Problem z imobilaizerem/alarmem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez andrep » 23 mar 2017, 16:36

Paolo napisał(a):niby tak, ale powiedz mi jak wyje alarm pod blokiem to lecisz nerwowo do okna czy to Twój?

Nie lecę bo autko w garażu, może by i było słychać że coś wyje ale widać to już nie bo zamknięte drzwi :D Alarm na tym polega że wyje-ostrzega , a właściciele sprawdzają biegnąc do okna który to wyje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez voriax » 24 mar 2017, 19:53

dareme89 napisał(a):To Cię pocieszę. Jak oddawałem dzisiaj auto to facet zostawiał cx5 z tym samym problemem. Maja rozpruć cały alarm i szukać problemy.


To są te OMEGI?
nie mówcie, ze takie same jaja są z tym immo bez alarmu...
chyba nie odcięło jeszcze nikomu paliwa podczas jazdy z ta OMEGA?

Cale te alarmowe historie brzmią nieciekawie...

Dzięki!
V.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 20:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez dareme89 » 24 mar 2017, 21:16

Nie wiem jakie alarmy są dostępne bo ja nie mam, ale z tego co pamietam to były 2 do wyboru.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Sosenka » 25 mar 2017, 09:57

Dareme89 nie pocieszasz mnie :(
Ja mam ten OMEGA CAN ULTRA jeśli dobrze pamiętam. Odbierałam w 10/2015 i montowali mi go na początku tej akcji z kradzieżami jeśli ma to jakiś wpływ... Wzięłam bo bym czuła się niekomfortowo nie mając.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 25 mar 2017, 12:57

Czy to Omega czy inne marki elektronika jak czytam fora wszędzie "jest nie spokojna" . Natomiast statystykę kradzieży "nie tworzy "rodzaj zabezpieczenia a "zapotrzebowanie rynku" . Złodziej zawsze znajdzie sposób na czyjąś własność a my możemy tylko mu to utrudnić . Mimo że mam Omegę i też założyłem odcięcie zapłonu to dopiero bez AC czuł bym dyskomfort :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez marcin_ol » 25 mar 2017, 13:14

Hej, to mój pierwszy post i pierwsza Mazda którą odbiorę w sierpniu. Zastanawiam się czy brać do niej immobiliser czy blokadę skrzyni biegów. Sprzedawca mówił, że każdą elektronikę można w chwilę obejść, a nie każdemu będzie się chciało siłować z mechaniczną blokadą. Co Wy na to? jakieś rady?
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2017, 13:11
Posty: 35
Auto: CX-3 Takumi 2.0 FWD AT Machine Gray

Postprzez Emokah » 25 mar 2017, 14:37

Zgadzam się z Toruńczykiem – grunt to dobre ubezpieczenie. Ja po dłuższym namyśle postawiłem na blokadę pedałów. Pewnie, że do przejścia, ale kradzież nieco utrudni i opóźni. Na co dzień auto garażuję, no ale to inna inszość.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2017, 15:26
Posty: 88 (15/2)
Auto: Mazda CX-3, Sky Energy (plus coś tam, coś tam), 2.0 AWD MT, 2016 r.

Postprzez bbogdan » 25 mar 2017, 15:02

marcin_ol napisał(a):Hej, to mój pierwszy post i pierwsza Mazda którą odbiorę w sierpniu. Zastanawiam się czy brać do niej immobiliser czy blokadę skrzyni biegów. Sprzedawca mówił, że każdą elektronikę można w chwilę obejść, a nie każdemu będzie się chciało siłować z mechaniczną blokadą. Co Wy na to? jakieś rady?


Immobilizer jest standardowym wyposażeniem każdego auta niezależnie od producenta (nie jestem pewny ale chyba obowiązkowym) więc tutaj nie masz wyboru,a co do blokady skrzyni ,kiedyś miałem i więcej bym nie zakładał .Następna rzecz o której trzeba pamiętać ,jak ktoś większość tras jeżdzi w mieście i kilka czy kilkanaście razy dziennie wysiada z auta ,to ta blokada potrafi uprzykrzyć życie.A znów wysiadając na przykład na dziesięć minut odprowadzić dziecko do przedszkola i nie zamykając bo po co przecież zaraz wracam,jest nieporozumieniem bo albo się używa ZAWSZE albo wcale się tego nie montuje .Najlepszym zabezpieczeniem jest jednak ubezpieczenie,przykro to pisać ale często się zdarza że gnoje nie mogąc sobie poradzić z dodatkowymi zabezpieczeniami czy blokadami ,niszczą auto w środku a zajmuje im to kilka czy kilkanaście sekund.
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Paolo » 25 mar 2017, 15:10

bbogdan w stu procentach racja. Dodać należy, że blokada blokadą, a podjedzie laweta i wciągnie samochód.
andrep odnośnie tzw. wyjca pamiętam jak pod koniec lat 80/90 jak wyło na osiedlu to biegło się do okna i co się dzieje. A dziś .... znieczulica.

Ja przykładowo jestem przez 5 lat zmuszony przez leasing do ubezpieczenia więc nie zastanawiałem się nad takimi dodatkami (jak widać same problemy).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 25 mar 2017, 15:23

Witam
Paolo zgadzam się z Tobą w 100%, i dlatego mam tak jak Ty wszystkie możliwe ubezpieczenia <spoko> ,ale omega can ultra dostałem za darmo (montowana w Krakowie i dotąd żadnych problemów) dlatego wziąłem (każdy by wziął, chyba?), inaczej bym pewnie jakieś mechaniczne zabezpieczenie zrobił (blokada skrzyni) i tajemniczy guzik. A jak coś wyje to i tak z ciekawości lecę do okna sprawdzić co się dzieje ? i ponarzekać że ktoś ma popieprzony alarm :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez dareme89 » 25 mar 2017, 18:15

Mazd 6 z tymi omegami nakradli w Warszawie od groma. Nie oszukujmy się są filmiki jak kradną mazdy, potrzebują z 30sek żeby odjechać autem. Jedyne zabezpieczenie to tak na prawdę tajemne odcięcie jakiegoś obiegu. Ale z tym może być problem bo zaraz zabiorą gwarancje na elektrykę. Dlatego uważam ze powinni dopuszczać grzebanie w innym warsztacie. Sam mam ac ale co z tego jak zwrócą mi wartość o kilkanaście tysięcy mniejsza niż za samochód zapłaciłem wiec drugiego sobie nie kupię, takie są cudowne te ubezpieczenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez andrep » 25 mar 2017, 18:55

Dlatego tak jak Paolo ja też dokupiłem GAP -ubezpieczenie do wartości która była na FA, ale to niestety działa przez 3 lata a kosztowało tyle na ile salon wyceniał alarm, tak jak pisałem wcześniej jak bym miał płacić to bym omegi nie kupił :)
PS
Gdy bym policzył "biżuterię" którą dokupiłem do Madzi, to i GAP-u by brakło :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 25 mar 2017, 19:57

andrep napisał(a): ale to niestety działa przez 3 lata

Na pewno 3 lata?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez dareme89 » 25 mar 2017, 19:59

A gap nie daje wyrównania do kwoty do spłaty całego leasingu? Mam gap ale byle pewien ze jeżeli np ukradną auto i wyceniane na 70 a mi zostało 80 do spłacenia to gap pokryje ta różnice a nie różnice do kwoty całego leasingu. Jeżeli jestem w bledzievto mnie popraw
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Paolo » 25 mar 2017, 20:05

A to zależy jaki masz GAP
Rodzaje ubezpieczenia GAP
GAP Indeksowy – najbardziej powszechna forma ubezpieczenia GAP. Ubezpieczenie to pozwala na uzyskanie dodatkowego świadczenia, najczęściej w wysokości, nie większej niż 20% wartości odszkodowania z tytułu polisy komunikacyjnej lub wartości rynkowej samochodu oraz sumy ubezpieczenia określonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

GAP Fakturowy – inaczej GAP Pełny, najszersza i najlepsza z dostępnych form tego ubezpieczenia. Pozwala na otrzymanie 100% różnicy pomiędzy wartością fakturową pojazdu z dnia jego zakupu, a wartością przyznanego odszkodowania lub wartości rynkowej pojazdu z dnia wystąpienia szkody całkowitej. Tak samo jak w przypadku GAP Indeksowego, kwota świadczenia nie może dodatkowo przekroczyć sumy ubezpieczenia określonej w OWU.

GAP Mix – połącznie GAP Fakturowego (najczęściej w pierwszych 2 latach) i Indeksowego (w dalszym okresie ubezpieczenia).

GAP Finansowy – najrzadziej obecnie spotykana forma w umowach leasingu. Jego formuła zapewnia ubezpieczonemu wypłatę odszkodowania maksymalnie do wysokości różnicy pomiędzy wartością odszkodowania z polisy komunikacyjnej, a kwotą zobowiązania pozostającą do spłaty zgodnie z umową leasingu bądź kredytu. Z uwagi właśnie na zakres tej polisy, najczęściej można je spotkać w umowach kredytowych.

Należy także podkreślić, że w każdym przypadku, kwota przyznanego odszkodowania z tytułu polisy GAP wraz z wypłatą odszkodowania komunikacyjnego nie może przekroczyć pierwotnej ceny zakupu samochodu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 25 mar 2017, 21:42

Ja mam fakturowy , autko prywatne i takie warunki http://wagas.pl/uploads/OWU/OWU%20GAP%2 ... HISCOX.pdf

Okres :) jest w paragrafie 10
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Emokah » 26 mar 2017, 01:22

Też coś takiego mam. No niby to może i fajne raz do roku tracić auto, kupować nowe i tak w kółko. Istne perpetuum mobile. Samochodu możemy jednak zostać pozbawieni w być może najgorszym momencie, a pieniądze z ubezpieczenia nie trafią wszak do nas błyskawicznie.

W zabezpieczenia elektroniczne przesadnie nie wierzę. Wybrałem proste, mechaniczne. A kto może, niech samochód garażuje lub trzyma na parkingu strzeżonym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2017, 15:26
Posty: 88 (15/2)
Auto: Mazda CX-3, Sky Energy (plus coś tam, coś tam), 2.0 AWD MT, 2016 r.

Postprzez dareme89 » 26 mar 2017, 08:30

Na youtubie zachara opowiadał on o tym ze w wawie był szczescliwiec co mu dwie 6 ukradli w jednym roku. Wiadomo garażowa w nocy można ale jak się jedzie do pracy to przeważnie auto stoi na dworze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez mazdacx3 » 16 maja 2017, 08:01

Witam szanownych posiadaczy mazdy..... w temacie alarmu – od miesiąca użytkując nową cx3 2017 – z nadzieją, że nowe i Mazda tyle się czeka ( 7 miesięcy) bo takie zainteresowanie po przebiegu 1 tysiąca kilometrów alarm Omega nie pozwolił na dostanie się do auta – brak możliwości jego dezaktywowania nie mówiąc o uruchomieniu auta. ( aż strach pomyśleć co będzie dalej) no oczywiście po telefonie do serwisu – proszę dzwonić po asistans lub odłączyć klemy akumulatora na min 30 min. No i pytanie czy mam klucz aby odkręcić klemy – no w wyposażeniu nie zauważyłem a z tego co pamiętam klucze i zapasowe części to przy fiacie 125p itd...się brało ze sobą a nie przy aucie za ponad 100 tys zł.

Przyjazd asistans – odpięcie klem i oczekiwanie z zegarkiem w ręku – i pierwsza próba – alarm odwieszony auto odpala – czas stracony prawie 2 godziny – atrakcja na mieście -bezcenna – Chyba pierwsza i ostatnia Mazda – jedność kierowcy i asistans a nie jakieś brednie o koniach.,.......
Początkujący
 
Od: 13 lut 2017, 11:50
Posty: 18
Skąd: śląsk
Auto: mazda cx3 – 2017 – 150km/ AWD

Postprzez andrep » 16 maja 2017, 09:11

Witam
Może alarmy miały wczoraj zły dzień? :( , ja sobie siedzę w autku wczoraj i słucham muzyki bawiąc się ustawieniami (w garażu) i nagle zaczęło wyć , zero reakcji na przyciski na pilocie i klamkach drzwi , pierwsza myśl tel. do ASO ale przy takim wyjcu zaraz się zbiegną ludzie, więc klucz do ręki i odłączenie akumulatora. Udało się, po ok 5 min. (nie wiedziałem że trzeba 30) wszystko wróciło do normy, ale dane i wyniki komputera się skasowały, po tel. do ASO pochwalili za odpowiednią reakcję i kazali obserwować :D ,co by było gdyby to nie było w garażu przy otwartym samochodzie i braku klucza?, pewnie wezwanie pomocy. Teraz klucz jest już u mnie na wyposażeniu i obserwuję dalej...
A tak nie dawno się chwaliłem że u mnie z alarmem wszystko OK. <glupek2> .Jadę w Piątek na 1przegląd to zgłoszę ten incydent, niech dołożą klucz na wyposażenie, bo ten który wziąłem to mam od kompletu :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9

cron