Samootwierające się szyby i szyberdach

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jrs » 30 sty 2016, 13:41

Mazda CX-9 3,7 2007
od jakiegoś czasu mam taki problem. Raz na jakiś ( nie zauważyłem żadnego wzorca ) po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi, praktycznie w tym samym momencie jak tylko drzwi się zamkną, szyby w drzwiach przednich i szyberdach sie otwierają do samego końca. Dzieje się tak o różnych porach dnia, w upalny słoneczny dzień , deszczowy, po wizycie w myjni... absolutny random... ale dzieje się to niezmiernie rzadko ( oceniam 2-3 razy w miesiącu )
Dzieje się tak zawsze po jeździe nigdy przed.
Z góry dziękuje za pomoc
Początkujący
 
Od: 15 maja 2015, 12:06
Posty: 9 (0/1)
Auto: CX-9 3,7 2007

Postprzez cinek78 » 31 sty 2016, 11:23

Jedz do ASO na komputer – może była jakaś aktualizacja do oprogramowania której nie masz...
Jakiegoś dołożonego alarmu nie masz??? – niekiedy takie potrafią figle robić...
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez wloczynet » 3 kwi 2016, 21:35

Może to funkcja kluczyka? Jest opis w instrukcji, że dwukrotne wciśnięcie UNLOCK i potem przytrzymanie go otwiera okna przednich drzwi i szyber. Stopień otwarcia zależy od długości przytrzymania przycisku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2006, 21:44
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-9 Grand Touring (2010)
wcześniej: 626 GF

Postprzez Krzych-Lublin » 4 gru 2017, 12:28

A zamyka ?
Początkujący
 
Od: 12 lip 2017, 21:06
Posty: 22

Postprzez jrs » 25 sty 2018, 11:51

cinek78 napisał(a):Jedz do ASO na komputer – może była jakaś aktualizacja do oprogramowania której nie masz...
Jakiegoś dołożonego alarmu nie masz??? – niekiedy takie potrafią figle robić...


byłem w ASO 2x i niestety wiedza o tym aucie kończy się tam na wymianie oleju, klocków, itp

nie mam żadnego alarmu, ale mam taki dziwny włącznik:

Obrazek

https://photos.app.goo.gl/SBzJDPDYo1dvXF6h2

poprzedni własciel nie wiedział, w necie nic nie znalazłem

a z ciekawostek, nic z tym nie zrobiłem, bo nikt nie potrafił pomóc, i problem na razie zniknął... od ok pół roku nie otworzył szyb/szyberdachu samoczynnie

Dopisano 25 sty 2018, 12:54:

wloczynet napisał(a):Może to funkcja kluczyka? Jest opis w instrukcji, że dwukrotne wciśnięcie UNLOCK i potem przytrzymanie go otwiera okna przednich drzwi i szyber. Stopień otwarcia zależy od długości przytrzymania przycisku.


nie przeczytałeś uważnie!

cytuję: "po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi, praktycznie w tym samym momencie jak tylko drzwi się zamkną, szyby w drzwiach przednich i szyberdach sie otwierają do samego końca"

a zatem nie dotykam nawet kluczka, zwyczajnie zamykam drzwi a szyby w doł...

Dopisano 25 sty 2018, 12:58:

Krzych-Lublin napisał(a):A zamyka ?


jak otworzę drzwi, włożę kluczyk w stacyjkę, to zamykam po kolei szyber i szyby

i teraz ciekawostka:

po zamknieciu szybra, i szyb, zamykam drzwi i nic się nie dzieje ( w sensie już nie otwiera szybra i szyb )
Początkujący
 
Od: 15 maja 2015, 12:06
Posty: 9 (0/1)
Auto: CX-9 3,7 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9