Utrata kompresji, zalany silnik, brak mocy – Katalizator

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez TMsk » 13 lis 2016, 12:10

żadko tutaj zagladam
ale Twoja historia jest bardzo podobna do mojej.
Jednakże ja byłem na tyle w komfortowej sytuacji, że jakby to powiedziec odrobiłem zadanie domowe i przewertowałem forum "na co patrzeć i co sprawdzać w RX8 z Wanlem prze kupnem"
Nie znajac Wankla, na forum zacząłem szukać mechnaika który meiszka najblizej i ta osobą była właśnie Stramer. Szybki telefon pojechaliśmy sprawdzić auto (2013r.)
Podobna sytuacja, właściciel bojąc się spalania lub mocy haha jeździł na pół gwizdka, a tym samym druga para wtrysków mało kiedy się załączała, reszta objawów taka sama jak u Ciebie. Tylko że kat był juz tak zapchany że nie dało rady jeździć.
Stramer zmierzył kompresje i pokazało 2x ponad 7bar i diagnoza będzie żył.
Auto na lawetę do Stramera, szybkie czyszczenie kata i ogień :)
Wyszedł również wypadając zapłon i walnięta pompa wtórnego powietrza (ssanie na zimnym) więc pasje również wymienić).

STRAMER to godny polecenia pasjonat tego tych aut i jestem mu wdzięczny za pomoc, gdyż naprawdę lubię to auto.
Wiadomo jak każde ma swoje bolączki i słabe punkty (silnik, huczące łożyska skrzyni, korodujące tylne nadkola) No ale które auto ich nie ma.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 22:49
Posty: 8
Auto: Osobowe, a wcześniej Mazda RX8 (Swap Skyline RB25/HondaK24/K24Frank/Wankl)

Postprzez MazZdarX8 » 15 sty 2017, 12:09

Witam Cię TMsk,
Dobrze, że strafiłeś na odpowiednią osobę... Gdzie indziej dowiedziałbyś się po ściągnięciu z lawety, że trzeba jednak wymienić silnik.. czyli jesteś z krakowa... Musisz kiedyś pochwalić się Rexem..

RXwawa
Z mechanikami jest różnie niektórzy pomagają, inni zarabiają, ale są też tacy co okradają. Jakim jesteś człowiekiem zostanie to zweryfikowane po śmierci.
STRAMER z pewnością trafi do Nieba ! Nawet Pomimo jego powerslidów... Gdybym był bliżej stolicy z pewnością wybrałbym GRONEK rotary garage..
Pozdrawiam Cię T.Stramer niech Ci Droga na ziemi prostą będzie!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2016, 17:13
Posty: 28 (1/0)
Auto: Mazda rx8 (231KM; MY2006)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7