Głuche uderzenie podczas zmiany biegów, przy dynamicznej jeżdzie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez adamml » 10 mar 2014, 10:31

Witam.
Miesiąc temu w mojej mazdzie Cx7 2008 r 260KM wymienili w ASO sprzęgło i dwumasę ( padło przy 83 tys) Na LUK i Sachs.
Zauważyłem, że prz spokojnej zmianie biegów z 1 na 2 z 2 na 3 i z 3 na 4 do 2,5 tys obrotów zmiana jest gładka i płynna. Jednak gdy się przyciśnie i chce się ruszyć trochę agresywnie to prz tych biegach już w zakresie 3 tys obrotów przy szybkiej zmianie, jak wciśnie się sprzęgło to słychać głuche uderzenie ( kojarzy to mi się to z tym, jak kiedyś miałem luz na wale na jakimś krzyżaku w innym autku) i delikatne szarpnięcie. Nie wiem czy to jest normalne, czy to jest moja nieświadomość zmiany biegów. Dla mnie jest to dziwne, bo w ciągu 20 lat jazdy w żadnym aucie nie było czegoś takiego. W serwisie powiedzieli że to jest normalne, ze względu na sprzęgło i te walnięcia z pod świateł ruszam jak kamperem- Dostojnie. A może to wina sprzęgła i dwumasy. Czy z ktoś z forumowiczów też to miał. Proszę o pomoc i jakąś radę.
adamml
 

Postprzez LosAmigos » 22 mar 2014, 13:21

Witam!
Ja mam bardzo podobne odczucia. Czasami ten głuchy dźwięk kojarzy mi się z dźwiękiem wrzuconego pustego wiadra do głębokiej studni...
W ASO powiedzieli, że tak ma być...Wymianę robiłem kilka miesięcy temu, części luka.
Takie oto mamy cacka.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2013, 20:34
Posty: 78 (1/1)
Skąd: Lublin - Wawa
Auto: Mazda 2 DE
Silnik 1,3 84KM
Trend & Fun
Rok: 2014

Mazda CX-7 ER
Silnik: 2,3
Rok: 2008

Postprzez mariuszcx-7 » 22 mar 2014, 14:37

adamml napisał(a):Witam.
Miesiąc temu w mojej mazdzie Cx7 2008 r 260KM wymienili w ASO sprzęgło i dwumasę ( padło przy 83 tys) Na LUK i Sachs.
Zauważyłem, że prz spokojnej zmianie biegów z 1 na 2 z 2 na 3 i z 3 na 4 do 2,5 tys obrotów zmiana jest gładka i płynna. Jednak gdy się przyciśnie i chce się ruszyć trochę agresywnie to prz tych biegach już w zakresie 3 tys obrotów przy szybkiej zmianie, jak wciśnie się sprzęgło to słychać głuche uderzenie ( kojarzy to mi się to z tym, jak kiedyś miałem luz na wale na jakimś krzyżaku w innym autku) i delikatne szarpnięcie. Nie wiem czy to jest normalne, czy to jest moja nieświadomość zmiany biegów. Dla mnie jest to dziwne, bo w ciągu 20 lat jazdy w żadnym aucie nie było czegoś takiego. W serwisie powiedzieli że to jest normalne, ze względu na sprzęgło i te walnięcia z pod świateł ruszam jak kamperem- Dostojnie. A może to wina sprzęgła i dwumasy. Czy z ktoś z forumowiczów też to miał. Proszę o pomoc i jakąś radę.



Nie martw sie, ja mam tak od nowosci, tez serwis mowi, ze tak ma byc, rzeczywiscie skojarzenie z dzwiekiem krzyzaka np w fordzie scorpio jest uderzajace. pozdrawiam
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez Vito » 13 cze 2016, 20:30

Witam,

tak się dzieje jeśli szybko zmieniamy biegi i do końca nie zejdą obroty, wtedy nie wiem dlaczego włącza się tylny napęd, który momentalnie dostaje ogromnego obciążenia i stąd te uderzenie. To samo się dzieje jak wyjedziesz na lód. Miałem przyjemność pojeździć na symulatorze F1 McLaren na torze HungaroRing pod budaPest'em i efekt jest podobny jeśli koła tylne dostają zbyt szybko moment obrotowy – po prostu skrzynia nie wyrabia, zalecenie wolniejsze zmiany biegów – wiem ze to brzmi dziwnie ale spróbuj, bardzo ciężko uzyskać ten efekt. Co jak co ale CX-7 ma dość duży moment obrotowy i dość duży i skok skrzyni biegów i ciąg biegów na każdym przełożeniu. Możliwe jest rozpędzić się na 2 do 120 na godzinę, poza tym na 6 cały czas się rozpędzamy aż do limtu prędkości (nie mylić z odcięciem paliwa w CX-7 daleko do tego jeszcze 220 uzyskuje się przy 4 500 obrotów, a spokojnie można ciągnąc do 6 500 obrotów/monistę) więc jest zapas.

P.S. Przy automacie – tego efektu nie ma.

Pozdrawiam,

Vito
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2014, 14:24
Posty: 61 (0/3)
Auto: Mazda CX-7, wersja EU, turbo benzyna – DISI 2.3L, 260 KM, rok produkcji 09/ 2007.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9