Mazda6 (GG / GY) – Informacje i opinie o modelu

Mazda6 2002–2007

Postprzez Grzyby » 14 maja 2010, 10:15

Pod maską (z racji świadczonych usług) mam pokazówkę dla klientów.
A chętni na takie zabiegi są. Więc dla mnie to nie szkoda czasu i pieniąchów a przemyślane działanie dla ich uzyskania :P

P.S. Nie używam wody do mycia. Nigdy.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Lorento » 14 maja 2010, 10:41

Grzyby napisał(a):Pod maską (z racji świadczonych usług) mam pokazówkę dla klientów.
A chętni na takie zabiegi są. Więc dla mnie to nie szkoda czasu i pieniąchów a przemyślane działanie dla ich uzyskania :P

P.S. Nie używam wody do mycia. Nigdy.

Ja mialem na mysli osoby wydajace piniąchy na takie operacje. Jezeli Ty zarabiasz na frajerach, to ok. Jest to jak najbardzie w porządalu :) . W twoim interesie jest żeby glancowali.
Co do wody wiadomo, że stosuje się chemie, ale ie o to chodzi. Taki glanc jednakowoż jak juz wspomniałem zaciera ślady potencjalnych niepokojących objawów, a poz tym poza tym, po jaką cholerę myć silnik?, to nie garnitutek pierwszokomunijny...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Grzyby » 14 maja 2010, 10:48

Różne są zboczenia :P
Jeśli są nieszkodliwe i dzięki nim można zarobić to mnie nie przeszkadzają :)

Poczekajmy co powie autor o aucie – czy zakupił, czy też nie.
Potem się skoszuje.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Wojtek_75 » 14 maja 2010, 11:01

Lorento napisał(a):ps. wyglancowany japoński silnik od razu mnie odrzuca. To ma być pordzewiały, umamrany kurzem, suchy jak pieprz, regularnie serwisowany motor i tyle....

<spoko>

A w kwestii felg... nie szukam żadnego drugiego dna. Tak z ciekawości tylko, bo coś mi się wydaje że od pewnego momentu produkcji (chyba 2005) pojawiły się inne.
Początkujący
 
Od: 31 mar 2008, 07:26
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Auto: M6,2003, GY, 136kW

Postprzez adamb » 14 maja 2010, 11:23

ma halogeny bo wlacznik jest pomiedzy regulacji wysokosci swiatel i jasnosci podswietlania instrumentow.

Po siedzieniu kierowcy troche widac przebieg lub bylo krotkie trasy i duzo wsiadania/wysiadania.

Moja miala blisko 250 000 jak sprzedawalem i siedzenie o niebo lepiej wygladalem a do "malych" nie naleze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez Grzyby » 14 maja 2010, 12:36

adamb napisał(a):ma halogeny bo wlacznik jest pomiedzy regulacji wysokosci swiatel i jasnosci podswietlania instrumentow

Od kiedy włącznik przeciwmgielnych PRZEDNICH był w tamtym miejscu?
Chętnie się dowiem, bo z tego co wiem był w manetce od kierunków (pierścień miał 2 pozycje) – mam tak u siebie i identycznie jest w innych M6 jakie widziałem.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez mpsoft » 14 maja 2010, 21:50

wierze Adminowi :) (wiem wiem pachnie wazeliną <glupek2> )
nie kupilem i nie jade ogladac.mozna powiedziec ze rezygnuje z PL rynku.sami handlarze,oszusci lub wiaty przystankowe – patrz np wątek : http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=36484&start=480 na samym dole
skoro auto w DE rocznik 2003 (benzyna 2.0 automat kombi) kosztuje okolo 30 tys to pytam jakim cudem handlarz sprowadza i sprzedaje za 25-27 ? ? ? co on jakas Matka Terasa czy Caritas ? :(
a gdzie oplaty i wszystko inne ?
wole wydac wiecej i wiedziec ze nie byl dzwon (poprzednie moje bylo i wiem ze wszystko wychodzi chocby najlepiej zrobione)
z Madzia 6 w git stanie na PL rynku aut do sprzedania to troszke mam wrazenie ,ze jak z Yeti
kazdy slyszal ale nikt nie widzial
pewnie sie zdarzaja – chcetnie odkryje taki diament w wymienionej konfiguracji

czy popadlem w szaleństwo czy może mam racje ? pytanie do znawców tematu – ja nadal czuję się "lajkonikiem" :)

i jeszcze pytanie – krzyzujcie – nie znalazlem ...

