Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez drout » 23 lis 2014, 20:50

Adapter do bose masz?

Topotolk
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 15:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez burzaxxx » 23 lis 2014, 23:28

nie, mam tylko radio
no i Mazdę :)
Początkujący
 
Od: 5 sie 2008, 21:21
Posty: 25
Skąd: Wałbrzych
Auto: Mazda 6 2.0 2008r. klaczy mech. Diesel Power !

Postprzez Kamlot675 » 24 lis 2014, 19:27

Witam,
Można podłączyć radio z wyświetlaczem po FL do Mazdy przed FL żeby zamontować kamerę cofania (na tym mi najbardziej zależy)?
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2014, 12:58
Posty: 12 (2/0)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda CX-9 GT AWD, 2008, 3.7L LPG

Postprzez burzaxxx » 26 lis 2014, 22:19

jakby była jakaś firma montująca radia do CX-9 z Dolnego Śląska to też by mi pasowało
macie jakieś namiary na fachowców?
Dzięki za podpowiedzi
Początkujący
 
Od: 5 sie 2008, 21:21
Posty: 25
Skąd: Wałbrzych
Auto: Mazda 6 2.0 2008r. klaczy mech. Diesel Power !

Postprzez kkrisu76 » 29 lis 2014, 17:01

Witam
podczas aktualizacji oprogramowana w nawigacji CUSP wyjąłem kartę z slotu GPS. Ma ktoś pomysł jak ożywić sprzęt próbuje resetować stację ale cały czas czarny ekran. :( jestem w czarnej
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 15:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez alex66 » 27 gru 2014, 18:09

Witam
Mam pytanie; w mojej nawigacji zdarza się że po włączeniu silnika radio nie ma głosu(na karcie sd ma). Wystarczy wyłączyć zapłon i jeszcze raz włączyć i wszystko gra. Gdzie szukać przyczyny?
POZDRAWIAM
Początkujący
 
Od: 13 lis 2014, 17:08
Posty: 16 (0/1)
Auto: MAZDA CX-9 GT AWD
2008 r. 3,7 benzyna/lpg

Postprzez lokomotywa3 » 12 lut 2015, 17:42

Mam problem szukam kogoś kto wymieni orginalną nawigację w cx9 z 2007 wersja usa z bose i kamerą cofania jestem ze szczecina i w naszym mieście nikt nie chce się tego podjąć mam mazdę ponad pół roku i jest super tylko to radio i navi niestety nie mam zdolności do łączenia kabelków proszę o pomoc zapłacę
Początkujący
 
Od: 23 lip 2014, 10:44
Posty: 9
Auto: mazda cx 9 3,7 2007r

Postprzez cinek78 » 20 lut 2015, 09:12

Panowie – czy org. antena w naszych madziach ( ta w szybie) ma gdzieś wbudowany fabryczny wzmacniacz antenowy?
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Dranet » 16 mar 2015, 20:20

Siema Panowie !

Właśnie wkurza mnie w moim chińskim DVD skrzeczenie w radiu i czasami przerywanie transmisji, takie bardzo szybkie przerwanie fali trwające ułamek sekundy ale jednak słyszalne dla ucha.

Mam DVD na Androidzie, sprzęt I-sza klasa :–) jak na Chińczyka ! Full wypas, czasami się zawiesi, jak to chinol, bardzo rzadko, wtedy pomaga reset długopisem i gra dalej.

Chyba jednak kupię coś takiego jak tutaj na alledrogo:
Albo ten droższy = mocniejszy:
http://allegro.pl/mocny-wzmacniacz-ante ... 92155.html
lub tańszy:
http://allegro.pl/samochodowy-wzmacniac ... 89504.html
= słabszy.

Jak myślicie, sprzęt da radę ? Nie wiem czy oryginalnie w Mazdach CX-9 jest wzmak antenowy, nie znalazłem w dokumentacji wzmianki o takowym. Najbardziej wypasione wersje mają radia satelitarne :–) ale to chyba dobre jest dla ludzi z USA :–).

Dajcie znać czy macie takie wzmaki zainstalowane i czy coś dają ?
Jeżdżę przeważnie 170 km w jedną stronę i wkurza mnie trzeszczenie, zmiana częstotliwości w radiu co kilkanaście km.

