Metalowe kapturki wentyli

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Tomash » 28 sie 2010, 08:08

Bylem sobie ostatnio w serwisie opon bo mi schodzilo powietrze. Przyczyna typowa – gwozdzik... Ale ciekawostka bylo powitanie pana co mi opone latal. Popatrzyl i powiedzial, ze jak odkrece kapturki to mi to zrobi bo sam nie zaryzykuje. Otoz to cholerstwo lubi sie zapiec, a kominki wykonane sa z jakiegos szajsmetalu. Konkretny kapturek na szczescie zszedl, drugi juz nie. Leciusio sie przymierzylem dziesiateczka i psssssssss.... Na Allegro czujniczek jest do kupienia za 250, Ebay to zaledwie jakies 30 USD plus wysylka. Od razu pozbylem sie wszystkich metalowych cud-kapturkow. Tych co dalem rade odkrecic bo jeden jeszcze siedzi. Mam teraz gustowne plasticzki, jeden kapturek do odkrecenia no i oczywiscie jeden czujnik do wymiany. Oponiarze zalecaja pozbyc sie metalu z wentyli lub grubo smarowac przed zalozeniem tych metalowych. Osobiscie zalecam delikatnie podejscie do tematu bo te kominki strasznie kruchutkie sa. No i najlepiej ruszac je juz w oponiarni bo pod domem bedzie czekala jeszcze przekladka na zapasowke i... wizyta w oponiarni. Ktos jeszcze ma doswiadczenia z tym tematem?
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 05:51
Posty: 209
Skąd: Trojmiasto
Auto: Tribute 3.0 V6

Postprzez lluu » 30 wrz 2010, 15:45

Witam
Miałem podobny problem, ukręciłem kominek przy pompowaniu kół.
Na allegro kupiłem nowy czujnik ciśnienia od audi za ok 30pln, są identyczne tylko działają na innych częstotliwościach, wymiana kominka to banał, trzeba mieć tylko specjalny śrubokręt (taki jak do telefonów komórkowych).
Powodzenia
Początkujący
 
Od: 21 sie 2008, 23:32
Posty: 17 (0/1)
Skąd: warszawa
Auto: ŚP – Mazda Cx-7 US Sport
Mazda Cx-9 2008 US GT

Postprzez leszek13 » 25 gru 2010, 12:43

czy te czujniki od audi czyta komp a cx 7 dzieki za od[powiedz
leszek13
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9