Mazda3 BM – Nawigacja: mapy, aktualizacje, problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Wojtek » 9 lut 2017, 13:58

sevecc napisał(a):W sumie Google maps ma teraz opcję pobrania obszaru do pamięci telefonu i można korzystać w trybie offline. Sprawdzałem na jesieni w ES i działało to bardzo dobrze więc nie trzeba się martwić o pakiety internetowe w roamingu.

To proponuję Tobie ściągnąć kawałki map byś mógł dojechać z PL do UK... offline...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez sevecc » 9 lut 2017, 14:51

Wojtek napisał(a):
sevecc napisał(a):W sumie Google maps ma teraz opcję pobrania obszaru do pamięci telefonu i można korzystać w trybie offline. Sprawdzałem na jesieni w ES i działało to bardzo dobrze więc nie trzeba się martwić o pakiety internetowe w roamingu.

To proponuję Tobie ściągnąć kawałki map byś mógł dojechać z PL do UK... offline...


No tak, na taką długą trasę nie da rady :)
W takim przypadku jak najbardziej warto <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 10:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez child » 9 lut 2017, 19:49

sevecc napisał(a):Dźwięk z głośników również masz przez bluetooth.


Tak, ale to jednak działa gorzej, bo nie przycisza automatycznie i nie możesz sobie słuchać np. radia, bo musisz mieć włączony bluetooth jako źródło dźwięku. Natomiast w drugą stronę zadziała jak najbardziej (czyli słuchanie muzyki przez bluetooth, a komunikaty z nawigacji Mazdy)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Szarny » 10 lut 2017, 01:49

child napisał(a):Nawigacja wbudowana ze swojej natury ma cały szereg zalet, których nawigacja w telefonie nigdy nie będzie miała (a przynajmniej większości):
* nie trzeba jej wyciągać przy wysiadaniu z samochodu i wkładać z powrotem przy wsiadaniu

i nie można jej też przed wejściem do samochodu ustawić, np czekając na windę albo gdy szukam jakiegoś sklepu w internecie. Nie kojarzę żebym choć raz ustawiał nawigację w telefonie dopiero siedząc w samochodzie.

* nie trzeba jej ładować

telefon i tak zawsze mam naładowany

* dźwięk leci z głośników samochodu

ok
* ma niedotykowy interfejs (a korzystanie z dotykowego interfejsu w trakcie jazdy to proszenie się o wypadek)

za to nie ma głosowego wprowadzania, więc ostatecznie jest jednak gorzej niż na telefonie

* większy ekran

...ale gorzej wykorzystany, poza tym niemalże 6-calowe smartfony nie odstają za bardzo
Mapy online – w Polsce to rzeczywiście raczej żaden problem, natomiast w Europie już tak, i to poważny. Nie wspominając już o sytuacji braku zasięgu.


i tu jest dobry argument – jak ktoś sporo jeździ za granicę, mapę w samochodzie bym polecał. W przeciwnym wypadku – zdecydowanie nie.

Aktualność map – rzeczywiście Mazda tu nie zachwyca, chociaż Google Maps też ma niezłe babole na koncie (np. parę miesięcy po otworzeniu AOW – obwodnicy Wrocławia – dalej jej nie widział).

Sztuczność komunikatów – mieści się co najwyżej w piątej kategorii wad...

Zapłaciłem za to kupę forsy, oczekuję produktu wartego tych pieniędzy. "jakąś" nawigację można mieć za, hm, 200zł? Dostajemy jeszcze telefon... za 10x tyle oczekuję produktu perfekcyjnie dopracowanego.

Nie zrozum mnie źle – nie neguję całkiem idei fabrycznej nawigacji. Gdyby tak było, nie kupiłbym jej. Teraz jednak, gdy dogłębnie ją poznałem, widzę jednak że to rozwiązanie ma poważne wady, i zdecydowanie następnym razem bym nawigacji producenta nie kupił.
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2017, 21:39
Posty: 36 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 120KM

Postprzez child » 10 lut 2017, 02:41

Szarny napisał(a):
child napisał(a):Nawigacja wbudowana ze swojej natury ma cały szereg zalet, których nawigacja w telefonie nigdy nie będzie miała (a przynajmniej większości):
* nie trzeba jej wyciągać przy wysiadaniu z samochodu i wkładać z powrotem przy wsiadaniu

i nie można jej też przed wejściem do samochodu ustawić, np czekając na windę albo gdy szukam jakiegoś sklepu w internecie. Nie kojarzę żebym choć raz ustawiał nawigację w telefonie dopiero siedząc w samochodzie.


A co za różnica, gdzie ją ustawisz? Tak czy owak musisz na to poświęcić czas. No chyba, że jest to martwy czas, jak w windzie. Ale ja mam do samochodu 3 sekundy od otworzenia drzwi, więc u mnie tego martwego czasu nie ma :) Za to wyciąganie telefonu i wkładanie do uchwytu, włączanie na nim nawigacji, podłączanie ładowarki itd. wpieniało mnie niepomiernie.

* nie trzeba jej ładować

telefon i tak zawsze mam naładowany


I nie rozładowuje się? ;) Jak napisał ktoś wyżej – czasami jest to problem, bo np. telefon nie nadąża się ładować wystarczająco szybko. Albo kabel może dyndać w jakimś wpieniającym miejscu. Tak czy inaczej – lepiej nie musieć ładować.

* ma niedotykowy interfejs (a korzystanie z dotykowego interfejsu w trakcie jazdy to proszenie się o wypadek)

za to nie ma głosowego wprowadzania, więc ostatecznie jest jednak gorzej niż na telefonie


Po pierwsze – ma wprowadzanie głosowe, tylko nie po polsku :) Tak, wiem, że z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że go w Polsce nie ma. Po drugie – nie chodzi tylko o wprowadzanie adresu, ale także o obsługę: przesuwanie mapy, znajdowanie POI (właśnie – da się w Google Maps znaleźć POI wzdłuż trasy?) czy wybieranie trasy alternatywnej. Jak pisałem wcześniej – dotykowa obsługa telefonu w trakcie jazdy to poważne rozproszenie uwagi kierowcy i proszenie się o wypadek.

A da się w Google Maps znaleźć trasę alternatywną nie na zasadzie "jakaś inna", tylko tak jak w Mazdzie: szybka, ekonomiczna, prosta itp?

Ale przyznaję – działające wprowadzanie głosowe to fajna rzecz.

* większy ekran

...ale gorzej wykorzystany, poza tym niemalże 6-calowe smartfony nie odstają za bardzo


W jakim sensie gorzej wykorzystany? Jaka część ekranu jest użyta na inne rzeczy niż mapa? Jak masz 6'' telefon, to fajnie, ale to jednak cegła, którą nie każdy ma w kieszeni. Dodatkowo ekran wbudowanej nawigacji ma lepsze proporcje dla nawigacji (ale to już pewnie subiektywna kwestia).

Sztuczność komunikatów – mieści się co najwyżej w piątej kategorii wad...

Zapłaciłem za to kupę forsy, oczekuję produktu wartego tych pieniędzy. "jakąś" nawigację można mieć za, hm, 200zł? Dostajemy jeszcze telefon... za 10x tyle oczekuję produktu perfekcyjnie dopracowanego.

Nie zrozum mnie źle – nie neguję całkiem idei fabrycznej nawigacji. Gdyby tak było, nie kupiłbym jej. Teraz jednak, gdy dogłębnie ją poznałem, widzę jednak że to rozwiązanie ma poważne wady, i zdecydowanie następnym razem bym nawigacji producenta nie kupił.


Zapłaciłeś i tak porównywalnie niewiele – zobacz sobie, ile np. w Golfie kosztuje :) Też nie uważam, że jest to tanio, ale ogólnie wszystkie dodatki do nowego samochodu są potwornie przecenione – producenci najwyraźniej wychodzą z założenia, że jak ktoś płaci 80 tys. za auto, to 2 tysiaki mu nie zrobią różnicy <glupek2>

Podsumowując – wbudowana nawigacja ma swoje wady i rzeczywiście nie wytrzymuje porównania cenowego (jak zresztą każda wbudowana nawigacja), ale nie przesadzajmy, że Google Maps ją bije na głowę. Z naszej wymiany zdań jasno wynika, że wiele aspektów jest kwestią gustu/przyzwyczajeń/sposobu użytkowania i niech każdy wybierze sobie to, co mu pasuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez popi2009 » 19 lut 2017, 20:17

nie ma co narzekac – nie jest ta nawigacja zla

do nawigacji w BMW jej brakuje lata swietlne ale z drugiej strony nie ta liga – od nawigacji w peugeocie, nissanie, fiacie czy KIA jest duzo lepsza
popi2009
 

Postprzez chrisuk » 26 lut 2017, 17:06

Witam posiadam mazde3 sedan 2014 poprzedni wlascicie nie robil aktualizacji map ,darmowy okres sie skonczyl miesiac temu , mam pytanko czy jak kupie ta nawigacje to bedzie wszystko dzialac ??

http://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-CONNECT ... SwopRYiiv8
posiadam MZD Connect
Dziekuje za pomoc
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2017, 16:56
Posty: 47
Auto: Mazda 3 Sedam

Postprzez czarmi » 26 lut 2017, 18:44

Rozumiem, że masz tę kartę z nawigacją, ale poprzednik nie robił aktualizacji? Jeśli tak jest, to gdy kupisz następną kartę z navi, to raczej nie zda to egzaminu, bo nr VIN auta został przypisany już do konkretnej (tej poprzedniej) karty navi :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez chrisuk » 26 lut 2017, 19:03

Sprzedawca sprzedaje karte czysta po wsadzeniu do samochodu karta przypisuje sobie nr. VIn samochodu, wiec wlasnie sie zastanawiam jak to jest.
Jezeli ktoa zgubił karte jak to mazda rozwiązuje
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2017, 16:56
Posty: 47
Auto: Mazda 3 Sedam

Postprzez Mariusz-TT » 26 lut 2017, 20:30

W tej cenie to jak ustalili przedmówcy pirat.Jak kupisz nową ,oryginalna kartę za górę złotych monet to nie załapiesz się na 3 lata darmowych aktualizacji bo system widzi to po numerze vin twojego auta-obejmuje taki manew raz jeden Moim zdanie legalnie,bodajże za 600 dokupisz kolejne aktualizacje na 3 lata
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez chrisuk » 26 lut 2017, 20:37

Wlasnie sprawdzalem ile to kosztuje na 3 lata 150 £ moze bedzie jakas promocja to sobie kupie Dzieki
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2017, 16:56
Posty: 47
Auto: Mazda 3 Sedam

Postprzez Mariusz-TT » 26 lut 2017, 20:42

Tylko masz wszystko legal a to co za 1/3 ceny to wielka niewiadoma
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez Marianek » 26 lut 2017, 23:09

Aktualizacje są przypisane do nr vin, tak widzi to Tolbox. Jeśli skończył się czas, pozostanie tylko wykupienie, nic nie da kupienie nowej karty. Jak zgubisz uszkodzisz kartę, to musisz płacić te kolosalne pieniądze za nową :/ Teoretycznie z nowszymi mapami jakie masz ;)
Dla tego wskazane jest mieć zrobiona kartę duplikat i z niej korzystać na co dzień.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez pio5 » 2 mar 2017, 12:35

Da się wyłączyć dźwięk nawigacji? Podczas odtwarzania komunikatu mogę go wyciszyć pokrętłem do zera ALE i tak samochód mi dalej muzykę przycisza w głośniku kierowcy podczas "odtwarzania" wyciszonych komunikatów... Mam najnowszy soft.
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2016, 13:12
Posty: 35
Auto: Mazda 3 2005 BK Y6 1.6 90KM
Mazda 3 2017 120KM SkyPassion

Postprzez czarmi » 2 mar 2017, 14:04

Da się wyłączyc, musisz wejść w ustawienia nawigacji.
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Szarny » 3 mar 2017, 00:13

Zaczynam się powoli przekonywać do samochodowej nawigacji. Owszem, generalnie gorzej prowadzi od googlowej, a precyzja GPSu to śmiech na sali – co rozjazd na trasie to litania "Przeliczam trasę-zawróć-za 200 metrów skręć w lewo" – bo uznaje że zjechałem... poza tym jednak wygoda sterowania nawigacją z pokrętła jest nieoceniona.
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2017, 21:39
Posty: 36 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 120KM

Postprzez speterek » 3 mar 2017, 08:58

Szarny napisał(a):Zaczynam się powoli przekonywać do samochodowej nawigacji. Owszem, generalnie gorzej prowadzi od googlowej, a precyzja GPSu to śmiech na sali – co rozjazd na trasie to litania "Przeliczam trasę-zawróć-za 200 metrów skręć w lewo" – bo uznaje że zjechałem... poza tym jednak wygoda sterowania nawigacją z pokrętła jest nieoceniona.

Być może masz nieaktualne mapy lub droga, na której każe zawracać jest nowa i nie jest ujęta w mapach – też tak miałem na południowej obwodnicy Warszawy do czasu aż zaktualizowałem mapy
Forumowicz
 
Od: 4 sie 2016, 08:43
Posty: 30 (5/4)
Skąd: Grodzisk Maz.
Auto: Mazda 3 BM 2015 HB, 120KM 6MT, Soul Red, SkyEnergy

Postprzez fux » 4 mar 2017, 19:01

Nawigacja mazdy jedna z lepszych.
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2016, 19:41
Posty: 331 (4/5)
Auto: 3 BP

Postprzez MichG » 5 mar 2017, 08:18

Cześć.
Właśnie wróciłem z wyjazdu na narty. Używałem nawigacji mazdy i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Do tej pory używałem AutoMapy, również na tej samej trasie. Są porównywalne, ze wskazaniem na mazdę za granicą. Jest dokładniejsza. Nawigacja mazdy zrobiła mi jeden numer, jak jechaliśmy objazdem i na autostradę wjechaliśmy zjazdem i jechaliśmy "pod prąd "). Zaplątała" się w wyliczaniu trasy i musiałem zrobić na postoju reset (wyjęcie karty, uruchomienie auta, wyłączenie i włożenia karty ponownie). Pozostałe zmiany ruchu (głównie jazda "pod prąd") już nie stanowiły problemu.
Przejechaliśmy Polskę, Czechy i Austrię.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 132 (0/7)
Skąd: Serock
Auto: Mazda 3 '2024 SDN, 150KM, Exclusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, SDN, Sky Energy + Navi + LED SnowFlake, 2016.

Postprzez subframe » 7 mar 2017, 14:09

Tak informacyjnie. Wczoraj zaktualizowałem mapy. Aktualnie dostępne to stan na grudzień 2016.
Podczas aktualizacji uśpił mi się laptop i toolbox przestał rozpoznawać kartę. Na szczęście miałem zgrane ręcznie katalogi z karty, po których przekopiowaniu z powrotem na kratę aktualizacja ruszyła bez problemu.
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2015, 21:37
Posty: 85 (2/5)
Auto: Mazda 3'15 SkyEnergy 120 MT Sedan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323