Montaż nawiewów na tył, czytnika płyt CD i innych

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Rabus » 3 wrz 2020, 23:45

Hej!

Sporo ostatnio szukałem w temacie dorobienia nawiewów do nowej 3ki na tył, a przy okazji znalazłem kilka bardzo ciekawych dodatkowych informacji, którymi pomyślałem, że się podzielę :)

Z takich prostszych, szybkich modyfikacji, to wg manuala czytnik płyt CD to jest wymiana zaślepki która jest u nas w 3kach na czytnik płyt – nie wiem jak z podpięciem, nie mam tu tez numeru części, ale wygląda to na bardzo prostą modyfikacje:
Obrazek
Obrazek

z nawiewami jest gorzej. Jeden z dealerów w Australii próbował mi zasugerować że wymaga to "wymiany całego skraplacza" co jednak nie spina się z manualem. Skraplacz na cały świat jest jeden, jednak ten nasz ma zaślepkę lub miejsce na wycięcie otworu na nawiewy (czekam na potwierdzenie bo ostatnio nie udało się tego sprawdzić).
Na takie miejsce trzeba zamontować:
– rear vent actuator
– A/C case
– Connector (?)
– rear vent duct (do tego mam nr czesci)
– rear ventilator grille (do tego też)
– rear vent duct no.1 & no.2

Miejsce w konsoli na przewody pod spodem już jest, wystarczy je przeprowadzić, wpiąć, actuator prawdopodobnie zaprogramować. Niestety Australia przestała mi odpowiadać numerami części, a w Europie nie wiedzą jakie są tego numery, więc będę dalej próbować.

Jeśli to wyżej to wszystko co jest potrzebne do zamontowania klimy z tyłu, to koszt razem z robocizną zamknąłby się w okolicach 3-6 tysięcy zł.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez paweł_TBU » 4 wrz 2020, 08:34

Rabus napisał(a):Hej!

Sporo ostatnio szukałem w temacie dorobienia nawiewów do nowej 3ki na tył, a przy okazji znalazłem kilka bardzo ciekawych dodatkowych informacji, którymi pomyślałem, że się podzielę :)

Z takich prostszych, szybkich modyfikacji, to wg manuala czytnik płyt CD to jest wymiana zaślepki która jest u nas w 3kach na czytnik płyt – nie wiem jak z podpięciem, nie mam tu tez numeru części, ale wygląda to na bardzo prostą modyfikacje:
Obrazek
Obrazek

z nawiewami jest gorzej. Jeden z dealerów w Australii próbował mi zasugerować że wymaga to "wymiany całego skraplacza" co jednak nie spina się z manualem. Skraplacz na cały świat jest jeden, jednak ten nasz ma zaślepkę lub miejsce na wycięcie otworu na nawiewy (czekam na potwierdzenie bo ostatnio nie udało się tego sprawdzić).
Na takie miejsce trzeba zamontować:
– rear vent actuator
– A/C case
– Connector (?)
– rear vent duct (do tego mam nr czesci)
– rear ventilator grille (do tego też)
– rear vent duct no.1 & no.2

Miejsce w konsoli na przewody pod spodem już jest, wystarczy je przeprowadzić, wpiąć, actuator prawdopodobnie zaprogramować. Niestety Australia przestała mi odpowiadać numerami części, a w Europie nie wiedzą jakie są tego numery, więc będę dalej próbować.

Jeśli to wyżej to wszystko co jest potrzebne do zamontowania klimy z tyłu, to koszt razem z robocizną zamknąłby się w okolicach 3-6 tysięcy zł.


przecież to się nie opłaca, przynajmniej z mojego punktu widzenia. skonczy sie leasing i sprzedam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 08:42

paweł_TBU napisał(a):
przecież to się nie opłaca, przynajmniej z mojego punktu widzenia. skonczy sie leasing i sprzedam.