Thx.
Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez cinek78 » 17 mar 2015, 18:40

powiem Ci że zamontowałem wzmacniacz i ... pupy nie urywa. <dupa>
Poza miastem jest ok. , jakość znacznie lepsza, lepiej trzyma sygnał , ale w mieście gdzie sygnał jest silny to wyskakują przestrojenia – jest za silne wzmocnienie...
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Maaro78 » 24 mar 2015, 15:06

Panowie ja z takim problemem.
Mam Mazde 6 2011 z bose i ori bluetooth. Zakupiłem stacje na androidzie 4.4 z aliexpress tu:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Pure-Android-2-3-Car-DVD-For-Mazda-6-2008-2012-GPS-with-1G/1511144187.html
Stacja podłączona, plug and play. Nic narazie nie zmieniane żadnych czincz, no i niby wszystko ok, ale... Poziom dzwięku radia jest bardzo duży w porównaniu do pozostałych źródeł czyli mp3, film, navi, youtube. Radio słucham na poziomie 2 lub 3 a wieczorem 1, natomiast reszty około 10-15. Radio na poziomie 10 wyje a na 15 ryczy, nie da się wysiedzieć w samochodzie.
Czytałem, że przełączaliście kable z wtyczki i lutowaliście na czinczach i uzyskaliście obniżenie nateżenia głośności radia, jednak przekładaliście z wtyczki głośnik frontowy lewy i prawy (piny 5-8), natomiast pozostawialiście we wtyczce do radia tył (piny 1-4)?
Obrazek
źródło: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oem.htm

Nie wiem czy w mazdach 6 fl przypadkiem nie zamienili + na – bo coś tam gdzieś wyczytałem.
Czy tyły też lepiej przełożyć na czincze?. Powiedzcie czy jak to zrobiliście to uzyskaliście obniżenie głosu tylko radia czy również pozostałych aplikacji.
Canbus działa oki i większość przycisków na kierownicy działa, ale niestety przyciski odbioru i zakończenia rozmowy nie działają macie jakieś pomysły?
Początkujący
 
Od: 31 paź 2013, 10:45
Posty: 2 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GH 2.0

Postprzez daronnn » 8 kwi 2015, 18:59

Maaro78, pewnie już sobie poradziłeś ale jakby co przyda się innym.
Jeśli chodzi o regulację głośności to w moim chińczyku można w ustawieniach androida ustawić poziom głośności każdego z wejść w zakresie od 0-20 o ile dobrze pamiętam i tam można z radiem zjechać do 1. Twoje radio jest inne ale możesz poszukać.
Jeśli chodzi o przepięcie na chinche to ja przepinałem z wtyczki głośnik lewy i prawy, tyle potrzeba wzmacniaczowi bose, dźwięk na tylne głośniki on sam rozmnaża na podstawie tych dwóch sygnałów. Tył zostaje niepodpięty.
Na chinchach jest trochę ciszej i mniej basu ale dzwięk lepszej jakości.
Jeśli chodzi o przyciski odbioru i zakończenia rozmowy to w swoim samochodzie ich nie mam ale z tego co się orientuję idą one osobnym kabelkiem do modułu blutufa :). Jak go znajdziesz to możesz spróbować przepiąć do kabelka key2 o ile taki masz jeszcze wolny i zaprogramować w ustawieniach radia.

Dopisano 08 kwi 2015 20:17:

A i odbiór stacji radiowych w moim chińczyku też nie powala na kolana, do tego RDS działa kulawo już nie pisząc o automatycznym przełączaniu się na alternatywne częstotliwości. Z tego co widziałem na jednym z zagranicznych forum to ktoś podpinał na USB tuner zewnętrzny i było znacznie lepiej z tym że nie widziałem żadnej fajnej aplikacji do obsługi takiego radia wiec dałem sobie spokój.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Maaro78 » 9 kwi 2015, 08:52

Dzięki za odpowiedź daronnn.
Nie przepinałem kabli bo chińczyk obiecał poprawić to w nowym firmware, który wgrałem 3 dni temu i okazało się, że nic nie poprawił. Teraz pozostaje przepięcie na chinche.
Powiedz, wszystkie kable od głośników odpiąłeś z wtyczki iso, i jedynie 2 przednie głośniki podpiąłeś na chinche, resztę zostawiłeś luzem? Jak ci działa głośnik centralny i subwoofer, wszystko ok?
Z tym oddzielnym bluetoothem coś jest na rzeczy muszę go zlokalizować.
Początkujący
 
Od: 31 paź 2013, 10:45
Posty: 2 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GH 2.0

