Zakup samochodu

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez wojtas82 » 21 cze 2018, 11:14

a jak w Twoim przypadku powłoka ceramiczna się spisuje? jak długo ona chroni lakier? domyślam się że jeśli auto jest garażowane i nie stoi cały czas pod niebem to powłoka wytrzyma dłużej (napisz proszę jak jest w Twoim przypadku).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2017, 14:53
Posty: 46 (19/2)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BM HB SkyActiv-G 120KM 6MT 1998ccm 2016

Postprzez Paolo » 23 cze 2018, 12:23

wojas82 odnośnie oddziału – tak chodzi o KRK, auto stoi pod chmurką – póki co,
odnośnie wyglądu samochodu zapraszam na spota – czasami się pojawiam, więc na żywo mógłbyś oglądnąć i porównać np. do swojego auta. Samochód powłokę dostał zaraz po zakupie.

czy powłoka ceramiczna chroni przed takimi mikrouszkodzeniami? domyślam się że jeśliby okleić maskę folią samoregenerującą to ochronna byłaby lepsza

Ciężko mi powiedzieć czy chroni. Sam nie będziesz w stanie powiedzieć co spowodowało takie uszkodzenie. Czy jakiś piach nawiany podczas jazdy 160 czy kamyczek przy jeździe np. 40 km/h, czy ptak który np. pomylił orzecha z kamykiem i w górze nad Twoim autem się zorientował ...
Tak jak wspominałem przyjedziesz zobaczysz :) Na liczniku jest już ponad 20 tysięcy – trasy w tygodniu głównie miasto po 20/22 km reszta w trasie na autostradach/ drogach międzymiastowych, więc warunki różne.

Teraz jak obserwuje ten temat to moje zdanie na ten temat jest niezmienne – jak Cię stać/ nie jest Ci żal/ lub po znajomości ktoś taniej zrobi – to rób. Co do foli – tym bardziej – warunek jak wyżej.
Jakby folia była tańsza to bym okleił cały samochód – ale koszt jaki usłyszałem doprowadził mnie do wniosku, że nawet auta za 160 tysi bym nie zabezpieczył – koszty, koszty, koszty.
A żeby nie było tak kolorowo mam z trzy zaprawki – to jest nieuniknione.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Maszka » 7 paź 2018, 09:58

Chce kupic cx 3 , przeszlam przez większość salonów i cx 3 porostu marzenie. Daja mi opony zimowe na alufelgach zabezpieczenie immobilizer dywaniki gumowe podobno nie dają już żadnej zniżki bo wszystkich klientów traktują tak samo Czy macie jakąś propozycję jak z nimi rozmawiać ?Powiedzcie mi prosze czy warto inwestować w mazde ? ponieważ będzie to życiowa decyzja, koszt ogromny, ale chce miec auto, pewne, niezawdone i te silniki 1,0 120 km w innych salonach mnie odstraszaja
Początkujący
 
Od: 7 paź 2018, 09:49
Posty: 2
Auto: Mazda cx3

Postprzez Ternitz » 7 paź 2018, 15:48

Witaj Maszka! Fajnie ze chcesz do nas dolaczyc:)z mojego doswiadczenia musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z cx 3. Mam 2.0 150 awd revolution ( odp naszej sky passion- kupiona w austrii). Mam od lutego 2017 i zrobione 84 tys km. Auto jezdzi 80% trasa i na miejscu ok 20. Ukl jezdny silnik naped marzenie, przyspieszenie elastycznosc – bardzo dobrze a i spalanie uwazam ze jest ok. Na drogach lokalnych w austrii gdzie jest 50, 70, 90 km/h mozna osiagnac naprawde niskie wartosci. Jezeli chodzi o ilosc miejsca to dla 2 osob doroslych jest ok, ja mam 1,94 a zona 1,75. Bagaznik tez ok, potrafie juz pakowac z glowa a zawsze mozna dodac bagaznik. Bardzo dobre swiatla led (warto wybrac wyzsza wersje) No i ten wyglad! Minusy tez sa jak w kazdym aucie

