MZD Connect – opinie i ewentualne problemy z nawigacją

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 10 sie 2018, 16:19

Zrobiłem wątek dotyczący Apple CarPlay i Android Auto, zapraszam:

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=97&p=3349121#p3349121

Jak ktoś nie chce zadawać pytań na forum, to od razu skieruję do "pytań i odpowiedzi"

Apple CarPlay
https://www.mazda.warszawa.pl/faq/apple-carplay-mazda/

Android Auto
https://www.mazda.warszawa.pl/faq/andorid-auto-mazda/
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Postprzez jelonek_karkonoski » 12 sie 2018, 14:53

czy jest jakas możliwośc, żeby podczas gdy gra stacja pojawiało sie logo stacji radiowej, tak jak np. w octavii i innych dobrych autach ? pytam, bo jak mam włączona stacje, to po lewej są napisany z nazwa utworu a po prawej jest taka kwadratowa ramka jakby pod logo, lecz tego loga nie ma, co zrobic zeby w tym polu cos sie pojawiło ?
Początkujący
 
Od: 2 lip 2018, 12:17
Posty: 11
Auto: cx3 2017 r. benzyna etylina 94

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 13 sie 2018, 03:14

jelonek_karkonoski napisał(a):czy jest jakas możliwośc, żeby podczas gdy gra stacja pojawiało sie logo stacji radiowej, tak jak np. w octavii i innych dobrych autach ? pytam, bo jak mam włączona stacje, to po lewej są napisany z nazwa utworu a po prawej jest taka kwadratowa ramka jakby pod logo, lecz tego loga nie ma, co zrobić żeby w tym polu coś się pojawiło ?


Niestety, nie wiem nic na temat by Mazda miała taką funkcję w planach.
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Postprzez andrep » 13 sie 2018, 14:32

Witam
Panie Pawle mam takie pytania:
Czy np. Auto Mapa android którą mam w telefonie będzie mogła być wyświetlana na tablecie Mazdy?
Czy tel. będzie musiał być połączony kablem USB z samochodem ?
Czy mógłby Pan zamieścić foto jak wygląda ten moduł? :)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 13 sie 2018, 16:57

andrep napisał(a):Witam
Panie Pawle mam takie pytania:
Czy np. Auto Mapa android którą mam w telefonie będzie mogła być wyświetlana na tablecie Mazdy?
Czy tel. będzie musiał być połączony kablem USB z samochodem ?
Czy mógłby Pan zamieścić foto jak wygląda ten moduł? :)
Pozdrawiam


Oczywiście już odpowiadam :)
Wyświetlanie na ekranie MZD Connect było głównym założeniem :)
Co do kabla – jutro odpowiem na to pytanie. Zanotuję sobie by pamiętać :)
Moduł nie będzie widocznym elementem, czy zatem potrzebne są zdjęcia?
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Postprzez bikerbodzio » 13 sie 2018, 22:45

Cześć Andrep!
Może ja Ci odpowiem. Od kilku tygodni używam zarówno Android Auto jak i CarPlay (mam smartfony obu systemów). Jeśli chodzi o nawigację, to w Android Auto po połączeniu telefonu z samochodem automatycznie pojawiają się na ekranie samochodu zainstalowane aplikacje od Google'a – w moim przypadku do wyboru: Google Maps i Waze.
Specjalnie dla Ciebie zainstalowałem (na chwilę, bo nie używam) ze Sklepu Play AutoMapę :) Działa na telefonie. Niestety, nie pokazuje się jako możliwość wyboru w Android Auto.
Co do drugiego pytania – telefon musi być połączony kablem USB z samochodem (nie słyszałem o możliwości działania Android Auto bez kabla. CarPlay'a również). I "oczywista oczywistość" – na smartfonie musimy mieć zainstalowaną aplikację Android Auto. Instaluje się od Androida 5.0 w górę, ale lepiej od 6.0.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 14 sie 2018, 05:51

Dzięki kolego za odpowiedź i fatygę <spoko> , najbardziej mi zależy na Auto Mapie , bo przez MZD Playera się wyświetla na ekranie ale na tel. trzeba operować...Czyli ten oryginalny AA działa prawie identycznie lub identycznie jak wersja nieoficjalna :) (w nieoficjalnej nie trzeba rozkręcać pulpitu w aucie)
A jeśli chodzi o fotkę modułu to z ciekawości chciałem zobaczyć za co ew. zapłacę :D , silnik też pod maską a zaglądam i oglądam :) (a się na tym nie znam)
Panie Pawle czy ten moduł nie wygląda tak?
https://item.taobao.com/item.htm?spm=a2 ... t=6#detail
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 14 sie 2018, 07:39

Andrzej pobaw się waze – bardzo dobra nawi z ciekawymi opcjami ;) Jak pojeździsz na waze to o AM zapomnisz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 14 sie 2018, 08:06

Wiem Pawełku :) że są inne , może lepsze navi od AM , ale ja jestem uparty i przywiązany od 2006 r do w/w programu więc dlatego o to konkretnie pytałem. Dla tej funkcji pewnie gotów bym zamówić ten modem , ale lipa :D Jeśli chodzi o waze to w wolnej chwili się przyjrzę <spoko>
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 14 sie 2018, 20:48

Kolego Andrzeju!
Auto Mapa!? A ktoś niedawno stwierdził, że lubi gadżety :) To ja, z racji tego, żem chyba na tym forum wiekowo najstarszy, powiem Ci, żeś nie gadżeciarz, a konserwatysta :) Auto Mapą bawiłem się lata temu. Potem Naviexpertem. Były dobre. Ale w swoim czasie. Dobra nawigacja dzisiaj to taka, że jak mi rozkopią ulicę dwie przecznice dalej, to jutro, najdalej pojutrze mam o tym wiedzieć! A nie przy okazji aktualizacji (trzy razy w roku), po której zresztą mapy dalej są rok do tyłu. Czytałem Twoje przemyślenia na temat Android Auto. Oryginalny, oficjalny, nieoficjalny... Nie ma czegoś takiego. Jest coś, co działa jak powinno, albo nie działa. Jak wyświetla na ekranie, a operować trzeba na telefonie, to jest to co najwyżej jakaś proteza systemu. Pozwól, że przedstawię, jak to działa u mnie (i w innych, znanych mi, dobrze działających systemach).
Wsiadam do samochodu. Otwieram wygodny, pojemny podłokietnik. W nim dwa gniazda USB. W jednym podpięty kabelek. Do drugiego końca kabelka podłączam telefon (ten z zainstalowaną aplikacją Android Auto). Samochód oczywiście wyposażony w fabryczną (zakupioną dodatkowo!) opcją Android Auto i CarPlay. Telefon wrzucam do schowka. Zamykam. Koniec.
System w samochodzie łączy się z telefonem automatycznie. Na wyświetlaczu ekran Android Auto. Sterowanie przy pomocy pokrętła, przycisków lub dotykowego ekranu (co tam kto ma).
Ikona nawigacji wywołuje Mapy Google lub Waze (oczywiście muszą być zainstalowane na smartfonie). Dżojstik w prawo. Ikona mikrofonu. Mówię, dokąd chcę jechać (rozpoznaje wszystkie komendy, nazwy, długie zdania, krótkie, jakiekolwiek). Po chwili na ekranie wytyczona trasa. Sprawdzam alternatywne, dokonuję wyboru. Komenda Jedź!
Ikona telefonu – standard. Nie ma o czym pisać. Możesz wybrać rozmówcę z listy, możesz wybrać głosowo. Obsługuje SMS-y. Tych nie używam. Jak napisałem, stary jestem, wolę rozmawiać :)
Ikona słuchawek. Muzyka. Tu jest o czym pisać. Po kolei: Muzyka Google – tego nie używam. Spotify – miliony utworów w zasięgu. Obsługa jak na ekranie smartfona – ostatnio słuchane, playlisty, przygotowane dla Ciebie – wszystko. Kolejne – Pulsar. Najlepszy, jaki znam, odtwarzacz muzyczny ze sklepu Google'a. Jego ikona daje nam dostęp do wszystkich plików muzycznych zapisanych w pamięci smartfona lub na zainstalowanej w nim karcie pamięci. Mam 64 GB. Nie do odsłuchania :)
Następne – Replaio Radio. Jeśli nie znasz, to koniecznie zainstaluj. Jego ikona na ekranie w samochodzie otwiera najlepsze radio internetowe, jakie znam. Wszystkie inne poszły do kosza. W bezpośrednim zasięgu setki (tysiące?) najlepszych stacji radiowych, pogrupowanych wg najbardziej wymyślnych kryteriów.
W każdej chwili, jednym przyciskiem, możemy wyjść z Android Auto. Mamy wtedy na ekranie nasz zwykły system infotaiment. Wierz mi, szczególnie w Maździe będziemy to robić bardzo niechętnie :)
A teraz o cenie. System, o którym piszę, w każdym znanym mi samochodzie, jest za dopłatą. W VW (Tiguan) 920 zł. Mercedes GLA ok. 1500 zł. Audi Q3 – tu, żeby to mieć, musimy dokupić rozbudowany system Connect za ponad 4000 zł. Tak więc cena proponowana przez Mazdę nie jest szczególnie wygórowana. Mam, używam. Wg mnie wart każdej wydanej złotówki. I dodatkowo telefon połączony w systemie cały czas jest ładowany.
Minusy? Wg mnie brak. Do pełnego wykorzystania potrzebuje jakiegoś pakietu danych. W dzisiejszych czasach to żaden problem.
No dobra, czas się przyznać. Jak się pewnie zorientowałeś, opis nie dotyczy CX3. Miałem ten samochód. Nie polubiliśmy się. Nie dotrwał 2 lat. Nic się w nim nie zepsuło. Nawet lusterka, naprawdę :) Nawet klimatyzacja. Nie stukało zawieszenie. Ani przekładnia kierownicza. Nawet, o zgrozo, spryskiwacz sikał tam, gdzie trzeba :) Ale okazało się, że ma braki, których nie da się uzupełnić zakupami w znanym sklepie. Póki co, nie mają tam prawdziwych foteli, normalnej tylnej kanapy, dziesięciu cm przestrzeni na szerokość, czy kilkudziesięciu dodatkowych litrów bagażnika. Ani silnika, który z 2 litrów pojemności wykrzesze ponad 200 KM i ruszy to leciutkie autko do setki w czasie, do którego można by się przyznać "bez wstydu na dzielni" :) Tak, wiem, widziałem co zamawiałem. Ale taka ładna była...... :) Po 22 miesiącach zaczęła cieszyć kogoś innego, a ja od 2 miesięcy mam samochód, z którego nie chce się wysiadać. System Android Auto działa w nim tak, jak opisałem, i na pewno ten instalowany teraz w Mazdach będzie działał nie gorzej. No dobra, ten telefon zamykany w wygodnym podłokietniku, żeby nie było widać kabli.... – trochę mi się łeb zagrzał :)
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 14 sie 2018, 21:54

Dzięki za uzupełnienie odpowiedzi , ale dalej uważam że AM na Polskę ma najdokładniejsze mapy :) , a jeśli chodzi o wyznaczanie trasy to każda navi ma coś za uszami ale to nie o tym wątek. Jak pewnie wiesz jeżdżę bardzo mało i bez navi bym się obszedł ale lubię bawić się mapami... :D , z racji wieku Twojego o którym wspomniałeś zapewne pamiętasz takie pismo "Poznaj Świat" na końcu na okładce była mapa okolicy-regionu którego dotyczyły artykuły, prenumerowałem i gapiłem się w te mapy i tak mi zostało :D .
Ale wracając do tematu pewnie modem zamówię , ale poczekam jeszcze na opinie jak to działa w Maździe cx 3 :) gdzie nie ma wygodnego podłokietnika z USB i miejsca na telefon, pewnie do schowka przed pasażerem trzeba by wrzucić, ale czy złapie fixa? Decyzję pewnie podejmę przed końcem subskrypcji na mapy, nie będzie warto przedłużać mając wybór innych map ;P
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 14 sie 2018, 23:45

Oczywiście masz rację – każdy ma pewnie jakieś ulubione aplikacje, których woli używać bardziej niż innych. Chciałem tylko podkreślić, że Android Auto to nie tylko, a nawet nie przede wszystkim nawigacja. Ja mam w tej chwili cztery: Mapy Google, Waze, Mapy Apple (CarPlay) oraz fabryczną (system podobny jak w Maździe – maszyneria preinstalowana na pokładzie i do kupienia karta pamięci z mapami za 2500,– w ASO lub za 250,– na Ebay'u. Pewnie wiesz, którą opcję wybrałem :)
Efekt – czasem używam jednej. Też nie jeżdżę za wiele (może 15 kkm rocznie) i raczej w znane miejsca, więc nawigacja robi najczęściej za ozdobę panelu centralnego (coś się na nim dzieje). Co jest naprawdę fajne w mapach Google'a w Android Auto, to styl wydawania komend. Mogę powiedzieć "prowadź pod Kościół Mariacki w Krakowie" i wykona polecenie bez problemu, bez dotykania klawiatury (tak, wiem, że Rynek wyłączony z ruchu :) ) Nie wiem, czy AutoMapa tak potrafi. Wtedy, gdy ją miałem, trzeba było wklepywać dokładne adresy.
Dla mnie osobiście, najważniejsza w każdym samochodowym systemie typu infotaiment jest muzyka, a dokładnie dostęp do źródeł tego, czego najchętniej słucham. W moim przypadku akurat jazzu.
Nie przepadam za odtwarzaniem z nagranych nośników. Po prostu wolę to, czego jeszcze nie znam, nie słuchałem. I w tym przypadku możliwości Android Auto opisane przeze mnie w poście powyżej sprawdzają się doskonale.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez toruńczyk » 15 sie 2018, 05:52

Dzięki "stary" ! <spoko> <oczko>
Może chciałbym być taki stary jak Ty – Bodzio(nie będę się licytował ;) ...ale swymi doświadczeniami przekonujesz i mnie do tego co nowe !
Dzwoniłem w sprawie A-A (nie mylić z anonimowym alk. ;) Mój servis życzy sobie 1150 zł , czyli to pewnie stawka ustalona przez Mazdę.
Mam jeszcze ponad pół roku "ważną" mapę więc rozglądam już się za jakąś "promocją" AA bo też jestem na tak ! papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez andrep » 15 sie 2018, 07:59

bikerbodzio napisał(a):Co jest naprawdę fajne w mapach Google'a w Android Auto, to styl wydawania komend. Mogę powiedzieć "prowadź pod Kościół Mariacki w Krakowie" i wykona polecenie bez problemu, bez dotykania klawiatury (tak, wiem, że Rynek wyłączony z ruchu ) Nie wiem, czy AutoMapa tak potrafi. Wtedy, gdy ją miałem, trzeba było wklepywać dokładne adresy.

Witaj
W AM też można głosowo wybrać adres :) sprawdziłem pod kościół też wyznacza :D po wypowiedzeniu komendy może trochę innej i zatwierdzeniu trasy. Po uruchomieniu programu trzeba kliknąć w tą "lupkę" po lewej.
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 15 sie 2018, 11:11

Witaj Kolego z Torunia!
Miło było przeczytać Twoją odpowiedź :) Tak się składa, że Ty i Andrzej jesteście moimi ulubionymi autorami wypowiedzi na tym forum :)
Z tym "starym" to wiesz – za rządów poprzedniej dynastii miałbym jeszcze rok pracy. Przy obecnej – od kilku miesięcy moim największym problemem rano jest "co dziś będzie na śniadanie i co robimy z tak pięknie rozpoczętym dniem" :) Swoją drogą, zaimponowaliście mi. Oczywiście porą, kiedy Wy już na nogach! Święto, a tu: 5.52? 7.59? O tej porze, to ja jeszcze na drugi bok...Szacun! :)
Promocja na AA – może to coś, linkowane ostatnio przez Andrzeja? Swoją drogą, ma talent w znajdowaniu takich rzeczy :)
Żeby nie było, że prywata i nie na temat, napiszę może coś na temat współpracy AA z systemem od Apple'a, bo może kogoś to zainteresuje.
Jak wspominałem, używam obydwu systemów. Ale dokładnie, to moim od lat "głównym" jest iOS (obecnie iPhone 7). Czemu więc Android? Otóż uważam, że na tę chwilę system od Google'a przewyższa konkurenta swoją użytecznością, jeśli chodzi o działanie w samochodowych systemach.
Po podłączeniu jabłkowego urządzenia na ekranie samochodu możemy skorzystać z:
– nawigacji Mapy Apple. Do Map Google'a i np. Waze trochę jej brakuje. Brak obsługi głosowej w naszym języku i Siri pewnie nieprędko się pofatyguje do naszego kraju.
– Spotify. Funkcjonalność jak w AA.
– funkcji telefonu. Jak w AA.
– funkcji radia internetowego. Widzi np. zainstalowane TuneIn. Ale to radio nie umywa się do najlepszych w swoim gatunku.
I to chyba wszystko, co użyteczne.
Jest jeszcze jedna denerwująca właściwość (przynajmniej w moim samochodzie). Po podłączeniu kabla telefonu system CarPlay pojawia się na ekranie auta i brak możliwości wyjścia z ekranu obsługi inaczej, niż przez odłączenie kabelka. Jest ikona wyjścia z poszczególnych aplikacji, ale nie całkowicie z systemu. Pod tym względem w AA jest wygodniej.
Co mogą zrobić posiadacze iPhonów, żeby mieć wygodniej? To co ja. Kupiłem za trzy stówki używany telefon z Androidem (jakieś tanie Sony), zainstalowałem Android Auto i wszystkie potrzebne aplikacje, wsadziłem kartę SIM z pakietem danych, zamknąłem ustrojstwo w schowku i po problemie :)
Miłego Dnia życzę :)

PS. Na czerwcowej konferencji Apple zapowiedziało uruchomienie aplikacji zewnętrznych dostawców map w systemie CarPlay. Mowa tu o Google Maps i aplikacji Waze. Możliwość korzystania z nich ma się pojawić we wrześniu wraz z debiutującym iOS 12. W znacznym stopniu powinno to zwiększyć użyteczność systemu od Apple w polskich warunkach, gdzie Apple Maps radzą sobie jednak nieco gorzej od konkurencji.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 19 sie 2018, 09:58

Witam
Pierwsze montaże modemu i instrukcje już na forum :)
viewtopic.php?f=494&t=206332
viewtopic.php?f=494&t=206332&start=20
PS
Jeśli 3 letnia aktualizacja map kosztuje 183Euro to moduł nie wydaje się taki drogi... :D
http://infotainment.mazdahandsfree.com/ ... uage=pl-EU
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 19 sie 2018, 11:15

Andrzej !
Dla mnie to chyba ktoś tylko sobie robi bezpłatną reklamę :)
... może dlatego ,że nie jestem "techniczny" z przyjemnością i pożytkiem przeczytałem doświadczenia Kol. @bikerbodzia – dzięki !
Ponieważ jesteśmy rówieśnikami ciekawy jesteś czym obecnie jeździsz , że aż nie chcesz z tego auta wysiadać :) Madzia mnie jeszcze "kręci" i jakby dołożyć jej AA to może jeszcze dalej poprowadzi ...;)
Miło pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bikerbodzio » 19 sie 2018, 19:13

Cześć Rówieśniku!
Fajnie jest się dowiedzieć, że nie sam jeden na tym forum mam nieco starodawny Pesel :)
Oczywiście chętnie odpowiem – może Kolorowi nie uznają tego wpisu za zbyt nie na temat.
Mazdę kupiliśmy, ponieważ przy pierwszym spotkaniu bardzo się spodobała. Ot, miłość od pierwszego wejrzenia :) Trochę zapomniałem, że na takie uczucie bywa tylko jedno lekarstwo – należy drugi raz spojrzeć......... :)

Ponieważ drugie spojrzenie nie wypadło już tak pozytywnie, a samochód został kupiony, pozostało radykalne rozwiązanie i po niecałych 2 latach zaczęliśmy się rozglądać za innym, który mógłby lepiej spełniać nasze wymagania. Nasze, czyli moje i żony (choć ona ma również swój, którego na nic by nie zamieniła – Nissana Juke).

Po tym razem bardziej starannym wyborze (a było tego trochę) wybór padł na Mercedesa GLA. To jest właśnie ten, z którym jak mam do wyboru trasę krótszą lub dłuższą, to wybieram tę drugą :)

Żeby nie odchodzić całkiem od tematu – przy konfiguracji obecność na pokładzie tzw. Pakietu łączności ze smartfonem (tak to nazywają) była jedną z ważniejszych. Mam więc AA, CarPlay i Mirror Link. Doświadczenia z ich użytkowania opisałem na forum. Potwierdzam jeszcze raz ogromną przydatność ww. systemów w codziennym użytkowaniu samochodu i nie żałuję pieniędzy, które trzeba było na ten pakiet wydać :) (a w Maździe życzą sobie tylko 2/3 tej kwoty) :)
Pozdrawiam serdecznie, życząc samych dobrych wrażeń z użytkowania samochodu!
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez toruńczyk » 20 sie 2018, 07:46

Miło nam , że czasami wpadasz i obiektywnie dzielisz się swymi doświadczeniami choć obecne GLA to inna bajka ...
Myślę , że i Kolorowi zauważą , że nie jest to hejt a tylko porównania i wymiana zdań ?!
Jak kiedyś Bodzio wysiądziesz i drugi raz spojrzysz na GLA ...to zapamiętaj , że jestem pierwszy w kolejce :) ( ;) nie wytrzymałem – przepraszam !) papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez bikerbodzio » 20 sie 2018, 09:56

Toruńczyku! Mówią, że jeśli chodzi o samochody, to są z reguły dwa szczęśliwe dni – gdy kupujemy i gdy sprzedajemy. Choć dobrze jest tak trafić, żeby i te pomiędzy należały do udanych :)

Twój wpis biorę poważnie i jesteś pierwszy na liście :) Ale mam nadzieję, że będziesz również jednym z pierwszych, którzy zainstalują nowy system AA od Mazdy. Z ogromną ciekawością zapoznałbym się z Twoją relacją z jego użytkowania.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9