Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez marcinek9955 » 12 maja 2016, 09:53

Witam mam problem ze zmianą radia w cx9, chodzi o to ze kupiłem oryginalne radio z nawigacją w zamian za zwykłe i po przepięciu dwóch kostek wszystko działa jednak nie ma reakcji na zmianę głośności. Przy ustawieniu 0 na wolume jest cisza natomiast od jednego zaczyna grać ale z taką samą siłą. Na wyświetlaczu pod szybą tez stopień wzmocnienia się zmienia jednak bez reakcji na głośnikach. Czego to może być wina? Czy wadliwe radio?
marcinek9955
 

Postprzez pawelgd » 27 lis 2016, 10:48

Mam z związku z tematem mam kilka pytań.
uzupełnię dane : cx9 2007 bez bose us
Pierwsze pytanie – jak długo uruchamia się android ( konkretnie po jakim czasie słychać muzykę np z radia).
2, Co sądzicie o tych navi z navipremium – chociaż ma 2 lata gwarancji a android już jest 5.
3, Przestrojenie odpada wiec może zakup przestrojonego.
i tu konkretne pytanie : czy w miejsce tego radia bez problemy wejdzie radio ue ( zauważyłem że jest kilka na aledrogo) różnią się chyba połyskiem.
Czy w moim modelu pójdzie model ze zmieniarką czy też tylko na jedną płytę – po czym poznać że radio jest pod bose .
Z góry dziękuję za podpowiedzi .
Początkujący
 
Od: 25 sie 2014, 12:24
Posty: 19
Skąd: Golub-Dobrzyń
Auto: Mazda CX-9 :)
Mazda 6- 2007 -lift – 175KM
bez DPF :)

Postprzez pawelgd » 8 gru 2016, 18:58

Dobra czekałem długo aż się wkurzyłem i zamontowałem dużą navi
Wszystko ładnie- sterownie z kierownicy działa jak należy.
Wrażenia nie do opisania.
Stare radio do szafy na czarną godzinę .
Całość montaż we własnym zakresie plus kamera cofania około 1,7tys.
Polecam bo warto.
Początkujący
 
Od: 25 sie 2014, 12:24
Posty: 19
Skąd: Golub-Dobrzyń
Auto: Mazda CX-9 :)
Mazda 6- 2007 -lift – 175KM
bez DPF :)

Postprzez Pitekkch » 22 gru 2016, 09:01

Witam,
Mam prośbę możesz mi powiedzieć co zrobiłeś że zaczęło Ci działać sterowanie z kierownicy?? jeżeli przez jakiś adapter to jaki? no chyba że jest inna opcja :)
Ostatnio edytowano 23 gru 2016, 00:39 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie cytujemy poprzednika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2016, 21:10
Posty: 8
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda CX-7
2.3 turbo
2007 rok
Wer. USA

Postprzez pawelgd » 23 gru 2016, 14:05

Ja kupiłem zestaw z adapteram cam _ było na nim napisane mazda cx7 sprzedawca obiecał ze będzie działało – i tak jest
Używam 1 miesiąc i radość wielka
Początkujący
 
Od: 25 sie 2014, 12:24
Posty: 19
Skąd: Golub-Dobrzyń
Auto: Mazda CX-9 :)
Mazda 6- 2007 -lift – 175KM
bez DPF :)

Postprzez bebza » 13 mar 2017, 14:51

Możesz podesłać model/typ radia? Ewentualnie gdzie kupowałeś?

Jak z jakością dźwięku? Pamietam, że w VW Touran wymieniałem fabryczne radio na dedykowany do niego kombajn Zenec NC i mimo, że to nie był taki zwykły Chińczyk i kosztował grubo ponad 5 tys., to jakość dźwięku nie powalała....
Początkujący
 
Od: 26 lut 2017, 15:59
Posty: 17
Skąd:
Auto: Mazda CX-9 3.7 2015 USA

Postprzez matylda » 15 mar 2017, 11:00

Za jakoś dźwięku głównie odpowiadają głośniki. Jaki by nie mielibyśmy radyjko to będzie ono grało tylko tak, jak dobre są głośniki. Jeśli głośniki, to odpowiedni montaż, wytłumienie drzwi, no i okablowanie.
To fabryczne bose najgorsze nie jest, ale szału również nie ma.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2015, 00:06
Posty: 160 (0/1)
Auto: CX-9 sport 2015 salon PL
Honda civic Type-R 2017 360KM

Postprzez bebza » 15 mar 2017, 23:52

No niby oczywiste, ale przytaczając przykład VW i zmiany radia na Zenec'a z fabrycznego jakość dźwięku była wyraźnie gorsza na tym samym zestawie głośników. Radio powiedzmy grało na podobnym poziomie, ale już cd lub podpięty iPod dawał wyraźnie gorszy dźwięk na wymienionym radiu. Przypuszczam, że nie ma tu większej różnicy niż w przypadku hi-fi domowego. Mając nawet najlepsze głośniki nie uzyskamy ich max możliwosci przy kiepskim ich napędzie.
Początkujący
 
Od: 26 lut 2017, 15:59
Posty: 17
Skąd:
Auto: Mazda CX-9 3.7 2015 USA

Postprzez matylda » 16 mar 2017, 15:22

Czyli fabryczne radyjko z vw było lepszej jakości niż zentec.
Osobiście szedłbym drogą od tyłu, czyli głośniki ....... na końcu radyjko. Oczywiście każde składowe mają znaczenie, prawda jest również to co piszesz, że podobnie jak w domowym audio, z tym, że w samochodzie warunki dla sprzętu to masakra (różnica temperatur, wilgotność, zakłócenia, niestabilność prądowa, itp. ). Może mam patrzenie na ta tematykę skrzywione, bo jakieś naście lat temu startowałem w mistrzostwach Polski w caraudio, z całkiem dobrym wynikiem, amatorsko. Dzisiaj już nie jestem w "branży" nie śledzę, nie wiem co się dzieje, ale zasady się przypuszczam nie zmieniły.
A i najważniejsze abys to Ty był ze swojej instalacji zadowolony i z jakości dźwięku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2015, 00:06
Posty: 160 (0/1)
Auto: CX-9 sport 2015 salon PL
Honda civic Type-R 2017 360KM

Postprzez XDanielX » 18 mar 2017, 11:27

Witam serdecznie . Za tydzień odbieram mazdę cx-9 z 2007r . Posiadam tam zwykłe radio bez wyświetlacza i bose. Trochę tu czytałem ale mam pytanie krótko i na temat . Czy te radio bedzie pasowało do mojej mazdy?
https://www.aliexpress.com/item/Quad-Co ... c43e3b31fd

Z góry dziękuje za odp
Początkujący
 
Od: 18 mar 2017, 10:43
Posty: 8
Auto: Mazda CX-9

Postprzez daronnn » 22 mar 2017, 16:51

XDanielX, "powinno" działać. Powinno w cudzysłowiu bo to jednak chińczyk :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez XDanielX » 28 mar 2017, 08:44

dzięki za odp. Bardziej chodziło mi o to czy będzie pasowało w ori kieszeń bez żadnych ramek itp.A co do chińczyków to miałem już dwa i dwa działały więc powinno i to śmigać :)

Dopisano 28 mar 2017, 07:44:

dzięki za odp. Bardziej chodziło mi o to czy będzie pasowało w ori kieszeń bez żadnych ramek itp.A co do chińczyków to miałem już dwa i dwa działały więc powinno i to śmigać :)
Początkujący
 
Od: 18 mar 2017, 10:43
Posty: 8
Auto: Mazda CX-9

Postprzez ute » 23 mar 2018, 11:24

Witam

Mam zamiar zmienić radio na chińczyka i mam dylemat z wyborem modelu.
Moje auto ma orgi navi z dużym opuszczanym wyświetlaczem, sterowanie z kier. system Bosse, kamerkę cofania.
Większość chińczyków pisało mi że kamera orgi nie zadziała i trzeba zamienić na ich. Reszta funkcji twierdzą że ok. Ale jak pytam czy zegar na desce i funkcje komputera jak spalanie itd działaja to odpowiedzi nie ma. Wam to działa ?

Załączyłem trzy liki, co myślicie które będzie lepsze ?

https://pl.aliexpress.com/item/Sinairyu ... 97247.html

https://pl.aliexpress.com/item/KANOR-8- ... 54565.html

https://pl.aliexpress.com/item/Idoing-2 ... 89719.html
Początkujący
 
Od: 15 sty 2014, 00:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez Krzych-Lublin » 26 kwi 2018, 00:36

Ja zmieniłem na chińczyka, kamera oryginalna działa trochę trzeba przerobić , bose działa w 40% trzeba trochę pokombinować aby wyciągnąć 100% tzn. przy pierwszym podłączeniu z canbusem działają wszystkie głośniki na przednim ustawieniu. ale generalnie gra.
Początkujący
 
Od: 12 lip 2017, 22:06
Posty: 22

Postprzez ute » 28 kwi 2018, 14:56

Jak poradziłeś sobie z tyłem ? Mam ten sam problem. Tył gra bardzo słabo, jak ustawiam balans to tył całkiem sie wyłącza. Pisałem wcześniej do Chińczyka że mam 9 głośnikowy system boss i dołożył mi przejściówkę która miała rzekomo zadziałać. Tylko że nic to nie daje. Może coś zle wpinam. Może ktoś przerabiał ten problem i potrafi mi pomóc. Teraz gra tragicznie, nie ma żadnego porównania do oryginalnego radia.

Dopisano 28 kwi 2018, 14:57:

A jak poradziłęś sobie z kamerką ?
Załączniki
HTB1t8cDoA9WBuNjSspeq6yz5VXaH.jpg
HTB1y4USouGSBuNjSspbq6AiipXac.jpg
UTB8fG.3x8ahduJk43Jaq6zM8FXaL.jpg
UTB8HUn8yyDEXKJk43Oqq6Az3XXaG.jpg
UTB8T67lypfFXKJk43Otq6xIPFXaA.jpg
Początkujący
 
Od: 15 sty 2014, 00:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez crislee » 11 maja 2018, 19:49

W mojej miałem fabtyczną z małym ekranem bez gos rok 2010. Trzy dni temu wrzuciłem chińczyka i wszystko działa. Jedyne tylko z tym podziałem głośności przód tył nie działa. Ale tym zajmę sie później bo nie mogę ogarnąć fabrycznej kamerki cofania. Przemaglowalem fora wszystkie możliwe i schematy na googlu, poległem. Może ktoś z forumowiczów zna magika z dolnośląskiego który zajmuje sie takimi tematami?
Początkujący
 
Od: 11 maja 2018, 19:23
Posty: 4
Auto: Mazda cx-9, 3,7 L, 4x4, 2010 R.

Postprzez ute » 12 maja 2018, 17:10

Liczyłem że ktoś z forum ma takie samo nagłośnienie jak ja i podpowie co zrobić. Wiem na razie tylko tyle że radio nie załącza tylnego wzmacniacza. Pod koniec tygodnia ma mi gość zerknąć czy da radę coś z tym zrobić.
Jeśli ogarnę temat to opiszę na forum. Jak nie to liczę że Aliexpres odda mi choć część kasy i sprzedam radio bo na zwykłym nagłośnieniu działa ok.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2014, 00:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez crislee » 14 maja 2018, 21:25

Z tym balansem na tylne głośniki mam identcznie jak u ciebie. Po przesunięciu na tył wogóle nie słychać nic. Dostałem też wtyczkę. osobną z chinczami i zastanawiam się czy aby z nich nie podłączyć systemu bose i odpiąć od can busa. Teraz wzmaczniacz odpala dopiero jak przekręcę klucz w pozycje II, wracam na I pozycje i gra dalej. Dźwięk faktycznie nie dorównuje temu na oryginalnym radiu. Jak jest cicho to za dużo basów, jak głośno to bas znika. Ktoś wcześniej pisał ze zrobił na chincze i jest gitarra. Ale to później bo teraz gryzę temat oryginalnej kamery. Czy radio Chińczyk potrzebuje dodatkowego sygnału że jest wbity wsteczny? Nawet podłączyłem przenośny odtwarzacz multimediów i na wejściu av in widzi sygnał ale na cam in żadnej reakcji. A i jeszcze sterowanie zegarkiem i komputerem pokładowym. Z poziomu radia nic nie reaguje. Może to te kabelki key 1 i key 2 trzeba gdzieś wpiąć? Ale gdzie? Ktoś to ugryzł?
Początkujący
 
Od: 11 maja 2018, 19:23
Posty: 4
Auto: Mazda cx-9, 3,7 L, 4x4, 2010 R.

Postprzez crislee » 24 maja 2018, 13:59

Odnośnie nagłośnienia bose to spróbuj jeszcze w ustawieniach FACTORY SETTING w ustawieniach radia. Tam będziesz miał wybór canbusa. Ja u siebie mam na 09 mazda&opel simple. Dodatkowo możesz wtedy ustawić amplituner on, od, auto detect i kilka innych rzeczy niedostępnych z podstawowego manu radia. Kod do ustawień w moim przypadku to 126. Ale balans i tak nie działa. Przesuwam na tył i cisza. Daj znać czy coś ruszyło.

Dopisano 24 maja 2018, 13:07:

I jeszcze jedno rozgryzłem. Ustawieniem zegarka i komputerem na wyswietlaczu ustawia się przyciskiem mode na kierownicy. Trzeba dłużej przytrzymać i będzie sygnał. Wtedy można ustawić zegarek i komputer przyciskiem góra dół obok tych przyciskow na kierownicy do głośności. Dłuższe przytrzymanie do góry-godziny na dół- minuty, szybkie strzały na dół- komputer.
Początkujący
 
Od: 11 maja 2018, 19:23
Posty: 4
Auto: Mazda cx-9, 3,7 L, 4x4, 2010 R.

Postprzez walas » 15 lip 2018, 18:16

Witam Wszystkich Serdecznie :)

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale czytającym od dłuższego czasu wszystkie posty.
Dotyczy Audio Cara do Mazdy CX-7 z 2009 roku po liftingu z systemem nagłośnienia Bossa.
Prawie dwa lata temu założyli mi w serwisie auto car zajmującego się właśnie nagłośnieniami i nawigacją kombajn multimedialny z Androidem 6.0.1, Zapewniając, że to nie chińszczyzna.
Od początku były problemy z nagłośnieniem tylnych głośników, sterowaniem telefonu i wyłączeniem dźwięku na kierownicy, oraz jak większość z zegarem.
Po interwencji głośniki tylne podłączyli do zestawu przedniego nagłośnienia, a sterowanie kierownicy nie udało się do dziś im zainstalować, jest jeszcze parę pomniejszych problemów, ale nie będę zanudzał.
Man od Wszystkich znających się na rzeczy prośbę o pomoc i radę.
Chcę zakupić nowy chiński wynalazek a AliExpersie do mojej Mazdy CX-7, są, co prawda tańsze, ale mi chodzi o specyfikację sprzętową, jak system, procesor, pamięć i inne drobne rzeczy.
Proszę o pomoc czy warto i czy będę sam sobie z tym poradzić przy montażu czy dodatkowo trzeba kupić adapter kabla dla boss system dźwięku.

Link do sklepu Ali express: https://pl.aliexpress.com/item/Funrover ... 0000000000

Z poważaniem Heniek
Początkujący
 
Od: 15 lip 2018, 17:28
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9