Wybór i montaż niefabrycznej nawigacji / radia

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pc131 » 2 lis 2010, 00:11

Witam

też przymierzam się do takiej zabawki i właśnie zauważyłem że pojawiło się coś nowego

http://allegro.pl/nawigacja-gps-multimedia-mazda-cx-7-nowosc-i1285097523.html

http://www.youtube.com/user/tm3krk?feature=mhum#p/a/u/1/r53jUx44H5I

Czy właściciele Phantoma mogli by powiedzieć czy mają to samo? W sensie funkcjonalności... i czy wygląd się bardzo różni?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 23:06
Posty: 173
Skąd: Warszawa
Auto: 2007 CX-7 US

Postprzez Richie » 14 lis 2010, 21:57

Witam,

Tak więc zamontowałem nawigację o której wspominałem w moim wcześniejszym poscie. Wygląda i działa rewelacyjnie. Wydaje mi się że wizulanie najlepiej się komponuje w CX-7 po liftingu (pokretła, chromowane wstawki).
System w nawigacji to Windows CE 6.0. Poszukuję więc ciekawych aplikacji, a przedewszystkim gier na takowy (rodzielczosc 800x480). Pozdrawiam.

P.S. Zapomniałem dodać – w mojej nawigacji mam menu po polsku :P
Ostatnio edytowano 14 lis 2010, 22:15 przez Richie, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sie 2010, 21:41
Posty: 11

Postprzez Sebal » 14 lis 2010, 22:15

A jak jest z jakością dźwięku Richie jeśli chodzi o muze? Nie jest gorzej czy może tak samo?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2007, 10:22
Posty: 635 (1/6)
Skąd: Lublin
Auto: było:
Mazda 6 2.0 diesel GY
Mazda CX-7 diesel ER
Mazda 2 1.3 86 KM DE
Mazda 6 2.2 180 KM GH
Mazda 6 2.2 175 KM AWD GJ
Mazda 3 2.0 150 KM AT BL
Jest:
Mazda CX 60 PHEV KH
Mazda 3 2.0 120 KM AT BM

Postprzez Richie » 14 lis 2010, 22:27

Moim zdaniem, (a ucho mam nie najgorsze, bo muzykuję trochę :–) jakość lepsza. Dochodzi regulacja średnich tonów, której nie było w standartowym sprzęcie. Jak jest dobry (wysoko próbkowany) mp3, to nie ma się do czego przyczepić. Układ przycisków logiczny – bardzo ważne że jest sprzętowy przycisk uruchamiający telefon. (Uwaga – nie działa głosowa obsługa telefonu poprzez bluetooth, zresztą i tak nie mogłem sobie z nią poradzić). Oczywiście telefon działa poprzez BT . Jeżeli są jakieś dodatkjowe pytania – pytajcie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sie 2010, 21:41
Posty: 11

Postprzez enzoMK » 28 lut 2011, 09:15

Czy zamontowana przez Ciebie navi to jest ten model?
http://allegro.pl/mazda-cx-7-pl-menu-gp ... 40433.html
Jak się sprawuje, bo już jakiś czas minął od montażu?
Będę wdzięczny za odpowiedź:–)

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 27 lut 2011, 19:08
Posty: 7
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: MX-5 NC MZR 2,0 2010r

Postprzez Richie » 28 lut 2011, 11:45

Witam,

Tak to (przynajmmniej wizualnie) ten model. Sciągnąłem go bezpośrednio z Chin, ponieważ w tym czasie nie znalazłem jeszcze tego (lub podobnego) modelu w Polsce, czyli dla CX-7 po FL (2010 r). Zamontowałem sam (prawie), więc koszt był niewielki. Mam trochę smykałki do majsterkowania, więc nie było z tym problemu. Oddzielny mikrofon i ewentualną antenę do TV (którego niestety nie mam w moim odtwarzaczu) zamontowano mi w warsztacie, ponieważ odpinanie bocznych listw (przy szybie), którymi trzeba poprowadzić przewody, może być kłopotliwe. Co się tyczy mojej opinii. Po kilku miesiącach użytkowania i trzeźwej ocenie można już coś więcej powiedzieć. Generalnie sprzęt zdaje egzamin, jednakże nie jest wolny od wad. Pierwszy problem – radio (nie ma automatycznego śledzenia stacji nadawczej) tzw AF, więc jak pojedziesz dalej niż zasięg konkretnej anteny – zgubi sygnał i nie przełączy. Dodatkowo – RDS pokazuje co chce i kiedy chce i to w oknie nazwy stacji, więc bałagan totalny. W zasadzie soft radia do całkowitej poprawki. Odtwarz MP3 – działa w miarę ok, ale mi brakuje np. rozbudowanego korektora częstotliwości i innych bajerów takich jak np. "analizator widma". Telefon poprzez Bluetooth – bez większych problemów, jednakże dużym błędem jest brak możliwości strowania telefonem przyciskami w kierownicy (odbiór i zako ńczenie rozmowy) .Nawigacja działa w miarę sprawnie – bez problemu można wgrać dowolną. Odtwarzacz filmów avi – bez zastrzeżen i to w maksymalnej rozdzielczości ekranu. Ostatnio pojawił się u mnie problem z podswietlaniem przycisków w tzw "trybie nocnym" – wydaje mi się że coś tam nie łączy i podswietlanie zmienia się dopiero po jakimś podskoku na więszej dziurze w drodze. Zdaje się że to właśnie ta "chińska" jakość wychodzi. Mam nadzieję, że nie będzie się działo nic więcej. Reasumując, – jestem ze sprzętu średnio zadowolony. Być może to przypadłość mojego modelu.
Teraz jest ten komfort, i można zadzwonić do firmy, która oferuje sprzęt i zapytać o to co wyżej wspomniałem. (przede wszystkim radio). Co do ceny samego urządzenia, jak podliczysz koszt przesyłki, cło etc no i oczywiście gwarancję (na brak której niestety ja muszę narzekać) to wychodzi to samo. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sie 2010, 21:41
Posty: 11

Postprzez enzoMK » 28 lut 2011, 16:29

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź, dalej już będe męczył dystrybutora tego sprzętu.
Serdecznie pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 27 lut 2011, 19:08
Posty: 7
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: MX-5 NC MZR 2,0 2010r

Postprzez Richie » 28 lut 2011, 22:51

Daj znać proszę, co Tobie powiedzieli. Być może spróbuję uzyskać od nich nowszy soft z np. poprawionym radiem. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sie 2010, 21:41
Posty: 11

Postprzez aj75 » 16 sie 2015, 16:58

Witam. Czy wiadomo coś o nowszym sofcie do tej stacji. Mam to samo, w radiu brak AF. Zastanawiam się czy nie dało by się podpiąć jakiegoś osobnego tunera z RDS. Próbował ktoś to rozwiązać?
aj75
 

Postprzez Spirit » 8 lut 2016, 12:45

Witam

Ostatnio chciałem zamontować nawigacje dedykowaną do CX-7 chinczyk marka CUSP, podczas montażu okazało sie ze chińczyki coś pomyliły wymiar i radio nie wchodzi do panelu radia/klimatyzacji jest za duże za wysokie o około 2-3 mm. Ma może ktoś podobne doświadczenia z radiem ?
Wobec tego chciałem dokupić drugi panel radia/klimatyzacji i poeksperymentować z docięciem tylko
czy panel radia w przedlifcie jest taki sam w w wersji z climatronikiem i manualną klimatyzacją ? optycznie otwory wyglądają tak samo.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2009, 22:55
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 2.3

Postprzez maciej03 » 3 wrz 2016, 13:36

Witam

Wie ktoś jak wygląda montaż uniwersalnego radia 2din?
Mazda z systemem Bose. Oraz co z zegarkiem i komputerem?
Początkujący
 
Od: 12 lip 2014, 11:34
Posty: 11
Auto: Mazda 3 BK 2.0 PB+LPG 2008 Hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9