Zasada działania klimatyzacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bbogdan » 19 kwi 2018, 18:38

sawiszy napisał(a):Pozwolicie, że odświeżę temat.
Potrzebuję pomocy.
Padła mi klimatyzacja w CX3 rocznik 2016r.
Wstępna diagnoza: sklaplacz, może być też parownik.
Naprawa nie podlega pod gwarancję, ani notę, bo nie serwisowałem w ASO...i tu kłania się respektowanie przez Mazdę dyrektywy UE, ale kit z tym. Powiedzmy, że dwu letnia gwarancja się skończyła. Nie będę się z nimi kopał.
Tak czy inaczej wyliczoną mam naprawę skraplacza na 2300 PLN, jeśli będzie parownik to będzie drożej.
I tu moje pytanie: wiecie lub/i macie namiar gdzie to mogę zrobić taniej?
Może ktoś już przerabiał ten temat.

Pozdrawiam
sawiszy



W każdym serwisie od klimatyzacji zrobisz to dużo taniej niż w aso ,przy takiej naprawie jak u ciebie , na twoim miejscu zdecydował bym się na przejście na starszy czynnik ,nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na nić a będzie z korzyścią dla kieszeni teraz i w przyszłości znaczne oszczędności przy obsłudze
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez toruńczyk » 19 kwi 2018, 19:49

Z informacji kolegów z forum Nissana wieści są takie , że nowy czynnik tanieje a stary cenowo zwyżkuje . Dlatego finalnie cena może być odwrotna do obecnych . Można zmieniać końcówki do napełniania ... ale czy to jest interes?
Poza tym nie wiem czy nie znajdzie się jakieś lobby zielonych, które nakaże kontrolę czynnika np.przy przeglądach.
Wymieniałem w Madzi felerny skraplacz rok temu i poprosiłem wtedy o napełnienie instalacji starym czynnikiem. Nie było rozmowy gdyż otrzymałem odpowiedź , że to prawnie zabronione .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bbogdan » 19 kwi 2018, 20:39

Kilogram starego czynnika 150 zł vs nowego 600 zł to są aktualne ceny czynników ,stary nigdy nie zniknie z rynku i nigdy nie będzie droższy od nowego (na rynku dostępne do tej pory są czynniki starsze niż ten niby wycofywany r134a w symbolicznych cenach ze wschodniego importu :) i dopóki będą auta z tym czynnikiem ,będzie on szeroko dostępny w rozsądnych cenach i nie ma i przez najbliższe kilkanaście lat nie będzie zakazu jego sprzedaży i produkcji .Moim zdaniem najlepszym wyjściem dla kieszeni jest zmiana na stary czynnik ,ale kto bogatemu zabroni .
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez harry » 19 kwi 2018, 21:07

Kolego jesteś w błędzie ceny bardzo ale to bardzo poszły w górę.
https://motofocus.pl/informacje/nowosci ... lny-import
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2006, 19:45
Posty: 60 (4/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 5 2.0 GTA. 2006

Postprzez bbogdan » 19 kwi 2018, 21:23

harry napisał(a):Kolego jesteś w błędzie ceny bardzo ale to bardzo poszły w górę.
https://motofocus.pl/informacje/nowosci ... lny-import

Ja mówię o cenach rynkowych z tego tygodnia a nie o wypocinach jakiegoś dziennikarzyny
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez dareme89 » 19 kwi 2018, 22:53

sawiszy napisał(a):Pozwolicie, że odświeżę temat.
Potrzebuję pomocy.
Padła mi klimatyzacja w CX3 rocznik 2016r.
Wstępna diagnoza: sklaplacz, może być też parownik.
Naprawa nie podlega pod gwarancję, ani notę, bo nie serwisowałem w ASO...i tu kłania się respektowanie przez Mazdę dyrektywy UE, ale kit z tym. Powiedzmy, że dwu letnia gwarancja się skończyła. Nie będę się z nimi kopał.
Tak czy inaczej wyliczoną mam naprawę skraplacza na 2300 PLN, jeśli będzie parownik to będzie drożej.
I tu moje pytanie: wiecie lub/i macie namiar gdzie to mogę zrobić taniej?
Może ktoś już przerabiał ten temat.

Pozdrawiam
sawiszy


popros o odmowe na pismie :) zmienia gadke :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez sawiszy » 20 kwi 2018, 09:47

dareme89 o tym nie pomyślałem :)
Zadzwonię do nich i przynajmniej napsuję im krwi, bo mnie wkur..., chociaż nie wierzę by to coś dało.
Tak czy inaczej, znalazłem serwis klimatyzacji, gdzie gościu zna temat klimy w CX3, ma oryginalny skraplacz i za kompletną usługę weźmie 800 zł. Umówiłem się z nim na poniedziałek. Jak będę po to opiszę wrażenia na chłodno;)
Przez taką pierdołę Mazda spadła u mnie z piedestału. CX3 kupiliśmy jako drugie auto. PIerwsze to 3 z 2014r. i na fali zadowolenia znów zawitaliśmy do dilera.
W przyszłym roku zmieniam moją 3 na coś większego (miała być 6), ale teraz już moje pierwsze kroki będą stety/niestety w innym kierunku.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2014, 21:57
Posty: 28
Skąd: Lubin
Auto: Mazda 3 BM 2014 Sedan 120 KM Skyenergy Jet Black

Postprzez dareme89 » 20 kwi 2018, 11:29

A odwoływałes się? Z rozmowy z pewnym pracowaniliem aso wyglada to tak: oni wysyłają info do Mazda polska. Oni dają odmowę, często kilient pisze reklamacje do Mazda polska i nagle wtedy to zatwierdzają. I w aso są źli bo to oni złe w oczach wypadają. Mnie najbardziej wkurza co innego. Na naprawę klimy nie przysługuje mi auto zastępcze bo to funkcja komfort i Mazda polska za to nie płaci, auto jest w stanie jeździć bez klimy. Pracuje w takich miejscach ze nie ma opcji dojechać inaczej niż autem. Po drugie czekałem 3 tyg na 15min oględziny co jest uwalone ze klima nie działa. Teraz znowu muszę czekać aż części przyjdą ( nic na stanie ) i mówię w aso. Czy możemy się umówić na konkretna datę, np za 2-3tyg bo ja tez muszę wziąć wolne przez to ze nie mam auta to nie, bo oni nie wiedza kiedy to przyjdzie, ręce opadają.

Z innych informacj: chyba już wiem dlaczego stuka na kierownicy przy przy skręcaniu w lewo, tzn u mnie już napieprza przy każdym kręceniu w różne strony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez sawiszy » 20 kwi 2018, 12:38

Nie, nie odwoływałem się.
Szczerze to nie wiedziałem, że tak wygląda ścieżka.
Dzięki bardzo, w takim razie skorzystam. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Właśnie przez takie akcje jak Twoja i moja to wolę trzymać się z dala od aso.
Zauważyłem, że sprawdzone wyspecjalizowane warsztaty szybciej i sprawniej robią, o cenie już nie wspominając:)
Poza tym, dlatego biorę nowe auto, by warsztaty odwiedzać tylko na wymianę olejów i filtrów.
Jak w czasie trzech lat coś się dzieje z samochodem to dla mnie marka odpada.
Wbrew obiegowej opinii u mnie w tym okresie samochody na f sprawowały się bez zarzutów.
Szkoda, bo z 3 jestem zadowolony. Dobra koniec mojego użalania się;)

dzięki i pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2014, 21:57
Posty: 28
Skąd: Lubin
Auto: Mazda 3 BM 2014 Sedan 120 KM Skyenergy Jet Black

Postprzez Feston » 20 kwi 2018, 13:39

dareme89 napisał(a):A odwoływałes się? Z rozmowy z pewnym pracowaniliem aso wyglada to tak: oni wysyłają info do Mazda polska. Oni dają odmowę, często kilient pisze reklamacje do Mazda polska i nagle wtedy to zatwierdzają. I w aso są źli bo to oni złe w oczach wypadają. Mnie najbardziej wkurza co innego. Na naprawę klimy nie przysługuje mi auto zastępcze bo to funkcja komfort i Mazda polska za to nie płaci, auto jest w stanie jeździć bez klimy. Pracuje w takich miejscach ze nie ma opcji dojechać inaczej niż autem. Po drugie czekałem 3 tyg na 15min oględziny co jest uwalone ze klima nie działa. Teraz znowu muszę czekać aż części przyjdą ( nic na stanie ) i mówię w aso. Czy możemy się umówić na konkretna datę, np za 2-3tyg bo ja tez muszę wziąć wolne przez to ze nie mam auta to nie, bo oni nie wiedza kiedy to przyjdzie, ręce opadają.

Z innych informacj: chyba już wiem dlaczego stuka na kierownicy przy przy skręcaniu w lewo, tzn u mnie już napieprza przy każdym kręceniu w różne strony.


U mnie też zaczyna stukać, wiesz co to jest?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2016, 14:34
Posty: 41 (3/1)
Auto: CX-3 2.0 120 KM AT '16 SkyEnergy SoulRed fullLed

Postprzez dareme89 » 20 kwi 2018, 13:55

Sorka zapomniałem dopisać :D objawy ewidentne teraz łożysk mcpersonow. Nie wiem czy coś nie jest na rzeczy, bo pracownik serwisu ( ale nie mechanik tylko osoba przyjmująca auto ) po 2-3sek słuchania od razu wydał werdykt ( fakt ze ja tez miałem takie podejrzenie po oglądaniu na kanale wszystkiego ale nic mu nie mówiłem ) niby mówił ze to piach ale ze to zrobią, ale później ze coś tam musza zamówić wymijająca odpowiedz. Mi to wyglada na często pojawiający się problem u nich na serwisie stad szybka diagnostyka jak to było w przypadku klimy. Nie wiem czy po na prawie stuków na pewno to będzie to co każdy z nas wyczuwał na zakrętach. Dam znać jak tylko aso raczy przyjąć moje auto. Kiedyś ktoś mi mówił żeby nie kupować auto z pierwszego roku produkcji i wychodzi na to ze miał racje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Furiat » 20 kwi 2018, 19:32

Filmiku jednak nie nagrałeś? Bo mi też coś stuka, tylko nie wiem, co to może być – może nawet plastik...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez xMisiek » 24 kwi 2018, 01:39

Czynnik do klimatyzacji? Cena nabicia? Jednym słowem – MASAKRA. Otóż jak się dowiedziałem – podobno ten nowy czynnik jest gorszy od starego między innymi dlatego, że podczas rozszczelnienia układu w połączeniu ze skórą powoduje martwicę, może być również przyczyną zapaści.

https://www.youtube.com/watch?v=9VRcOleAJYI
https://www.youtube.com/watch?v=fW8tZO4lV_g
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2017, 17:53
Posty: 67 (32/5)
Auto: Mazda CX-3 1.5 Sky-D 105 KM 6MT, SkyPassion + pakiet safety – 2015r.

Postprzez pepe1990 » 3 sie 2018, 08:09

Witam,

Podczepię się pod temat ze swoim problemem klimatyzacji.
Wczoraj w mojej CX3 na gwarancji został wymieniony skraplacz i uzupełniony czynnik. Podczas ciągłej jazdy przez ok. godzinę jest dobrze, a później klima zaczyna słabnąć, a kabina nagrzewać się i nawet manualne ustawienie nawiewu na max nic nie daje, słychać wtedy w głębi mocny szum, ale z nawiewu leci tylko leciutki podmuch, tak jakby coś było przytkane.
Sprawdziłem co wtedy dzieje się pod maską i ku mojemu zaskoczeniu rurki zamarzają do bardzo grubych warstw. W niektórych miejscach lód rozerwał piankowe outliny.
Wyłączenie klimy na dłuższy czas pomaga, aż do następnego zamarznięcia.

Dzwoniłem do ASO, mam podjechać, ale od razu zaznaczono, że taki lód to normalka i pewnie wszystko jest ok. Nie wiem, samochód mam już 2 lata i nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem, ale to może ja się nie znam i wymyślam :) Być może miał ktoś podobny problem? Chętnie bym zasięgnął innych opini przed wizytą w salonie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Załączam również zdjęcie tego oblodzenia.
Załączniki
IMG_20180802_183036.jpg
Początkujący
 
Od: 3 sie 2018, 07:43
Posty: 1
Auto: CX3 / 2.0 120KM 6MT / 2016

Postprzez Moto-Fan » 3 sie 2018, 11:14

Czy problem z klima w CX-3 jest wciaz aktualny? Zaczalem sie przegladac temu modelowi. Oczywiscie chodzi mi woz nowy rocznik 2017 lub 2018 (tu zapewne jakies zmiany wiec moze problemu nie ma). Ktos cos?
Początkujący
 
Od: 2 sie 2018, 12:11
Posty: 8

Postprzez Paolo » 3 sie 2018, 11:34

Moto-Fan kolego 3 razy czytałem Twój post i do końca nie wiem o co Ci chodzi?
pytasz Pepe czy ogólnie – jeżeli ogólnie to masz cały temat, a pepe opisał temat dziś rano więc aktualne <co?> <co?> <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

PostTen post został usunięty przez Moto-Fan 3 sie 2018, 18:55.

Postprzez Moto-Fan » 3 sie 2018, 18:57

Pytam ogolnie. Woz jest juz kilka lat produkowany. Byc moze zostaly wprowadzane jakies zmiany (temat jest z sierpnia 2016 a mamy 2018...)podczas wytwarzania, czy tez akcja serwisowa. Jest temat o klimie, wiec pytanie jest proste. Czy od momentu rozpoczecia produkcji do teraz temat klimatyzacji (jej wad) jest wciaz aktualny?
Początkujący
 
Od: 2 sie 2018, 12:11
Posty: 8

Postprzez toruńczyk » 4 sie 2018, 05:32

Ogólnie ... z produkcji 2015/2016 r. w Cx 3 rozszczelniła się klimatyzacja . Nie było akcji servisowej a tylko na zgłoszoną usterkę ASO dokonywało napraw . Na forum nie prowadzi się statystyk więc czy we wszystkich autach istniał ten problem – nie wiem . Odsyłam do przedstawiciela Mazdy .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Moto-Fan » 4 sie 2018, 10:38

Dziekuje. U przedstawiciela Mazdy to jest na pewno najlepszy system klimatyzacji jaki kiedykolwiek zostal stworzony. ;–)
Początkujący
 
Od: 2 sie 2018, 12:11
Posty: 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9