Nie każdy jeździ „wypożyczonym” samochodem w leasingu, tylko kupił go na własność i zamierza trzymać dłużej, a wtedy taki koszt rozkłada się na dłuższy okres. Fakt, nie jest tanio, ale jeśli ktoś potrzebuje nawiewów na tył i CD i dysponuje gotówką, to czemu nie. Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez komisarzryba » 4 wrz 2020, 08:58

naped cd w samochodzie w dzisiejszych czasach? plyty tez bedziesz wozil? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2020, 08:17
Posty: 34 (0/1)
Skąd: sieradz
Auto: Astra K HB 2016, B14XFT 6T35

Postprzez lelo28 » 4 wrz 2020, 10:31

Sam jestem zwolennikiem dobrego brzmienia i napewno uważałbym ten pomysł za godny uwagi, gdyby nie jedno ale; system mazdy odtwarza pliki .wav jak i .flacc czyli formaty bezstratne, temat dla mnie zamknięty.
Co do nawiewów warto byłoby się nad tym pochylić, jednak z mojego punktu widzenia, przynajmniej narazie, efekt niewspółmierny do kosztów. Podejrzewam że za jakiś czas napewno będzie można przeprowadzić to zdecydowanie taniej, i wtedy będzie to miało sens.

corky1 ale nie każde leasing kończy się oddaniem auta. Tak się składa że mam w leasingu jednak zdecydowałem że biorę je dla siebie. Po trzech latach mam oddać auto z przebiegiem 20tys? Toż to strzał w stopę :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez paweł_TBU » 4 wrz 2020, 10:33

lelo28 napisał(a):Sam jestem zwolennikiem dobrego brzmienia i napewno uważałbym ten pomysł za godny uwagi, gdyby nie jedno ale; system mazdy odtwarza pliki .wav jak i .flacc czyli formaty bezstratne, temat dla mnie zamknięty.
Co do nawiewów warto byłoby się nad tym pochylić, jednak z mojego punktu widzenia, przynajmniej narazie, efekt niewspółmierny do kosztów. Podejrzewam że za jakiś czas napewno będzie można przeprowadzić to zdecydowanie taniej, i wtedy będzie to miało sens.

corky1 ale nie każde leasing kończy się oddaniem auta. Tak się składa że mam w leasingu jednak zdecydowałem że biorę je dla siebie. Po trzech latach mam oddać auto z przebiegiem 20tys? Toż to strzał w stopę :D

niby tak choć po co trzymac jak można mieć nowe ;) wykup /sprzedaż/ zakup nowego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 10:49

paweł_TBU napisał(a):niby tak choć po co trzymac jak można mieć nowe ;) wykup /sprzedaż/ zakup nowego

Dokładnie tak, jak ktoś lubi zmieniać samochody, to leasing jest dobrą opcją. Mogłem wziąć swoją 3 w leasing na działalność żony, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem i kupiłem „normalnie”, bo psychologicznie przez cały okres użytkowania wolę jeździć swoim i mam awersję do każdego finansowania dłużnego (pewnie dlatego, że tym się zajmuję ;)

Ale żeby nie było, że to off topic, nawiewy z tyłu fajna rzecz, dziwne że Mazda wprowadziła to jedynie na rynek australijski, ale tam są w czołówce sprzedaży i testujący/użytkownicy zwracają na to uwagę. Jako, że u mnie mało kto z tyłu jeździ, nie zdecydowałbym się, ale fajnie, że kolega to rozkminia – może ktoś skorzysta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez lelo28 » 4 wrz 2020, 10:55

corky1 napisał(a): ... mam awersję do każdego finansowania dłużnego ...

święte słowa. Czyli wiem że wszystko że mną ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 10:58

lelo28 napisał(a):
corky1 napisał(a): ... mam awersję do każdego finansowania dłużnego ...

święte słowa. Czyli wiem że wszystko że mną ok.


Obstawiam w ciemno, że w Wielkopolsce to dość powszechny pogląd <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez lelo28 » 4 wrz 2020, 10:59

corky1 napisał(a):Obstawiam w ciemno, że w Wielkopolsce to dość powszechny pogląd <oczko>


Taaaaaaaaaaaaaa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez Rabus » 4 wrz 2020, 12:29

Ja wyszedłem z założenia, że jedno auto w rodzinie musi być bez "obciążenia" finansowego – tez mam leasing, ale z wykupem 1%, bo auto na pewno zostaje :)

Też korzystam z faktu że Mazda odczytuje FLACi i trzymam całą muzyke w tym formacie na pendrive, ale znam ludzi co to bardzo chcieli napęd CD mieć – toteż mówię tylko, że jak coś jest opcja (i wcale nie jest taka skomplikowana jakby się wydawało :))

Pewnie jakby pobrać części z rozbitków w AU to byłoby połowę taniej. Nie mniej jednak nadal trzeba znaleźć te 3 części i ogarnąć czy w salonie to zaprogramują :D
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez komisarzryba » 4 wrz 2020, 13:41

corky1 napisał(a):Ale żeby nie było, że to off topic, nawiewy z tyłu fajna rzecz, dziwne że Mazda wprowadziła to jedynie na rynek australijski, ale tam są w czołówce sprzedaży i testujący/użytkownicy zwracają na to uwagę. Jako, że u mnie mało kto z tyłu jeździ, nie zdecydowałbym się, ale fajnie, że kolega to rozkminia – może ktoś skorzysta.

na australie jest tez opcja szyberdachu jesli mnie pamiec nie myli.

Rabus napisał(a):Też korzystam z faktu że Mazda odczytuje FLACi i trzymam całą muzyke w tym formacie na pendrive

wiesz moze jaki maksymalny rozmiar patyka mazda przyjmie? tez slucham z flakow, ale musialbym wpiac sie z 256 gigami ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2020, 08:17
Posty: 34 (0/1)
Skąd: sieradz
Auto: Astra K HB 2016, B14XFT 6T35

Postprzez paweł_TBU » 4 wrz 2020, 14:24

komisarzryba napisał(a):
corky1 napisał(a):Ale żeby nie było, że to off topic, nawiewy z tyłu fajna rzecz, dziwne że Mazda wprowadziła to jedynie na rynek australijski, ale tam są w czołówce sprzedaży i testujący/użytkownicy zwracają na to uwagę. Jako, że u mnie mało kto z tyłu jeździ, nie zdecydowałbym się, ale fajnie, że kolega to rozkminia – może ktoś skorzysta.


Tylko na europe nie ma tych nawiewów, w usa są w meksyku są w australi i azji też
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez lelo28 » 4 wrz 2020, 15:15

paweł_TBU napisał(a):Tylko na europe nie ma tych nawiewów, w usa są w meksyku są w australi i azji też

Jako Europejczycy powinniśmy czuć się zaszczyceni.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 15:20

lelo28 napisał(a):
paweł_TBU napisał(a):Tylko na europe nie ma tych nawiewów, w usa są w meksyku są w australi i azji też

Jako Europejczycy powinniśmy czuć się zaszczyceni.


Amerykanie też nie mają, więc obracamy się w doborowym towarzystwie <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez paweł_TBU » 4 wrz 2020, 15:23

corky1 napisał(a):
lelo28 napisał(a):
paweł_TBU napisał(a):Tylko na europe nie ma tych nawiewów, w usa są w meksyku są w australi i azji też

Jako Europejczycy powinniśmy czuć się zaszczyceni.


Amerykanie też nie mają, więc obracamy się w doborowym towarzystwie <jupi>


mają
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 15:37

No właśnie nie mają. Tu przykładowy test (od 16:29)
https://m.youtube.com/watch?v=Gv0rLLENF4E&t=1407s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez paweł_TBU » 4 wrz 2020, 15:56

ooo. to może z Kanadą pomyliłem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 713 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 4 wrz 2020, 16:04

W Kanadzie też nie, bo są z tego samej fabryki w Meksyku. Co do rynków azjatyckich nie wypowiem się, bo nie wiem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez Rabus » 4 wrz 2020, 16:53

Tylko Australia ma. Śledze temat od paru miesięcy, możecie mi zaufać :)
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323