Problem z imobilaizerem/alarmem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez toruńczyk » 16 maja 2017, 08:25

Rozumiem Twoją flustrację ale nie uprzedzałbym się do marki Mazda bo zabezpieczenie Omega jest produktem EXPERO W-wa.
Fakt , że Centrala Mazdy na Polskę dopuściła marnej jakości system alarmowy do montażu w naszych autach .
W poprzednim aucie Nissan montowano autoalarm COBRA który wielu kolegom wył bez powodu budząc w środku nocy. Nie wiem czy są jakieś niezawodne elektroniczne systemy (z praktyki powiem , że nie spotkałem) a jak są to pewnie dodatkowo wymagają jakiejś homologacji ? Dostałem od Dealera to zabezpieczenie w gratisie więc jest ale jak miałbym za niego zapłacić pewnie bym się zastanowił co zamontować !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez konole » 16 maja 2017, 09:23

andrep napisał(a):Może alarmy miały wczoraj zły dzień? :( , ja sobie siedzę w autku wczoraj i słucham muzyki bawiąc się ustawieniami (w garażu) i nagle zaczęło wyć , zero reakcji na przyciski na pilocie i klamkach drzwi , pierwsza myśl tel. do ASO ale przy takim wyjcu zaraz się zbiegną ludzie, więc klucz do ręki i odłączenie akumulatora. Udało się, po ok 5 min. (nie wiedziałem że trzeba 30) wszystko wróciło do normy, ale dane i wyniki komputera się skasowały, po tel. do ASO pochwalili za odpowiednią reakcję i kazali obserwować :D ,co by było gdyby to nie było w garażu przy otwartym samochodzie i braku klucza?, pewnie wezwanie pomocy. Teraz klucz jest już u mnie na wyposażeniu i obserwuję dalej...
Mi się to zdarzyło podczas jazdy, nie dało się nawet wyłączyć auta ani zamknąć auta, akurat przy ciemniejszej uliczce w środku miasta o 22 <jupi>

Jutro jadę na przegląd klimy i aktualizację alarmu, bo jest też ten problem, że jeśli po odryglowaniu zamków za szybko się otworzy drzwi, to alarm się nie rozłącza (i jest charakterystyczny dźwięk powtórzony 3-krotnie – jeśli go słyszysz siedząc w aucie, to wiedz, że będzie zaraz wycie <lol> )

Dla mnie prawdopodobnie to też ostatnia Mazda, niby spoko, super właściwości jezdne, ale problemów co nie miara. Cóż z tego, że silnik super, jak oprogramowanie <dupa>
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 13:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez malin00 » 16 maja 2017, 09:30

Mi się to zdarzyło po ok miesiącu użytkowania samochodu na dolince służewieckiej na środkowym pasie. Jedyne dobre to, że był weekend no ale nawet i wtedy ruch tam jest więcej niż spory. Za tak drastyczne decyzje jak odłączanie akumulatora się nie brałem, po prostu trochę ponaciskałem guziki na pilocie, zamykałem, otwierałem, próbowałem odpalić, po kilkunastu próbach i kilku minutach przestoało wyć, samochód odpallił, wkurwieni kudzie z tyłu przejechali już obok a ja stwierdziłem...naaaah i tak bym kupił go jeszcze raz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2015, 13:45
Posty: 84 (9/1)
Auto: Mazda CX-3 skypassion benzyna 2.0 150KM AWD manual 2015

Postprzez konole » 16 maja 2017, 10:32

No proszę, mi też się tam zdarzyło (miesiąc po wspominanym wydarzeniu), w skręcie na Wilanowską. Z wyjącym alarmem skręciłem w boczną uliczkę, odblokowałem i zablokowałem immobilizer (bo to on powoduje te problemy) i zadziałało.

PS. Przymierzam się do Lexusa IS 200t za półtora roku, o ile mi się nie zmieni <lol>
Ostatnio edytowano 17 maja 2017, 11:06 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie cytujemy poprzednika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 13:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez mazdacx3 » 16 maja 2017, 11:15

Marne to pocieszenie, że nie tylko ja mam taki problem ale to nie pierwsze moje auto z salonu i oczekuję za taką kasę szacunku dla klienta i jego pieniędzy przez markę MAZDA. Nie może tak być, że tylko liczy się dla nich kasa i miło jest tylko przy zakupie auta a jak już udasz się na druga stronę patrz serwis – i produkt w użytkowaniu to od razu Cię krew zalewa bo można by powiedzieć Taki mamy klimat – a co mnie to obchodzi – auta jest nowe i ma śmigać a nie ja mam się stresować czy mi alarm zadziała to jakaś totalna porażka – nawet od wczoraj specjalny zeszyt na daty i usterki oraz sposoby ich rozwiązania został założony może wydam jakiś poradnik przed zakupem.

Szkoda że telefony z mazda polska po zakupie dotyczą tylko obsługi przy sprzedaży ciekawe czy zadzwonią za 6 miesięcy z ankietą jak wygląda użytkowanie auta i czy są jakieś problemy .....pewnie nie bo ankieter by musiał z godzinę przy jednym kliencie zmarnować czasu na wymianę usterek...obym się mylił czas pokaże....a tym czasem miłych wrażeń dla pozostałych z użytkowania swoich autek ....
Początkujący
 
Od: 13 lut 2017, 10:50
Posty: 18
Skąd: śląsk
Auto: mazda cx3 – 2017 – 150km/ AWD

Postprzez rafs24 » 16 maja 2017, 12:10

Nie wiem dlaczego prawie wszyscy biorą immo Omegi skoro są z nim często problemy czy to w maździe 3, 6 czy cx-3 o czym można poczytać w wielu wątkach. Ja wziąłem immo z alarmem firmy DEST i żadnych problemów jak dotąd z tym systemem nie miałem, a 1 czerwca minie rok odkąd odebrałem samochód. Konkluzja taka, że nie wszystkie systemy bezpieczeństwa, które są w ofercie Mazdy są problematyczne, polecam omijać omegę szerokim łukiem, taka rada dla przyszłych nabywców Mazd :)

HTC#10
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 06:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez Paolo » 16 maja 2017, 13:38

rafs24 napisał(a):Nie wiem dlaczego prawie wszyscy biorą immo Omegi skoro są z nim często problemy


Bo kilku dealerów daje to za darmo :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez rafs24 » 16 maja 2017, 15:01

A to nie jest tak, że każdy był darmowy? Ja swój też dostałem w gratisie ;)

HTC#10
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 06:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez Furiat » 16 maja 2017, 16:23

Ja nawet nie mogłem mieć jazdy próbnej swoim przyszłym samochodem, "bo nie ma takich testówek" (automat, czas zamówienia październik 2015), co dopiero mowa o jakichś gratisach :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez Sosenka » 16 maja 2017, 17:38

Ja nie dostałam gratis, musiałam dopłacać za omegę. Innych wtedy nie było.

Kilka razy mi się zdarzyło wycie w czasie jazdy. Miałam raz aktualizowany w serwisie ale nic to nie dało.
Jak wyje to się zatrzymuję, wyłączam silnik, zamykam-otwieram zamki pilotem i przestaje. Czekam na jakieś rozwiązanie. <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Paolo » 16 maja 2017, 19:23

Może zorganizujcie się bo jest was kilku i napiszcie wspólnie do Mazdy podając numery vin i opiszcie te wasze problemy. W kupie siła! Sosenka bo TY wyrosłaś jako liderka w cx'ach <faja> może ogarnij temat.
A jak nie to turbokamera TVN i oni szukając sensacji zainteresują się tym problemem.

Ciekawe czy na innych rynkach ten sam alarm proponują, czy to tylko u nas regionalnie <co?>
Szczerze współczuje wam tych problemów z taka pierdółką, musi być to strasznie denerwujące.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Sosenka » 16 maja 2017, 19:35

Hahah Paolo ja chyba jestem ostatnia do ogarniania czegokolwiek z Mazdą bo już mam dość ich i tego całego ASO. Pan w Anndorze mnie już kojarzy z wyglądu a nie chcę żeby zaczął z imienia. <rotfl>

Poczekam, aż zawyje kolejny raz. Może to nagram? i wtedy zadzwonię kolejny raz do serwisu. Ale jakoś nie mam parcia na to, nie mam ochoty spędzać więcej czasu w ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Lukk75 » 16 maja 2017, 20:21

U mnie nie było wycia w czasie jazdy. Było za to wycie i blokada działania alarmu.... taka jak w ostatnich opisach.
W sumie zdarzyło sie to 3 razy ( pomagał akumulator ). Aktualnie jestem po wymianie centralki. Nie sprawdzałem jednak czy problem zniknął.... ( wymiana w tej złej Anndorze :))
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2016, 23:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez szczepciki » 16 maja 2017, 20:41

W Austrii nie jest oferowany dodatkowy alarm. Ja mam zamontowany system radiowej lokalizacji auta.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2016, 11:54
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Edlach an der Rax
Auto: Fiat Linea 1,4 t-jet, 2010r,
w drodze
Mazda CX-3 2.0 150KM AWD Revolution Top

Postprzez Paolo » 17 maja 2017, 07:28

szczepciki napisał(a):W Austrii nie jest oferowany dodatkowy alarm. Ja mam zamontowany system radiowej lokalizacji auta.

Czyli co Mazda Polska wybrała takie cudo <co?>
Sosenka nie wiem czy jest sens czekać, gorzej jak gdzieś Ci się to stanie w najmniej oczekiwanym czasie. A z tym "otwartym listem" niekoniecznie do ASO tylko do centrali Mazdy w Polsce pomyślcie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Furiat » 17 maja 2017, 12:40

Paolo napisał(a):Czyli co Mazda Polska wybrała takie cudo <co?>
Sosenka nie wiem czy jest sens czekać, gorzej jak gdzieś Ci się to stanie w najmniej oczekiwanym czasie. A z tym "otwartym listem" niekoniecznie do ASO tylko do centrali Mazdy w Polsce pomyślcie.


Mi przy zamawianiu samochodu nawet nie proponowali czegoś takiego jak alarm (owszem, było w katalogu ale temat był przemilczany) więc najzwyczajniej w świecie go nie wziąłem. Może i dobrze :)

Z tym otwartym listem... Wątpię, że to coś da. Ja z MM Poland rozmawiam już tylko przez prawnika pisemnie. Ponad pół roku walczę z wadą w radiu. W kwietniu miałem ostatnią wizytę w serwisie – dalej nie potrafią tego naprawić. Czekam teraz na kolejny odzew z ich strony. Nawet myślałem o zadzwonieniu do ich głównej siedziby (bo maila kontaktowego do Japonii nigdzie nie mogę znaleźć) ale jeszcze się wstrzymam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez Sosenka » 17 maja 2017, 17:14

No ja też sobie podaruję MMPOL. Pisałam do nich w związku z pytaniami odnośnie przeglądu i odpowiedzieli mi, że sorry każde ASO ma swoją własną politykę. Kiedy zaczęłam drążyć temat i poprosiłam o listę ASO, w których będę mogła zrobić to co potrzebuję kontakt się urwał. Nie pomogły maile przypominajace, po prostu totalna olewka. Może się im teraz po roku przypomnę i podenerwuję. <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Paolo » 17 maja 2017, 17:16

Furiat napisał(a):Mi przy zamawianiu samochodu nawet nie proponowali czegoś takiego jak alarm

Mi jak już kiedyś wspomniałem nawet odradzili <faja>

To może przez ich fp https://www.facebook.com/Mazda.Japan/?fref=ts
A do centrali w BE próbowałeś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez mazdacx3 » 17 maja 2017, 19:47

Wizyta w dniu dzisiejszym w salonie w związku z alarmem – opis sytuacji – wyrażenie swojej opinii co do produktu Mazda... -diagnostyka alarmu – decyzja serwisu – wgranie najnowszego oprogramowania do alarmu, które podobno otrzymali w tym tygodniu. Czas pokaże co ten zabieg poprawi w działaniu – ale gdy będzie dalej coś nie tak pewnie dam tu info.... a miało być tak pięknie.....
Początkujący
 
Od: 13 lut 2017, 10:50
Posty: 18
Skąd: śląsk
Auto: mazda cx3 – 2017 – 150km/ AWD

Postprzez bbogdan » 17 maja 2017, 21:09

Koledzy mam takie pytanie.Co będzie w przypadku poważnej awarii alarmu która uniemożliwi samodzielne uruchomienie auta poza granicami Polski ,alarmy kupuje i montuje importer i to on udziela nam gwarancji na ten produkt ? Oczywiście chodzi mi o auta na gwarancji
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9