Montaż stacji multimedialnej Navi DVD

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez merlinn » 18 sty 2013, 15:46

Hej, myślę o zakupie CX7'ki.
Wiem że lepiej kupować model wyprodukowany po 1 lipca 2008 bo nie będzie problemu z turbiną na kilkuminutowym biegu jałowym.

Chciałęm jednak zapytać czy modele z przed liftu ale bez problemów z turbiną, czyli wyprodukowane w okresie 07.2008 – 06.2009 mają bluetooth?

A jeśli nie mają to co można zrobić aby na w nich na tym wspaniałym audio BOSE posłuchać ulubionej muzyki z telefonu?

Pozdrawiam.
while (!$success) { $try++; }
Początkujący
 
Od: 8 sty 2013, 13:29
Posty: 14 (0/1)
Auto: CX7 2.3L DISI

Postprzez Pawko_6 » 19 sty 2013, 13:43

Musisz nabyć np. http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-ma ... 56976.html
Używam podobnego w Maździe 6.
Jeśli masz złącze mini jack w telefonie to łączysz go przewodowo z tą "zmieniarką".
Oczywiście podłączenie tego urządzenia jest dość problematyczne bo trzeba rozbierać deskę rozdzielczą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez merlinn » 21 sty 2013, 15:32

Pawko_6 dzięki!
Niezłe i tanie. Ale brak mu bluetooth'a :/
Myślałem też o stacji multimedialnej od audiopro.com.pl:
http://allegro.pl/nawigacja-gps-dvd-div ... 28401.html

w miejsce panelu radiowego, ale nie wiem czy oni tam dają Windowsa CE 5.x jeszcze czy już 6.x
Słysząłem ze 5.x lubi się bardziej wieszać niż 6.x :P

Co o tym myślisz?
while (!$success) { $try++; }
Początkujący
 
Od: 8 sty 2013, 13:29
Posty: 14 (0/1)
Auto: CX7 2.3L DISI

Postprzez Pawko_6 » 22 sty 2013, 00:01

Też myślałem o tym ale jakoś szkoda mi 2600 na taki bajer, wystarczą mi zwykłe MP3 z płyt ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez merlinn » 22 sty 2013, 10:27

Nom też by mi teoretycznie mogły wystarczyć mp3 z płyt, ale jak to ma jeszcze
– internet,
– możliwość telewizji DVB-T,
– bluetoothe i stream'owanie na BOSE muzyki np. z aplikacji open.fm na moim Androidzie,
– dowolną nawigację na Windowsa CE,
– ekran 7" dotykowy
– dokładnie wkomponowanie w deskę rozdzielczą

no to już zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie warto wydać tyle kaski...
while (!$success) { $try++; }
Początkujący
 
Od: 8 sty 2013, 13:29
Posty: 14 (0/1)
Auto: CX7 2.3L DISI

Postprzez bartez287 » 11 mar 2014, 18:27

Witam moje pytanie mam zamiar zamontować stacje multimedialną w moim cx 7 z 2008r, czy ktoś ma takową zamontowaną u siebie jakie polecacie czy ktoś kupował z Chin bo ja mam zamiar z tamtąd ściągnąć na zagranicznych portalach jest tego sporo i w dobrych cenach, na co zwracać uwagę co jest ważne przy zakupie.
Początkujący
 
Od: 3 lut 2014, 21:17
Posty: 15
Skąd: Nowogard zachodniopomorskie
Auto: Mazda CX 7 2.2 2009r.

Postprzez arE » 11 mar 2014, 18:31

Zobacz w dziale o cx9. Tam jest świeży wątek o tym, a sprzęt jest ten sam. Jak już znajdziesz coś ciekawego to się podziel, też myślę na wymianą. Ja chcę coś na androidzie kupić i pod bose.
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 15:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez bartez287 » 11 mar 2014, 19:10

Dzięki właśnie coś takiego i to monżna u chińchzka kupić w dobrej cenie.
Początkujący
 
Od: 3 lut 2014, 21:17
Posty: 15
Skąd: Nowogard zachodniopomorskie
Auto: Mazda CX 7 2.2 2009r.

Postprzez BogBo » 16 wrz 2015, 16:50

Witam!
Czy ktoś wie jak zachowuje się górny wyświetlacz (zegar, stacje radiowe) po wymianie fabrycznej US stacji multimedialnej z BOSE, na dedykowaną, np. CASCA lub tp. Jak ustawić zegar?
Pozdrawiam! :(
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2015, 16:26
Posty: 9 (2/0)
Auto: CX-7 US 2,3 benz. Automat AWD, BOSE, NAVI

Postprzez xedos1 » 16 wrz 2015, 21:08

BogBo popatrz http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=508&t=83747, wczoraj dzwoniłem do serwisu i niestety zgara nie ustawie, trzeba o 0:00 odlaczyć klemy :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2015, 18:39
Posty: 11
Skąd: Płock
Auto: Mazda CX-7

Postprzez BogBo » 17 wrz 2015, 12:40

Przeglądałem ten temat. Też słyszałem, że trzeba kombinować z klemami, ale obawiam się, że bez fabrycznej stacji multimedialnej zegar wogóle nie będzie wyświetlany. Zauważyłem zdjęcie kokpitu z zamontowanym Pionierem i przy włączonym radiu dwa lewe segmenty Górnego wyświetlacza były martwe. Działał tylko segment związany z klimatronikem. Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2015, 16:26
Posty: 9 (2/0)
Auto: CX-7 US 2,3 benz. Automat AWD, BOSE, NAVI

Postprzez xedos1 » 17 wrz 2015, 21:17

U mnie działa wszystko tylko nie moge tej godziny nastawic :( W weekend odlacze klemy, narazie auto stoi na prodetalingu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2015, 18:39
Posty: 11
Skąd: Płock
Auto: Mazda CX-7

Postprzez BogBo » 17 wrz 2015, 21:54

Witam! Wszystko, to znaczy co?.. Sorry za pytania ale proszę o szczegóły- jaki samochód i co zostało zamienione, co współpracuje a co nie.
Pozdrawiam.

Dopisano 17 wrz 2015, 23:02:

BogBo napisał(a):Witam! Wszystko, to znaczy co?.. Sorry za pytania ale proszę o szczegóły- jaki samochód i co zostało zamienione, co współpracuje a co nie.
Pozdrawiam.

Ps. Witam wsród fanów CX-7. Ja męczę się i cieszę z niej od 7 lat.
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2015, 16:26
Posty: 9 (2/0)
Auto: CX-7 US 2,3 benz. Automat AWD, BOSE, NAVI

Postprzez P4R4D0X » 22 gru 2017, 09:42

Czołem,
jaką obecnie stację multimedialną warto zainstalować? Mam stację, montowaną w 2011 roku (Win CE5, jak mi się wydaje) ale wiesza się co jakiś czas, a brzmienie i funkcjonalność taka sobie, tak wiec myślę o zmianie. Zależy mi przede wszystkim na dobrym brzmieniu (są klocki BOSE na pokladzie), równoleglej pracy nawigacji i np. muzyki tzn, navi na czas podania komunikatu powinna przyciszać trochę muzykę, i podać komunikat (dotychczasowa stacja całkowicie muzyke wycisza), WiFi i komunikacja z internetem (np. Janosik...co chyba wskazuje, że trzeba sie trzymać androida) oraz na radiu cyfrowym DAB+ ew TV cyfrowa. Podpowiedzcie koleżanki i koledzy, co warto zanabyć :).
Początkujący
 
Od: 22 gru 2017, 09:18
Posty: 3
Auto: CX-7 DISI 2010

Postprzez xtr » 25 gru 2017, 19:45

Właściwie wszystkie współczesne chińczyki z Androidem mają to o czym piszesz. I niestety wszystkie mają od dawna te same wady – beznadziejna jakość rozmów telefonicznych jeśli używasz je jako zestawu głośnomówiącego, gorszy zasięg radia FM niż fabryczne radio, praktycznie te same słabe launchery od czasu Androida 4.2.
Trochę rzeczy poprawili przez ostatnie lata – nie trzeba już czekać pół minuty na załadowanie się systemu, cokolwiek działa AF w RDS, wprowadzili do fabrycznych romów przydatne rzeczy jak stawianie głośnością w zależności od prędkości czy automatyczne przyciemnianie ekranu w nocy – wcześniej też dało się to uzyskać ale z lekkimi kombinacjami.
Ogólnie brał bym coś popularnego na xda-developers. Wtedy jest szansa że jak Chińczycy coś spieprzyli, to społeczność to poprawi jakąś appką albo wgrasz alternatywny ROM. Coś z prockiem PX5 i dużo ramu. Najpopularniejszy alternatywny ROM jest rozwijany przez kolesia który ma Dasaita / Hot Audio.
Miałem chińczyka z Androidem w M3 i byłem zadowolony poza tym że pod koniec trochę sprzętowo nie wyrabiał. W CX7 mnie korciło, ale szkoda mi dobrze działającego fabrycznego zestawu Bluetooth i kombinacji z fabryczną kamerą cofania.
Jak masz czas i nie przeszkadza Ci angielski, to poczytaj sobie trochę wątków w dziale Android Auto / MTCD units na forum xda-developers.
Początkujący
 
Od: 21 mar 2015, 17:43
Posty: 16
Auto: Mazda CX-7 L3-VDT 2010

Postprzez tom111 » 26 gru 2017, 13:01

Jakiś czas temu kupiłem do swojej cx7, stację na androidzie 5, od gościa z Legnicy. Sprzedaje na allegro i ma najniższą cenę. Montaż łatwy, działa fajnie, z bose gra dobrze, tylko niestety sterowanie głośników przód tył nie działa, można tylko sterować prawo-lewo. Telefon działa wg bdb, podłączyłem dodatkowy zew. mikrofon, rozmówców słychać bdb, może trochę głośniej trzeba mówić, bo jakość w drugą stronę trochę gorsza. Przy odrobinie samozaparcia można podłączyć oryginalny mikrofon i myślę że będzie lepiej. Super sprawa, to to że widać kto dzwoni i łatwo wybrać rozmówcę z książki telefonicznej, w fabrycznym bluetooth to była porażka, chyba że ktoś ma wykute wszystkie numery ma pamięć ;) Programy nawigacyjne działają super, osobiście używam automapy. Łączy się z internetem za pośrednictwem telefonu i można sobie zainstalować co się chce. Super działa z interfejsem bluetooth do diagnostyki, mam podłączony na stałe i mogę w każdej chwili sprawdzić np. DPF, ciśnienie w oponach, czy wykasować pojawiający się co jakiś czas błąd SRC ;) Praktycznie wszystkie informacje o aucie, dzięki androidowemu FORScan Lite. Fabryczną kamerę można podłączyć bez problemu, wystarczy wpiąć się w jeden łatwo dostępny żółty kabelek :) Radia nie słucham, ale wg mnie gra dobrze.
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2016, 21:13
Posty: 46 (0/2)
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

Postprzez P4R4D0X » 29 gru 2017, 11:10

Dziekuję koledzy za odpowiedzi,
przyznam ze trochę mnie to zniecheca do zmiany.
Kolego XTR, nie bardzo orientuję się w androidach o których mówisz, czy ktoras z dostępnych stacji na alegro dla CX-7 go posiada?

Takie propozycje znalazlem na alle, ktoras z nich warta jest grzechu Waszym zdaniem?
http://allegro.pl/v-s-tft-sharp-nawigacja-mazda-cx7-android-pl-i6802675265.html
http://allegro.pl/mazda-cx-7-nawigacja-dvd-radio-android-7-2gb-24h-i7079919646.html
Początkujący
 
Od: 22 gru 2017, 09:18
Posty: 3
Auto: CX-7 DISI 2010

Postprzez aj75 » 6 sty 2018, 15:15

Wszystkie te stacje kupisz np. na chińskich portalach dużo taniej około 200-300 dolarów. Miałem stację multimedialną u siebie (RoadRover) i zepsuła się. Jak założyłem "na chwilę" oryginalne radio i usłyszałem różnicę w dźwięku to odechciało mi się chińskich stacji. Generalnie w tych stacjach jest dużo słabsza jakość audio, bluetooth działa słabo i radio ma bardzo złą jakość. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest kupno ramki montażowej i radia 2 din renomowanej firmy. Do tego potrzebny jest sterownik do kierownicy oraz Bose . Całość to dość droga impreza ale w mojej ocenie chińczyk nie ma sensu. Dość mocno się tym interesowałem, wertowałem rosyjskie i angielskie fora ale po założeniu oryginalnego radia mi przeszło.
aj75
 

Postprzez tom111 » 7 sty 2018, 11:16

Z tą słabą jakością dźwięku bym nie przesadzał. Mam BOSE i stacja gra z nim ładnie. Jest w zestawie z nawigacją przystawka do BOSE i sterowania z kierownicy. W porównaniu z oryginalnym radiem stacja ma więcej regulacji dźwięku. Mi w fabrycznym radiu brakowało wysokich dźwięków, teraz jest lepiej, reszta brzmi podobnie jak w fabrycznym. Bluetooth też działa bdb. W chinach bym raczej nie kupował bo 2 lata gwarancji ma swoją wartość :) Android daje nieograniczoną ilość możliwości, programy nawigacyjne jakie kto chce, wg mnie same plusy. Ramka z uniwersalną stacją 2 din wygląda wg mnie bardzo słabo, już wolałbym nawigację przyklejaną do szyby.
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2016, 21:13
Posty: 46 (0/2)
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

Postprzez aj75 » 12 sty 2018, 19:41

No cóż ja słyszę kolosalną różnicę zwłaszcza na płytach CD. Tych dwóch lat gwarancji bym nie przeceniał. Cena 2000 złotych a 250 dolarów to duża różnica.
aj75
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9