Radio, problem z przełączaniem stacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Furiat » 10 gru 2016, 13:36

Witam serdecznie,

Jako że mój temat został usunięty z powodu zbyt wielu problemów na raz, oto pierwszy z trzech tematów.


Radio. Z tym problemem byłem już chyba 8 razy w serwisie i aktualnie ''czekam na odpowiedź z Japonii" (Czy to prawda – nie wiem, bo MM Poland mi jeszcze nie raczyła odpisać). Otóż przy przełączaniu czy to na kierownicy, czy na gałce, programów ulubionych, po dłuższej jeździe niż 10 minut, programy nie przełączają się. Chodzi tutaj o pierwszą pozycję z "Ulubionych'' – przy naciśnięciu ''dalej'', stacja nie zmienia się, pozostaje cały czas ta sama. Zachodzi pewne ''przeskoczenie'', ale ciągle jednak pozostaje na tych samych falach.

Wyobraźcie sobie irytację, gdy jedziecie samochodem, chcecie szybko zmienić stację bo Was wk****a grana po raz setny ta sama piosenka, a tu dupa – trzeba wchodzić ręcznie na ulubione, przesunąć na drugą lub zupełnie inną stację i dopiero wtedy działa. Dodam tylko, że ten fenomen zachodzi tylko, gdy jedziemy z pierwszą na liście stacją w ''Ulubionych''. Gdy jedziemy z drugą w kolejności, można spokojnie przełączać i nic się nie dzieje. Porażka.

Czy mieliście z czymś takim do czynienia?

EDIT:

Dwa filmiki. Problem z przełączaniem i problem z wyświetlaczem :)


Ostatnio edytowano 12 cze 2017, 12:20 przez Furiat, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez Furiat » 9 mar 2017, 14:04

Piszę post pod postem za przyzwoleniem moderatora.

Jest Marzec i mój problem dalej nie jest rozwiązany. Miałem drugi raz wymieniany moduł, wgrany najnowszy soft itp.

Przyczynami tego zjawiska NIE SĄ:
– nawigacja,
– połączenie z telefonem,
– gniazda USB,
– odtwarzacz płyt CD,
– gniazdo 12V,
– wejście AUX.

Przypomnę – chodzi o problem przełączania stacji w Ulubionych. Po około 7 minutach od uruchomienia samochodu nie da się przełączyć z pierwszej stacji na drugą, trzeba robić to ręcznie za pomocą pokrętła wchodząc na Ulubione i wybranie jakiejkolwiek stacji oprócz pierwszej.

Jedni powiedzą – PIERDOŁA. Nie za bardzo. Auto za 120k. Ma wszystko działać, tak jak napisane i zaprojektowane, a ja od pół roku tracę czas z myślą, że w końcu mi to naprawią...

No ale jeśli nie naprawią, to co? Jakie mam dalsze możliwości? Mam już coś zacząć pisać przez kancelarię prawną? Żądać zwrotu pieniędzy lub wymiany samochodu? Jak by to ugryźć? Może przez ten okres pół roku ktoś miał podobną historię? Dlatego też odświeżam temat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez michkra » 9 mar 2017, 15:29

Miałem wczoraj podobnie w Mazdzie 3 po FL.
Po przejściu w ulubione wybraniu innej stacji już działało przełączanie.
Sprawdze z ciekawości to co mówisz, że to się dzieje po jakimś czasie od uruchomienia auta.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2016, 15:32
Posty: 52 (3/1)
Auto: Mazda 3 2017 Sedan
SkyPassion Machine Grey

Postprzez dareme89 » 9 mar 2017, 16:43

U mnie działa to prawidłowo. Ja bym nie czekał tylko szedł do kancelarii i od razu walił do Mazda Polska.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Majsiek » 9 mar 2017, 17:41

U mnie tez nie stwierdzam zadnego z opisywanych objawow. Zycze szybkiego usuniecia usterek.
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2016, 17:02
Posty: 127 (2/4)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx-5 2.5l AT AWD SkyPassion 2018

Postprzez Furiat » 10 mar 2017, 12:27

Prawdopodobnie w poniedziałek będę składać pismo z moim prawnikiem, bo to już trwa za długo i poszło za daleko, by teraz się wycofać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez spdr » 10 mar 2017, 22:59

a u mnie jest podobnie. czasami przełączanie stacji blokuje się i by zmienić na inną trzeba odświeżać listę stacji. myślałem że system po wyjeździe z podziemi garażu musi złapać częstotliwości ale to chyba nie to
Początkujący
 
Od: 6 sie 2016, 22:04
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX5 2.5 194 KM AWD Soul Red

Postprzez Furiat » 8 cze 2017, 13:08

Problem rozwiązany.


Nareszcie, po 10 miesięcznej batalii, moje radio jest naprawione.

Dowiedziałem się, że w końcu Japonia zrobiła jakiś specjalny soft dla mnie (czy to prawda? Nie wiem) i kazali wgrać go naszym serwisantom.

Nie wiem również, czy widać to na wersji programu (chyba nie, bo nie śledzę tych wersji softu), ale prezentuje się tak:


Obrazek
image hosting



Wnioski z przemyśleniami:


– Szkoda, że trzeba było tyle czekać,
– szkoda, że sprawa musiała zostać ''ruszona'' przez prawnika,
– szkoda, że ludzie w Mazdzie są tak niemili i obojętni (z małymi wyjątkami),
– szkoda, że dostałem takie małe zadośćuczynienie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez andrep » 8 cze 2017, 14:20

Witam
Taki soft jest tu do pobrania https://www.hidrive.strato.com/share/eij2ao9hsv#$/EU , mam też instrukcje ,ale sam się za to nie biorę :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 8 cze 2017, 16:34

Furia-cie drogi !
A może tak się stało , że przypadkiem zamontowano Ci radio nowszej generacji a soft pozostał z końcówką ...513 .
Z tego co czytam to modele z 2017r. mają wlaśnie takie "zestawy" jak Twój .
Nie wiem na ile ten zestaw jest lepszy – nowocześniejszy ale pewnie tak jest . Niech on będzie dodatkową rekompensatą za Twoje "straty" ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Furiat » 8 cze 2017, 20:54

Dlatego napisałem, że nie wiem, czy soft jest nowszy/inny, nie wiem też, czy ową zmianę w ogóle widać...

Ale kompletnie się tym nie przejmuję – działa :)

Szkoda tylko, że – jak to w Mazdzie – nigdy się nie dowiem, co naprawdę naprawili i jak to naprawdę zrobili :)

PS.

Nie wiem, kto zmienił mi nazwę tematu – otóż małe sprostowanie, żeby nie wprowadzać ludzi z tymi samymi problemami w błąd:

Podczas całego okresu problemów z radiem, miałem 3 razy wgrywany nowy/inny soft, mimo iż radia z takimi samymi softami grały dobrze u innych ludzi. Więc to nie jest kwestia ''wgrania nowego softu'', bo de facto miałem tych nowych już 4. Ma to być ponoć jakiś specjalnie dla mnie wgrany soft z jakimiś poprawkami – dlatego też napisałem, że wersja oprogramowania może być taka sama jak u innych – w sensie z nazwy, ale technicznie jest u mnie zmieniona.

Wiem, że to wszystko porypane i jak się to czyta, to wychodzi takie masło maślane, ale niestety szerszego wytłumaczenia nie dostałem. Napiszę jeszcze raz do MM Poland i dowiem się, co tak naprawdę zrobili, bo w serwisie jak zwykle nie mogę się niczego konkretnego dowiedzieć.

PS 2.

Oto odpowiedź Mazdy:
Dzień dobry,

Uprzejmie dziękuję za przesłaną korespondencję.
Producent udostępnił najnowszą wersję oprogramowania, która miała na celu zniwelowanie występujących w pojeździe błędów .
Mając na uwadze pojawiające się niezgodności systemu z urządzeniem, producent dostosował oprogramowanie do potrzeb klientów.
Aktualizacja ta wspiera w lepszym stopniu system MZD Connect znajdujący się w pojeździe.
Ufam, że wyjaśnienie będzie dla Pana pomocne.


Czyli niczego nowego się nie dowiedziałem. Cóż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9