MZD Connect – opinie i ewentualne problemy z nawigacją

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez toruńczyk » 8 maja 2016, 08:04

Ponieważ nie mam 'fabrycznej" nawigacji jak też w przeszłości nie miałem nawigacji w samochodzie prosiłbym o opinie i sugestie na temat nawigacji w naszych Mazdach.
Mimo ,że dla mnie nawigacja nie jest niezbędna to na pewno byłaby pomocna tym bardziej , że jest wiele zmian w szlakach komunikacyjnych.
Servis za kartę SD do nawigacji "ceni się" i "woła" 2800zł. lecz można kupić nie drogo takie karty na rynku wtórnym . Nie wiem czego oprócz ew. braku aktualizacji można się obawiać nabywając taką kartę ? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi i inne opinie na temat nawigacji w naszych autach.
Cieszę się ,że nikt nie pisze na forum o problemach bo pewnie autka spisują się na medal i oby tak do końca ... ale mam nadzieje ,że czasami jeszcze ktoś tu zagląda ... :D
Serdecznie pozdrawiam papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez konole » 8 maja 2016, 11:50

Szczerze mówiąc, ta nawigacja jest warta i niewarta swojej ceny.

Warta bo:
+ Jest offline
+ Dość płynnie działa, rzadko kiedy się gubi
+ Świetna integracja z Head-up display
+ Przydaje się na długie trasy

Niewarta bo:
+ Brak aktualizacji! U mnie wciąż drogi są jakby z 2014 roku, chociażby brak S7 z Warszawy w kierunku Katowic... Może w tym miesiącu coś w końcu będzie?
+ Wyszukiwanie miejsc, porażka, praktycznie nieużyteczne – lepiej wyszukać w Google Maps co potrzebujemy i przepisać ulicę <glupek2>
+ Przyzwyczajenie do wyszukiwarki w mapach Google, należy się odzwyczaić, niestety. Długo się wpisuje konkretny adres :(
+ Droga, chociaż jeśli dołączyło się tę ceną do całkowitej sumy za samochód, to tak nie bolało (chociaż fabrycznie z samochodem, to 2100, nie 2800 :D )...

Co do tych nieoficjalnych kart, to bym uważał, mam wrażenie, że to nie takie proste samochód po prostu może odmówić jej odczytu (niezgodność VIN, CID czy czego tam).
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 13:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez Sosenka » 9 maja 2016, 09:58

Nie mam nawigacji ale wtrącę swoje 3 grosze.

W salonie na pytanie o aktualizacje map pan rozłożył ręce. Odniosłam wrażenie, że mazda nie planuje wprowadzać aktualizacji. W ogóle.
Na pytanie czy mogę sobie pożyczyć kartę sd od koleżanki to pan powiedział, że nie bo karta po kilku dniach karta zgrywa się z samochodem i nie odpali w innym samochodzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 9 maja 2016, 13:53

Dzięki Wam za wszystkie informację... i te za 3grosze ;)
Nie wiem czy wiedza w serwisach jest tak marna na temat nawigacji czy ... chodzi o pieniądze .
Nawet na moje pytanie o jej aktualizację odpowiedż była "prawdopodobnie" ... po 3latach na stronie mazdy należy przelać jakąś kwotę by ją odblokowali . Znaczyłoby ,że nie tylko chodzi o aktualizację a w ogóle trzeba uiścić opłatę by dalej działała?! Nie wiem od jakiego czasu obecny system nawigacji stosowany jest w Mazdach więc myślę , że b.cenne uwagi mogliby wnieść "starsi" Koledzy (ki) z innych działów tego forum .

Dopisano 9 maja 2016, 15:44:

konole
Byłbym wdzięczny za podanie opisu wersji Twojej karty SD.
Może ktoś inny podałby opis takiej karty z tego roku mielibyśmy porównanie czy Mazda jednak aktualizuje mapy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Seba87 » 10 maja 2016, 13:30

Abstrahując, zadam merytoryczne pytanie, jaki jest sens płacenia za nawigację 2800zł.
Pracuję w firmie transportowej i wszystkim kierowcom zakupiliśmy nawigacje TOMTOM trucker 6000 w cenie 1600zł z WIECZYSTĄ AKTUALIZACJĄ (do samochodów osobowych koszt jakieś 1200zł). Nawigacja kozak, wśród kozaków, kierowcy są nią zachwyceni. Więc się zastanawiam, na cholerę komuś bubel za 2800zł. Tylko dlatego, że można w niej gmerać używając fabrycznego monitorku :| Czasem sam potrzebuje nawigacji i googlemaps się fajnie sprawdza. Wiadomo elegancko jest jak auto ma wbudowaną nawigację i nie trzeba nic więcej wieszać na szybie, ale zdrowy rozsądek, też czasem warto włączyć ;)
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2016, 10:43
Posty: 64 (0/4)
Auto: Obecnie: Honda civic 1.7 CTDI rok 2003
Zamówione: Mazda CX-3, skyEnergy, 2.0 120 kucy

Postprzez konole » 10 maja 2016, 15:26

Pobrane z karty SD:

Kod: Zaznacz cały
RUS/TUR/EUR
BJM7 66 EZ1D
2566625 Rev 04
Maps by: Navteq
Made in the USA


Pliki na karcie ostatnio modyfikowane ostatnio były natomiast 05.05.2015...
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 13:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez toruńczyk » 11 maja 2016, 08:28

Bardzo Ci dziękuję konole <spoko>

Seba 87
Odpowiem Ci ,że na pewno cena nawigacji jest dużo przesadzona – przynajmniej tak sądzę .
Zgadzam się z Tobą w całości i dlatego nie zakupiłem nawigacji za 2100zł. w "wersji fabrycznej" a nawet przez chwilę nie myślałem by w Serwisie dokładać jeszcze 700zł.
Jedynym co mnie mobilizuje do oryginalnej nawigacji to to ,że nie będę nic "doczepiał" ponieważ mam wszystko w mojej wersji oprócz karty . Karty na wtórnym rynku cenią się od 350 – 700 zł. co uważam za rozsądna cenę . Żeby nie było ... to rozumiem też tych co zakupili nawigację wraz z samochodem ... bo nie mają teraz rozterek takich jak ja <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Seba87 » 12 maja 2016, 11:41

Toruńczyk, jak zakupisz i będzie działać to daj znać, bo 350zł za kartę z nawigacją, to cena jak najbardziej uczciwa. Tylko żeby to działało.
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2016, 10:43
Posty: 64 (0/4)
Auto: Obecnie: Honda civic 1.7 CTDI rok 2003
Zamówione: Mazda CX-3, skyEnergy, 2.0 120 kucy

Postprzez MakekCh » 12 maja 2016, 14:28

Tyle, że na 99% ta karta to piracka wersja.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 09:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez toruńczyk » 12 maja 2016, 20:34

... pewnie będzie piracka ...<nie powiem>
Tylko dlaczego producenci samochodów zabezpieczając nawigację która nie jest ich autorstwa i tak zawyżają cenę nawigacji ? Dla mnie to nie jest w porządku kiedy taki wyrób można kupić kilka krotnie taniej na wolnym rynku ?!
To tak dla uspokojenia duszy ...
... myślę , że jeśli "zrobię " dla siebie taką nawigację to nie popadnę w konflikt z prawem <co?> :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez MakekCh » 13 maja 2016, 09:12

Producenci zawyżają ceny map do aut, bo są monopolistami. Nikt inny nie dostarcza map do konkretnego samochodu, aby działy w samochodowych Infotainmentach.
Co do ceny na "wolnym rynku" – to tak jak z częściami – można kupić dużo taniej niż w ASO, ale często te części będą z rozebranych Mazd, które zostały skradzione. Z czegoś ta różnica w cenie się bierze.
Kupowanie/używanie pirackich wersji oprogramowania to jest łamanie prawa.
Trzeba było cisnąć dealera o rabat przy zakupie samochodu ;) Te 3% na bank byś wytargował, akurat na navi.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 09:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez toruńczyk » 14 maja 2016, 08:10

... widzisz – szkoda ,że my konsumenci nie możemy stworzyć "kontrmonopolu" i dla przykładu nie kupować tak drogiej nawigacji . ;P Ceny na pewno zeszłyby do "normalności" !
Natomiast rabat (3 %) jaki "ugrałem" to nie po to by go zaraz "przegrać" :)

No dobrze już nie dyskutuję – dobrowolnie poddaję się karze <ok>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez andrep » 5 cze 2016, 15:24

Witam
Napiszę o moim ostatnim zakupie ( mówiłem że opiszę jak zaskoczy w innym wątku).Od 10 lat używam AutoMapy i dalej pewnie z sentymentu będę kupował subskrypcje , bo uważam że na PL ma bardzo dokładne mapy (jak prowadzi każdy może sprawdzić , niestety nie działa na fabrycznym ekranie Mazdy.).Dokonałem zakupu u tego sprzedającego : http://allegro.pl/mazda-mapa-europy-kar ... 38736.html – aukcję obserwowałem od Lutego czekając na autko, karta zadziałała bez problemu , po zrobieniu ok 110 km ( podobno z czytuje po tylu km vin z samochodu?) postanowiłem zarejestrować i okazuje się że rejestracja przebiegła bez problemu. Dzisiaj zrobiłem aktualizację za pomocą programu MazdaToolbox i wszystko OK subskrybcje mam do 06. 2019r :) .
Oczywiście gdyby nie ta cena to nigdy bym nie kupił , i tak to jest sporo , ale w porównaniu z ASO... .Karta oczywiście w oryginalnym opakowaniu jak na zdjęciu ,pewnie sprowadzana ze stanów bo na karcie pisze "Made in the USA" , oczywiście działa po polsku.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 8 cze 2016, 12:45

Seba87
Kombinowałem ... ale , że znam się na tym jak nie powiem kto na czym <oczko> Więc za przykładem Kolegi andrep kupiłem oryginalną kartę nawigacji lecz nie w Salonie.
Na razie wszystko "gra"... i oby tak dalej ... <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez MakekCh » 10 cze 2016, 07:59

Swoją drogą ciekawe jakim sposobem te karty są tańsze, bo mi przychodzi do głowy, że są kupowane za pomocą kradzionych/wyłudzonych kart kredytowych/płatniczych i potem sprzedawane na allegro (tak jest np z grami, które są drogie, a łatwe w transporcie).
Karta SD po zakupie jest pewnie potem nienamierzalna, a pieniądze są wyprane.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 09:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez toruńczyk » 10 cze 2016, 15:35

.... nie bawiłbym się w detektywa a pogadał o uczciwości. Tyle ,że ona straciła już na wartości a zyskała "przedsiębiorczość", która nazywa się ceną rynkową . :)
Wiemy ,że nawigacja fabryczna w autach jest średniej klasy ale ceny różne i zależą od marki aut.
Natomiast wartość samych map można by było sprawdzić jak moglibyśmy my decydować od kogo kupujemy mapy tak jak np. od kogo kupujemy usługę telekomunikacyjną . I wtedy chyba byśmy się mocno zdziwili !!! Tak przynajmniej mi się wydaje . <co?>
A tak to dla przykładu Mazda chce za kartę SD z mapą 2100zł a już Servis 700zł więcej ... za fatygę ?!
I to możemy czy powinniśmy uznać za uczciwe ?!

Mam pytanie do Koleżeństwa:– jaki system operacyjny macie w MZD Conekt ? Mój to jakiś "staruszek" – 55.00.230 . <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sosenka » 10 cze 2016, 18:14

Oo dobrze, że pytasz. Zadałam to pytanie u mnie w ASO w tym tyg bo mnie wkurza ten cały system i chce przeinstalować (mam 51. coś tam). Uzyskałam odpowiedź, że do CX-3 nie ma nowszego. Po czym zadzwoniłam do ASO w salonie, w którym kupiłam mazdę i się okazało, że jednak jest nowszy tylko nie spytałam o nr. Kompetencja pracowników w ASO Anndora Kraków jest powalająca.... (mówie także o próbie wmówienia mi, że ta pikająca bateria w immobilizerze to normalny objaw przy otwieraniu drzwi :/ )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 10 cze 2016, 19:33

Umówiony jestem jutro na wgranie najnowszego sys. op. Servis poinformował mnie , że będzie to 56.00.513 . Więc zapytam czy ktoś ma wyższy nr. od wymienionego ? Bedę wdzięczny ...i pewny , że to jest faktycznie najnowszy. papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sosenka » 11 cze 2016, 17:22

Toruńczyku no i jak tam? zadzwoniłam i się umówiłam w innym aso na przyszłą sobotę, Nie dość, że się zawiesza to jeszcze coraz częściej jak puszczam muzykę z pen driva to zaczyna mi od pierwszej piosenki :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 10:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 11 cze 2016, 17:55

Spieszę Ciebie poinformować , że wgrano mi nowy system – mam nadzieję , że najnowszy!? Tyle czy najlepszy – nie sprawdziłem do końca . Najbardziej zainteresowany byłem nawigacją .Jest bobrze bo pracuje płynnie i wymawia nazwy ulic ( poprzednio dziwacznie brzmiało ; skręć w ulica ... (pauza).Natomiast ten system zaczym zacznie działać to trzeba kilkaście sekund poczekać na starcie – poprzedni startował bez zwłoki.
W pozostałych funkcjach nie zdążyłem go przetestować.
Czyżbyś Ty Białogłowa nie trafiła na gentelmenów w ASO ? Czy tak u Was Mazdami wysypało , że tak długo każą czekać ? :) Co prawda nie jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki ale mnie chciano obsłużyć "od ręki" tylko ja czasu wtedy nie miałem .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9