Łódzkie – polecane / niepolecane warsztaty i sklepy motoryzacyjne

Postprzez oooiiiio » 2 sty 2013, 01:34

Panowie, gdzie w Łodzi lub okolicach można się podpiąć MX3 z 93 roku pod program ? Mam problemy z silnikiem i znajomy mechanik nie wiedząc co się dzieje poleca podpięcie pod komputer.
Początkujący
 
Od: 27 sty 2011, 18:07
Posty: 5
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX3 V6 93'

Postprzez rclmati » 2 sty 2013, 06:47

Mazda Matsuoka na pabianickiej
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez oooiiiio » 2 sty 2013, 13:57

Dzwoniłem, ceny kosmiczne. Jest ktoś w stanie polecić coś innego ?
Początkujący
 
Od: 27 sty 2011, 18:07
Posty: 5
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX3 V6 93'

Postprzez Bartg » 2 sty 2013, 14:15

http://firmy.auto.com.pl/katalog_firm/f ... ang=polish
60 zł na miejscu, 110 z dojazdem gdzie sobie życzysz w Łodzi, polecam zreanimowali mi elektronike w aucie :)
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7811 (21/121)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez oooiiiio » 2 sty 2013, 15:31

Dzięki, dzięki, właśnie o coś takiego mi chodziło ;) Jadę tam w piątek i zobaczymy co jest nie tak.
Początkujący
 
Od: 27 sty 2011, 18:07
Posty: 5
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX3 V6 93'

Postprzez wikers » 8 sty 2013, 13:06

Siemanko
Takie pytanko mam otóż chce zagazować magdalene możecie polecić dobrych fachmanów?
Co myślicie o gazowniku na żelaznej?
Pozdrowionka:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 12:52
Posty: 25
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F 95r 1.5 16V

Postprzez Tommasino » 8 sty 2013, 19:12

był jeden wybitny gazownik kiedyś. Adolf mu było na imię
Skrajnie Uprzedzony Kolega
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2011, 17:01
Posty: 1341 (4/9)
Auto: Czerwone

Postprzez gajos » 8 sty 2013, 19:35

wikers napisał(a):Siemanko
Takie pytanko mam otóż chce zagazować magdalene możecie polecić dobrych fachmanów?
Co myślicie o gazowniku na żelaznej?
Pozdrowionka:)

Podobna sa ok, ja osobiscie polecam Malownicza tylko tego goscia co ma stacje z gazem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2008, 18:07
Posty: 1031 (12/15)

Postprzez Shev » 19 lut 2013, 22:13

Polecam:

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu:
http://konserwacja-samochodow.pl/

Auto zostawiłem na 2 dni. W tym czasie zajęli się nim kompleksowo, zneutralizowali ogniska rdzy, wyczyścili, nasmarowali (aż tak że potem przez 2 tygodnie z różnych otworów wyciekało, nie żałowali tego smaru;) ) i oddali gotowe. Minus to zapach w aucie przez pewien czas, ale sądzę że warto było.
Początkujący
 
Od: 25 sie 2012, 23:58
Posty: 12
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 Active BK Z6 1.6 '08

Postprzez Xedo_more » 19 lut 2013, 22:28

Shev napisał(a):Polecam:

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu:
http://konserwacja-samochodow.pl/


To pochwal się jeszcze ile dolarów wydałeś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2010, 19:24
Posty: 196 (1/1)
Skąd: okolice Tomaszowa Maz.
Auto: X6 v6, 92r. kol. F6

Postprzez Shev » 20 lut 2013, 10:09

550zł za pełne zabezpieczenie, w tą cenę wliczona jest konserwacja i uzupełnianie ubytków po roku i po dwóch.
Początkujący
 
Od: 25 sie 2012, 23:58
Posty: 12
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 Active BK Z6 1.6 '08

Postprzez sekko » 21 lut 2013, 23:55

Shev napisał(a):Polecam:

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu:
http://konserwacja-samochodow.pl/

Auto zostawiłem na 2 dni. W tym czasie zajęli się nim kompleksowo, zneutralizowali ogniska rdzy, wyczyścili, nasmarowali (aż tak że potem przez 2 tygodnie z różnych otworów wyciekało, nie żałowali tego smaru;) ) i oddali gotowe. Minus to zapach w aucie przez pewien czas, ale sądzę że warto było.

Shev napisał(a):550zł za pełne zabezpieczenie, w tą cenę wliczona jest konserwacja i uzupełnianie ubytków po roku i po dwóch.


Witam.
Niechciałbym mącić Twojej radości ale...
Też zabezpieczałem na Mimozy i miało być kompleksowo. Na drugi dzień autko odebrałem "pachnące", z kilkoma zaciekami, ale najbardziej efekt zabezpieczanaia widoczny był pod maską – fluidolu nawalili grubo aż płynęło. Przez jakiś czas ciekło jeszcze tu i ówdzie, ale to nie problem. Na wiosnę pojechałem sprawdzić i ewentualnie uzupełnić zabezpieczenie. I tu zdziwienie, znaczną część zabezpieczenia
z podwozia wypłukało. Panowie zaraz wzięli sie za uzupełnianie, opłukali podwozie lancą, na to psiknęli
z pistoletu jakimś cortaninem ( to pewnie miała być neutralizacja ognisk rdzy), a na to mgiełkę tego czarnego czegoś co miało zabezpieczać. Wszystko robili ciurkiem, nie czekając żeby podwozie przeschło, cortanin związał to do czego jest przeznaczony. Wszystko trwało może 20 minut. Za mycie
trzeba oczywiście zapłacić. Profilami nikt się nie zainteresował.
Teraz na jesieni, przy okazji jakiegoś dłubania przy hamulcach postanowiłem sprawdzić jak się mają przednie błotniki i nadkola pod tymi fabrycznymi plastikami. Okazało się że jest goła blacha z kilkoma
zaciekami fluidolu które spłynęły z komory silnika.
Zdjąłem jeszcze listwy progowe żeby przez otwory po spinkach zobaczyć zabezpieczenie progów,
a tam...nie ma nawet śladu środka zabezpieczającego. Na odcinku tylnych drzwi znacznie posunięta korozja. Aż boję się zaglądać w pozostałe profile, bo krew mnie zaleje. Jak lody puszczą i troche
obeschnie na dworze będę sam robił zabezpieczenie w myśl zasady "jak chcesz mieć zrobione dobrze, zrób sam".
Nie twierdze że u Ciebie też zrobili takie babole, ale warto sprawdzić.
Ja w każdym bądź razie zdecydowanie odradzam tego gościa.
Początkujący
 
Od: 5 sie 2008, 22:41
Posty: 9
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323f BJ 74 kW DiTD `00

Postprzez surlik1 » 24 lut 2013, 22:48

Panowie, poszukuję miejsca, gdzie dostanę olej bez przekrętu i w dobrej cenie. Mieliście styczność z takimi sklepami jak: FABO-MOTO, 4CARS, AUTOTEKA przy Sienkiewicza, ALCOR przy Brukowej??? W której dostanę olej bez kombinowania, oryginalny? Może macie jakieś własne zaufane sklepy z olejami?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 20:56
Posty: 72
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BN 2017r. 2.0l
Mazda 626 2000r. 2.0l

Postprzez umcyk » 25 lut 2013, 00:51

na ul Anczyca jest sklep na ragu (AUTOFIL, albo cos takiego). Jak ogarniasz dabrowe to przy skrzyzowaniu anczyca i staffa jest ten sklep. Taniej niz u nich nie kupilem. Olej jak olej tego nidy nie bedziesz pewny, no chyba ze masz dojscie to laboratorium :P
jakbys mIal problemy z dojazdem to zadzwon i powolaj sie na forum mazdy to Cie poprowadze 605-607-502
na forum nie mam czasu siedziec bo siedze w remoncie ale na kom na bank sie zgadamy
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez l3mur91 » 25 lut 2013, 07:53

surlik1 napisał(a):Panowie, poszukuję miejsca, gdzie dostanę olej bez przekrętu i w dobrej cenie. Mieliście styczność z takimi sklepami jak: FABO-MOTO, 4CARS, AUTOTEKA przy Sienkiewicza, ALCOR przy Brukowej??? W której dostanę olej bez kombinowania, oryginalny? Może macie jakieś własne zaufane sklepy z olejami?


724-681-646
Dzwoń co potrzebujesz. Ogarniemy.
Mam wszystkie standardowe oleje i jeszcze oleje Fuchs'a.
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Postprzez diabelik » 27 lut 2013, 12:09

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post (poza przywitaniem się) na tym forum, także proszę o wyrozumiałość, jeśli niektóre zadane przeze mnie pytania będą dla starych wyjadaczy zbyt błahe aby na nie w ogóle odpowiadać... Każdy kiedyś zaczynał, także przejdźmy do konkretów.

Mam parę rzeczy do zrobienia ze swoją Madzią. Mianowicie chcę wymienić tylne amortyzatory (do tej pory jeżdżę na oryginalnych 16 letnich!!! – autko sprowadzone z Holandii w 2007 roku), bo zaczęły cieknąć i stukają niemiłosiernie i nie chciałbym aby inne elementy zawieszenia przy okazji się zniszczyły. Muszę także wymienić tłumik środkowy, bo dziurawy, a przy okazji wymienić olej i wykonać inne drobne naprawy m. in. podciągnąć trochę hamulec ręczny.

Czy polecicie mi jakiś serwis, w który mógłbym zrobić to wszystko za jednym zamachem? Zależy mi na solidności i uczciwości. Z racji tego, że jestem nie tyle laikiem w sprawach motoryzacji, co brakuje mi umiejętności praktycznych/doświadczenia, to nie chciałbym być naciągnięty, czy to na wyższą cenę części zamiennych/naprawy, czy też niepotrzebne naprawy "uszkodzeń", które Panowie mechanicy mogli by "odkryć", a ja nie potrafiłbym tego w żaden sposób zweryfikować.

Serwisy, które biorę pod uwagę m. in. ze względu na to, że były wymienione tu na forum jak i w innych miejscach w internecie jako sprawdzone i rzetelne to:

SPEED Pabianicka 119/131

ASO Matusoka Motor w Łodzi – tutaj nie wszyscy są zgodni, ale opinia chyba raczej dobra

Pabianicka 163/165; mazda-serwis.com.pl –> Zgajnikowa 36 –> przędzalniana 7/9 (http://www.olmax.com.pl/przedza.html) (?) – tu mam trochę problem, bo w tym wątku przeczytałem, że serwis (a raczej mechanicy) przeniósł się na Zagajnikową 36, a gdzieś dalej, że na Przędzalnianą 7/9, czy ktoś mógłby mi podać informację, najlepiej z pierwszej ręki, jak to z tym jest?

Któryś z tych serwisów sprosta i nie ograbi z dumy i kaski?

Pozdrawiam.
diabelik
 

Postprzez Eklerek323f » 27 lut 2013, 13:03

diabelik napisał(a):SPEED Pabianicka 119/131

Jeden post nad swoim masz numer do L3mura, on tam pracuje to pewnie Ci ogarnie maszynę, Zapraszamy do łódzkiej czaterii i powodzenia :)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 14 lut 2010, 22:32
Posty: 2994 (13/28)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE KL sedan 93r.
Mazda 626 GE KL liftback 96r.



była
Mazda 323F BG
MX-6 2.5 V6 KL

Postprzez l3mur91 » 27 lut 2013, 23:20

Możesz śmiało dzwonić, zrobimy na amortyzatorze jaki tam sobie wymyślisz.
Ręczny też ogarniemy, a i wymianą tłumika nie pogardzimy. <spoko>
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Postprzez diabelik » 1 mar 2013, 11:38

Dzięki wielkie za odpowiedź, chętnie skorzystam, odezwę się na początku przyszłego tygodnia :)
----
Jestem już po wizycie w Speed na Pabianickiej i przyznaję, że Panowie bardzo szybko i sprawnie zajęli się moją Madzią. Zadzwoniłem w poniedziałek, dogadaliśmy się w sprawie części i szczegółów i wizytę miałem już zaklepaną na środę. Praktycznie całość została wykonana w ciągu jednego dnia. Byłem trochę w szoku tempa, tak bardzo, że autko odebrałem dopiero następnego dnia, gdyż środę miałem już zaplanowaną inaczej :)
Dodatkowo nie wiem co Panowie mechanicy zrobili, ale autko jeździ jakby lepiej, w sensie "lepiej się buja"... nie wiem, jakaś autosugestia, czy inny czort ;P Także zdecydowanie polecam i będę tam w razie potrzeby wracał.

Specjalnie podziękowania dla l3mur91, który doradził w sprawie części i szybko załatwił wizytę w serwisie, a do tego rozmowa przebiegała na bardzo "kumpelskiej" stopie. Aaa, i jeszcze jedno – dzięki za nieprzeciętne zaufanie do klienta, rzadko mi się to zdarza. Jeszcze raz dzięki !!

Pozdrawiam serdecznie.
diabelik
 

Postprzez l3mur91 » 12 mar 2013, 17:29

SPEED'em została tylko wypożyczalnia.
Serwis zmienił nazwę na Centrum Obsługi Pojazdów i Odszkodowań "RENTAL".

Oczywiście z racji tego, że ktokolwiek dzwoni z MS nieważne czy jest klubowiczem, forumowiczem czy dopiero tutaj trafił jest traktowany specjalnie i chciałbym żeby tak pozostało, niezależnie od mojej obecności w firmie.

Oczywiście życzymy bezawaryjności, ale w razie potrzebny zapraszamy. <spoko>
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki