Fabryczna nawigacja

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez worn » 15 maja 2024, 21:41

kanu napisał(a):Tylko pewnie każą mu za to zapłacić, lepiej niech sam sobie zaktualizuje soft... :)

Nie mają prawa wziąć za to złamanego grosza, bo kolega przecież wyraźnie napisał, że auto ma jeszcze na gwarancji.

czik3n napisał(a):Kończy Mi się za niedługo update 5 letni mazdowskiej nawigacji. Warto wykupywać ten abonament?
na codzień jeżdżę na Apple car play głównie, ale kurczę gdzieś dalej jak jadę to mam przynajmniej na HUDzie wskazówki z nawigacji mazdowskiej

Co prawda nie wiem ile kosztuje subskrypcja, ale ja bym się z pewnością nie zdecydował. Płacić tylko po to, żeby mieć wskazówki na HUD to wywalanie kasy w błoto. Jak jedziesz gdzieś w dalszą trasę, to między manewrami pokonuje się często dziesiątki kilometrów, a jak większość trasy prowadzi po autostradach/ekspresówkach, to czasami nawet setki kilometrów. Ja z powodzeniem na trasach korzystam z AA i HUD mi do szczęścia nie jest potrzebny. Oczywiście fajnie gdyby był, ale IMO nie jest to must have.

Z drugiej strony otwarcie przyznam, że zawsze dziwią mnie tego typu pytania. Nie wiesz jakie masz oczekiwania/potrzeby, żeby móc podjąć samodzielną decyzję co do zakupu subskrypcji?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 332 (28/47)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez czik3n » 15 maja 2024, 23:08

worn napisał(a):Z drugiej strony otwarcie przyznam, że zawsze dziwią mnie tego typu pytania. Nie wiesz jakie masz oczekiwania/potrzeby, żeby móc podjąć samodzielną decyzję co do zakupu subskrypcji?


Chodzi Mi o to, że tak jak napisałem nie korzystam z tej nawigacji na tyle często by np wiedzieć, że usprawniają ją na tyle dobrze, że np poza granicami kraju czy gdzieś w bieszczadach lepiej np jeździć na niej.

Dopisano 15 maja 2024, 22:08:

worn napisał(a):Z drugiej strony otwarcie przyznam, że zawsze dziwią mnie tego typu pytania. Nie wiesz jakie masz oczekiwania/potrzeby, żeby móc podjąć samodzielną decyzję co do zakupu subskrypcji?


Chodzi Mi o to, że tak jak napisałem nie korzystam z tej nawigacji na tyle często by np wiedzieć, że usprawniają ją na tyle dobrze, że np poza granicami kraju czy gdzieś w bieszczadach lepiej np jeździć na niej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 210 (6/13)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez jezyk69 » 16 maja 2024, 12:22

worn napisał(a):
kanu napisał(a):Tylko pewnie każą mu za to zapłacić, lepiej niech sam sobie zaktualizuje soft... :)

Nie mają prawa wziąć za to złamanego grosza, bo kolega przecież wyraźnie napisał, że auto ma jeszcze na gwarancji.

No niestety taka usługa kosztuje 350 zł. Dzwoniłem, dowiadywałem się. Mimo, że auto na gwarancji, przedłużonej do 5 lat, to każą sobie płacić. Nie rozumiem tego. Aktualizacja nawigacji za darmo w okresie gwarancyjnym, a aktualizacja MZD Connect płatna <co?>
Muszę sobie sam to zaktualizować ewentualnie jeszcze napisać do Mazdy czy to jest normą.
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2019, 18:52
Posty: 92 (2/4)
Skąd: KRK
Auto: M3 BP Sedan,
2.0 MT 122KM, Hikari
2019

Postprzez czik3n » 16 maja 2024, 12:35

Mam nadzieje, że ktoś w końcu soft z polifta wgra do przedlifta i będzie można mieć wskazówki z apple car play na HUDzie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 210 (6/13)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez paweł_TBU » 16 maja 2024, 14:01

ja miałem aktualizacje map przez 5 lat, nie zamierzam dokupować bo ani te mapy dobre ani auta trzymać za długo nie zamierzam, carplay albo aa i to najlepsza opcja
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez worn » 16 maja 2024, 17:12

czik3n napisał(a):Chodzi Mi o to, że tak jak napisałem nie korzystam z tej nawigacji na tyle często by np wiedzieć, że usprawniają ją na tyle dobrze, że np poza granicami kraju czy gdzieś w bieszczadach lepiej np jeździć na niej.

W takim razie myślę, że odpowiedź na to czy warto płacić za fabryczną nawigację znajdziesz w swoim własnym poście ;)

jezyk69 napisał(a):No niestety taka usługa kosztuje 350 zł. Dzwoniłem, dowiadywałem się. Mimo, że auto na gwarancji, przedłużonej do 5 lat, to każą sobie płacić. Nie rozumiem tego.

A widzisz... słowo klucz na dziś – przedłużonej. To w gruncie rzeczy nie jest już gwarancja producenta, w którym Mazda jest gwarantem, a bardziej ubezpieczenie, za które odpowiada firma trzecia (pewnie CarGarantie). Oba te konstrukty nie są tożsame i oczywiście w tym wypadku serwis jak najbardziej może Cię za aktualizację skasować.

czik3n napisał(a):Mam nadzieje, że ktoś w końcu soft z polifta wgra do przedlifta i będzie można mieć wskazówki z apple car play na HUDzie

Nie liczyłbym na to. Kiedyś chyba Fuelio z poziomu Android Auto jak chciałem dodać wpis o tankowaniu "wypluła" mi monit z pytaniem czy odczytać z auta aktualny przebieg. Oczywiście nie udało się to i wyskoczyło jakieś info, że nie ma możliwości komunikacji z innymi modułami w pojeździe, które w moim odczuciu sugerowało, że może to być kwestia sprzętowa, a nie tylko oprogramowania. Choć nie jest to oczywiście wyrocznia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 332 (28/47)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323