Mazda CX-30 pytanie o silnik i wersję auta!

Skyactive-G: PE-VPS / PY-VPS / PY-VPTS (turbo)

Postprzez Kilerek7 » 18 kwi 2024, 00:50

Witam, zakupiłem ostatnio Mazdę CX-30 z 2020 roku w wersji Exclusive Line z silnikiem Skyactive G 122 KM, w wersji czerwonej M-Hybrid ( aczkolwiek wcześniej znajomy się kłócił, że one są tylko benzynowe, ale widzę, że ma ten układ miękkiej hybrydy. Mam jednak kilka pytań, gdyż przed zakupem Mazdy, średnio orientowałem się w silnikach i wersjach i chciałbym rozwiać wątpliwości, czy dokonałem w miarę udanego zakupu, oraz mam kilka innych jeszcze pytań, także z góry dzięki:)

1. Przed zakupem, czytałem też o silniku Skyactive X, że niby nowocześniejszy, lepiej spala, dynamiczniejszy, ale też dużo osób odradzało, że wcale nie taki dobry, ciężki w naprawach, ma dwumase czy inne rzeczy, że generalnie jest to silnik nie wiele lepszy niż G, a wersja G jest bardziej sprawdzona i pewna. Czy różnice są duże, czy dzieli je przepaść?

2. Gdy zdecydowałem się na wersje G, to chciałem z początku 150 KM, a nie 122 KM, ale dowiedziałem się, że można 122 KM odblokować na 165-170 KM, czy takie odblokowanie ma sens i czy nie ingeruje mocno w sprawność silnika i systemu, jak ze spalaniem?

3. Silniki Skyactive są w wersji zwykłej i E, zauważyłem to dopiero po zakupie, że roczniki 2019-2020 mają zwykły Skyactive G, a wersje już od 2021 mają E skyactive G, co dokładnie daje ta litera E, czy silnik ten zmienił się jakoś mocno? Jakie są różnice z E i bez E, mam zwykłą bez E

4. Zakupiłem wersje Exclusive Line, dziwiłem się, czemu nie Hikari czy Kanjo, te Japońskie nazwy, dopiero później jak sprawdziłem VIN okazało się, że auto jest z Meksyku. Wiem, że mają tam też fabrykę, ale mam pytanie, czy Exclusive Line to to samo co Hikari? oraz czym się dokładnie różni wersja Meksykańska od Japońskiej? Mam np. brązową skórę, a widzę częściej niebieską.

5. Pytanie o konserwacje podwozia, bo dużo osób przy Mazdzie mi radzi, niby pisze na stronie producenta, że ma ocynkowane podwozie, ale jak to wygląda w rzeczywistości, czy warto robić takie coś?

6. pytanie o Audio Bose, w moim mam 12 głośników, ale nie widzę equalizera z opcjami typu Rock czy Pop i customizerem, a na filmach widzę, że niektóre wersje mają taką opcje, czy to wina starszego softu?

7. pytanie o zamykanie pokrywy bagażnika, są 2 przyciski do zamykania i blokowania, jak naciskam zamykanie to się zamyka, a jak działa blokowanie? Bo nie mogę tego nigdzie doczytać.

Pozdrawiam:)
Początkujący
 
Od: 18 kwi 2024, 00:28
Posty: 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9