MZD Connect – opinie i ewentualne problemy z nawigacją

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bbogdan » 4 maja 2017, 15:06

I tak zaraz wpadnie tu jakiś mod i powycina wszystkie posty poniżej 2000 zł :) bo od tej sumy zaczynają się jedyne słuszne i namaszczone przez księgowego z Mazdy
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez MakekCh » 4 maja 2017, 15:10

To jest pirat. Jak kolega wyżej napisał w działe 3 już o tym była dyskusja. 2000 kosztuje licencja na mapę a nie karta SD. Tak samo jak z płytami można kupić za 100 pln oryginał albo za 10 pln pirata, piosenki są te same.
Aktualizacje mapy są ogarnięte per VIN, tzn jak skończy nam się 3 letni okres to kupno nowej karty nic nie da (czy to pirata czy legalnej w ASO).

Swoją drogą to kupowanie takiej karty via allegro czy ebay z Polski to czysta głupota, bo jak ktoś sprzedającego podkabluje to Policja będzie u wszystkich kupujących (a listę dostanie z allegro/ebay).
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 10:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez bbogdan » 4 maja 2017, 15:32

MakekCh napisał(a):Aktualizacje mapy są ogarnięte per VIN, tzn jak skończy nam się 3 letni okres to kupno nowej karty nic nie da (czy to pirata czy legalnej w ASO).

Czyli jak skończy się trzy letnia aktualizacja ,to co? A jeśli o kupnie karty poza aso to jeszcze nikt konkretnie nie napisał czy to legalne czy pirackie ,na razie to gdybanie i zmuszanie konsumentów do zakupu u jednego słusznego sprzedawcy .2000 zł licencja ? proponuje sprawdzić ile licencje na mapy kosztują u wydawcy map ,to jest marża Mazdy a nie licencja
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez andrep » 4 maja 2017, 16:24

MakekCh napisał(a):Swoją drogą to kupowanie takiej karty via allegro czy ebay z Polski to czysta głupota, bo jak ktoś sprzedającego podkabluje to Policja będzie u wszystkich kupujących (a listę dostanie z allegro/ebay).

Witam
A czy nie jest tak że rozpowszechnianie jest karalne ,a nie posiadanie?
PS
Dzisiaj za pomocą MZD Playera ,uruchomiłem na wyświetlaczu( z sentymentu) aAutoMapę (oczywiście oryginał) :) , i działa bardzo dobrze tylko ten telefon po kablu... :( , ale nie można mieć wszystkiego :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 4 maja 2017, 16:37

MakekCh napisał(a):Swoją drogą to kupowanie takiej karty via allegro czy ebay z Polski to czysta głupota, bo jak ktoś sprzedającego podkabluje to Policja będzie u wszystkich kupujących (a listę dostanie z allegro/ebay).


A w jakim celu policja ma się pojawić? W celu potwierdzenia zakupu? Ja dostałem fa na firmę od tego Pana :)

PS
Wydaje mi się, że rozmowa na temat legalności jest jałowa, wszyscy wiedzą co jest grane.
Linki są na poprzednich stronach, wystarczy odszukać.
I nabijanie kolejnych stron i wałkowaniu tego co 3-4 strony jest bez sensu – robi się bałagan.
andrep jak sobie radzi ten player z filmami i ew. google maps testowałeś? Chyba będę musiał się pofatygować na spota i zobaczyć jak to wygląda u Ciebie bo chyba na android auto się nie doczekam :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez MakekCh » 4 maja 2017, 17:11

Tak, żeby nie wałkować tematu, odpowiem na pytania, które padły.

bbogdan napisał(a):
MakekCh napisał(a):Aktualizacje mapy są ogarnięte per VIN, tzn jak skończy nam się 3 letni okres to kupno nowej karty nic nie da (czy to pirata czy legalnej w ASO).

Czyli jak skończy się trzy letnia aktualizacja ,to co?

Trzeba kupić przedłużenie przez ich stronę.

andrep napisał(a):Witam
A czy nie jest tak że rozpowszechnianie jest karalne ,a nie posiadanie?
PS

Posiadanie pirackiej wersji muzyki/filmów etc jest dozwolone w ramach tzw. dozwolonego użytku prywatnego, nie ma to zastosowania dla oprogramowania, tj. posiadanie pirackiego oprogramowania jest karalnej.

Paolo napisał(a):A w jakim celu policja ma się pojawić? W celu potwierdzenia zakupu? Ja dostałem fa na firmę od tego Pana :) (


Art 291 i 292 KK – zarzut paserstwa, które jest ścigane z urzędu i Policja musi sprawdzić kto kupił i może na czas śledztwa zabezpieczyć samochód (prawdopodobnie weźmie jednak tylko kartę).
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/praw ... -wiezienia
Faktura w tym przypadku nie ma znaczenia – w najlepszym wypadku będzie zarzut paserstwa nieumyślnego (art 292 KK).
W rodzinie znam przypadek, gdzie po kupnie zestawu gier, które okazały się piratami, Policja po zamknięciu sprzedającego odwiedziła wszystkich kupujących. Dla Policji to idealna sprawa na wyrobienie statystyk.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 10:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez andrep » 4 maja 2017, 17:28

Paolo napisał(a):andrep jak sobie radzi ten player z filmami i ew. google maps testowałeś? Chyba będę musiał się pofatygować na spota i zobaczyć jak to wygląda u Ciebie bo chyba na android auto się nie doczekam

Filmy i wszystko o co pytałeś działa jak należy, efekty dźwiękowe w filmach są super, natomiast ja kupiłem z ciekawości do testowania bo na co dzień mi się po prostu nie chce używać :D . AutoMapą bawię się od 2006 roku i dlatego chciałem spróbować , ale wersja androidowa do mnie nie przemawia...
W każdym razie za 20 zł warto MZD kupić , bo w razie czego nawet bajkę dziecku puścisz <spoko>
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 5 maja 2017, 06:13

...a może coś nowego w kwestii aktualizacji nawigacji ?
Choć powiem , że przejechałem "na majówkę" ok.1000km i wcześniej w swojej okolicy nie stwierdziłem braków w nawi. Lista fotoradaròw prędkości jest również aktualna wraz z fotoradarami czerwonych świateł .
Taka refkeksja : jechałem z "majówki" bez nawigacji (znam trasę na pamięć) a jednak włączyłem ją bo ostrzeżenia o takich m-cach jednak dają wewnętrzny spokój kierującego co jest pewnym komfortem w dalekiej podróży :)
A tak nawiasem (po przeczytaniu wyżej tylu paragrafów) czy nie znalazłby się kolejny na tą " listę fotoradarów" bo to tak jak "mruganie światłami " a fotoradar to Pan Policjant ? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez lucek 76 » 5 maja 2017, 11:59

Witam.

Jechałem na Majówkę w okolice Biłgoraja i Navi trochę mnie zawiodła. A4 otwarta od zeszłego roku
Rzeszów-Korczowa a ona jej nie widzi. W drodze powrotnej pojechałem na Przeworsk wbiłem się na
A4 kierunek Kraków i jechałem na mapie przez łąki i pola (Navi Google w telefonie ok) ciągle kazała mi zjeżdżać na najbliższej pętli czas podróży wydłużył się o godzinę by następnie dojeżdżając do Rzeszowa
na istniejący już wcześniej odcinek wszystko powróciło do normy. Aktualizację robiłem ok 3 m-ce temu.
A do tego jak słyszę skręć na ulica to już chce mnie trafić. Chyba że coś popierniczyłem podczas aktualizacji i jestem tego nieświadomy.

Pozdrawiam
Lucek <diabełek>
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Postprzez bbogdan » 5 maja 2017, 13:17

To że masz nowe mapy nie znaczy że one są nowe :D ,aktualne one były ale rok temu
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez voriax » 17 maja 2017, 17:47

Sam MZD connect – czy sprawia Wam problemy z połączeniem do telefonu?
Automatycznie przełącza się na samo audio, jak próbuję łączyć się Telefon + Audio udaje się 1 na 10 przypadków, zazwyczaj wiesza się na wieki i nie umie połączyć...
telefon nie taki stary : sgs5 z androidem 6.0.1

jak z tym u Was?
Vx.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 20:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez szczepciki » 17 maja 2017, 18:30

U mnie bez problemu łaczy się z telefonem, łaczy się bardzo szybko zaraz jak wykryje urzadzenie w pobliżu, nigdy nie miałem z tym kłopotu. Telefon Samsung S7. Tak samo cały system w mazdzie, nie zawiesza się, działa szybko i nie bylo z tym w ogole klopotu. Co prawda auto mam od 24 stycznia ale dzisiaj juz jest prawie 12 500km i narazie nic złego w tym systemie nie widziałem. Napisze troche w obronie systemu w mazdzie, że u kolegi który ma Audi A6 za ponad 65 tys euro już 3 razy nie wyświetlaj się wirtualne zegary (2 razy przez ponad tydzien auto bylo w serwisie, ostatnim już tylko 3 dni) a już 5 albo 6 raz był z MMI.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2016, 12:54
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Edlach an der Rax
Auto: Fiat Linea 1,4 t-jet, 2010r,
w drodze
Mazda CX-3 2.0 150KM AWD Revolution Top

Postprzez tlutek » 18 maja 2017, 12:32

W moim przypadku (też G S5) również (jak opisywałem wcześniej) miałem problemy z odtwarzaniem muzyki. Urządzenie rozpoznane, prawa dostępu przydzielone, ale najczęściej wywalało błąd odczytu z urządzenia czy cos w tym rodzaju..
Problem rozwiązałem przypadkiem – musisz mieć ustalone na telefonie listy odtwarzania, czasami jeżeli się przytnie startuje ręcznie odtwarzanie z telefonu i później nie ma problemu z polaczeniem..

Swoją drogą ostatnio MZD działa jak mul, czasami wręcz wiesza się.. <oczy>
Za kilka tygodni pierwszy przegląd, zgłoszę problemy..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 13:49
Posty: 85 (0/3)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda CX-3 DK 2.0L 150KM 6MT SkyPassion, Soul Red

Postprzez Marianek » 22 maja 2017, 18:40

bbogdan napisał(a):Kupuj ,jedyna różnica pomiędzy tą a tym co my kupiliśmy w salonie to cena :D ,ty zapłacisz 200 zł a my zapłaciliśmy 2000 zł. Jedna i druga to oryginał z darmową aktualizacją.

Niestety ale Ciebie zmartwię, jest to podróba, sprawdzone i udowodnione. Każdy kto wie na jakiej zasadzie działają dojdzie do tego.
Mazda nie będzie wstanie sprzedawać po 200pln ze względu na koszty licencyjne itd.
Wiec niestety chcesz czy nie chcesz ci ludzie nie są strzyżeni.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez bbogdan » 23 maja 2017, 12:54

Marianek napisał(a):Niestety ale Ciebie zmartwię, jest to podróba, sprawdzone i udowodnione. Każdy kto wie na jakiej zasadzie działają dojdzie do tego.
Mazda nie będzie wstanie sprzedawać po 200pln ze względu na koszty licencyjne itd.
Wiec niestety chcesz czy nie chcesz ci ludzie nie są strzyżeni.

Nigdzie nie jest udowodnione ,te podróby można zarejestrować i działają na nich aktualizacje.A 2tyś.zł płaci się nie za licencje ,a za to że Mazda ma wyłączność na sprzedaż map to sobie zażyczyli 2tyś.zł i czy chcesz czy nie,to jesteśmy strzyżeni,
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Marianek » 23 maja 2017, 13:47

Bogdan co do udowadniania można się zdziwić, jest udowodnione ale nie mi publikować to. Zdziwienie może powstać w innym momencie. Działają aktualizacje i rejestracja, a czemu miały by nie działać jak pirat spełnia warunki oryginału? NR VIN nie był z inną navi rejestrowany to zadziała. Niestety kolejne i tak będziesz musiał dokupić(jesli będziesz chciał), tego już piraci nie obejdą, chyba że sobie nr vin w systemach pozmieniasz.
Zeby było jasne, nie tylko navi Mazdy jest w ten sposób podrabiana ale prawie każdej marki jeśli jest na karcie SD.
Co do wysokości ceny za tą navi nie dyskutuje, moim zdaniem też jest za wysoka, ja na szczecie mam za free w opcją wyposażenia.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez bbogdan » 23 maja 2017, 14:16

W cenniku i w salonach mazdy nikt nie informuje że każda cx3 od wersji SkyMOTION w górę ma nawigację w standardzie a dopłata 2 tyś.zł. jest za mapy, Jak bym o tym wiedział w chwili zakupu nigdy bym tyle nie zapłacił ,kupił bym za 200 i nie miał bym żadnych wyrzutów sumienia :) ,a nawet byłbym zadowolony że Mazda nie będzie mnie strzygła za wyłączność w sprzedaży map ze swoją abstrakcyjną ceną :)
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Krzysiek79 » 25 maja 2017, 12:19

Jaką macie wersje softu ? Jest coś nowszego niż ta z końcówką 513?
Początkujący
 
Od: 17 lis 2016, 12:49
Posty: 10
Auto: Mazda CX-3 SKYACTIV-G 120KM 6MT 4x2 + LED

Postprzez voriax » 25 maja 2017, 13:42

Krzysiek79 napisał(a):Jaką macie wersje softu ? Jest coś nowszego niż ta z końcówką 513?


CX-3 z Maja '17 soft: 59.00.443

Pozdrawiam!
Vx.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 20:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez andrep » 25 maja 2017, 15:29

bbogdan napisał(a):W cenniku i w salonach mazdy nikt nie informuje że każda cx3 od wersji SkyMOTION w górę ma nawigację w standardzie a dopłata 2 tyś. zł. jest za mapy,

Witam
Jak ktoś nie obyty z navi to niestety pozostaje wcześniej czytać instrukcje ściągniętą z netu (tylko kto tak robi? ) tam jest napisane że nie posiadając nawigacji po naciśnięciu guzika navi jest wyświetlany kompas , a to znaczy że w aucie jest odbiornik GPS :) .Ja przy pierwszej rozmowie na temat wyposażenia zapytałem czy oferowana nawigacja łączy się z montażem czegoś w aucie, aby się upewnić. Pan zadowolony z entuzjazmem odpowiedział że absolutnie nic nie trzeba rozkręcać, wtedy się upewniłem że w ASO nie muszę nic kupować bo navi mam, tylko bez map :D
PS
Też nikt nie informuje że w na nowym hedapie wyświetlane ograniczenie prędkości jest tylko gdy mamy nawigację-mapę, (oczywiście jest to na folderze drobnym druczkiem).Czyli mazda nie czyta znaków tylko ograniczenia bierze z mapy, w starszej wersji wyświetla je na ekranie , to taka delikatna różnica, oczywiście wygodniejsze jest wyświetlanie na szybce , ale to tylko przeniesienie :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9