ASO Mazda – Gdańsk – BMG Bogdan Goworowski

Postprzez krl » 16 sty 2011, 14:12

BMG Bogdan Goworowski
ul: Łużycka 9
81-537 Gdynia
tel. +48 58 660-49-49
fax. +48 58 622-21-11
email: biuro@bmg.auto.pl




Postanowiłem napisać tu odrobinę w temacie serwisu ASO BMG Goworowski Gdańsk, może nadmienię na początek iż nie jestem nie zadowolony z usługi serwisowej czy z obsługi z jaką miałem tam do czynienia a jedynie chciałbym poruszyć sprawę kosztów serwisu.
Nadmienię iż do swojej firmy wybrałem auta marki Mazda wynika to z mojej prywatnej opinii na temat tej marki.
Mam więc w firmie sześć Mazd 3 1,6 MZ-CD, dwie Mazdy 6 2,0 Diesel i Mazdę CX-9, z racji iż firma ma zasięg ogólnokrajowy M3 są serwisowane w różnych miejscach w Polsce w zależności od miejsca zamieszkania handlowca, nadmienię jeszcze iż średnio w trzy miesiące przejeżdżają 20tyś/km.
Teraz szczegóły dotyczące kosztów poszczególnych przeglądów po 20tyś/km, zaznaczę jeszcze że we wszystkich wypadkach był to standardowy przegląd bez dodatkowych wymian poza wycieraczkami w jednym wypadku i no właśnie…..tymi z BMG Gdańsk.
Dwie M3 serwisowane są w Krakowie koszt przeglądu po 20tyś/km 782zł i 866zł
M3 serwisowana w Poznaniu koszt 834zł
Kolejne dwie serwisowane w Warszawie 713zł i 788zł
M3 serwisowane w Gdańsku 1346zł po wielkim zdziwieniu skorygowano fakturę do ponad 1250zł zaznaczę iż standardowy przeglądy po 20tyś/km dla CX-9 czy M6 nigdy nie kosztowały tyle.
Przegląd był standardowy + wymiana wycieraczek 160zł, wymiana filtra kabinowego 170zł część i robocizna 140zł dotyczy owego filtra trochę dziwne że filtr wymagał wymiany po 20 tyś/km, dodam iż auto było odebrane z salonu 01/10/2010 dodatkowo wykonano przegląd karoserii chodzi o korozję? w cztero miesięcznym aucie?.
Co do samego serwisu trudno oceniać serwis po standardowym przeglądzie jedyne co mogę napisać zostaliśmy przyjęci na czas, autko oddano na czas, czyste, obsługa miła itd.
Pozwolę sobie jeszcze na podsumowanie ponieważ mam już trochę doświadczenia z serwisami Mazdy, według mnie w Gdańsku zostaliśmy potraktowani jak firma ( autko firmowe więc pracownicy mają gdzieś koszta należy więc zedrzeć z nich co się da) w tej sytuacji podjąłem decyzję iż nasza Madzia już tam nie wróci, myślę że to nie jest dla nich strata ale moje samopoczucie będzie lepsze. Najlepsza obsługa i od strony merytorycznej jak i kultury, reakcji na ewentualne pytania klienta oraz kosztów serwisowania to Warszawa nie wymieniam celowo który serwis ponieważ nie pisze tego by robić komuś reklamę, a jedynie wskazać że w Warszawie wcale nie musi być drogo pewnie przyczyną jest fakt dużej konkurencji na tym rynku a może to co bym sobie cenił bardziej traktowanie klienta jako partnera na dłużej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez mckoper » 8 lut 2011, 00:44

Dziękuję za wyczerpującą informację na temat naszego trójmiejskiego ASO Mazdy.
Opinię dodam w Pomorskim wątku na temat serwisów.

pozdrawiam,
Dawid
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 23:22
Posty: 3957 (0/3)
Skąd: GDYNIA
Auto: CERVELO R5 Red eTape AXS

Postprzez Grzegorz K » 10 mar 2011, 21:45

A był tam ktoś może na przeglądzie przedsprzedażowym ?? Wybieram się za tydzień z M3.
O którym serwisie mówisz krl ?? Bo w Trójmieście są chyba 3 tego właściciela.
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez krl » 11 mar 2011, 20:04

Serwis w Gdańsku na ul. Elblaskiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez adamb » 16 mar 2011, 09:37

W kazdym serwisie BMG rypia, rodzicom odgrzybiali klime bez wyjecia filtra, jak powiedzialem im ze to spartaczyli to w zywe oczy ze sie tak robi.
Jak im pokazalem filtr, co z nim sie stalo, TO NIE MY, MUSIALBYC TAKI!
to byl serwis w gdyni, ten przy mercedesie. Na przegladzie nawet nie umyli i nie odkurzyli samochodu.
A co do kosztow to w standardzie dopisuja date do kazdej ceny. <ok>
Rodzice chca oddac teraz M6 na przeglad do dealera subaru Zdanowicz, niedaleko hali oliwia, on ma tylko serwis mazd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez Grzegorz K » 21 mar 2011, 19:24

Byłem na tym przeglądzie, powiem, że nie było aż tak źle.Potwierdziła się historia auta, w międzyczasie auto mi umyli (ale juz nie odkurzyli <cisza> ). Kawa z automatu tez nie była najgorsza.
Rozwaliło mnie tylko, ze chcieli wymieniać obudowę filtra powietrza (ok 4100zł) ponieważ mechanik, który wymieniał filtry nie dokręcił pokrywy – brakowało nakrętek.

Pzdr

EDIT: to był ten serwis na Elblądzkiej
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez mysiak » 25 kwi 2011, 21:50

Serwis BMG w Gdańsku tani nie jest. co do tego w gdyni, są chyba cenowo symaptyczniejsi nieco, za to ślamazarni.
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez zby » 1 lis 2012, 20:10

Muszę wymienić rozrząd. Zastanawiam się, czy wybrać Auto Perfect czy BMG Goworowski. W Auto Perfect ma być około 800 zł taniej. Czy ktoś ma doświadczenia w z tymi serwisami w tego rodzaju przypadkach?
Początkujący
 
Od: 30 sty 2012, 20:03
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2015
GJ Benzyna 2.0 165 KM

Postprzez JohnyS » 2 lis 2012, 01:34

Wymieniałem rozrząd w Mazdzie 6 GY 2,0d, w BMG w Gdyni (2012r.). Zaproponowali części oryginalne, lub zamienniki. Różnica na częściach ok. 1000 zł.
Wziąłem oryginał, bo w razie co, gwarancja obejmuje też robociznę.
(Chociaż, co tu reklamować jak Ci rozrząd pójdzie i pół silnika razem z nim;)
Niby wszystko ok, ale minęło dopiero 6 m-cy, więc ciężko coś powiedzieć.
Serwisuje tam auto już drugi rok, i mimo, że mam bliżej do Gdańska, jeżdżę do Gdyni. Na razie jeszczę mnie nie zawiedli i oby tak dalej :).
Mazda 6 2.0 GY MZR-CD 143KM 2007r. Parrot 9200 + Yanosik + Connect 2 BT
8szt. 6,5x16" 205/55 R16 Continental TS830P SEAL + Dunlop SP Sport 9000
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2010, 10:57
Posty: 89 (1/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez chemik82 » 2 lis 2012, 22:11

zby napisał(a):Muszę wymienić rozrząd. Zastanawiam się, czy wybrać Auto Perfect czy BMG Goworowski. W Auto Perfect ma być około 800 zł taniej. Czy ktoś ma doświadczenia w z tymi serwisami w tego rodzaju przypadkach?


Tego niby serwisu nie poleciłbym najgorszemu wrogowi... Robiłem tam auto po dzwonie, przetrzymali auto 3 miesiące, ceny jak z kosmosu, gwarancja na części i usługi tylko na papierze
Początkujący
 
Od: 17 sie 2010, 17:09
Posty: 26
Auto: Mazda 6 GY, MZR-CD, 136KM, 2004r.

Postprzez zby » 4 lis 2012, 23:15

Który serwis masz na myśli, bo wymieniłem dwa ? Ceny za wymianę rozrządu w ASO są, nietesty, jednakowe w całej Polsce.
Początkujący
 
Od: 30 sty 2012, 20:03
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2015
GJ Benzyna 2.0 165 KM

Postprzez chemik82 » 6 lis 2012, 21:31

zby napisał(a):Który serwis masz na myśli, bo wymieniłem dwa ? Ceny za wymianę rozrządu w ASO są, nietesty, jednakowe w całej Polsce.


Chodzi o autoperfect, nie wiem czy wiesz ale serwis maja w Gdyni "emmot" na kuśnierskiej. W Gdańsku mają tylko salon sprzedaży.
Początkujący
 
Od: 17 sie 2010, 17:09
Posty: 26
Auto: Mazda 6 GY, MZR-CD, 136KM, 2004r.

Postprzez zby » 13 lis 2012, 23:48

W Gdańsku jest też serwis. Czyli co ? Pozostaje BMG ? Też średnio.
Początkujący
 
Od: 30 sty 2012, 20:03
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2015
GJ Benzyna 2.0 165 KM

Postprzez Michal.K » 7 sie 2013, 22:04

Również nie polecam tego serwisu. Byłem tam 3 (w prawdzie Mercem ale...) razy i: raz zamiast umówionych 980zł wystawili mi rachunek na ponad 1300, raz spartaczyli wymianę paska klinowego i rolek a raz odebrałem samochód z pękniętą sprężyną z tyłu – bardzo cwaniacko wcisnęli mi uszkodzone auto. Za każdym razem znajdowali drogie usterki, których nie było – na szczęście z braku środków ani razu się nie zgodziłem na dodatkowe naprawy. Bardzo nieuczciwy serwis. Trochę się dawałem im kantować, bo to było moje pierwsze auto, ja sam miałem 19 lat. Cóż, błędy młodości.
Michal.K
 

Postprzez Tomek.Gdynia » 8 sty 2014, 17:01

Szanowni posiadacze samochodów Mazda... Jestem osobom, jak większość, która chce aby samochód był w stanie idealnym. Niestety, ale mogę ze smutkiem powiedzieć iż gdyński serwis (zapewne i wiele innych) nie sprawdza wszystkiego "od serca", a jedynie to co musi i nic poza tym.

Czy ktoś z Was zna historię Mazdy w Trójmieście...? Otóż pierwszą Mazdę moi Rodzice kupili w 1991 roku u autoryzowanego sprzedawcy w Bolszewie (zaraz za Wejherowem). Nie było innego. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale później autoryzacja została przeniesiona do Redy (do chwili obecnej można tam kupić części Mazdy w oryginałach). W między czasie punkt w Bolszewie zniknął, by się pojawić na nowo już jako warsztat (bez żadnych autoryzacji). Jeździłem tam systematycznie dwoma Mazdami, jedynie moja "3" nadal musiała jeździć do serwisu z racji na gwarancję. Ta się jednak niedawno skończyła i... wróciłem do Bolszewa. Tracę oficjalną historię Mazdy co prawda, ale przy założeniu że chcę nią długo jeździć to i tak nie będzie miało wielkiego znaczenia. Mam teraz rachunki z normalnego warsztatu z punktami co zostało zrobione i to mi starczy.

Dlaczego to wszystko piszę? Jeżeli komuś z okolic Trójmiasta naprawdę zależy na fachowych serwisach pogwarancyjnych Mazd polecam udać się właśnie tam gdzie piszę. To nie jest żadna reklama, a jedynie moje doświadczenie z ostatnich... 23 lat! Kontakt do warsztatu mogę podać na priv'a.
Pozdrowienia,
Tomek.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2009, 22:45
Posty: 79 (1/0)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 3; 1.6 benzyna ; 2009 rok (sprzedane)

Postprzez Radzi0 » 22 sty 2014, 17:44

Panowie,

czy polecicie jakieś sprawdzone miejsce w Trójmieście, gdzie mógłbym dobrze i rozsądnej cenie sprawdzić Mazdę CX 7 przed zakupem. Dzwoniłem do ASO w Gdyni, zaoferowali kompletną usługę za jedynie 400zł i trwającą ok 3h z uwagi na badanie ciśnienia oleju, które w tym modelu szwankuje.

Poratuje ktoś?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam,
Radzi0
Radzi0
 

Postprzez Tomek.Gdynia » 6 mar 2014, 10:39

Jak wspomniałem dwa posty wyżej... :D http://motoconsul.eu/ –> to jedyne rozsądne wyjście z sytuacji. Gwarancja się skończyła, więc i wizyty w serwisie zakończyłem. Kawałek jest z Gdyni do Bolszewa, ale polecam warsztat!
Pozdrowienia,
Tomek.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2009, 22:45
Posty: 79 (1/0)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 3; 1.6 benzyna ; 2009 rok (sprzedane)

Postprzez Pogo » 5 sie 2014, 08:58

Panowie, bardzo pilnie poszukuję warsztatu w Gdańsku, w którym zrobię nadkole bo mam we rdzy ze wstawieniem reperaturki. W ASO u Zdanowicza powiedzieli mi 1500 do 2000... Szok cenowy, gdzie i ile powinna mnie kosztować taka przygoda? Proszę o sprawdzone miejsce, żeby ktoś miał pojęcie o japończyku ze rdźą ;) W BMG na Elbląskiej będą w stanie mi pomóc w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam

Łukasz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2012, 19:46
Posty: 35
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk
Auto: Mazda 6 GG 2003 1.8

Postprzez janis-boy » 19 sie 2014, 12:37

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy wpis na forum. Panowie, szukam sprawdzonego elektryka w Trójmieście (najlepiej Gdańsk). Nie pali mi jeden ksenon i to niestety nie żarnik. Musze także przeciwmgielne zrobić w moim amerykańcu.
janis-boy
 

Postprzez pieczki » 23 wrz 2014, 11:38

Pogo napisał(a):Panowie, bardzo pilnie poszukuję warsztatu w Gdańsku, w którym zrobię nadkole bo mam we rdzy ze wstawieniem reperaturki. W ASO u Zdanowicza powiedzieli mi 1500 do 2000... Szok cenowy, gdzie i ile powinna mnie kosztować taka przygoda? Proszę o sprawdzone miejsce, żeby ktoś miał pojęcie o japończyku ze rdźą ;) W BMG na Elbląskiej będą w stanie mi pomóc w rozsądnej cenie?

Ja w swojej Mazdzie naprawy lakiernicze robię w Auto Service ~CAR~ Czajkowski – Naprawy Powypadkowe na Chabrowej w Gdyni
Początkujący
 
Od: 25 sty 2011, 11:06
Posty: 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki