Keyless opis funkcji kluczyka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Karooluss » 31 sty 2016, 19:09

Klaniam sie w pas jako swiezo upieczony kierowca Mazdy CX9 z 2011. Mialo byc Subaru Forester, ale okazalo sie zbyt male i nieurokliwe. Plan jednak zostal zrealizowany, czyli Japonczyk;)
Mam zapytanie odnosnie. Przycisku na kluczyku z symbolem zasiegu wewnatrz autka i napisem OFF- do czego sluzy? Kluczyk mam taki
klucz-kluczyk-smartkey-mazda-warszawa-dorabianie-3668099326.jpg

Poza tym swieci na czerwono KEY na zegarach. Bateryjka w pilocie dzis wymieniona, keyless dziala...
Czy Mazda ma funkcje automatycznego zamykania po oddaleniu od auta? Poki co automatycznie otwiera sie po nacisnieciu gumek, ale co z zamykaniem?? Co ciekawe auto nie daje sygnalu po zamknieciu z pilota, ani nie mruga ani nie trabi.. Czy to normalka?
Ostatnio edytowano 2 lut 2016, 00:14 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Osadzenie obrazka
Karooluss
 

Postprzez matylda » 1 lut 2016, 19:58

W temacie "personalizacja ustawień" zadałem to samo pytanie. W instrukcji obsługi wyczytałem, że takich ciekawych ustawień jest wiele i niby to może zrobić ASO. Na forum rzekomo jest opis, ja tego nie znalazłem. Jeśli dowiesz się napisz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2015, 00:06
Posty: 160 (0/1)
Auto: CX-9 sport 2015 salon PL
Honda civic Type-R 2017 360KM

Postprzez Norbert73 » 3 lut 2016, 16:17

Witam
Przycisk "OFF" sluzy do wylaczenia czujnikow ruchu w kabinie .
Niema automatycznego zamykania po oddaleniu.
Sprobuj zaprogramowac kluczyk czyli po wejsciu do auta i wcisnieciu przycisku "start-stop" do pozycji az zaswieca sie wszystkie kontrolki wcisnij sprzeglo i trzymaj przez 30 secund powinno byc ok. Zdaza sie tak gdy w aucie sa dwa kluczyki albo zmieniasz je . wedlug instrukcji trzeba po kazdej zmianie klucza programowac go. Odnosnie tych sygnalow alarmu mam tak samo i napewno nie jest to normalne mi przestal dzialac alarm i tu jest opis http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=418&t=117017&p=3020825#p3020825
A co do tych gumowych przyciskow to mi tylko otwiera i zamyka od strony pasazera od strony kierowcy niedziala.
I tu mam pytanie w jaki sposob dojsc do tego wylacznika czy wystarczy odkrecic tylko klamke czy jest wiecej schodow?
Pozdrawiam

Dopisano 3 lut 2016, 15:19:

Kurde to niejest dzial Mazdy6 <glupek2> , ale mam nadzieje ze zasada dzialania jest taka sama

Dopisano 3 lut 2016, 15:32:

Kto szuka nie bladzi :)
Tu jest link jak dojsc do do tego gumowego wylacznika od otwierania zamykania drzwi
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?p=2752862#p2752862
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 kwi 2013, 14:32
Posty: 19
Skąd: UK
Auto: Mazda 6 SL Sedan GH
2.5 l. Benzyna
Grudzien 2007

Postprzez szop555 » 1 maja 2016, 14:58

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego auta. Chciałbym zapytać czy na wyposażeniu samochodu z systemem keyless powinien znajdować się trzeci standardowy kluczyk awaryjny? Np w przypadku całkowitego rozładowania akumulatora?

Przy zakupie auta otrzymałem tylko dwa piloty keyless, jednakże auto posiada nadal zamek w drzwiach kierowcy, który jak dla mnie powinno się móc otworzyć standardowym kluczem.

Jest to moja pierwsza Mazda więc pytam bardziej doświadczonych w tym temacie kolegów.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Dopisano 2 maja 2016, 01:10:

Poszukałem na forach. Temat nieaktualny. Normalnie są dwa piloty z kluczem w środku, nie ma dodatkowego trzeciego klucza awaryjnego...jak np w starszych Toyotach.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2016, 14:49
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda CX-9, 2010 EU

Postprzez wloczynet » 30 maja 2016, 13:33

a w samym pilocie nie masz kluczyka? Normalnie jest na pleckach blokada po zwolnieniu której możesz wyciągnąć kluczyk z zaczepu breloka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2006, 22:44
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-9 Grand Touring (2010)
wcześniej: 626 GF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9