Mazda CX-3 (DK) – Nasze wrażenia i opinie

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez alecs » 8 gru 2015, 19:41

Jezdzilam na testach wersja 120KM, a kupilam 150KM 4x4. Moim zdaniem dla jazdy w warunkach miejskich wystarczy spokojnie wersja slabsza. Ja mieszkam w gorach i dla mnie naped 4x4 byl kluczowy. Mazda jako jeden z niewielu producentow oferuje naped AWD w malych SUVach, stad decyzja o wyborze tego modelu. Zobaczymy jak sie zacznie zima, bo poki co nie bylo okazji, aby przetestowac naped. I jeszcze jedno: w cyklu mieszanym pali mi 7,7.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 21:57
Posty: 10 (0/1)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Jest MAZDA CX-3 Soul Red Sky Energy 150KM AWD pakiet LED

Była Mazda 3 BL 2.0.

Postprzez toruńczyk » 18 sty 2016, 08:07

Halo !
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ? Czy może poprosić admin... o zamknięcie tego forum ;)
A gdzie są te "nasze Polaków narzekania ...
Domyślam się .że te Wasze Mazdeczki są tak wspaniałe , że nieskromnie byłoby Wam o tym pisać.
Ale ja proszę podzielcie się swoimi opiniami, sugestiami czy radami ... bo ja teraz nie wiem czy się nie wycofać z zakupu Cx 3-ki ? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Kominek » 18 sty 2016, 23:12

Witam!
Przyłączam się do prośby Toruńczyka.
Zastanawiam się nad zamówieniem cx-3, biorąc jeszcze pod uwagę hrv. Również czekam na wrażenia z jazdy, a tu permanentna cisza :)
pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 27 gru 2015, 20:58
Posty: 17
Auto: Mazda CX-3

Postprzez malin00 » 19 sty 2016, 01:24

Widocznie wszyscy jeżdżą ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2015, 14:45
Posty: 84 (9/1)
Auto: Mazda CX-3 skypassion benzyna 2.0 150KM AWD manual 2015

Postprzez Sosenka » 20 sty 2016, 17:40

To może zrobię mały update po 3 miesiącach / 5 tys. km :)

Spryskiwacze to jedna wielka straszna padaka! doszło do tego, że umówiłam się z ASO na serwis spryskiwaczy ale w ostatniej chwili odmówiłam bo stwierdziłam, że nic mi się z nimi nie dzieje tylko one po prostu chyba są takie koszmarne.... Może ktoś się wypowie na ten temat?
U mnie spryskiwacze nie myją całej szyby, tzn. opryskują dolną 1/3 szyby a na górę pada niby taka mgiełka. Tej mgiełki jest na tyle mało, że jak wycieraczki zrobią co mają zrobić to szyba pozostaje niedomyta. Czy tak ma być? bo ja już głupieje. Nie wydałam na samochód 90k żeby myć szybę ręcznie. Drugi powód przez który odwołałam wizytę w ASO to na postoju wydaje się, że jest ok... ale jazda 40-50 km/h powoduję, że nie mogę umyć szyby.
Kolejna sprawa to zbiornik płynu do spryskiwaczy ma chyba tylko 3l...

Jakbym kupowała w tym momencie samochód, nie wiem czy wybrałabym soul red. Śmieję się, że srebrnym samochodem potrafiłam "całą zimę przejeździć bez mycia" ;) natomiast mazdą nie wyjadę z myjni jeszcze a samochód potrafi się ubrudzić. Utrzymanie go w czystości to ciężka sprawa.

Ze dwa razy zresetował mi się infotainment system. Parę razy nie mogłam wrzucić jedynki.

Ogólnie jeździ się fajnie, nie mam do niczego więcej zastrzeżeń. Teraz w zimie troszkę podskoczyło mi spalanie, do tego trochę trzeba czekać na ciepłe powietrze ale za to fotele fanie grzeją.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 21 sty 2016, 23:01

Ty Sosenko nie zawodzisz !
Dzięki Ci za wrażenia i krytykę choć ona trochę skromna ;) Ale niech tak już zostanie :)
Ja już doświadczyłem " przyjemność" ciągłej kosmetyki poprzedniego auta i mimo tego zgodziłem się na taki kolor ( kolor metaliczny jest niebrudzący ale ... dla naszej Mazdy Soul Red jest niezastąpiony :) ) . Nie wierzę , że ta "działka" jest udziałem kobiet. Przynajmniej ja nie znam takiego przypadku !
Tymczasem życzę "szerokości" , suchych dróg i tylko radości z jazdy Cx 3 – ką .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez toruńczyk » 23 mar 2016, 07:36

Trochę "tu odkurzę" ... ;)
Jestem pod wrażeniem wykonania Cx 3 ! To jest to co zawsze podziwiałem w marce Made in Japan . Oby tak do końca ...
Natomiast "przeraża" mnie ogrom elektroniki , którym jest to auto naładowane . Nie wiem czy te wszystkie możliwości poznam do końca nie mówiąc o stosowaniu . Tych systemów jest tyle i jeśli coś nie tak to każdy się "odezwie" pipaniem i jak to ogarnąć <płacze> Ale ... aby tak do końca nie zawodziły !
Oczywiście ,że studiuję też "Pana Tadeusza" bo takiej pojemności jest instrukcja. Ale trzeba ją wozić ze sobą by w razie sytuacji awaryjnej można było sobie poradzić <co?>
Trzeba oddać też Japończykom ,że rozpisali tę instrukcję stosownie do klasy auta ! Nie ma w niej jak w większości takich instrukcji pod tytułem czy problemem powtarzających się haseł "skontaktuj się lub oddaj auto do ASO". Żyję nadzieją ,że "damy radę" i te systemy będą pomagać a nie przeszkadzać <nauka>
papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez konole » 23 mar 2016, 10:19

W Aplikacjach masz apkę nazwaną "WSKAZÓWKA OSTRZEGAWCZA", jak coś zacznie Ci pikać, świecić się, to polecam tam zajrzeć (jak choćby dziwne piknięcie w czasie jazdy, kiedy jest chłodno – na 90% chodzi wtedy o zmianę temperatury poniżej 4 stopni, zresztą wtedy śnieżynka też miga przez jakiś czas). Chociaż z drugiej strony nie wiem, czy wyświetlają się tam również informacje na temat zapalonych lampek (na żółto / czerwono), bo tego problemu dotychczas nie miałem <faja>
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 14:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez dareme89 » 26 mar 2016, 00:59

to i ja wrzuce swoje wrzenia po 4 tys:

+ system multimedialny
+ head-up
+ waga samochodu
+ zwrotnosc
+ wyprofilowanie foteli
+ spalanie
+ ogromne lusterka boczne

no i minusy:
– system start & stop --> to ze muse go caly czas wylaczac
– komendy z nawigacji sa po angielsku (
– podlokietnik zakrywa uchwyty na kubek, i jak kubek z kawa jest wyzszy to podlokietnik musi byc podniesiony
– kamerka cofania mocno sie brudzi przy jezdzie w deszczu i malo wtedy widac
– podlokietnik utrudnia zaciagniecie recznego
– maly bak ( 48l )

Ogolnie na razie jestem zachwycony. przesiadalem sie z segmentu "e" i mocno sie balem zejscia w dol. a tak na prawde to co mnie mocno wkurza to bak ( bo tankuje co 4-5dni ) i niestety stabilnosc auta przy predkosciach 140+ nie jest az taka dobra, no ale fizyki sie nie oszuka. Alfe mam obnizona stad moze tez takie wrazenie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez sawiszy » 3 kwi 2016, 20:50

Witam,
Mazda CX3 red soul sky passion 120 KM jest z nami od środy i moja partnerka pozwoliła mi nią na weekend poprowadzić :D
Zrobiłem nią ok 150 km.
Porównam CX3 do mojej 3 (120KM sedan w sky energy), którą mam od 2014 r i zrobiłem nią 45 tyś km.