Postprzez daronnn » 13 kwi 2015, 20:27

Tak to jest z chińczykami, może przy kolejnej aktualizacji Ci się poszczęści :)
Z tego co pamiętam to przecinałem w wiązce co przyszła z chińskim radiem tylko te od głośników przednich. Kabelków od tylnych i tak nie było w kostce od strony samochodu wiec nie było sensu ciąć. Do tych uciętych lutowałem kabelki z chinchami i chinche wpinałem do chinchy w wiązce co przyszła z radiem. Centralny działa, subwoofer też bo to załatwia wzmacniacz bose, wszystko ok :) Sam jestem zdziwiony że chińczyk tyle czasu działa :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 12 maja 2015, 14:27

Cześć.

Odnośnie DVD z Androidem (4.4.2) Made in China, też tak macie, że po dłuższym postoju samochodu DVD się włącza w sumie długo, bo ok 2 -3 minuty ?
Jak wyłączę na chwilę stacyjkę i włączę od razu na akcesoria, to radio włącza się błyskawicznie.
Może dałoby się podłączyć to DVD do +12 tak aby po wyłączeniu samochodu radio się po prostu wzbudzało ze stanu uśpienia, a nie bootowało się w sumie od nowa ?

Może to da się ustawić w opcjach ukrytych ? :–)

A wzmacniacza antenowego lepiej nie podłączajcie ... właśnie zwaliłem sobie tym szajsem radio !!! i mi kompletnie zdechło, tzn. aplikacja się włącza od radia, ale nie wyszukuje żadnej stacji radiowej, nawet jak wpiszę z palca częstotliwość, nic nie daje, kompletna cisza !! :–)
W sumie to radio grało mi o wiele gorzej niż PowerAMP z MP3 na 320 kbit/s :–), ale czasami przydałoby się radia posłuchać w samochodzie.
Wkurzało mnie to, że czasami trzeszczało, gubiło częstotliwość, stąd pomysł o wzmaku antenowym ...
Oczywiście reset do ustawień fabrycznych i wgranie nowego / starego softu nic nie daje.

Pewnie płyta główna do wymiany albo moduł radiowy (o ile taki jest :–)), w sumie pozostałe ficzery mają na modułach, to i może moduł radiowy jest do dostania z Hong Kong :–)
do obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=-2n2D-JWvMY

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 25 maja 2015, 14:07

U mnie po postoju startuje znacznie szybciej, ze 30-40 sekund. Jak wyłączysz na chwilę stacyjkę to radio się nie wyłącza tylko wygasza się wyświetlacz, podobnie jak wyłączysz z guzika. Dlatego włącza się wtedy błyskawicznie.
To wygaszanie nie jest nawet w pełni bo można dostrzec wtedy obraz, pewnie to bardziej przyciemnianie ekranu.
Podłączyć radio do +12 na stałe raczej nie ma sensu bo zużywa ono dużo prądu. Akumulator nie wytrzyma pewnie nawet jednego dnia postoju.
Jeśli chodzi o radio to pewnie coś upaliłeś na wejściu, może spróbuj u jakiegoś elektronika, może wystarczy wymienić coś standardowego. Jeśli wymiana to raczej cała płyta sterująca (ta największa).
Możesz spróbować też podpiąć na USB taki tuner:
http://allegro.pl/tuner-tv-usb-dvb-t-mp ... 68809.html
z tą aplikacją:
https://play.google.com/store/apps/deta ... sdr2&hl=pl
Gdzieś czytałem że działa to lepiej niż to wbudowane radio
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez lukigrad » 31 maja 2015, 19:09

Szanowni Państwo, przeczytałem ten wątek w całości – intrygujący.

Mam jednak wielką prośbę o pomoc – potrzebuję prostej rady...

W skrócie sytuacja. Mam CX9 wersja polska z lutego 2010 (czyli produkcja 2008). Ostatnimi czasy miałem szereg problemów z radiem. Nie wnikając – obecnie jest tylko "NO DISC" i całkowicie nie działa CD, radio słabo, w AUX szumy...

Wpadłem na taką koncepcję, że skoro i tak mam takie problemy i generalnie mam dość tego swojego radia, to mogę je wymienić w całości.

Czytają ten wątek chciałbym jednak uniknąć tysiąca problemów tu opisywanych, czyli zdecydowanie wolałbym jednostkę, o której wiadomo, że działa...

Czy zatem mogę Was, jako ekspertów, prosić o propozycje takiego radia, które się wpina i działa.

Chciałbym dodać jeszcze jedną rzecz. Generalnie jeśli chodzi o samo radio, to nie jest dla mnie za bardzo istotna funkcjonalność. Nie planuję podłączać kamery cofania, nie będę oglądał filmów, nawigacji nie używam a zestaw głośnomówiący mam. Dla mnie istotne jest, aby działały MP3 z DVD (w moim fabrycznych działają, ale tylko z CD), aby działało radio i aby działało AUX ze schowka. Obstawiam, że to ma 99.9% obecnie produkowanego sprzętu.

Dużo istotniejsze dla mnie jest działanie wszystkich dodatkowych funkcji radia w zakresie integracji z resztą auta. Oczywiście absolutna podstawa to integracja z wyświetlaczem nas radiem oraz guzikami kierownicy (mode i głośność). Poza tym oczywiście guziki Info i Clock. Oprócz tego ustawianie zegara, ale także inne funkcjonalności konfiguracji np. oświetlenia. Reasumując, zdecydowanie wolałbym, aby wszystkie standardowe funkcje integracji radia z autem działały.

Oczywiście mogę kupić radio fabryczne, tyle tylko, że może nie być to takie proste, bo radia z demontażu raczej nie są dobrą opcją, a nówki z wersji 2008 raczej nie dostanę. Mógłbym rozważyć nowe radia z obecnej wersji CX9, ale czy faktycznie będą pasować i działać?
lukigrad
 

Postprzez cinek78 » 1 cze 2015, 08:03

lukigrad napisał(a):Mógłbym rozważyć nowe radia z obecnej wersji CX9, ale czy faktycznie będą pasować i działać?


U mnie leży nowe z 13" i się kurzy – jak chcesz to podleć i sprawdź czy pasuje...
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez airbob » 13 cze 2015, 23:39

lukigrad napisał(a):obecnie jest tylko "NO DISC" i całkowicie nie działa CD, radio słabo, w AUX szumy...


No to niezła kumulacja. Problem ze zmieniarką jest mi znany ale na pozostałe dolegliwości nikt się nigdy nie skarżył.
Tak z ciekawości mechanizm zmieniarki wydaje jakiekolwiek odgłosy czy może jest całkowicie martwy ?
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez lewyadam » 27 cze 2015, 21:15

Witam,

Mam wielką prośbę głównie do Darona, ew. do innych, którzy mają podobne radio i adapter.
Czy masz może jakiś schemat jak podłączyć adapter pac-a do chińskiego radia i skąd wziąć zasilanie do oryginalnej kamery?

Z Twoich postów widzę, że mam chyba tę samą nawigację od chińczyka z tym, że mi przysłał z canbusem do CX-9 i sterowanie z kierownicy działało prawidłowo. Nie działała jednak kamera cofania i nie można było zmienić ustawień wzmacniacza Bose. Ponieważ żona suszyła mi głowę o kamerę postanowiłem kupić ten sam adapter (pac-audio). Uciąłem kostkę, która szła do radia od chińskich kabelków i podłączyłem ją do nowych kabli w takiej samej konfiguracji… (prawie podłączyłem, kilka kabelków zostało).
Radio włącza się i działa normalnie, po wbiciu wstecznego przełącza się na widok z kamery (na razie ciemność, ale to i tak połowa sukcesu), niestety dźwięku nie ma w ogóle (jakby radio nie uruchamiało wzmacniacza) i sterowanie z kierownicy przestało działać.

Zostały mi dwa przewody wychodzące z radia, szły do chińskiego canbusa: szary i niebieski (niestety nie są opisane na chińskim schemacie) nie wiem co robią i z czym je połączyć + dwa kable wheel key 1 i 2 (ale one nie były podłączone a sterowanie poprzednio działało).
Z adaptera pac zostały trzy niepodłączone kable:
1. ten od swc connector (jack i niebiesko-żółty)
2. filetowo-biały (wehicle speed output (1amp))
3. zielono-biały (second swc input).

Jeśli masz może jakiś schemat lub wiesz po prostu, które kable trzeba razem połączyć to będę wdzięczny za info, bo po ostatnich próbach (chyba z powodu wypięcia przewodu do masy) skończyło się całkowitym rozładowaniem akumulatora.

Mazda 2010 wersja europejska (z oryginalną kamerą i tym małym wyświetlaczem).
dzięki
lewyadam
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9