Montaż stacji multimedialnej Navi DVD

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tom111 » 13 sty 2018, 16:33

Płyty CD to przeżytek, a w samochodzie już tracą sens całkowicie. Kupiłem najtańszą wersję z androidem na allegro za 1450zł i nie zamieniłbym tego na fabryczne radio, które teraz się kurzy w garażu ;) Na moje ucho mp3 gra teraz lepiej.
Gwarancja, jak dla mnie to bardzo ważna rzecz, szczególnie na sprzęty warte powyżej 500 zł.
Od chińczyków też kupuję ale do 300 zł max, jak ktoś jest odważny to limitu nie ma ;)
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2016, 22:13
Posty: 46 (0/2)
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

Postprzez aj75 » 21 sty 2018, 18:28

tom111 napisał(a):Płyty CD to przeżytek, a w samochodzie już tracą sens całkowicie. Kupiłem najtańszą wersję z androidem na allegro za 1450zł i nie zamieniłbym tego na fabryczne radio, które teraz się kurzy w garażu ;) Na moje ucho mp3 gra teraz lepiej.

To wiele wyjaśnia dlaczego nie słyszysz różnicy :)
A jak radio w trasie i RDS?
aj75
 

Postprzez TheNatiraT » 23 sty 2018, 14:55

Mili Państwo jak wygląda kwestia fabrycznej kamery cofania w połączeniu z multi?
Obraz z fabrycznej kamery jest nadal rzucany na stary "mały" wyświetlacz? Taka forma w zasadzie by mi wystarczyła.
Początkujący
 
Od: 10 kwi 2017, 18:15
Posty: 21
Auto: Mazda CX-7

Postprzez tom111 » 24 sty 2018, 22:46

Kamera działa tak jak przed montażem stacji. Obraz z fabrycznej kamery można bardzo łatwo wyświetlić na ekranie stacji, przez wpięcie się kablem sygnałowym obsługującym kamerę cofania stacji, do żółtego kabla znajdującego się w wiązce przewodów dochodzących do fabrycznych wyświetlaczy komputera pokładowego. Dostęp jest łatwy. Po wyjęciu radia i środkowych nawiewów, można wyjąć panel z wyświetlaczami. W necie jest rosyjskojęzyczny film pokazujący montaż stacji w cx7 i tam też pokazano jak się dostać do przewodów. Na filmie mówią że trzeba się wpiąć w biało-czerwony kabel, ale jest to błąd. Kabel ma być żółty. Po podpięciu obraz z kamery jest na dwóch ekranach, albo jak kto woli po odcięciu kabla obraz może pokazywać tylko stacja.

Dopisano 24 sty 2018, 23:08:

A jak radio w trasie i RDS?

Radia prawie nie słucham, bo mało tam ciekawych rzeczy, chyba że ktoś lubi reklamy <oczko>
RDS działa, w trasie też, ale nie sprawdzałem dokładnie, wolę 16 GB muzyki z pena, lub karty SD, można też odtwarzać z telefonu przez BT. Oczywiście z płyty też działa, jak ktoś lubi :)
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2016, 22:13
Posty: 46 (0/2)
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

Postprzez aj75 » 25 sty 2018, 00:06

tom111 napisał(a):Radia prawie nie słucham, bo mało tam ciekawych rzeczy, chyba że ktoś lubi reklamy <oczko>
RDS działa, w trasie też, ale nie sprawdzałem dokładnie, wolę 16 GB muzyki z pena, lub karty SD, można też odtwarzać z telefonu przez BT. Oczywiście z płyty też działa, jak ktoś lubi :)

Fabryczne radio również obsługuje odtwarzacz muzyki w telefonie przez BT łącznie ze sterowaniem odtwarzaczem . Wiele kompromisów :) Radio zło same reklamy, a płyty CD z innej epoki. Ok zakończmy temat. Miałem i chińczyka i oryginał dla mnie lepsze oryginalne dla ciebie chińskie. Polecam ci zamiast pena 16 GB iPoda. Chińskie radia dobrze je obsługują, a jakość odtwarzania dużo lepsza przynajmniej w moim radiu. Miałem podłączonego Ipoda 80 GB i fajnie się to sprawdzało.
aj75
 

Postprzez tom111 » 25 sty 2018, 14:35

Każdy wybiera to co mu pasuje :)
W fabrycznym radiu, zabawa z płytami mimo zmieniarki była dla mnie uciążliwa, tym bardziej że już w poprzednim samochodzie przyzwyczaiłem się do mp3 z pena, więc korzystałem z muzyki z telefonu przez BT, ale szukanie utworów przez telefon też jest niewygodne, bo fabryczny ekran nie wyświetla nazw utworów przez BT. Teraz wszystko jak na dłoni, bez grzebania w telefonie <oczko>
Niestety w zestawie nie było kabla do iPoda i nie mogę sprawdzić jak to działa, a szkoda bo mam 4 i wszystkie jeszcze działają, chociaż twardy dysk w trzęsącym się samochodzie, to też już raczej poprzednia epoka...
Tego chińskiego ustrojstwa nie używam tylko do słuchania muzyki i telefonu, ale ma ono ogrom innych zastosowań, dzięki androidowi i połączeniu z internetem, a to jest już przepaść technologiczna w porównaniu z fabrycznym rozwiązaniem, ale cóż, niech każdy wybiera co mu pasuje <oczko>

Jakby co, mam do sprzedania fabryczne radio w super stanie ;)
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2016, 22:13
Posty: 46 (0/2)
Auto: Mazda CX7 2,2 2010

PostTen post został usunięty przez Koci@k 5 sty 2020, 04:48.
Powód: Porządki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9