Dopisano 7 paź 2018, 15:57:

Do minusow:
Jest dosc glosno na autostradzie powyzej 130 km/h mnie to nie przeszkadza ale np zonie juz tak
Dla mnie troche za maly bak 44l ale to dlatego ze jezdze trasy raz w miesiacu Polska Austria.
No i moze to ze jak ja kupowalem nie bylo podlokietnika z przodu i z tylu. Te 2 ostatnie pkt to male minusiki i moze juz jestem wybredny.
Gdybym mial kupic jeszcze raz to napewno kupilbym dla 2 os doroslych albo 2+1 albo 2+2 (ewent). Patrzylem tez na konkurencje i czy to na tamten moment czy teraz dalej uwazam ze cx 3 jest lepsza i wyglada powaznie. Tez uwazam ze motor 2.0 jest lepszy od 1.0 i 1.2. Fakt dzieki turbo maja czesto lepsza elastycznosc ale jednak wole trwalosc niz dawac tysiace za naprawy pozniej a 1 albo 3s wolniej ...to nic. Polecam
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2018, 13:06
Posty: 35
Auto: Mazda CX 3 2.0 AWD REVOLUTION

Postprzez Dero » 7 paź 2018, 18:32

Ja w piątek wpłaciłem już zaliczkę (2 tys. PLN) i czekam do grudnia na odbiór Cx-3 (SkyEnergy + LEDy:) Odnośnie dodatków, to oprócz opon zimowych i alufelg (łącznie 2 zł), które dodaje importer, w salonie Odyssey w Wawie bez problemu udało mi się uzyskać dodatki zbliżone do 3% wartości auta: lepszy alarm z immobilizerem, chlapacze przód + tył, dywaniki gumowe, mata do bagażnika, folia ochronna na progi + zniżka na wkładkę do bagażnika pod koło dojazdowe (opcja salonowa jest koszmarnie droga, zgodnie ze wskazówkami innych forumowiczów dojazdówkę, lewarek i klucz kupię oddzielnie).
Tak więc warto próbować w innych salonach, przy takiej cenie samochodu aż grzech niczego nie wytargować z "gratisów" :D Dzięki przejrzeniu forum zrezygnowałem np. ze srebrnych nakładek na zderzaki bo wiem, że bez problemu można domontować to we własnym zakresie za mniejsze pieniądze :)

PS. Mam nadzieję, że podobnie jak Wy będę cieszył się za każdym razem, kiedy zejdę do garażu i spojrzę na moją Mazdę <jupi>
Początkujący
 
Od: 7 paź 2018, 18:09
Posty: 2
Auto: Mazda CX-3, SKYACTIV-G 2.0, rok prod. 2018

Postprzez dareme89 » 7 paź 2018, 20:05

Czyli widać ze sprzedaż Mazd cx3 spada i w końcu można coś ugrać. W sobotę teściowie zamawiali Skodę citigo i bez problemu udało nam się więcej ugrać niż przy mojej mazdzie która kosztowała 2,5 ceny citigo...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez toruńczyk » 8 paź 2018, 07:53

...a ja myślę , że ten niewielki "gest" Mazda uczyniła tylko przy końcu roku .
Przy odsprzedaży auta jednak u nas rok produkcji jest jeszcze kartą przetargową kupującego <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez dareme89 » 8 paź 2018, 11:17

Ja swoją zamawiałem na koniec listopada i to był tez rocznik schodzący także to nie to. Szczególnie ze już jest po liftingu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez toruńczyk » 8 paź 2018, 11:42

Tylko , że Cx – 3 trzy lata temu była powiedzmy "hitem" wśród małych aut miejskich .
Ale jak najbardziej chciałbym żeby Twoje słowa się spełniły bo mnie Mazda mimo wielu niedoskonałości przekonuje przede wszystkim silnikiem . Bardzo ciekawi mnie silnik Skyactiv X który w.g. nieoficjalnych informacji z Salonu ma być montowany w M 3 już jesienią a na przełomie roku ukazać ma się cennik i przyjmować będą pierwsze zamówienia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bikerbodzio » 8 paź 2018, 19:53

....Mazda mimo wielu niedoskonałości... – no dzięki kol. @toruńczyk za te słowa i jeden z nielicznych głosów prawidłowo oceniających ten samochód. Ale pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą w kwestii uznania silnika w CX3 za jeden z mocnych punktów.
Jeździłem tym autem niecałe dwa lata i mogę porównać parametry tego silnika do użytkowanego obecnie, w innym samochodzie:

Mazda: poj. 2.0 l, moment obr. 204 Nm przy 2700 obr., moc 120 KM przy 6000 obr.

Obecne auto: poj. 1.6 l, moment obr. 250 Nm przy 1200 obr., moc 156 KM przy 5300 obr.

Osiągi w wersji z AT:

Mazda: do 100 km/h 10,0 sec.
Obecne auto: do 100 km/h. 8,2 sec.

Ale najlepsze będzie teraz:

Masa Mazdy: ok. 1150 kg.
Obecne auto: ok. 1430 kg.
Różnica 280 kg!!!

To tak, jakby do Mazdy wsadzić dodatkowo 4 chłopa! Jakby się wtedy jechało? Taki świetny silnik?
Tak, wiem, że porównuję nieporównywalne. Wolnossącą benzynę i silnik doładowany. Tylko że jak chcemy jeździć i mieć z tego jakąś tam frajdę, to alternatywy (w spalinowych) nie ma. Zrozumiała to ostatnio nawet Honda, do niedawna producent jednych z najlepszych wolnossaków. Accord 2.0 l w 2003 r. miał lepsze osiągi, niż CX3 13 lat później! Porównajcie wymiary i masę tych aut! Nowy Civic to już turbo (bardzo dobry zresztą).
Zamiast "iść własną drogą" i konstruować coś, co tylko nieznacznie poprawi osiągi silnika (Skyactiv X), mogli po prostu opracować trwały i niezawodny napęd turbo. Mogli to zrobić, bo są mistrzami świata
w technologii materiałowej (wide problem uszczelnienia silnika Wankla – tylko Maździe się udało).
A podglądanie gepardów i jeźdźców na koniach lepiej zostawić zoologom i szkółkom jeździeckim.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez Dominator » 9 paź 2018, 07:02

Teraz masz za to nieudany silnik serii Prince, się domyślam, prawdopodobnie w grupie PSA gdzie były problemy z rozrzadem i elektronika sterująca. Generalnie szit niemiecki który poza osiągami i oszczędnością nie grzeszy solidnością. Nawet w samochodach na gwarancji.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez toruńczyk » 9 paź 2018, 08:59

@Bodzio !
Każdy lubi to co ma i niech tak zostanie :)
Nie chcę porównywać naszych aut bo to do niczego nie prowadzi i dlatego wybacz , że nie odpowiem Tobie bezpośrednio.
Zastanawia mnie tylko ten pęd motoryzacyjny bo on prowadzi w.g. mnie do nikąd. Nie ważne jest obecnie jakim autem jedziesz (pomijam upodobania czy ambicje) bo nasze m- ce w szeregu wyznaczają warunki na drodze i ilość pojazdów . A jest ich tak wielka bo w większości jedziemy sami lub we dwoje i nie wiele daje lepszy start gdyż za chwilę światła czy inny użytkownik drogi czy przepis wyhamuje nas. Jeśli nawet zmienimy m- ce w szeregu to kilka... pozycji i jakim kosztem !
Owszem będziesz lepszy Kolego na torze wyścigowym ale ja tam nie byłem i się nie wybieram <nie> ;)
Z pełną satysfakcją wspomnę tu , że przez ponad 40 lat jazdy nie "zrobiłem sobie i nikomu krzywdy " na drodze i nie chciałbym też bym miał zginąć na niej jadąc zgodnie z przepisami.
Wspomnę tu ostatni wypadek super kierowców jadących w kilka klas lepszych autach od naszych na Słowacji. Tak sobie myślę , że tacy "duszą się"obecnie na normalnych drogach i chcą frajdy z jazdy a ta prowadzi niestety do nieszczęść :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bikerbodzio » 9 paź 2018, 10:20

