Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez daronnn » 7 lip 2015, 23:38

Cześć, schematu raczej nie robiłem bo jakoś to intuicyjnie się podłączało :)
Z tego co piszesz to jesteś blisko albo już sobie poradziłeś (byłem na urlopie).
Jeśli chodzi o kamerę to musisz dokupić konwerter napięcia z 12V na 6V i wysłać te 6V do małej wtyczki która wchodziła do radia do kabelka biało/szarego + i do czarnego masa. W zamian kamera odwdzięczy Ci się obrazem sąsiadów z za samochodu na kabelkach biało/czerwonym + i czarno/białym masa który musisz podać do chincha z chińskiej wiązki nazwanej camera lub jakoś podobnie.
Jeśli chodzi o sterowanie przyciskami to na adapterze pac ustawiasz strzałkę jak dla other radio no i musisz podłączyć kabelek "ten od swc connector (jack i niebiesko-żółty)" do wheel key 1 lub 2 (obojętne). Później w ustawieniach w androidzie zaprogramować przyciski (upewnij się że sygnał z ze sterowania z instalacji samochodu) przechodzi do pac adaptera (jeśli używasz dużego gniazda od adaptera to na pewno tak jest).
Jeśli chodzi o to że kable wheel key 1 i 2 nie były podłączone a jakoś działało to chińczyki robią to tak że z ich adapterem sygnał z klawiszy jest odbierany i przerabiany na ramki do magistrali can które radio potem odbiera. W związku z tym pewnie będziesz musiał zmienić jeszcze w ustawieniach fabrycznych radia. Jakby nie działało to podeślij screena z ustawieniami tam gdzie masz wybór canbusa i opcji klawiszy to napiszę co musisz zmienić.
A i jeszcze piszesz że nie ma dźwięku, z tego co pamiętam to trzeba było podać +12 do włączenia wzmacniacza jakoś z wiązki pac adaptera. Jak nie rozwiązałeś tego problemu to daj znać to popatrzę na rozpiski kabli i spróbuję sobie przypomnieć.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez xedos1 » 15 wrz 2015, 09:27

Witam, czy posiada ktoś z Was taka stację multimedialną? Jest to model S100, mam problem z ustawieniem zegarka na małym wyświetlaczu Mazdy CX-7
Załączniki
5670273073.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2015, 19:39
Posty: 11
Skąd: Płock
Auto: Mazda CX-7

Postprzez cinek78 » 15 wrz 2015, 10:50

jeśli dobrze zajarzyłem Twoje pytanie to...
Mając chińczyka nie można ustawić ori zegarka w aucie – jedyny sposób to odłączenie klemy aku i podłączenie jej punktualnie w południe lub o północy...
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez daronnn » 15 wrz 2015, 22:39

Nie wiem jak w cx7 ale przy chińczykach do 9tki jest to jak najbardziej możliwe. Chińczyki już jakiś czas temu ogarnęły temat canbusa do mazdy, godzinę zmienia się przyciskami na kierownicy, trzeba przytrzymać chwilę dłużej klawisz mode i klawiszami volume, strzałkami przestawiać.
Na canbusach które przychodzą z radiami do cx9tek napisane jest mazda cx7 więc pewnie pasuje.
Ewentualnie możesz kupić sam adapter canbus i też powinno działać.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez xedos1 » 16 wrz 2015, 22:14

Ok, dzięki za podpowiedzi
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2015, 19:39
Posty: 11
Skąd: Płock
Auto: Mazda CX-7

Postprzez ratman » 12 lut 2016, 12:51

Cześć wszystkim,

sorry, że odgrzebuję taki stosunkowo stary temat, ale potrzebuję porady. To jest jedyny polski temat jaki znalazłem co do wymiany radia w CX-9... trochę poczytałem i w końcu sam już nie wiem jak to jest, potrzebuję konkretnej, rzeczowej porady.

W swojej CX-9 mam system Bose fabryczną navi, i chcę ją zmienić na dedykowany sprzęcik na Androidzie 4.4.4, nowy model Quad Core – widziałem już prezentację i sprzęt wygląda znakomicie.

Zacząłem drążyć temat głębiej.... i z tego co wyczytałem od kierowców na Zachodzie, np. w Stanach, okazuje się, że urządzenie nie do końca jest plug&play.
Mnie interesuje sprzęt, gdzie wyciągnę stary, włożę nowy i wszystko działa, tymczasem naczytałem się różnych historii, że: a to zegarka nie ustawię, że aby grał system Bose (i w ogóle był dźwięk) trzeba zostawić w samochodzie jakąś płytę główną od niego (??????)... jeden gościu pisał, że po wymianie nagle przestała mu działać klima – coś, że nie załączał się kompresor czy coś w ten deseń.... w końcu pojechał do ichniego ASO Mazdy, a tam mu powiedzieli, że zmiana radia na niefabryczne spowoduje, że w samochodzie nie będzie elementów odpowiadających za włączanie klimy, bo znajdują się w radiu... po prostu jakieś takie rozwiązanie hardware'owe i tyle... poradził sobie w ten sposób, że po prostu ze specjalnym okablowaniem.... zostawił gdzieś w samochodzie fabryczne radio (??????) <co?> <co?> <co?>

Powiedzcie mi, ile w tym jest prawdy?
Czy Chińczyki wymyśliły już jakiś dekoder CAN (bo od tego to chyba zależy) który umożliwia działanie klimy, systemu Bose, zegarka – bez zostawiania w samochodzie starego radia? <co?>
Czy jeździ ktoś z Was na Andku 4.4.4 Quad Core?
Czy taki aftermarketowy sprzęt jest plug&play w przypadku, jak ktoś ma zwykłe radio i tylko ta fabryczna navi robi takie problemy??
A może to dotyczy tylko samochodów na rynek USA?

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 lut 2016, 12:22
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9

Postprzez Wojtek » 12 lut 2016, 13:27

Szynę CAN bracia z dalekiego wschodu już dawno opanowali...
Czy przeczytałeś ten temat? Masz tutaj odpowiedź na swoje pytania...

Forum Fiend
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ratman » 12 lut 2016, 15:10

Tak, zgadza się, przeczytałem... nigdy nie piszę na żadnym forum bez przeczytania tematów i zrobienia własnego rozeznania.
Z tematu wynika, że nawigacje działają. Super, bo dokładnie o to mi chodzi.
Jednak moje wątpliwości nie zostały rozwiane, szczególnie trzy rzeczy o które pytałem – klimatyzacja (?), zegarek i Bose?
Bose według Was po prostu działa? A ja znalazłem gdzieś tam w necie info, że trzeba zostawiać jakieś płyty główne/fabryczne radio.
Jak jest z tą klimą? Rozumiem, że po prostu nikt nie ma problemów.
No i ten nieszczęsny zegarek – o opcji podpięcia klemów o odpowiedniej godzinie wiem, a może od ostatnich postów Chińczyk coś poprawił w temacie?

Proszę o odpowiedź na moje pytania... z góry dzięki
Początkujący
 
Od: 12 lut 2016, 12:22
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9

Postprzez Wojtek » 12 lut 2016, 23:45

Bose ma inne przejściowe przewody...
Na poniższej aukcji (ze sklepu w UK) masz, że mając Bose musisz dokupić odpowiednie kable...
Sam sprzęt jest tam za 249.99 GBP

http://www.ebay.co.uk/itm/AUTORADIO-DVD ... SwT6pV1H8F

Kolejna ich aukcja jest dla systemu Bose:
http://www.ebay.co.uk/itm/AUTORADIO-DVD ... SwxN5WVw82

Możesz podpytać sprzedawcę o klimę i zegarek...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez daronnn » 13 lut 2016, 22:32

Można kupować śmiało, większość chorób wieku dziecięcego chińczyki już ogarnęły. Można sterować godziną i komputerem z kierownicy. Jedyne z czym mają jeszcze problem to automatyczne przełączenie na kamerę cofania (trzeba poszukać kabelka gdzie pojawia się plus na wstecznym i podłączyć do radia) i ewentualnie podłączenie oryginalnej kamery jeśli jest w samochodzie. Klima zawsze działała i jest niezależna od radia.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Wojtek » 14 lut 2016, 10:48

daronnn napisał(a):z czym mają jeszcze problem to automatyczne przełączenie na kamerę cofania (trzeba poszukać kabelka gdzie pojawia się plus na wstecznym i podłączyć do radia)

To akurat nigdy w Mazdzie nie było na szynie CAN...
Rozwiązaniem jest przeciągnięcie wraz z kablem wideo 1 kabelka od światła wstecznego... :)
I tak trzeba go podłączyc do kamery cofania by ją załączać... :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez daronnn » 14 lut 2016, 22:27

W cx9tce jest wsteczny w canbusie. Amerykańce dali sobie z tym radę i PACowy interfejs go wystawia.
Jak kamerka jest oryginalna (2010+) to kabelków się nie ciągnie :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Spirit » 16 lut 2016, 11:07

Pytanie do tych co uzytkują radio CUSP lub podobny chińczyk.

Czy działą u Was regulacja dzwięku przód/tył (FADE) u mnie cała scena jest z przodu i jak w radiu ustawie na tył to jest praktycznie cisza. Wogole na oryginalnym radiu też przód gra mocniej niż boki ale da się to w pewnym stopniu regulowac
Początkujący
 
Od: 29 maja 2009, 22:55
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 2.3

Postprzez daronnn » 16 lut 2016, 21:43

Jak w samochodzie jest bose to regulacja przód/tył nie działa. Z radia do wzmacniacza idą tylko dwa kanały (prawy i lewy). Za rozmnożenie ich na przód i tył odpowiedzialny jest wzmacniacz więc on steruje tym ile mocy idzie na przód a ile na tył. O ile oryginalne radio komunikuje się ze wzmacniaczem i umożliwia sterowanie to chińczyki nie posiedli tej umiejętności.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez airbob » 17 lut 2016, 03:20

Dokładnie, łączność radia ze wzmacniaczem odbywa się po jakiejś magistrali cyfrowej. Jak się ją rozepnie to oryginalne radio traci płynność regulacji głośności albo jest cisza albo gra na full.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Spirit » 17 lut 2016, 12:21

Czyli u was też z 9 głosników grają w praktyce tylko 3 ? trochę to mało u mnie jak w radiu ustawie Fade na tył to przód sie przycisza całkowicie i jest cisza. Może można by było jakoś zdublować te głośniki lub podpiąć wszystkie pod lewy i prawy przód ? może regulacja nie działać ale niech by grały wszystkie
Początkujący
 
Od: 29 maja 2009, 22:55
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 2.3

Postprzez ratman » 16 mar 2016, 16:24

cześć,

montowaliśmy dzisiaj z kolegą w jego CX-9 radyjko... samochód z 2010... kolega ma fabryczne radio z ekranem pod kamerkę, bez navi... radio się uruchomiło, ale nie działało sterowanie z kierownicy i nie ma dźwięku.

Pytanie – co dalej?
Przecież Chińczycy mieli już "problemy wieku dziecięcego" mieć za sobą i za wszystko miał odpowiadać CAN?
Są jakieś sprawdzone adaptery PAC które pasują do tego sprzętu i uruchomią Bose i kierownice?
Czy systemy BOSE wychodziły w różnych wersjach czy coś takiego?
Chińczyk coś tam dukał, że nawigacje pasują tylko do samochodów ze zwykłym radiem, nie fabryczną navi... tu fabrycznej navi nie ma... w czym może być problem?
Początkujący
 
Od: 12 lut 2016, 12:22
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9

Postprzez Spirit » 16 mar 2016, 16:56

Połączyłeś kabelek z etykietą amp ? u mnie był on rozcięty z zabezpieczonymi końcówkami
Początkujący
 
Od: 29 maja 2009, 22:55
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 2.3

Postprzez ratman » 17 mar 2016, 11:17

Do czego go podłączyć?
Początkujący
 
Od: 12 lut 2016, 12:22
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9

Postprzez ratman » 18 mar 2016, 13:40

OK, coś już mniej więcej wiemy jak podłączyć wzmacniacz...
natomiast nadal nie będzie działała kierownica. u Was działa? zmienialiście coś w radiu? Czy zostaje sam dodatkowo płatny, zewnętrzny adapter?
pytanie – mieliście fabryczne radia zwykłe, czy fabryczne nawigacje??
Początkujący
 
Od: 12 lut 2016, 12:22
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9