MZD Connect – opinie i ewentualne problemy z nawigacją

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez luxK » 28 sty 2017, 12:41

karty tanieją bo w sieci pojawiają się instrukcje i za 20-30 zł można zrobić samemu... może ktoś się wypowie czy odpalił w CX-3....ja jeszcze poczekam, a już miałem brać za 2tys przy zakupie samochodu dobrze ze tego nie zrobiłem :)
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2016, 18:17
Posty: 35 (0/1)

Postprzez dareme89 » 28 sty 2017, 16:17

bez przesady 2k za nawke to promocja w porownaniu do innych marek. nie oszukujmy sie mazda poszla na reke ze nie kupujac nawki caly zestaw jest i wystarczy karta pamieci. a te karty sprzedaja pewnie pracownicy aso. z reszta aso z tajwanu chyba na ebay sprzedaje wiele akcesoriow ktore kosztuja 50-60% ceny w aso polska.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

PostTen post został usunięty przez Josh 4 lut 2017, 21:18.
Powód: Wiadomość zawiera odnośniki do nielegalnego oprogramowania.

Postprzez limo » 1 lut 2017, 01:32

dareme89 napisał(a):bez przesady 2k za nawke to promocja w porownaniu do innych marek. nie oszukujmy sie mazda poszla na reke ze nie kupujac nawki caly zestaw jest i wystarczy karta pamieci. a te karty sprzedaja pewnie pracownicy aso. z reszta aso z tajwanu chyba na ebay sprzedaje wiele akcesoriow ktore kosztuja 50-60% ceny w aso polska.


Polityka Mazdy (i nie tylko Mazdy) to przezytek w czasach darmowych map HERE z live traffic oraz Google Maps polaczone ze Street View. 2 tys zl plus platne uslugi bez ktorych nawigacja jest dzis martwa to promocja??! Hyundai daje nieograniczona ilosc darmowych aktualizacji map przez 10 lat a Kia 7 lat !!!
Nie wspomne, ze ich multimedia sa dzis niemalze na poziomie VW. Jak widac mozna sprzedawac auta z systemem multimedialnych i jeszcze na tym zarobic oferujac klientom darmowe aktualizacje map. Nawet, jezeli okaze sie, ze zamiast tych obiecywanych 10 lat bedzie realnie 5 lat to i tak jest ogromna oszczednosc i wygoda dla klienta. Wszystko legalnie i bez kombinacji. Tak to powinno dzisiaj wygladac. Tym bardziej, ze jak widac Mazda na nawigacji nie zarabia, opinie wsrod internautow i dziennikarzy motoryzacyjnych marne. Importer nie inwestuje w aktualne mapy w Polsce a infrastruktura lezy i kwiczy. Bledne kolo. Gdyby to byla nawigacja oparta o interfejs i mapy HERE taka jak na Lumiach to wtedy mozna sie rzeczywiscie szarpnac i wydac te 2 tys zl.
limo
 

Postprzez Emokah » 1 lut 2017, 09:42

Oryginalną nawigację posiadam (i nie żałuję), ale zgadzam się z przedmówcą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2017, 15:26
Posty: 88 (15/2)
Auto: Mazda CX-3, Sky Energy (plus coś tam, coś tam), 2.0 AWD MT, 2016 r.

Postprzez Majsiek » 1 lut 2017, 11:16

Witam
Ja też kupowałem razem z autem w salonie. czy przepłaciłem to pojecie względne. zawsze można pokombinować, my po prostu tak lubimy. ważne, że każdy ma tak jak chce:)
A tak odbiegając od tematu. Czy ktoś z Was ma może loga stacji radiowych w swoim MZD?
U mnie nic nie wyświetla.
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2016, 18:02
Posty: 127 (2/4)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx-5 2.5l AT AWD SkyPassion 2018

Postprzez tlutek » 1 lut 2017, 11:44

Dla mnie jedynym minusem jest wołająca o pomstę do nieba polszczyzna lektorki..
Za taką kasę mogli się bardziej postarać.. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 13:49
Posty: 85 (0/3)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda CX-3 DK 2.0L 150KM 6MT SkyPassion, Soul Red

Postprzez dareme89 » 1 lut 2017, 11:54

limo napisał(a):
dareme89 napisał(a):bez przesady 2k za nawke to promocja w porownaniu do innych marek. nie oszukujmy sie mazda poszla na reke ze nie kupujac nawki caly zestaw jest i wystarczy karta pamieci. a te karty sprzedaja pewnie pracownicy aso. z reszta aso z tajwanu chyba na ebay sprzedaje wiele akcesoriow ktore kosztuja 50-60% ceny w aso polska.


Polityka Mazdy (i nie tylko Mazdy) to przezytek w czasach darmowych map HERE z live traffic oraz Google Maps polaczone ze Street View. 2 tys zl plus platne uslugi bez ktorych nawigacja jest dzis martwa to promocja??! Hyundai daje nieograniczona ilosc darmowych aktualizacji map przez 10 lat a Kia 7 lat !!!
Nie wspomne, ze ich multimedia sa dzis niemalze na poziomie VW. Jak widac mozna sprzedawac auta z systemem multimedialnych i jeszcze na tym zarobic oferujac klientom darmowe aktualizacje map. Nawet, jezeli okaze sie, ze zamiast tych obiecywanych 10 lat bedzie realnie 5 lat to i tak jest ogromna oszczednosc i wygoda dla klienta. Wszystko legalnie i bez kombinacji. Tak to powinno dzisiaj wygladac. Tym bardziej, ze jak widac Mazda na nawigacji nie zarabia, opinie wsrod internautow i dziennikarzy motoryzacyjnych marne. Importer nie inwestuje w aktualne mapy w Polsce a infrastruktura lezy i kwiczy. Bledne kolo. Gdyby to byla nawigacja oparta o interfejs i mapy HERE taka jak na Lumiach to wtedy mozna sie rzeczywiscie szarpnac i wydac te 2 tys zl.


To sobie przyczep smartfona do szyby ze swoimi Google maps i się ciesz. Ja tam wole mieć nawke w aucie która działa nie ważne czy prowadzę rozmowę czy mam internet czy bateria mi w telefonie nie padnie itp. Patrząc na ceny radia do nawki u konkurencji z okresu wypuszczenia cx3 to te 2k to promocja. Ja tam żadnych problemów zctymi mapami nie mam. A szczególnie teraz gdzie można sobie ta nawke kupić za 300zl na ebayu. Powinnismy się cieszyć ze radio jest już gotowe pod nawke i problemem jest sama karta bo przeważnie u konkurencji różni się tez sama stacja.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Emokah » 1 lut 2017, 15:33

Obie opcje mają swoje plusy dodatnie i ujemne. Za granicą nawigacja, która nie korzysta z internetu będzie bezpieczna dla naszego portfela. Ta aktualizowana na bieżąco wykaże przewagę w kraju. Ja ją zamówiłem z powodów estetycznych. Natomiast cena jest grubo przesadzona i nieuzasadniona.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2017, 15:26
Posty: 88 (15/2)
Auto: Mazda CX-3, Sky Energy (plus coś tam, coś tam), 2.0 AWD MT, 2016 r.

Postprzez limo » 1 lut 2017, 19:12

Naprawde jest sie czym chwalic na publicznym forum Mazdy, ze kupilo sie oryginalna karte z nawigacja Mazdy z nielegalnego zrodla.
limo
 

Postprzez toruńczyk » 1 lut 2017, 19:45

...Limo .
Czy Ty stwierdzasz fakt , czy to jest pytanie retoryczne ?
Jednak jakby nie czytał brzmi to "nieprzyzwoicie" ... <płacze> .
Ja oryginalną kartę SD kupiłem taniej na aukcji internetowej z powodów, które nadmienił Kol. Emokah . Może trudno byłoby mi wyegzekwować "gwarancję" na nią ale wcale nie uważam się za 'przestępcę" tym bardziej , że podczas aktualizacji karty w systemie nie wynika aby ona pochodziła z niewiadomego żródła ... <nie powiem>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Paolo » 1 lut 2017, 22:36

limo napisał(a):Naprawde jest sie czym chwalic na publicznym forum Mazdy, ze kupilo sie oryginalna karte z nawigacja Mazdy z nielegalnego zrodla.


nielegalne? Chyba żartujesz :|

toruńczyk napisał(a): podczas aktualizacji karty w systemie nie wynika aby ona pochodziła z niewiadomego żródła ...

Zgadzam się z toruńczyk jeżeli byłoby tak to na pewno mazda by to poblokowała.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 1 lut 2017, 22:57

limo napisał(a):Naprawde jest sie czym chwalic na publicznym forum Mazdy, ze kupilo sie oryginalna karte z nawigacja Mazdy z nielegalnego zrodla.

Witam
Ja się nawet w salonie mazdy pochwaliłem :) Panu który mi sprzedawał samochód i proponował nawigację, wyobraźcie sobie minę jaką miał gdy zobaczył (potwierdził) oryginalne pudełko i kartę nie kupioną w ich ASO hahaha .( a co powiedział to moja tajemnica ;P )
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez dareme89 » 1 lut 2017, 23:23

Przecież wiadomo ze te karty sprzedają pracownicy aso :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Marianek » 1 lut 2017, 23:35

andrep napisał(a):Po trzech latach bardziej się opłaca kupić nową kartę <spoko> niż aktualizację.

Nie bardzo, bo 99% przypisuje się do nr VIN, raz użyty nie da drugi raz 3 lat aktualizacji.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez andrep » 2 lut 2017, 00:47

Witam
Mnie się wydaje że toolbox dostając info z karty czy była rejestrowana i datę pierwszej rejestracji, na tej podstawie "wie " jaki jest termin aktualizacji. Natomiast VIN potrzebny jest po to by nie użyć karty w innym samochodzie. Ale mogę się mylić ,może ktoś sprawdzi na ochotnika jak mu się skończy darmowy okres? :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 2 lut 2017, 09:49

tlutek napisał(a):Dla mnie jedynym minusem jest wołająca o pomstę do nieba polszczyzna lektorki..
Za taką kasę mogli się bardziej postarać.. :|

???
A może Ty masz jeszcze starą wersję oprogramowania MZD a w niej faktycznie "lektorka " ... u mnie nie czytała też nazw ulic .
Miałem starą wersję oprogramowania i w ASO wgrano mi nową o nr. 56000513 – teraz uważam , że jest ok.
Jeśli tak mścisz ;) to może w tym problem ... ?!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez tlutek » 2 lut 2017, 13:39

Ściągam tylko aktualizacje map.
Raz na jakiś czas cos tam się aktualizowało przez wifi, ale nie pamiętam nawet co..

Do serwisu niestety mam dość daleko w stosunku do wolnego czasu w dyspozycji ;)
Pojadę na pierwszy przegląd to się upomnę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 13:49
Posty: 85 (0/3)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda CX-3 DK 2.0L 150KM 6MT SkyPassion, Soul Red

Postprzez toruńczyk » 2 lut 2017, 14:28

tak dla ścisłości ...
Aktualizację map na karcie SD dokonujemy sami w systemie Toolbox . Natomiast oprogramowanie w aucie systemu MZD wykonuje Servis Mazdy. Trwało to trochę ponad godzinę i wykonano mi w ramach gwarancji za free . papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez aaawww » 5 lut 2017, 17:50

Czy może ktoś podpowiedzieć jak zmienić język komend na polski?
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2016, 12:27
Posty: 49 (2/1)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda CX3 AWD SkyEnergy + LED, 6MT, 150KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9