Dostęp bezkluczykowy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Sosenka » 30 sty 2017, 19:44

Witam,
dziś spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Podczas powrotu do domu zatrzymałam się dosłownie na 2 min żeby wyskoczyć do apteki. Wracam do samochodu i nie zadziałał mi dostęp bezkluczykowy :( tzn. wciskając guziczki zarówno od strony kierowcy i pasażera nic się nie działo. Co więcej, gdy próbowałam otworzyć samochód za pomocą pilota, również nic nie zadziałało :( po paru minutach spróbowałam ponownie guziczkiem otworzyć i otworzyło...
Czy ktoś też miał podobną sytuację?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Furiat » 30 sty 2017, 20:57

Mam podobnie – z tym, że często się nie zamyka. Po prostu po 20 metrach muszę jednak kluczyk wyciągnąć i zamknąć sam. Natomiast z otwieraniem na szczęście (jeszcze) jest okej. Chociaż nie wiadomo, ten samochód zaskakuje mnie dziennie.

Według mnie, dostęp bezkluczykowy ma sens, gdy musimy szybko gdzieś wyskoczyć, mając pilot w torbie lub kieszeni, nie szukać go. A wydaje mi się, że wystarczy mieć torbę trochę dalej od pola czujników jeszcze podczas niezamkniętych drzwi, a już się nie zamkną...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez Sosenka » 30 sty 2017, 21:34

Akurat zawsze swiadomie zamykam drzwi. Tzn jesli nie slysze pikniecia bo tak jak mowisz mialam akurat torebke w takim martwym punkcie, ze czujnik nie zlapal to sie wracam i zamykam przyciskiem. Nigdy nie odchodze od samochodu bezmyslnie.
Fajny system ale jesli ma mi sie nie otwierac samochod to ja dziekuje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Furiat » 30 sty 2017, 21:49

Nigdy nie odchodze od samochodu bezmyslnie.


No ja też nie, dlatego po tych kilku metrach wyciągam ten kluczyk i zamykam. Inaczej nie miałbym samochodu ;)

Zresztą, widzisz moją sytuację. Od Września nie potrafią mi naprawić durnego radia. Jestem już wk******y na wszystko i czepiam się wszystkiego <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez dareme89 » 31 sty 2017, 09:37

Z tym niezamykanie to ja znalazłem prawidłowość. Nie zamyka drzwi kiedy oddalisz się od auta na odległość powiedzmy 3metrow kiedy już nie wykrywa kluczyka a drzwi dopiero wtedy się zamkną. Mi tez z 3-4 się auto nie zamknęło i co najlepsZe zawsze w tym samym miejscu. Później zobaczyłem ze drzwi się wolniej zamykają bo auto stoi pod skosem i faktycznie nie występuje sygnalizacja dźwiękowa i nie zamknie auta.

Co do przypadku nieotwartej drzwi, może już bateria jest słaba i nie zawsze wychwyci kluczyk?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez luxK » 31 sty 2017, 10:32

może coś przymarzło w zimie po myciu często się to zdarza..
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2016, 17:17
Posty: 35 (0/1)

Postprzez Sosenka » 31 sty 2017, 11:15

Przymarznąć to może w starym francuzie ;) Samochód jest garażowany w +4 stopniach, jechałam nim wcześniej przez godzinę i ogrzewałam od środka a poza tym było 0 stopni na polu.

A ta bateria nie powinna się jakoś sygnalizować? tak jak immobilizer?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Kominek » 31 sty 2017, 19:05

Witaj Sosenko!
Ten sam problem mnie wczoraj dopadł (system bezkuczykowy nie zadziałał pomimo nowej baterii) w rejonie Czyżyn w godzinach południowych i popołudniowych. Również przy użyciu pilota było to niemożliwe.
W rodzinie było to samo (próba otwarcia drzwi za pomocą pilota)i nie dotyczyło to tylko aut marki mazda. Pole elektromagnetyczne a może smog... :)
Dziś było już ok. :)
Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 27 gru 2015, 19:58
Posty: 17
Auto: Mazda CX-3

Postprzez Sosenka » 31 sty 2017, 19:17

Kominek, chyba masz rację – zasmogowało tak bardzo, że PM10 zakłócił działanie systemu ;) moje zdarzenie było w Nowej Hucie, potem już się nie powtórzyło :) Hihi może tam jest jakiś trójkąt bermudzki Czyżyny – Bieńczyce – Mistrzejowice? <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez malin00 » 1 lut 2017, 10:23

dareme89 napisał(a):zamyka drzwi kiedy oddalisz się od auta na odległość powiedzmy 3metrow kiedy już nie wykrywa kluczyka a drzwi dopiero wte



yyyy chyba ciężkie do wykonania. Machnać drzwiami i oddalić się na 3 metry zanim one się zamkną. Wg mnei jest to czysty przypadek – raz złapie, raz nie i mam tak samo. I jak nie słyszę, że zanmknął to się cofam i klikam.

A może kgoś znalazł zależność kiedy włącza się alarm po wejściu do samochodu? Zdarza się, że wsiądę (zazwyczaj jak stanie się do bardzo szybko) usłyszę jakieś trzykrotne czy inne pikanie i zaraz bam, alarm wyje. Niestety ale zdarza się to częstawo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2015, 13:45
Posty: 84 (9/1)
Auto: Mazda CX-3 skypassion benzyna 2.0 150KM AWD manual 2015

Postprzez tlutek » 1 lut 2017, 10:36

Jest dokładnie tak Tak jak napisał Dareme, jeżeli odejdziesz poza strefę czytania czujnika, a któraś ze stref otwarcia jest naruszona system nie zadziała.
Ja ustawiłem sobie na wszelki wypadek głośne "pikanie", dodatkowo zawsze oglądam się w stronę samochodu czy mgrugnie.
Oprócz wymienionego na wstępnie przypadku nie zdarzyło mi się żeby system nie zadziałał, co więcej, powiedziałbym, ze system działa nawet zbyt dobrze – irytującym było w przypadku np. zmiany opon – otwarcie/rozbrojenie nawet z kluczyka i późniejsze podejście i odejście do/ze strefy czytania zawsze skutkowało zamknięciem samochodu i jego uzbrojeniem, oraz automatycznym wywołaniem alarmu od wstrząsów.. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 12:49
Posty: 85 (0/3)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda CX-3 DK 2.0L 150KM 6MT SkyPassion, Soul Red

Postprzez dareme89 » 1 lut 2017, 10:57

Idzie tak zrobić, szczególnie właśnie w jednym miejscu mam tak ze drzwi przy zamykaniu idą pod górkę a ja często się spieszę i szybko wychodzę. Nie raz tez pasażer zamknie później drzwi i można niezauważyć. Ja mam moduł ze składanymi lusterkami wiec mi łatwiej wiedzieć czy zamknął czy nie. Co do alarmu to nie wiem bo nie mam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Sosenka » 1 lut 2017, 13:07

Mnie czasami nie zamyka jeśli zamykając drzwi stoję przy nadkolu i trzymam torebkę trochę oddaloną od samochodu. Przedstawiciel mi mówił, że strefa zamknięcia od drzwi wynosi ok metra.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez tlutek » 1 lut 2017, 13:37

3-10, str.90 instrukcji ;)
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 12:49
Posty: 85 (0/3)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda CX-3 DK 2.0L 150KM 6MT SkyPassion, Soul Red

Postprzez Sosenka » 1 lut 2017, 15:40

No i wszystko jasne :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Marianek » 2 lut 2017, 22:54

Sosenka napisał(a):A ta bateria nie powinna się jakoś sygnalizować? tak jak immobilizer?

Samochód ostrzega o słabej bateria w kluczyku migocącą czerwoną lampką kluczyka. Ta sama co zapala się na zielono podczas uruchamiania. Jeśli miga a auto odpali lepiej pamiętać jak najszybciej wymienić lub mieć drugi przy sobie. Nie zdycha na pewno z chwili na chwile. Mój ma już 2 lata i jeszcze nic nie mówi.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Lukk75 » 3 lut 2017, 14:41

To co powiecie na coś takiego...
Żona pojechała z dzieckiem do lekarza. Po wizycie otworzyła drzwi przyciskiem na klamce od strony pasażera. Włożyła torebkę z kluczami na przednie siedzenie i zamknęła je ..... i tak została.
Klucze w aucie, auto zamknięte, dziecko na szczęście na rękach, a nie w foteliku.
Całe szczęście, ze byłem w pobliżu i w miarę szybko,udało mi się przyjechać z zapasowymi kluczami.
Nowy pilot zadziałał za pierwszym razem. Co więcej komplet ze środka tez otwierał drzwi. Kilka testów wykazywało , ze po otwarciu drzwi jakby przestawał go widzieć. Wieczorem w domu, juz nie wykazywał anomalii. Na tych samych kluczach pojechał do serwisu chyba dwa dni później.
Panowie w Andorze oczywiście niczego juz nie znaleźli.
Wymienili bateryjki, wgrali nowy soft do alarmu.
na razie działa bez zarzutu.
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2016, 23:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez Sosenka » 3 lut 2017, 15:12

Dzięki, Marianek!

Lukk75, dziwna sytuaccja :| kilka razy zdarzyło mi się, że zostawiając torebkę w środku przyciskałam przycisk jakoś z przyzwyczajenia ale samochód się nie zamykał bo "widział" kluczyki w środku. Odbierając samochód z salonu włożyłam zapasowe kluczyki do torebki, torebkę do samochodu i odeszliśmy z Mężem, żeby coś jeszcze pozałatwiać a samochód z tego co pamiętam pikał przy próbie zamknięcia. Dopiero się zamknął jak zabrałam zapasowe kluczyki z auta.

Muszę bardziej uważać, żeby się przypadkiem nie zatrzasnąć... chociaż nic nie przebije mojego kolegi z pracy :) zapalił samochód, zapalił światła bo ciemno, kluczyki w stacyjce i wysiadł, żeby odśnieżyć samochód. Próbuje wsiąść a tu zamknięte <co?> a samochód na chodzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez konole » 3 lut 2017, 15:54

Ja ostatnio przy zamkniętym samochodzie otworzyłem bagażnik, do bagażnika plecak z kluczykiem i zamknąłem bagażnik... Z jakiegoś powodu dał się otworzyć, chociaż chyba nie powinien, skoro kluczyk był w środku, a zamki zaryglowane? <glupek2> Widocznie tylna część anteny działa inaczej...
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 13:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez toruńczyk » 3 lut 2017, 16:04

Przycisk w klapie bagażnika tylko otwiera bagażnik . Kluczyk w podanym przypadku był w zasięgu jego działania więc pozwolił Ci otworzyć bagażnik . I to jest prawidłowość ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9