Sprzedam Mazda 3 BK Kintaro '07 2.0 150 KM

Ogłoszenia sprzedaży i zamiany samochodów.

Postprzez maniekzgc » 5 lut 2018, 02:40

Data pierwszej rejestracji 30.10.2007
OC i AC ważne do : 8.07.18

Jestem pierwszym właścicielem pojazdu w Polsce, auto kupione w lipcu 2015 roku. Kraj pochodzenia Niemcy (2 właścicieli).

Rzadko spotykany i świetnie prezentujący się kolor True Red dla limitowanej wersji Kintaro!

Samochoód cały czas garażowany. W środku nigdy nie były palone papierosy.
Przy wymianie płynów i części eksploatacyjnych zawsze kierowałem się jakością produktu. Odkąd posiadam samochód, zawsze stosowany jest w nim olej Valvoline SynPower 5W30.
We wrześniu 2015 roku było przeprowadzone zabezpieczenie i konserwacja podwozia (obecnie do odświeżenia).
W połowie 2017 roku zaciski hamulcowe zostały wypiaskowane i pomalowane na kolor czerwony, bardzo dobrą farbą do zacisków – Foliatec. Na przednich zaciskach od szablonu został naniesiony napis Mazda, białym kolorem.
Zaraz po tym zostały wymienione tarcze hamulcowe na ATE oraz klocki hamulcowe ATE Ceramic. Klocki z mieszanką ceramiczną spisują się bardzo dobrze – są bardzo ciche i dla osób przykładających wagę do wyglądu – na felgach nie ma żadnego ciemnego pyłu z klocków. Mazda zawsze do mycia miała kosmetyki dobrej jakości (ADBL, Poorboy's). Stosowane były woski naturalne na lato, a na zimę syntetyczne. Na wiosnę 2017 na lakier została położona powłoka CarPro Essence + Reload (obecnie do odświeżenia).

Przeprowadzone modernizacje:
– wypiaskowane i pomalowane zaciski
– nowe tarcze oraz klocki ceramiczne
– przyciemnione szyby tylne
– dołożony tempomat
– zwykłe tylne lampy zastąpione lampami LED

Przed zakupem swojego auta kierowałem się, aby silnik był niezawodny. Dwulitrowa jednostka silnikowa o mocy 150 KM zyskała rewelacyjne opinie i po użytkowaniu auta 2,5 roku mogę to tylko potwierdzić. Dodatkową informacją dla zainteresowanych, ten silnik idealnie nadaje się pod instalację gazową.
Silnik jest na łańcuszku, producent wskazuje jego naciągniecie przy przebiegu ok 260-280 tysięcy km.
Przy ekonomicznej jeździe na trasie spokojnie można osiągnąć spalanie 6-7 l/100km. Auto nadaje się na rodzinne podróże, ale osoby z "cięższą nogą" też odczują radość z jazdy tym samochodem.

Auto posiada delikatne zarysowanie na tylnym zderzaku (prawa strona), małe wgniecenie na klapie bagażnika oraz małe 'parkingowe ryski'
W grudniu 2016 roku, osoba cofająca na parkingu uszkodziła przedni zderzak. Zgłoszone w ubezpieczalni. Zderzak zrobiony był w warsztacie.
W lipcu 2017 zepsuł się kompresor klimatyzacji , został zregenerowany. Przy okazji wymieniłem na nową chłodnicę ze skraplaczem (stara chłodnica do wglądu, że nie spowodował tego żaden wypadek).

Wszystkie niemalże tankowania samochodu robiłem na stacji BP (95%). Czasami w trasie zdarzyło się, że musiał to być Shell lub Lotos.

Opony i felgi na lato:
Dunlop Sp Sport Blueresponse 205/50 R17 89V + oryginalne 17" felgi Mazda dla wersji Kintaro (tzw. 'śnieżynki')
Zima:
Falken HS 449 205/55 R16 91T (produkcja 20 tydzień, 2015r) + felgi stalowe Stahlmann Räder 5x114,3

Oba komplety w zestawie. Możliwość użytkowania spokojnie jeszcze przez 1-2 sezony.

Jestem osobą prywatną, starałem się najkrócej ująć najważniejsze cechy auta. Szanuję kogoś czas i swój, więc napisałem też krótko o historii auta. Kieruję się, aby klient wiedział wszystko od początku.

Mazda to moje pierwsze auto. LINK -->http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=332&t=192216&p=3317822#p3317822. Nieco więcej szczegółowych zdjęć i opisów.

Dlaczego sprzedaję samochód? W ostatnich dniach otrzymałem służbowe auto do własnego użytku.

* Zdjęcie na miniaturce jest zrobione świeżo po nałożeniu warstwy CarPro Essence + Reload. Dlaczego na stacji paliw? Po nałożenie tej warstwy jeździłem do kolegi z Zielonej Góry, który jest pasjonatem autodetailingu. Powód wstawienia takiego zdjęcia – prosty. Przedstawia, że kolor True Red przy używaniu odpowiednich kosmetyków – bardzo cieszy oko. Wszystkie pozostałe zdjęcia samochodu są już aktualne.

Wymiana płynów przypadała na luty/marzec, więc po zakupie auta zalecam ich wymianę.

Możliwość sprawdzenia samochodu na każdej stacji diagnostycznej. Pomimo, że auto nie jest obecnie w ciągłej eksploatacji, jest cały czas garażowane!

Cena 23,900. Do negocjacji.
Kontakt: 667-913-442

Oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-p ... zyxZW.html
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg
9.jpg