@Dominator !
Nie musiałbyś się domyślać, gdybyś zajrzał w moje posty (ledwo kilkanaście). Gdyby Ci się jednak nie chciało – mój bardzo udany obecny silnik opracowali goście ze Stuttgartu.

Dopisano 9 paź 2018, 11:14:

@Toruńczyku Drogi!
Ależ ja się z Tobą całkowicie zgadzam! Sam ostatnio jeżdżę trochę jak emeryt (nomen omen :D )
i nigdzie się niepotrzebnie nie spieszę.
W moim poście chciałem raczej zawrzeć inną myśl – kwestię oceny silnika w Maździe i związanych z tym moich oczekiwań. To jest, przypominam, silnik o pojemności 2 litry! Ma bardzo wyszukaną konstrukcję (co widać choćby po stopniu sprężania) i to, jak radzi sobie z bardzo lekkim autem, pozostawia pewien niedosyt.
Osiągi silnika są ważne nie tylko na torze :) . Właśnie przy obecnej ilości pojazdów na drodze sprawniejsze przyspieszanie to poprawa bezpieczeństwa i płynności jazdy. Oczywiście wtedy gdy trzeba – nie w głupich popisach spod świateł czy w jeździe w korku, ale np. przy wyjeździe z podporządkowanej to się jednak przydaje.
Wracając do Mazdy – spodziewałem się, że będzie lepiej. Na pocieszenie – do CX5 (znacznie cięższe auto) też wkładają 2-litrową benzynę. Jedzie to? Ano jedzie.......

Pozdrawiam

Dopisano 9 paź 2018, 11:40:

@Toruńczyk,
W uzupełnieniu powyższych silnikowych rozważań opiszę CI przypadek, gdy stojąc w dość długiej kolejce w oczekiwaniu na zmianę świateł do skrętu w lewo, obserwowałem, jak sprawnie to przebiega.
Zielone nie pojawiało się znowu na tak krótko, ale i tak przejeżdżały za każdym razem może trzy samochody. Czasu miałem dużo, więc tak z nudów popełniłem wtedy taki wierszyk (podobieństwo do innego wierszyka bardzo znanego Poety jest celowe i zamierzone :) )

Najpierw powoli, jak żółw ociężale,
Wyruszył spod świateł ten Pierwszy, ospale.
Za nim rusza Drugi – on też się nie spieszy.
Ma przecież zielone i ten fakt go cieszy.
Ten Trzeci ruszyłby i szybciej – daj Boże!
Lecz ci Dwaj są przed nim! Więc On też nie może.
A Czwarty? Spogląda nerwowo w ich stronę!
Sprężył się! Bieg wrzucił! – Niestety, czerwone!

Sprawnej, bezpiecznej jazdy życzę i pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez toruńczyk » 10 paź 2018, 05:49

Dzięki !
Myślę że jazda Twoim autem nie jest tak monotonna by pozwalała na tworzenie tak przednich wierszy jak Tuwim !? <spoko>
Ale podobnie jak 13 księga Pana Tadeusza z ręki A. Fredry każda inspiracją jest dobra :D

