Zabawna historia z agentem ubezpieczeniowym

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Szymon » 3 kwi 2014, 14:05

Matko i córko, ale to nie za Clio?!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez loockas » 3 kwi 2014, 14:34

~3kzł za pakiet mi wychodziło w PZU, bo oni nie uwzględniają zniżek za OC w AC dla takich jak ja i to była najdroższa oferta z wyszukanych w sieci.

No chyba, że mówimy o pośrednikach bo jak byłem w jednym biurze pogadać to trudno było z czymkolwiek zejść poniżej 3,5kzł.

Liberty jak to direct, najlepszych opinii nie ma. Jednak po akcji gradowej w firmie chłopaki problemów z odszkodowaniem nie mieli. Stąd też wybór z directów padł na liberty.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 3 kwi 2014, 15:44

Szymon napisał(a):Matko i córko, ale to nie za Clio?!

Nieee, Clio nie chcieli nawet ubezpieczyć jak powiedziałem w jakim trybie będzie wykorzystywane ;) Za B4 tyle wołają.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Szyna » 3 kwi 2014, 19:58

Panowie, temat nie dotyczy stawek za OC/AC :P
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez loockas » 4 kwi 2014, 15:47

Prawnik nie pomylił się, umowa jest zawarta. Dzisiaj w bazie UFG pojawiło się OC z tej nieszczęsnej polisy

Uwaga, uwaga mam obecnie 3 ubezpieczenia OC :P

1. Polisa poprzedniego właściciela w Generali na poprawny nr VIN i na stare numery rejestracyjne. Wypowiedziana 3 dni temu, ale jeszcze jak widać nie rozwiązana.
2. Polisa z nieporozumienia opisanego w tym temacie, również w Generali. Polisa z obecnym nr rejestracyjnym jednak z niepoprawnym nr VIN :D Wypowiedziana 2 dni temu.
3. Polisa właściwa w Liberty z poprawnym nr VIN i obecnym nr rejestracyjnym.

Ktoś mnie przebije? :]
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 4 kwi 2014, 19:26

Teraz pozostaje tylko w kogoś znajomego walnąć żeby dostał 3x odszkodowanie, oszustwo ubezpieczeniowe po bandzie <lol>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Wojadżer » 15 kwi 2014, 16:06

Szczęście w nieszczęściu Na pewno wszystko się dobrze rozstrzygnie, w końcu jaki miałby mieć w tym interes Generali? Pewnie ścigną tego agenta co Cię w takiej sytuacji postawił. Dawaj znać jak się dalej potoczyła sprawa;)
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2012, 12:29
Posty: 10
Auto: MX-5

Postprzez loockas » 30 kwi 2014, 09:36

Na razie Generali milczy, a wczoraj dostałem ponaglenia do zapłaty tej polisy :] Nie przejmuje się tym, bo widać, że ponaglenia poszły z automatu z działu windykacji, a ich data to dokładnie miesiąc od zawarcia tej felernej polisy.

Mimo wszystko zaczyna mnie denerwować ich podejście. Mija miesiąc od zgłoszenia sprawy i poza tym, że otrzymali wszystkie dokumenty i potwierdzili ich przyjęcie nie wiem nic. Cóż, przez weekend smaruje pismo do rzecznika ubezpieczonych (głównie na agenta oraz z prośbą co mam dalej robić – mam 2x OC!) To czy się Generali odezwie do tego czasu będzie miało wpływ na moją wypowiedź na ich temat w tym piśmie.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez loockas » 14 maja 2014, 11:57

To jest jakiś kiepski żart...

Napisałem do generali przed długim weekendem, że czekam na konkretną odpowiedź i ustosunkowanie się do ponagleń. Chcę zgłosić sprawę do rzecznika ubezpieczonych (głównie przeciwko pośrednikowi) i od decyzji Generali zależy co o nich w tej skardze napiszę... Bardzo szybko odpowiedzieli proszą o przesłanie PONOWNIE wszystkich dokumentów. Zagryzłem zęby i podesłałem wszystko kolejny raz... No i znowu cisza :]

Wczoraj wysłałem maila "poganiacza". Dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do poniższego zgłoszenia uprzejmie informuję, że istnieje możliwość rozwiązania umowy AC na podstawie Pana pisemnego oświadczenia. W związku z powyższym proszę o przesłanie scanu pisma z prośbą o odstąpienie z odręcznym Pana podpisem.

Jednocześnie informuję, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowym w związku z powyższym należy wpłacić składkę aby zachować ciągłość ubezpieczenia.

Ponadto informuję, że jeśli dane w polisie nie zgadzają się należy zgłosić się do oddziału Generali w celu wystawienia aneksu do umowy.


Ehm... żenada. Po pierwsze – odstąpienie od umowy wysłałem dawno temu – olali je zarówno w formie listownej jak i mailowej. Po drugie – mam kurde OC, ciągłość jest zachowana co udowodniłem podsyłając polisy, umowy itd. Po trzecie – oczekiwałem dwa miesiące na idiotyczną odpowiedź, oderwaną od całej mojej sytuacji.

Wysłałem kolejnego maila gdzie pozwoliłem sobie podkreślić moją irytację. Czekam do jutra na kontakt. Domagam się rozpatrzenia mojego odstąpienia, a nie zgodzę się na wysłanie nowego. Tamto rozpatrzenie jest dla mnie istotne z punktu daty jego wysłania, ponieważ zgodnie z prawem mam 30 dni na odstąpienie od każdej umowy z OC włączenie o ile pozwala na to prawo. W tym wypadku pozwala, ponieważ ciągłość OC jest zachowana (wpierw zawarłem polisę z liberty na której się poruszam, a następnie rozwiązałem polisę poprzedniego właściciela). Nie bardzo rozumiem jak miałbym korzystać z polisy Generali gdybym nie miał tej z liberty. Polisa wystawiona na fałszywą umowę (poświadczenie nieprawdy) z niepoprawnymi danymi samochodu.... po prostu ŻENADA.

Poprosiłem ich również o pisemne uzasadnienie nieprzyjęcia mojego odstąpienia, ponieważ chce je przekazać prawnikowi i rzecznikowi ubezpieczonych. Czekam na odpowiedź.

Człowiek chciał być uczciwy... Przecież mogłem podpisac te umowę, opłacić i mieć w dup..., że pośrednik robiła wały. Oszczędziłbym sobie kłopotu. Pierd... kombinatorzy!
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szymon » 14 maja 2014, 14:06

skończ się bawić w maile, zacznij słać polecone :) tak na wszelki wypadek jednak :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Grzyby » 14 maja 2014, 14:13

Olej ich ciepłym moczem i przekaż sprawę do rzecznika.
Nie oszczędzaj ich bo widać, że mają Cię w głębokim poważaniu.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez loockas » 14 maja 2014, 14:17

Szymon napisał(a):zacznij słać polecone


No wypowiedzenie poszło 1.04.2014 poleconym... :] I będę się mocno trzymał tego wypowiedzenia, bo z racji daty jest ono dla mnie istotne. Mam ich gdzieś. Jak go nie chcą pozytywnie rozpatrzyć, to oczekuję wyjaśnienia powodu odrzucenia.

Dawno nie widziałem takiej niekompetencji. 22 maile są w zasadzie moim monologiem... Wrócę z pracy i składam do kupy skargę do rzecznika. Treść już mam, muszę dokumenty zebrać w całość, a jest tego sporo.... :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szymon » 14 maja 2014, 14:31

loockas napisał(a):No wypowiedzenie poszło 1.04.2014 poleconym


to wszystko wiadomo. Myśleli, że to żart :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez kacha » 14 maja 2014, 15:50

Jeśli jesteś z Warszawy, to ja proponuję złożyć im osobistą wizytę na Postępu 15b (ew. w oddziale w Twoim lub pobliskim mieście).
Bujałam się u nich z jedną szkodą 4 miesiące, chciałam tylko akta szkody, do czego mam prawo.
Po wizycie dostałam akta tego samego dnia.
Serio, to bardzo pomaga. Weź ze sobą wszystkie kwity i potwierdzenia i niech ktoś Ci udzieli rzetelnej informacji.

Przez Rzecznika – z pewnością będziesz bardzo długo czekać.
Ale oczywiście warto go powiadomić o tym fakcie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2011, 15:36
Posty: 441 (4/9)
Skąd: WWA
Auto: Hyundai i30
MZ TS 250/1 30-letnia

Postprzez loockas » 14 maja 2014, 23:23

Niestety do Warszawy mam daleko :P Na razie próbujemy pismami, potem spróbujemy w oddziele. Do Wawy jak miałbym jechać, to równie dobrze mogę im za to OC zapłacić – podobna kasa :)

Pisma przygotowane. Jedno do rzecznika, drugie do Generali z reklamacją na działania BOK :)

kacha napisał(a):Postępu 15b


Znam już ten adres na pamięć. Ta ulica powinna nosić nazwę Podstępu :>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Siw-y » 14 maja 2014, 23:26

loockas napisał(a):Do Wawy jak miałbym jechać, to równie dobrze mogę im za to OC zapłacić – podobna kasa
Ale z nimi się nie napijesz :P


A co na to UFG?
I nie chodzi mi czy wiedzą bo wiedzą, bo sam żeś podawał te info, a o to jak działa to Generali i ten broker czy jak mu tam.
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez loockas » 14 maja 2014, 23:31

Siw-y napisał(a):A co na to UFG?


Dowie się jak otrzyma moją kopertę. Wyjaśnienie na 3 strony. Do tego 25 stron korespondencji mailowej z Generali, umowy, potwierdzenia, skany – w sumie z 50 kartek :P Żal mi już tego Rzecznika, bo będzie miał co czytać. Oby pomógł...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Siw-y » 14 maja 2014, 23:38

loockas napisał(a):w sumie z 50 kartek
hahaha hahaha hahaha

Dasz poczytać? :D
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez kacha » 15 maja 2014, 10:20

Siw-y napisał(a):A co na to UFG?
I nie chodzi mi czy wiedzą bo wiedzą, bo sam żeś podawał te info, a o to jak działa to Generali i ten broker czy jak mu tam.


Siwy, Ty mnie brokerów nie obrażaj.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2011, 15:36
Posty: 441 (4/9)
Skąd: WWA
Auto: Hyundai i30
MZ TS 250/1 30-letnia

Postprzez loockas » 12 cze 2014, 12:38

Ostatnia wymiana maili....

Szanowny Panie
>
Uprzejmie informujemy, że sprawa jest nadal weryfikowana. Prosimy oczekiwać na odpowiedź.


Szanowna Pani,

ja od prawie 3 miesięcy oczekuję odpowiedzi. Co w tej sprawie jest tak trudnego, że potrzebą ją nadal weryfikować? Dokumenty, które wysłałem są jasne i czytelne. Wypowiedzenie umowy jeszcze jaśniejsze. Agent, który wprowadził mnie w to bagno jest najzwyklejszym krętaczem, a Generali w takiej sytuacji powinno zrobić wszystko co w Waszej mocy, by w tej sytuacji zachować twarz i pokazać szacunek i zrozumienie dla klienta. Jednocześnie udowodnić, że odwracacie się od praktyk jakie zastosował agent ubezpieczeniowy.

Tym czasem na pisemne wypowiedzenie wysłane ponad dwa miesiące temu nie otrzymałem odpowiedzi. Na pisemną reklamację wysłaną w zeszłym miesiącu również nie doczekałem się odpowiedzi. O mailach nie wspominam, bo to jest już parodia.

Czy naprawdę kwota ~400zł za OC jest warta tego wszystkiego? Ja to zapłacę, bo już mi się nerwy kończą. Proszę mi tylko na piśmie uzasadnić powód odrzucenia wypowiedzenia oraz podać powody dla których mam zapłacić to OC i dlaczego Państwo ciągną te sprawę przez prawie 3 miesiące. Składkę opłacę, a całą te sprawę przekażę mediom, bo z tego można komedię nagrać. Niestety z oszukanym człowiekiem w roli głównej...

Jeszcze raz bardzo proszę. Skończmy już te farsę.


Szanowny Panie,

W nawiązaniu do poniższego zgłoszenia uprzejmie informuję, że umowa nr. 70010524910 została rozwiązana z poczatkiem okresu ubezpieczenia a należność anulowana. Proszę oczekiwać na pismo z potwierdzeniem anulowania polisy.


To był ojej moment...

Obrazek
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki