ASO Mazda – Lublin – Mazda Impex

Postprzez Ścibi85 » 13 paź 2014, 22:19

Nie będę się odnosił do spraw poruszanych wcześniej. Osobiście polecam Impex. Zgłosiłem się na szczęście tylko raz z problemem, reszta to przeglądy i uspokojenie mnie w temacie moich przypuszczeń. Radzą sobie nie tylko z Mazdą. Generalnie ok. Można by się było oczywiście do jakichś szczegółów przyczepić albo je wytknąć ale nie widzę takiej potrzeby i wiadomo, że nie ma ideałów. Pan Grzegorz doradzi, wskaże możliwości pomocy jeśli jest kilka. Polecam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 21:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez molter » 3 lip 2015, 20:27

Chciałbym polecić ten warsztat.
Zrobiłem u nich rozrząd i przegląd po ośmiu latach eksploatacji.
Cena według mnie przystępna, Zrobili to co chciałem, nie wmawiali mi że trzeba to a to wymienić.
Auto zostało przy okazji umyte i odkurzone w środku. Po odejściu od kasy zapytałem się o wtryski to pan podszedł jeszcze do auta z IDS-em pokazał i objaśnił mi moje wątpliwości ( czy raczej niewiedze <glupek2> ) przy okazji zrobił mi kalibracje wtrysków.
Ogólne wrażenie pozytywne. Mam nadzieje że Mazda teraz będzie chodzić jak w zegarku.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2013, 16:58
Posty: 27
Skąd: podkarpacie
Auto: Mazda 5 MZR-CD
143 KM 2007r.

Postprzez ela323f » 16 lip 2015, 15:55

molter napisał(a):Chciałbym polecić ten warsztat.
Zrobiłem u nich rozrząd i przegląd po ośmiu latach eksploatacji.
Cena według mnie przystępna, Zrobili to co chciałem, nie wmawiali mi że trzeba to a to wymienić.
Auto zostało przy okazji umyte i odkurzone w środku. Po odejściu od kasy zapytałem się o wtryski to pan podszedł jeszcze do auta z IDS-em pokazał i objaśnił mi moje wątpliwości ( czy raczej niewiedze <glupek2> ) przy okazji zrobił mi kalibracje wtrysków.
Ogólne wrażenie pozytywne. Mam nadzieje że Mazda teraz będzie chodzić jak w zegarku.

Witaj. Kolego ile ci to kosztowało?
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 19:30
Posty: 142 (1/2)
Skąd: Puławy
Auto: mazda6 hatchback 121km citd

Postprzez molter » 6 sie 2015, 07:07

Ponad 2000 pln. Dokładnie to chyba 2094 lub cos koło tego. Na pewno w tym był rorząd i geometria kół.
Coś tam jeszcze było jakieś filtry ale które dokładnie to nie pamiętam. Na pewno nie kabinowy bo pamiętam że wymieniałem go sam.
Możesz spokojnie do nich napisać maila i wycenią Ci co ile bedzię kosztowało. Ja tak zrobiłem i dostałem wycenę co za ile.
No i można u nich zapłacić kartą kredytową co dla mnie też było na plus.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2013, 16:58
Posty: 27
Skąd: podkarpacie
Auto: Mazda 5 MZR-CD
143 KM 2007r.

Postprzez Ścibi85 » 16 kwi 2016, 18:51

Kolejna przyjemna wizyta w Impexie :) Głównie serwisowa i jednym jak się okazało "znanym" serwisowi problem. Wszystko wcześniej ustalone, wycenione i zrobione :) Polecam i Dziękuję Impex Lublin i oczywiście Panu Grzegorzowi Frydrychowi BL'ka dalej w dobrej formie <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 21:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez molter » 27 kwi 2016, 08:12

I moja druga wizyta w impexie. Wszystko poszło sprawnie. Co prawda pociągło mnie troche po kieszeni
ale to wina mazdowskiego diesla i jego przypadłosci podkładki, smok i takie tam.
Chciałbym podziękować panu Mateuszowi za zorganizowanie transportu na dworzec dla mnie i mojej rodzinki bo mazda musiała troche dłużej zabawić w serwisie niż się spodziewałem.
Rasumując : to forum jest dobre ale do impexu pojechać jest jeszcze lepiej :)
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2013, 16:58
Posty: 27
Skąd: podkarpacie
Auto: Mazda 5 MZR-CD
143 KM 2007r.

Postprzez Jasiu19 » 8 maja 2016, 22:25

Ja na temat tego ASO mam mieszane uczucia.
Opowiem po krótce.
Rok 2015:
W aucie mojej żony pada komputer.
Wycieczka na lawecie do lublina prawie 200 km zostawienie auta po wcześniejszej rozmowie telefonicznej.
Po dniu lub dwóch dobra wiadomość.Znaleźli komputer o tym samym nr co mój więc kazałem panom działać.
Po 2-3 dniach auto ożywione więc żona zadowolona.
Auto użytkowała do końca 2015 roku.
rok 2016 i decyzja o sprzedaży auta z racji wyjazdu cała rodziną poza granice kraju.
Auto sprzedane w marcu młodemu chłopakowi i jego dziewczynie(prawdopodobnie) bo mnie nie było przy tej transakcji.
Maj 2016 komputer ulega spaleniu po raz drugi ! ! ! tym razem u nowego właściciela.
Oczywiście o wymianie komputera przeze mnie był informowany.Sprzedawaliśmy auto nie ukrywając żadnej usterki, o wszystkim o czym wiedzieliśmy został nowy nabywca poinformowany.

Więc drodzy Panowie może powiecie dlaczego przyczyna spalenia nie została zdiagnozowana/usunięta ? ? ? a jedynie został wymieniony komputer.Równie dobrze mogło to mi się przytrafić 2 raz gdybym nadal był właścicielem.
Ja rozumiem nie ma gwarancji na używane podzespoły ale dlaczego nie byłą usunięta przyczyna spalenia komputera.Mnie nikt nie informował , że komputer został wymieniony ale przyczyna spalenia nie zostałą wyeliminowana ? dlaczego ? Mnie jedynie zapewniono , że to znana usterka ale komputer został wymieniony wszystko będzie cacy :) Jednak nie jest .....Problem w tej chwili ma nowy właściciel.
Czekam na sprostowanie tutaj bądź na PW dlaczego usterka nie została usunięta w 100% a jedynie w jakimś tam procencie przez wymianę tylko i wyłącznie komputera.
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2010, 01:14
Posty: 192 (0/2)
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Auto: Była 626 2.0 DiTD Hachback 12.98 r
Ocenie Almera N16 2003
Mazda 3 BK (żony)

Postprzez newbie » 13 maja 2016, 14:45

Szanowny Panie,

odpowiem Panu publicznie, skoro umieścił Pan wpis w tym miejscu.

Otóż istotnie 2.06.2015 przyjęliśmy do naprawy Pański samochód, z póki co nieznaną nikomu awarią. Objawy usterki to brak możliwości uruchomienia silnika (kod immo 16).
W toku prowadzonej identyfikacji to my stwierdziliśmy uszkodzony (spalony) komputer silnika (zdjęcia w naszym archiwum). Ponieważ cena nowego urządzenia była przez Pana nie do zaakceptowania, zmuszeni byliśmy do zamontowania używanego.
Warunki zakupu i odpowiedzialności za część używaną zostały Panu przedstawione i przez Pana przyjęte.
Przed zamontowaniem PCM do auta dokonaliśmy pomiarów, żeby wykluczyć zwarcie – możliwą przyczynę awarii, ale jak nie trudno się domyślić niczego nie znaleźliśmy, skoro po wymianie PCM i wprogramowaniu go do auta było dobrze prawie rok! Był to konieczny zabieg – miał nas uchronić przed spaleniem kupionego używanego PCM, po jego zamontowaniu.
Trudno oczekiwać więcej od warsztatu w takiej sytuacji.
Naprawa, zgodnie z oczekiwaniem zlecającego, została wykonana skutecznie i optymalnie kosztowo.

Pańskie uwagi byłyby dla mnie zrozumiałe, jeśli ponowna awaria nastąpiłaby w krótkim czasie po odbiorze przez Pana auta z serwisu. Tu minęło 11 miesięcy, w trakcie których losy auta nie były nam już znane.

Jasiu19 napisał(a):Rok 2015:W aucie mojej żony pada komputer.Wycieczka na lawecie do lublina prawie 200 km zostawienie auta po wcześniejszej rozmowie telefonicznej.Po dniu lub dwóch dobra wiadomość.Znaleźli komputer o tym samym nr co mój więc kazałem panom działać.


Z powyższego rozumiem, że: Pan wiedział, że spalony był PCM, następnie bezzasadnie wiózł Pan auto 200 km (bo mając wiedzę o PCM, mógł Pan wymienić go lokalnie), by zlecić serwisowi poszukiwanie używanego PCM.

Słabo to wg mnie wygląda.

Gwoli informacji, naprawiamy różne przypadłości – w tych PCM również (nie działający prędkościomierz i inne). Jesteśmy elastyczni, rozumiejąc, że nie każdy chciałby płacić za podobną naprawę z użyciem nowej części ~ 9kPLN, szukamy rozwiązań akceptowalnych, ale przy okazji nie jesteśmy proroczy, żeby przewidzieć, że po 11 miesiącach nastąpi jakaś (podobna) awaria.

Pozdrowienia,

GF
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 06:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez Jasiu19 » 14 maja 2016, 20:29

Zgadza się, że minęło 11 miesięcy jednak przez ten czas mazda przejechała zaledwie 3 tyś km !!.
Chyba to logiczne, że nie wymienił bym komputera za kilka tyś zł dostając gwarancję na niego tylko i wyłącznie na rok czasu.
Oczywiście wiedziałem, że spalony jest komputer bo doszukałem się informacji na internecie w czym tkwi problem.Przywiozłem go do Państwa ponieważ nie miałem czasu szukać kogoś kto ma pojęcie o tych autach,byłem tylko kilka dni w kraju.Po drugie oddałem go do serwisu autoryzowanego aby sprawdzić i wykluczyć przyczynę spalenia.Skoro komputer uległ spaleniu w tym samym miejscu, wyświetla ten sam błąd więc mniemam sądzić , że przyczyna jest taka sama.Powiem Panu , że ja mając ograniczony dostęp do schematów, do układów elektrycznych auta i ojca jako elektryka ale nie samochodowego przyczynę znalazłem sam
Na koniec dodam tylko tyle , że jest ciężko wykryć co powoduje spalenie komputera, ponieważ jest to proces długotrwały (nadpalanie co doprowadza do totalnego zwarcia), lecz po głębszej analizie ścieżek komputera i instalacji elektrycznej jak najbardziej wykrywalny.
Można wsadzać i 10 komputerów i nic się z nimi nie stanie zaraz po wymianie.
Ale nie na tym polega dyskusja kto ile komputerów wkłada.
Ja byłem pewny , że usługa została wykonana w 100 % jednak jak się okazuje nie.
Czy wedlug Pana auto które przejechało zaledwie 3 tyś km na "nowym kompie używanym oczywiście ale 100 % spranym " w przeciągu 11 miesięcy zostało naprawione jak należy ?
Gdyby taka sytuacja przytrafila się po 3 lub 6 miesiącach czy to by coś zmieniało ?
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2010, 01:14
Posty: 192 (0/2)
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Auto: Była 626 2.0 DiTD Hachback 12.98 r
Ocenie Almera N16 2003
Mazda 3 BK (żony)

Postprzez newbie » 20 maja 2016, 19:21

Jasiu19 napisał(a):Zgadza się, że minęło 11 miesięcy jednak przez ten czas mazda przejechała zaledwie 3 tyś km .Chyba to logiczne, że nie wymienił bym komputera za kilka tyś zł dostając gwarancję na niego tylko i wyłącznie na rok czasu.


Nie bardzo rozumiem Pańską logikę. Ceny części kreuje MMPol w porozumieniu z MME. Nie ma związku cena-okres gwarancji. Zasada jest prosta i zrozumiała dla wszystkich: część nowa – gwarancja zgodna z obowiązującym prawem, część używana – gwarancja deklaratywna lub jej brak.

Jasiu19 napisał(a):Oczywiście wiedziałem, że spalony jest komputer bo doszukałem się informacji na internecie w czym tkwi problem.Przywiozłem go do Państwa ponieważ nie miałem czasu szukać kogoś kto ma pojęcie o tych autach,byłem tylko kilka dni w kraju.Po drugie oddałem go do serwisu autoryzowanego aby sprawdzić i wykluczyć przyczynę spalenia.


Obrazek

Na wycinku ze zlecenia warsztatowego widać, co zostało zgłoszone i zlecone. Nie wymaga komentarza.

Obrazek

Na wycinku protokołu odbioru widać, co zostało zrobione i w jaki sposób. Również nie wymaga komentarza.

Jasiu19 napisał(a):Skoro komputer uległ spaleniu w tym samym miejscu, wyświetla ten sam błąd więc mniemam sądzić , że przyczyna jest taka sama.


Jest to więcej niż prawdopodobne, że uszkodzenie nastąpiło na skutek możliwego zwarcia w instalacji, tylko zauważyć należy, że rok temu nikt nie przypuszczał, że w aucie drzemie jakaś niespodzianka, co więcej przy przyjętej zgodnie ze zleceniem strategii naprawy, szukanie wtedy hipotetycznej przyczyny nie mieściło się w ograniczonym budżecie. Gwoli ścisłości komputer nie wyświetlał żadnego błędu – był spalony.

Jasiu19 napisał(a):Ja byłem pewny , że usługa została wykonana w 100 % jednak jak się okazuje nie.


Zlecenie i protokół są odpowiedzią na Pańskie wątpliwości.

Jasiu19 napisał(a):Gdyby taka sytuacja przytrafila się po 3 lub 6 miesiącach czy to by coś zmieniało ?


Gdyby to się stało w krótkim czasie po odbiorze – tydzień/miesiąc, byłby to temat do rozmowy – czulibyśmy moralną odpowiedzialność. Po roku...
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 06:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez darrecki » 18 lip 2017, 10:14

Czy Impex jeszcze działa? Czy może email nie jest dobrym sposobem kontaktu z nimi?
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Ścibi85 » 20 lip 2017, 18:26

Działa, działa. Ostatnio i moje maile nie dochodziły, raczej polecam kontakt telefoniczny :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 21:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez darrecki » 20 lip 2017, 22:24

Nie wiesz może czy newbie dalej tam pracuje? Na forum nie ma go od dłuższego czasu, szukam kogoś kumatego w jakimś ASO, a to spore wyzwanie...
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Ścibi85 » 2 sie 2017, 20:54

Pan Grzegorz dalej pracuje w Impexie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 21:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez tadziol » 17 lis 2019, 21:39

Chciałem z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować za expresową i fachową naprawę PCM-u
Mazdy 3 zarażonego błędem P0610. Polecam z czystym sumieniem <spoko>
Jako drobniutka konkurencja jestem zaszczycony możliwością współpracy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki