Dostęp bezkluczykowy – problem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez piotrek71207 » 28 maja 2014, 22:02

Panie i Panowie,

od dwóch miesięcy już gości u nas CX9:) wersja EU także po pierwsze wielkie dzięki za wszystkie porady. Auto spisuje się odpukać <cisza> super ale mam jeden problem. Otóz chodzi o dostęp bezkluczykowy. A mianowicie raz działa raz nie działa. Raz zamyka sam raz trzeba z pilota. Dodatkowo czasami blokuje się stacyjka (element startujący). mam założoną odcinkę zapłonu i alarm i odnoszę wrażenie że problem z kartą ingeruje mi także w odcięcie zapłonu. Czy te karty sa awaryjne? To może być problem z baterią? Czy sugerujecie wymienić karty na nowe?

Dzieki za pomoc
Początkujący
 
Od: 7 sty 2014, 00:06
Posty: 21
Auto: BMW 335D E91, Toyota Rav 4 USA 3,5 V6

Postprzez arE » 30 maja 2014, 06:56

Zobacz baterię. Może tak się zachowywać.
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 16:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez daronnn » 30 maja 2014, 21:08

Poza tym żeby system bezkluczykowy zamkną samochód w czasie zamykania drzwi/klapy musi on wyczuwać kartę poza samochodem. Jeśli zamknie się drzwi/klapę zbyt szybko odchodząc od samochodu nie zostanie on zamknięty.
Oczywiście w pierwszej kolejności lepiej sprawdzić baterie, jeśli jest ona słaba powinno to być sygnalizowane mruganiem napisu key na desce na czerwono, nie pamiętam tylko kiedy, czy po zapaleniu czy jakoś inaczej.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez piotrek71207 » 4 cze 2014, 23:18

Niestety to nie baterie. Wymiana nie przyniosła rezultatów. Jeden z kluczyków nie działa w ogóle jako dostęp keyless a drugi bardzo himerycznie – raczej mniej niż bardziej. Co obstawiacie? Padnięte kluczyki? Czy odbiornik w aucie? Czy może konflikt z alarmem i odcinką w aucie? Może spróbować ponownego kodowania? Co radzicie?
Początkujący
 
Od: 7 sty 2014, 00:06
Posty: 21
Auto: BMW 335D E91, Toyota Rav 4 USA 3,5 V6

Postprzez Banaszek » 26 lis 2016, 22:25

Wiem, wiem, odkopuję temat ale może uwaga będzie nie do końca nie na miejscu. Karty (pilota) NIE trzymamy w jednej kieszeni portek razem z telefonem komórkowym. Zanim doszedłem do tego, że to powód niedziałania pilota minęło nieco czasu.
Banaszek
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9