problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa po montażu LPG – rozwiązanie

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim paliwa.

Postprzez kuba.wroc.pl » 26 maja 2015, 22:24

Witam Panie, witam Panów.

Przed miesiącem zainstalowałem instalację LPG w swojej Szóstce. Silnik 1,8 120KM Zrobiłem już około 4000 km na gazie (auta używam służbowo, więc szybko się zwraca :D )
Co do samej jazdy nie mam zastrzeżeń. Jedyny sygnał, że się przełącza to ciche pyknięcie w zbiorniku gazu chwilę po ruszeniu. Wystąpił za to problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Wskazówka spada sobie tak jakby spalał benzynę. Opada aż do totalnej rezerwy i bardzo długo się nie podnosi pomimo gaszenia i uruchamiania silnika. Po jakimś czasie znów wskazuje prawdziwy wynik, innym razem nie pokazuje rezerwy, ale prawdziwego stanu na pewno też nie. Nie zauważyłem żadnej prawidłowości

Próbowałem emulator, który jednak nic nie pomógł. Dziś byłem w firmie gdzie instalowałem gaz ponownie, wymontowali emulator i zwrócili za niego kasę. Podobno w najbliższym czasie ma się pojawić emulator firmy LPG Tech, czyli tej której mam zainstalowany sprzęt. Pewnie wtedy znów spróbuję.

Czy ktoś zna już taki problem? co na to poradzić?

A jeśli chodzi o samą instalację to mam taki zestaw:
Układ sterujący: LPG Tech 204
Listwa wtryskowa Hana Gold
Reduktor: AC 150
Zbiornik pojemność 65 l.

Montowałem w ALMA AUTO GAZ we Wrocławiu.

Obsługę oceniam bardzo dobrze, tylko ten wskaźnik paliwa... tego nie przewidzieli no i na razie sprawa się ciągnie.

Jeśli ktoś ma wskazówki co zrobić ze wskaźnikiem paliwa to śmiało :)
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2015, 21:28
Posty: 4
Auto: Mazda 6 rok kombi, 1.8 120KM, prod 2008

Postprzez kuba.wroc.pl » 25 sie 2015, 06:32

Znalazłem rozwiązanie,
po prostu założyłem inny emulator firmy LPG Tech i działa.

nie wnikam w szczegóły techniczne. Po prostu emulator STAG nie współpracował z moim zestawem , a LPG Tech współpracuje. :) .
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2015, 21:28
Posty: 4
Auto: Mazda 6 rok kombi, 1.8 120KM, prod 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG