Komunikat: konieczna wymiana oleju 0 km !

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kac » 4 lip 2017, 14:11

Komunikat o treści "konieczna wymiana oleju 0km !" zapalił mi się po 10tys. km. Ktoś się z tym spotkał ? Serwis stwierdził, że to bardzo niepokojące, bo ten komunikat mógłby ew. zapalić się bezpośrednio przed przeglądem okresowym ( 20 tys. km ), ale nie po 10 tysiącach i że z lampkami od oleju się nie ryzykuje, bo można sobie silnik zatrzeć, więc ... ponownie assistance, laweta i do serwisu – czekam na informacje. Najpierw zaliczyłem lawetę z powodu awarii czujnika obrotu tylnego, prawego koła, który zapalił całą choinkę lampek, potem padło składanie lusterka od strony kierowcy = serwis, następnie przygody z niereagującym guzikiem START i brak możliwości odpalenia auta, a teraz to i nowe auto znów na lawecie. Czyżby Mazda brała lekcje u Francuzów, jak produkować awaryjne na potęgę auta ? Po mojej starej maździe 6 na razie jestem kompletnie zawiedziony "marką".
Początkujący
 
Od: 24 lis 2016, 01:50
Posty: 11 (1/0)
Auto: mazda CX3, skypassion, 2016, 2.0 benz.

Postprzez dareme89 » 4 lip 2017, 16:08

Może ktoś w serwisie ustawił Ci zły interwał a aplikacji. Rozumiem ze komunikat tylko na mzd, żadnej lampki na licznikach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez toruńczyk » 4 lip 2017, 21:37

Komunikat taki też mi się pojawił ale zbiegło się to z terminem 12 m-cy po zakupie auta . A to też jest jeden z warunków w którym taki przegląd musimy zrobić .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bbogdan » 4 lip 2017, 22:13

Kac napisał(a):Czyżby Mazda brała lekcje u Francuzów, jak produkować awaryjne na potęgę auta ? Po mojej starej maździe 6 na razie jestem kompletnie zawiedziony "marką".

Mazda ze swoją bezAWARYJNOŚĆIĄ konkurować może jedynie z Renault ,bo do PSA to jej trochę brakuje.
A komunikat to tak jak kolega dareme89 napisał zmieniony interwał wymiany
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Kac » 4 lip 2017, 22:35

toruńczyk napisał(a):Komunikat taki też mi się pojawił ale zbiegło się to z terminem 12 m-cy po zakupie auta . A to też jest jeden z warunków w którym taki przegląd musimy zrobić .


to co innego, ja mam auto kilka miesięcy i 10tys km, a tu taki komunikat.

Dopisano 4 lip 2017, 21:36:

dareme89 napisał(a):Może ktoś w serwisie ustawił Ci zły interwał a aplikacji. Rozumiem ze komunikat tylko na mzd, żadnej lampki na licznikach?


tak żadnej lampki, tylko ten komunikat.
Początkujący
 
Od: 24 lis 2016, 01:50
Posty: 11 (1/0)
Auto: mazda CX3, skypassion, 2016, 2.0 benz.

Postprzez Paolo » 5 lip 2017, 16:00

bbogdan napisał(a):Mazda ze swoją bezAWARYJNOŚĆIĄ konkurować może jedynie z Renault ,bo do PSA to jej trochę brakuje.
A komunikat to tak jak kolega dareme89 napisał zmieniony interwał wymiany


Bogdan chyba przesadzasz, no chyba że to tylko Twoje doświadczenie na podstawie swoich zakupów i stanu posiadania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Lukk75 » 5 lip 2017, 21:42

Kac w MZD jest możliwość ustawienia serwisu olejowego. Może to jest to. Czy pojawiło sie dokładnie po 10 tys?
Tylko wtedy pojawia sie kontrolka " kluczyk" – u mnie sie pojawił przy rotacji kół, komunikat i kontrolka.
Składane lusterko po stronie kierowcy ma wadę konstrukcyjną. Pewnie Was zmartwię, ale po wymianie, było dobrze przez chwilę ( równo sie składały), a teraz znowu zaczyna zwalniać. Pewnie za chwile znów trafi do serwisu.
Nie nie słyszałem o problemie z odpalaniem. Czy to nie było związane z alarmem?
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 00:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez Kac » 5 lip 2017, 23:52

Lukk75 napisał(a):Kac w MZD jest możliwość ustawienia serwisu olejowego. Może to jest to. Czy pojawiło sie dokładnie po 10 tys?
Tylko wtedy pojawia sie kontrolka " kluczyk" – u mnie sie pojawił przy rotacji kół, komunikat i kontrolka.
Składane lusterko po stronie kierowcy ma wadę konstrukcyjną. Pewnie Was zmartwię, ale po wymianie, było dobrze przez chwilę ( równo sie składały), a teraz znowu zaczyna zwalniać. Pewnie za chwile znów trafi do serwisu.
Nie nie słyszałem o problemie z odpalaniem. Czy to nie było związane z alarmem?


tak kluczyk też się pojawił i dziś odebrałem auto. okazało się, że mazda przyznaje się do błędu w sofcie i dlatego błędnie po 10tys to się zapaliło ... aktualizacja specjalna serwisowa załatwiła temat. Z lusterkiem martwisz mnie – zawsze mi się wydawało, że jak coś ma wadę, to się to wymienia na część już tej wady pozbawioną, a widzę z opisu że wsadzili ten sam wadliwy badziew tylko nowy, więc chwile podziała znowu ??? problem z odpalaniem tak był chyba związany z alarmem /// zabawne ale jak oddałem auto na wymianę czujnika obrotu prawego tylnego koła ( choinka lampek ) i wspomniałem o tym w serwisie, to ten problem nagle ustał ... czyżby serwisanci słysząc o tym, też coś pomajstrowali przy alarmie ??? od tamtej pory zero problemów – auto odpala za każdym razem bez ale.

Dopisano 5 lip 2017, 22:59:

toruńczyk napisał(a):Zapewniam Was , że na forum aut każdej marki znajdziecie wiele wpisów takiej samej lub podobnej treści .
Nikt też nie przekona mnie , że są idealne auta i np.jak będę posiadaczem Lexusa to osiągnę pełnię szczęścia . Dlatego cieszę się póki co z jazdy Cx 3- ką i nigdy nie mówię nigdy ...


ależ zgodność 100%. dziś odbierając moją CX3 byłem światkiem jak koleś w salonie obok ( a w zasadzie w tym samym bo mercedes jest razem z mazdą ) rzucał przekleństwami na cały głos na swojego nowego merca ... ilość słów na k, i wszelakich innych, powszechnie uznanych za obraźliwe doprawdy była imponująca ... sprzedawca niemal zapadał się pod ziemię stojąc i słuchając co się z autem dzieje :P No i miałem okazję pojechać sobie "nowym" fordem mondeo 2016 ( wypożyczony przez assistance ) i powiem jedno ... dramat – w porównaniu do CX3 mojej madzi, która trzema się drogi jak przyklejona, ten ford to jakiś żart ... kierownica lata, jakiś nadsterowny, bałem się że jak na sekundę puszczę kierownicę to skończę w rowie ... nie wiem, czy coś było z układem jezdnym skopane w tym wypożyczonym aucie, czy one tak mają, ale w porównaniu do tego forda jazda moją CX3 to jest jakiś KOSMOS !

Dopisano 5 lip 2017, 23:01:

Fred.X napisał(a):A co się spodziewacie ??
przecież teraz auta mają wyglądać a nie jeździc :P , to tak od czasu jak ksiegowi je "projektują"


auta jak laptopy i smartfony mają paść po gwarancji ... najlepiej tydzień po gwarancji ;P i masz iść i kupić "nowszy model" ;P takie czasy ... silniki co robiły po milion km i pełen ocynk skończył się wieki temu bezpowrotnie ... teraz szajs plastik i elektronika z chin ...
Początkujący
 
Od: 24 lis 2016, 01:50
Posty: 11 (1/0)
Auto: mazda CX3, skypassion, 2016, 2.0 benz.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9