bose – w ogloszeniach czesto spotykam sie ze jest – to znaczy jest taki napis na drzwiach
ale z tego co doczytalem to tylko same glosniki
pelen zestaw bose jest ze zmieniarka i pilotem jak na zalaczonym obrazku tak ? czy warto sie o niego bardzo bic ? :)

Obrazek

pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy :)

zapalony poszukiwacz wlasnej Madzi :(
Mazda 6 (2003 r.) 2.0 benzyna, kombi, automat, 150 tys km, LPG sekwencja – ElpiGaz
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2010, 22:15
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GY 2003 r. 2.0 benzyna automat LPG sekwencja

Postprzez adamb » 15 maja 2010, 09:03

Grzyby napisał(a):
adamb napisał(a):ma halogeny bo wlacznik jest pomiedzy regulacji wysokosci swiatel i jasnosci podswietlania instrumentow

Od kiedy włącznik przeciwmgielnych PRZEDNICH był w tamtym miejscu?
Chętnie się dowiem, bo z tego co wiem był w manetce od kierunków (pierścień miał 2 pozycje) – mam tak u siebie i identycznie jest w innych M6 jakie widziałem.


Grzyby widze ze bardzo lubisz odrazu pojechac po kims. :) Dlugo tu nie jestem ale pare ripost juz mi sprzedales <spoko>
Jak nie wiesz lub czegos nie widziales to nie znaczy ze nie ma.
Ale nie na tym poleg chyba idea takich forow?

Jesli model nie ma fabrycznie zalozonych, w manetce, to dolozenie ich jest proste i tanszym rozwiazaniem jest przycisk w tamtym miejscu niz zmiana calej manetki, dealer mazdy, nie zadna chinszczyzna z neta.
Przynajmniej tak jest w m6 w uk, juz pare widzialem tak zrobionych i nawet mysle zeby sobie dolozycz, bo u mnie nie ma.
Chyba ze jest to pstryk od trakcji aby ja wylaczyc, bo to RHD a LHD mialy inna specyfikacje i oznaczenie modeli.
np, w uk nie ma kombi z silnikiem 1.8 .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez Grzyby » 15 maja 2010, 09:50

Czy ja nienormalnie zapytałem?
Po prostu nigdzie nie widziałem M6 z fabrycznym wyłącznikiem przeciwmgielnego w tym miejscu.
Tyle. I zdziwiło mnie info że to to, stąd pytanie.

P.S. Możesz podeprzeć się jakąś fotką? Tylko wyraźną. Nie neguję że w UK tak jest – po prostu nigdy o czymś takim nie słyszałem ani nie widziałem.
P.S.2 Nie wiem czy takie to proste, żeby tam dołożyć przycisk przeciwmgielnych – musiałbyś raczej ciąć instalację i montować wtyczkę.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez adamb » 15 maja 2010, 10:00

Jak tylko znajde taka w ogloszeniu lub u dealera to zalacze fotke.

O takie cos mi chodzilo (wlacznik i miejsce), tylko to jest z ebay chinszczyzna:

http://cgi.ebay.co.uk/90-06-07-Mazda6-P ... 518f62f847

Znalazlem taki do zdezaka do po lifta jak szukalem do siebie, do przed lifta duzo jest na usa stronach.
Dealer mazdy tez mi takie zaproponowal w zderzak z pstrykiem ale cena byla dwa razy taka, a orginalne w lampach powiedzieli ze tez robia z takim pstrykiem zamiast zmieniac cala manetke(koszta).
pewnie od tego samego producenta co te z ebaya ale jako mazdoskie akcesoria do nabycia hahaha.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez Lorento » 15 maja 2010, 11:12

Grzyby na kurs doszkalający trza chyba się udać :D W M6 w starej budzie funkcjonowały dwa niezależne systemy p-mgły. Manetkowy+lampki w zespół. Przyciskowy – w wolne miejsce przełacznika po lewej stronie kiery+hale w otwory w zderzaku. Oba rozwiązania sa fabrik. Hale w zderzaki nie były wkładane w dieslach, z wiadomego powodu. Są to informacje z tego forum, sprzed około 3 lat. Także Grzybciu do lektury... <nauka>
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Grzyby » 15 maja 2010, 11:34

No cóż, nie można wiedzieć wszystkiego :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez adamb » 15 maja 2010, 12:14

Grzyby napisał(a):No cóż, nie można wiedzieć wszystkiego :P


<spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez Pankuba » 15 maja 2010, 18:21

mpsoft napisał(a):1) Przeglądając oferty spotykam się z czujnikami parkowania – z lektury forum wiem ze to się bardzo przydaje zwłaszcza przy kombi.
Moje pytanie odnosi się do tego czy oryginalnie montowany czujnik parkowaania-tj czujnki z tyłu auta wbudowane w zderzak powinny być w kolorze nadwozia czy czarne też są oryginalne ?
Z tego co doczytałem były prowadzone w Niemczech akcje dorzucania tych czujników w ASO.

Mam model z rynku niemieckiego prawdopodobnie z czujnikami montowanymi w ASO. Są w kolorze nadwozia, oprócz sygnalizacji dźwiękowej jest również wyświetlacz (w kształcie krążka) zamontowany w zespole tylnych lampek pod sufitem.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez alf28 » 15 maja 2010, 20:16

Lorento napisał(a):Grzyby W M6 w starej budzie funkcjonowały dwa niezależne systemy p-mgły. Manetkowy+lampki w zespół. Przyciskowy – w wolne miejsce przełacznika po lewej stronie kiery+hale w otwory w zderzaku. Oba rozwiązania sa fabrik. Hale w zderzaki nie były wkładane w dieslach, z wiadomego powodu.

to widać ja mam trzeci system. Manetka+hella w zderzak :P
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez rafusmaximus » 15 maja 2010, 20:26

mpsoft napisał(a):wierze Adminowi :) (wiem wiem pachnie wazeliną <glupek2> )
nie kupilem i nie jade ogladac.mozna powiedziec ze rezygnuje z PL rynku.sami handlarze,oszusci lub wiaty przystankowe – patrz np wątek : http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=36484&start=480 na samym dole
skoro auto w DE rocznik 2003 (benzyna 2.0 automat kombi) kosztuje okolo 30 tys to pytam jakim cudem handlarz sprowadza i sprzedaje za 25-27 ? ? ? co on jakas Matka Terasa czy Caritas ? :(
a gdzie oplaty i wszystko inne ?
wole wydac wiecej i wiedziec ze nie byl dzwon (poprzednie moje bylo i wiem ze wszystko wychodzi chocby najlepiej zrobione)
z Madzia 6 w git stanie na PL rynku aut do sprzedania to troszke mam wrazenie ,ze jak z Yeti
kazdy slyszal ale nikt nie widzial
pewnie sie zdarzaja – chcetnie odkryje taki diament w wymienionej konfiguracji

czy popadlem w szaleństwo czy może mam racje ? pytanie do znawców tematu – ja nadal czuję się "lajkonikiem" :)

i jeszcze pytanie – krzyzujcie – nie znalazlem ...

bose – w ogloszeniach czesto spotykam sie ze jest – to znaczy jest taki napis na drzwiach
ale z tego co doczytalem to tylko same glosniki
pelen zestaw bose jest ze zmieniarka i pilotem jak na zalaczonym obrazku tak ? czy warto sie o niego bardzo bic ? :)

Obrazek

pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy :)

zapalony poszukiwacz wlasnej Madzi :(



Oj kolego, zanim naprawdę zdecydujesz się na zakup M6 proponuję zdecydowanie dobrze prześledzić wszystkie działy w tym forum, a najlepiej Instrukcję Obsługi, masz ją tutaj http://instrukcja.pl/i/mazda_6_instrukcja_obslugi
To na focie, to sterowanie od navi, które masz pod klapką widoczną w środkowej części kokpitu, na wierzchu – "pilota" od Audio CD masz na kierownicy (po lewej stronie, po prawej sterowaniem tempomatem). Bose to system nagłośnienia wraz z subwooferem w bagażniku (w GY jest w kole zapasowym, a po włączeniu audio na wyświetlaczu powinien wyświetlić się napis BOSE – napis na maskownicach głośników nie jest dowodem, to zawsze można zmienić dla zmyłki), a zmieniarka jest tam gdzie wkładasz płytkę CD, nie masz do niej bezpośredniego dostępu ;)

Co do Yeti – jak będę swoją M6 sprzedawał, to będziesz mógł je zobaczyć :) Nie generalizuj i nie porównuj handlarzyków z indywidualnymi sprzedawcami ;)
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2009, 09:19
Posty: 415 (0/1)

Postprzez Pankuba » 15 maja 2010, 22:22

alf28 napisał(a):
Lorento napisał(a):Grzyby W M6 w starej budzie funkcjonowały dwa niezależne systemy p-mgły. Manetkowy+lampki w zespół. Przyciskowy – w wolne miejsce przełacznika po lewej stronie kiery+hale w otwory w zderzaku. Oba rozwiązania sa fabrik. Hale w zderzaki nie były wkładane w dieslach, z wiadomego powodu.

to widać ja mam trzeci system. Manetka+hella w zderzak :P

Tyle, że tu była chyba mowa o tym, jakie systemy robiono fabrycznie :)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez hbo » 17 maja 2010, 21:22

Lorento napisał(a):W M6 w starej budzie funkcjonowały dwa niezależne systemy p-mgły. Manetkowy+lampki w zespół. Przyciskowy – w wolne miejsce przełacznika po lewej stronie kiery+hale w otwory w zderzaku. Oba rozwiązania sa fabrik. Hale w zderzaki nie były wkładane w dieslach, z wiadomego powodu. Są to informacje z tego forum, sprzed około 3 lat.

Możesz zarzucić jakąś linką? Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem włącznika poza manetką. Tak się zastanawiam po jakiego wafla Mazda stosowałaby 2 rozwiązania.
Ja mam w zderzaku i włącznik w manetce.
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2007, 01:09
Posty: 166
Skąd: gdzieś na wschodzie
Auto: M6 '02 2.0 Benzin

Postprzez alf28 » 19 maja 2010, 12:04

Pankuba napisał(a):
alf28 napisał(a):
Lorento napisał(a):Grzyby W M6 w starej budzie funkcjonowały dwa niezależne systemy p-mgły. Manetkowy+lampki w zespół. Przyciskowy – w wolne miejsce przełacznika po lewej stronie kiery+hale w otwory w zderzaku. Oba rozwiązania sa fabrik. Hale w zderzaki nie były wkładane w dieslach, z wiadomego powodu.

to widać ja mam trzeci system. Manetka+hella w zderzak :P

Tyle, że tu była chyba mowa o tym, jakie systemy robiono fabrycznie :)
faktycznie to nie hella <zawstydzony> ,ale system jest fabryczny :)
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez xizydorx » 22 maja 2010, 11:21

witam!
mam mazdę 6 2007r 2,0l MZR-CD 143 KM

słyszę stukanie pod klawiaturą, jaka może być tego przyczyna?
pomocy!
xizydorx
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6