no ale na to konsutlant nie ma wpływu <jelen>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez fox11 » 17 cze 2008, 10:30

A większość ludzi tak jest zachwycona że mało zapłaciła że już nie czyta warunków ubezpieczenia, a właściwie to czyta ale dopiero po szkodzie; no ale to inna bajka.
Każdy chce tanio i dobrze ale często nie idzie to w parze hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Postprzez Lizak » 17 cze 2008, 22:19

No dobra ale jak już nie czytają warunków ubezpieczenia na czas no to nic się na to nie poradzi i mogą mieć tylko do siebie pretensje. W końcu po coś te warunki razem z papierami przysyłają :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez fox11 » 18 cze 2008, 08:21

I oto chodzi bo 80% ludzi nie czyta drobnego druczku, do tego dochodzi zadowolenie że tak tanio się udało i wszystko dobrze aż do szkody
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Postprzez Lizak » 18 cze 2008, 12:30

Ale mnie jeszcze dziwi jedne punkt programu:) Przecież taki Link4 np. ma rozwiniętą informacje. Mają infolinię, jakiś tam czat na stronie, można jeszcze przez skypa pogadać, wszystkie warunki do ubezpieczeń są na stronie też podane, a ludziom i tak się nie chce zainteresować co kupili. :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez fox11 » 18 cze 2008, 22:52

bo za dużo czytania <lol> , a czytanie i rozumienie tekstu nie zawsze idzie w parze, a im więcej informacji tym więcej tekstu <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Postprzez Lizak » 19 cze 2008, 13:26

Ale w Link mają tak te warunki ubezpieczenia napisane że sorry ale przedszkolak się skapnie o co tam chodzi. Do najważniejszych podpunktów są komentarze, napisane ludzkim językiem, wiem bo sam z ciekawości czytałem. To jest moim zdaniem w porządku, a nie tak jak niektóre towarzystwa mają napisane 20 stron czcionką numer 5 bez żadnego wyjaśnienia.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2007, 13:43
Posty: 22

Postprzez fox11 » 19 cze 2008, 16:16

i dobrze, grunt żeby klient był zadowolony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 10:56
Posty: 74
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 136KM MZR-CD 05r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki