CX7 Wymiana radia fabrycznego na stację multimedia

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pawik » 7 lut 2018, 12:49

Witam szanownych forumowiczów.
Zwracam się do kolegów z prośbą o udzielenie informacji ,o ile ktoś miał już wcześniej doświadczenie względem zakupu i wymiany radia z nawigacją z chin (aliexpress) do Mazdy CX -7 2007rok Europa. Noszę się z zamiarem zakupu ale mam obawy jak to bywa w przypadku zakupu na odległość. Nie mam pojęcia czy takie radio będzie pasować rozmiarem i czy będzie kompatybilne z systemem Bose,jak również ze sterowaniem z kierownicy i jak wygląda sprawa z samym kupnem z chin?,jeśli chodzi o cło i podatek a także czy nie ma problemu z kurierem?.Na tamtejszym rynku jest kilka modeli dedykowanych do mojego rocznika na windows i Android. Ktoś tu już opisywał taką sprawę na CX-9 i miał kłopot ze sparowanie mam kierownicy. Proszę uprzejmie o odzew w mojej sprawie i pomoc. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
1943668500336554982.jpg
-12772734391257697059.jpg
Początkujący

Od: 7 lut 2018, 09:28
Auto: Mazda CX7 2.3 258KM/2007

Postprzez aj75 » 11 lut 2018, 11:30

Trzeba kupić wersję stacji z obsługą Bose. Jeżeli wybierzesz przesyłkę DHL to 100% zapłacisz VAT. W przypadku innych przesyłek loteria.
Forumowicz

Od: 16 sie 2015, 15:53
Auto: CX-7 2.2 2010 Sport

Postprzez Pawik » 12 lut 2018, 11:48

Dzięki serdeczne kolego, caly czas siedzę na Ali i piszę z Chinczykami hahaha, na razie jestem na etapie zbierania info i selekcjonowania towaru. Dzięki za info o DHL to się przyda.

Dopisano 12 lut 2018, 11:50:

aj75 a ty masz takie radio w swojej madzi?
Początkujący

Postprzez aj75 » 17 lut 2018, 16:41

Ja miałem starszą wersje na Windows CE. Zepsuła mi się po 6 latach (trochę miałem w tym swój udział) i wróciłem do oryginału i już nie chce chińczyka. Ma mnóstwo bajerów ale niestety tuner radiowy jest bardzo słaby oraz dźwięk z oryginału dużo lepszy (mam wersje z Bose). Jeżeli znajdziesz coś fajnego na Android daj znać co jak itd.
Forumowicz

Od: 16 sie 2015, 15:53
Auto: CX-7 2.2 2010 Sport

Postprzez tom111 » 18 lut 2018, 20:03

Mam takie radio z Androidem i jestem bardzo zadowolony. Kupowałem w Polsce.
Początkujący

Od: 28 kwi 2016, 21:13
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

Postprzez Pawik » dzisiaj, 09:39

Tom111 możesz wrzucić fotki tego radia i napisać gdzie kupiłeś? . Na Ali jest tego sporo i korespondencja z Chińczykami wciąż trwa ,jedyne co zauważyłem ,to że na zadawane moje pytania piszą prawdę. Podoba mi się ich podejście do klienta ale nie oznacz ,to że ich produkty są dobre i tańsze niż u nas. Android chiński waha się między 300 a 400$ i trzeba wliczyć do tego dodatkowe opłaty (cło,podatek) oczywiście istnieje niewielka szansa żeby zmniejszyć koszty przesyłki ale nie ma się co oszukiwać i trzeba mieć na względzie dodatkowe pieniądze. Mój mały rekonesans dał mi dużo do myślenia,przede wszystkim nie chcę stracić na jakości dźwięku a jak wiadomo Bose jest wiodącym systemem na rynku ogólnoświatowym. W tym temacie miałem też pogadankę z muzykiem.Przechodząc do rzeczy, zacząłem się rozglądać za używkami( Pionier,Alpina,JVS,Kenwood),można kupić coś ciekawego nawet z navi oczywiście trzeba mieć cierpliwość i starannie sprawdzić sprzęt ,a to się wiąże z pojechaniem do potencjalnego sprzedawcy. Mam też na oku sprzedawcę z Allegro:
http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-m ... 54971.html
Ten produkt też jest z pewnością chiński ale cena przystępna i kupno w Polsce a może być i montaż. Pytanie, czy to radio przy współpracy z Bose nie będzie miało wpływu na jakość dźwięku?. Zapomniałbym o fabrycznych radiach 7" mazdy cx7. Na Allegro znalazłem za 350zł, z zapewnieniem że wszystko działa,no jakby inaczej ,jedynie trzeba przestroić radio na pasma europa bo jest USA i jak dalej z mapami?. Ze świecą szukać odpowiednich ludzi,którzy się tym zajmują i nie wiadomo za jakie pieniądze a sprzęt też używany na ebay znalazłem od 165$, owszem, tylko jakoś nie mam zaufania do tamtego rynku i znowu USA. NO, nic sprawa nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać, jestem wyczulony co do jakości nagłośnienia i dlatego moja decyzja o zakupie takiego radia stwarza mi problem. Jeśli chodzi o Bose ,to wystarczy posłuchać utworów nagranych w formacie wave a nie w mp3 i banan na buźce jest :] Pozdrawiam i będę dalej drążył temat. Dziękuję Panowie za zainteresowanie i czekam na dalsze uwagi. <piwo> i papierosik jak ktoś pali <faja>
Początkujący