W temacie wolnossącego silnika Mazdy powiem , że był on decydujący w zakupie Cx -3 . Z prostej przyczyny – nie chciałem być królikiem doświadczalnym Nissana . Z czego niezmiernie się cieszę bo Nissan zaprzestaje produkcję aut z "kosiarkowymi" uturbionymi silnikami z " dodatkiem " systemu I-Stop zwiększając pojemność . Właśnie I-Stop standardowy w obecnych autach i w zestawie z turbiną to dla mnie jakieś nieporozumienie ? <glupek2>
Skyactiv X od którego zaczęliśmy rozmowę ma tylko wykorzystać bardziej już spalane paliwo co w efekcie przybędzie mocy i momentu obrotowego.
Nie oczekuję efektu wow jak mogłoby być z turbiną czy dwiema ale myślę , że z takim motorem dalej i taniej "zajadę" ... a o "przyspieszaniu' już sobie pogadaliśmy :)
papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez dareme89 » 10 paź 2018, 15:00

Sama Mazda nie jest zła ale Mazda polska to taki szrot ze następnej mazdy na pewno nie kupię. Od czerwca czekam na zmianę daszku nad zegarami :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Dominator » 10 paź 2018, 16:42

bikerbodzio napisał(a):@Dominator !
Nie musiałbyś się domyślać, gdybyś zajrzał w moje posty (ledwo kilkanaście). Gdyby Ci się jednak nie chciało – mój bardzo udany obecny silnik opracowali goście ze Stuttgartu.

Czyli nie trafiłem. Udany silnik, ale po youtubowych testach i prezentacjach. Np w c klasse nie należy do najoszczędniejszych. Szkoda że polifty nie wychodziły już z kompresorem. <spoko>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez bikerbodzio » 10 paź 2018, 17:11

No faktycznie, pije jak smok. W ciągu ostatnich 5 miesięcy (i 5 tys. km przejechane) najniższe średnie spalanie (liczone przy dystrybutorze) miałem 7,2 l na setkę. Najwyższe 7,7.
O osiągach już wspominałem. To co prawda cały litr na sto więcej niż w Maździe, ale jakoś przeboleję :D

Jeśli można, moja dobra rada. Daj sobie spokój z youtubowymi testerami i prezenterami. Generalnie pieprzą głupoty, niewykluczone, że za pieniądze. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypada dany samochód, zapytaj właściciela. Najlepiej takiego, który ma podobne oczekiwania względem auta, co Ty.
Po co np. wysłuchiwać opinii gościa mającego 2 m wzrostu, że na tylnej kanapie jest mało miejsca.
Może Ty masz tylko 190 cm?
I jeszcze jedno. Zauważyłem, że tak od C klasse w górę, nikogo nie interesuje, ile to pali.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez Dominator » 10 paź 2018, 17:51

Jako nowe auto to i owszem ale kupując takiego 8-10 letniego merca za około 40kzl raczej nie można się nazwać bogaczem i spalanie ma jakieś znaczenie. Fakt faktem, nikt nie będzie się szczypał o to czy spali litr więcej bo to dość znikome różnice.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez bikerbodzio » 10 paź 2018, 18:36

@Dominator,
Kończmy dyskusję, bo jeszcze chwila i Kolorowi nas wyrzucą :) To jest forum CX3 – w stopkach same SkyPassiony w SoulRedach po 100 kzł, a Ty tu o 10 letnich mercach... :D
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 10 paź 2018, 19:09

Wreszcie :) , jeśli bikerbodzio wymienił niecałego 2latka cx3 na merca i to nowego to pewnie spalanie aż tak go nie boli :D , mnie zresztą też ,jeśli chodzi o osiągi to dopłaciłem tylko po to do AWD by mieć więcej KM fabrycznie i bardziej silnik 2l wykorzystać , a że przy tym nie "ślizga" się przy ruszaniu na światłach to drugi plus. Jasne że można by podrasować na więcej KM ,ale by się ślizgał (bez AWD) :D a tak dużo mocniejsi przynajmniej na starcie mielą a ja jadę :D
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9