Z tego co bardziej podoba mi się w CX3 to:
+ dźwięk silnika. Możliwe, że to przez wydech, ale brzmi bardziej zadziornie. Nawet ściszałem radio by słuchać silnika:)
+ elementy sky passion, tj. head up i zegary – podoba mi się to:)
+ chyba jest lepiej wyciszony (może grubsze szyby) bo przy 140km/h jakoś ciszej w cx3 było niż w mojej 3. Mniejszy jest już ten słynny efekt niedomkniętej szyby.
+ wygląd, może efekt nowości, ale jak jadę 3ką to ludzie się tak nie oglądają już:(
18 calowe felgi i lakier robią robotę:)

Nie bardzo mi natomiast podeszło:
– panel klimatyzacji i brak podłokietnika. Gdyby były takie jak w 3ce to środek byłby idealny:)
– chyba więcej pali, ale to może dlatego, że świeże auto i jak się ułoży to i spalanie spadnie.
– wyższa pozycja za kierownicą. Lubię siedzieć nisko, a w cx3 jest jest wyżej (nawet w najniższym położeniu fotela). Chociaż mój minus dla mojej kobiety jet plusem, bo ona lubi siedzieć wyżej:)
– cykanie przy puszczaniu hamulca. Chociaż to denerwuje właścicielkę. Ja na to nie zwróciłem uwagi, dopiero jak mi o tym powiedziała to faktycznie to słyszałem. Mi to jednak bardzo nie przeszkadza. <oczko>
Ilość miejsca w środku nie ma dla nas dużego znaczenia, bo to kolejne auto w rodzinie, którym będzie jeździć tylko moja partnerka, ewentualnie z naszym synem, także vana nie potrzebuje.

To by było na tyle różnic na szybko. Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2014, 22:57
Posty: 28
Skąd: Lubin
Auto: Mazda 3 BM 2014 Sedan 120 KM Skyenergy Jet Black

PostTen post został usunięty przez aaawww 6 kwi 2016, 20:30.
Powód: zły temat

Postprzez Floyd84 » 18 lip 2016, 11:12

Panowie, pewnie wbijam kij w mrowisko ale z całym szacunkiem cx3 nie kompakt tylko podniesiona klasa b – patrz płyta podłogowa, bagażnik, ilość miejsca z tyłu:) Auta macie fajnie, ale nie ma co się czarować, niewielkie gabarytowo.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2015, 23:41
Posty: 91 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez andrep » 18 lip 2016, 14:59

Witam
W wątku dotyczącym cx3 wszyscy (mam nadzieję ) że wiedzą jakie samochody kupili-wybierali :D ,przecież za te pieniądze można by naprawdę dużo większy samochód kupić i naprawdę uświadamianie mi (nam)że mamy małe autko nie ma sensu. Przed zakupem zastanawiałem się nad Kaszkajem, Kią sportage i rav 4, oglądałem też Kajdara ale doszedłem do wniosku że i tak wożę "powietrze" lub 1dodatkową osobę i dlatego wybrałem cx3, gdyby trójka miała 4X4 może wybrał bym inaczej :)
Ogłaszam CX 3 to mały samochód jak ktoś napisał do 160 cm wzrostu – jakim cudem Zachar w teście się zmieścił? :) .
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Floyd84 » 18 lip 2016, 16:02

Argument w stylu do 160 cm to jakiś absurd. Co do innych aut w tej cenie fakt wybór jest spory. Kończąc offtop – nowy Sportage w wersji gt line jest w mojej opinii godną alternatywą dla Waszego auta.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2015, 23:41
Posty: 91 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez toruńczyk » 18 lip 2016, 21:13

Rumcajs ,Floyd84 jak i inni wpadajcie tu ...
Ale (powtórzę się) nie "wyważajcie otwartych drzwi" ... <nie powiem>
Może byłoby lepiej jak sugeruje Josh "pochwalić się" jak palą Wasze "wybranki" !?
Zapraszamy !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez malin00 » 19 lip 2016, 13:14

Bez przesady z tą klasą B :) Jest trochę mniejsza a przede wszystkim silniki/osiągi nie te :P Chociaż fakt Mazda 2 – ma niby osiągi te same.
Co do 160cm też przesada – mam trochę ponad 170 i czuję się w nim bardzo komfortowo. Myślę, że ludki do 180 spokojnie mogą w pojedynkę jeździć. Fakty, że taki duży człek za kierownicą i obok na siedzeniu pasażera kolejny typek już będzie mniej komfortowo. O tyle nie wspominam bo faktycznie jes tam miejsca niewiele, ale na krótkie podróże ujdzie.

A co do alternatywy...no właśnie o to chodzi, że nie ma, a już na pewno nie Sportage. To co jest największą wadą tego samochodu czyli jest też jego największą zaletą – dzięki temu, że jest mały, wygląda zupełnie inaczej niż jego potencjalni konkurenci, a także dzięki lekkiej masie inaczej się prowadzi. Ja np ani przez chwilę nie rozważałem zakupu suva czy innego crossovera, dopóki nie zobaczyłem CX 3 :) W sumie to miałem bardzo dużą chrapkę na Q30 i to chyba dzięki temu, że tamten tak mi się spodobał to rzuciła mi się w oczy ta Mazda (uważam, że są lekko podobne te auta), której jakoś wcześniej nie dostrzegałem. Na Q30 się nie doczekałem i nie żałuję bo tam miałbym najuboższą wersję w cenie Mazdy najwyższej. Nie wiem jak tamtym się jeździ ale nie sądzę by podstawowa wersja dawała większą frajdę z jazdy niż CX3.

Edit: a sorry, jest alternatywa – GLA – tylko cena trochę mało podobna :)

Także tak...a żeby nie było, że nie w temacie to po raz pierwszy (10tys km przejechane) przejechałem ponad 500km na jednym baku. yeeeeah :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2015, 14:45
Posty: 84 (9/1)
Auto: Mazda CX-3 skypassion benzyna 2.0 150KM AWD manual 2015

PostTen post został usunięty przez Josh 22 sie 2016, 21:50.
Powód: OT

Postprzez whiteoff » 17 sie 2016, 23:18

Ja swoją mam zaledwie miesiąc i do tej pory raz poczułem (subiektywnie), że tył się włączył, a mianowicie w mokry dzień ruszałem na światłach pod górkę z jednocześnie skręconymi kołami. W poprzednim Leonie to koła boksowały, a w CX-3 jakby mnie coś popchnęło z tyłu :) Fajne uczucie :D

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2016, 00:52
Posty: 40 (1/0)
Auto: Mazda CX3 2016, Soul Red, AWD 2.0 150 KM AT, SkyPASSION + Safety

Postprzez tomglowacki » 8 paź 2016, 18:52

Witam serdecznie
Kupując nową Mazdę uznałem za oczywiste, że jako crossover czyli autko miejskie i rekreacyjne, ale też jako normalne auto będzie miało na dachu listwę z zaślepkami do otworów montażowych do montażu bagażnika dachowego np. na box do nart. Tym bardziej że producent nie zastosował praktycznego podziału siedzeń 40/20/40, co dawało by możliwość wewnętrznego przewozu nart przy 4 pasażerach. Nieźle się zdziwiłem jak już w domu nie zauważyłem w listwach dachowych otwieranych zaślepek na otwory montażowe.... które jednak są?!
Wiem że są zestawy bagażnikowe (drogie) z dodatkowymi listwami z otworami, ale taka polityka producenta jest dla mnie totalnie orientalna :D
tomglowacki
 

Postprzez lucek 76 » 18 paź 2016, 20:52

Witam.

Do tomglowacki.
Zakupiłem oryginalne belki mazdy (podobno Thule) montaż + wymiana listew na listwy z zaślepkami
gratis nie byłem zdziwiony bo znajomi przerabiali to już w 3 wtedy wszyscy byli zdziwieni <cisza> .
Dokupiłem do tego 2 bagażniki na rowery Thule za cenę tańsza niż najtańsza oferta w internecie.

Ale żałuje tych bagażników ponieważ w 2-gim aucie mam na hak (który w Maździe jest cholernie drogi)
i auto prowadzi się pewnie; stabilnie i bez ograniczenia prędkości i oczywiście z mniejszym spalaniem
nie mówiąc o hałasie.
Więc będę polował na tańszy hak belki zostaną na narty a bagażniki <płacze> .

Pozdrawiam
Lucek <diabełek>
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9