Czujniki parkowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez trelek2 » 6 gru 2010, 00:19

Witajcie,

Niedawno kupiłem używaną europejską CX7. Auto super, na szczęście jest jeszcze na gwaracji, ale mam kilka pytań.

Auto posiada czujniki parkowania przód oraz tył. Czy są one seryjne? Jest na górze taki mini wyświetlacz LCD co pokazuje odległość, ale jak piszczy, że 0 to ja mam jeszcze tak naprawdę 20-30cm do ściany... Przednie działają prawie tylko jak jadę do tyłu... Kiedyś tylko zadziałały jak stałem na światłach i pieszy blisko przechodził. oraz raz kiedy była bardzo blisko ściany przodem. Ale one od razu 0 pokazują. Nie ma nic pośredniego...
Początkujący
 
Od: 6 gru 2010, 00:03
Posty: 19

Postprzez Dan B-B » 6 gru 2010, 00:29

Witam
Seryjnie nie były montowane czujniki cofania ,pewnie diler dołożył,prawie w każdym aucie czujniki pozostawiają jakiś margines bezpieczeństwa ,a co przednich to powinny pokazywać tak samo jak tylne
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 01:53
Posty: 50
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX 7 Sport EU
Nissan Juke 1,6 Turbo

Postprzez stef » 6 gru 2010, 14:06

Oryginalne czujniki nie mają wyświetlacza tylko sygnalizację dźwiękowa.oczywiście mają bezpieczny zapas, nie wyobrażam sobie żeby sygnał ciągły był przy odległości zero.na środkowym tunelu jest wylacznik systemu.tylne czujniki działają tylko po włączeniu wstecznego.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez domin1979 » 13 gru 2010, 21:26

trelek2 napisał(a):Jest pod kierownicą przełącznik. Nie wiem co robi. Przełączam w jedną, drugą pozycję i nie mam pojęcia jaki to ma wpływ na auto.
Prawdopodobnie wiem w czym leży przyczyna, miałem podobny problem. Czujniki przednie raz działały, raz nie, ogólnie wariowały. Przełącznik od czujników normalnie trzymasz na OFF, włączasz tylko przed ciasnym parkowaniem, inaczej czasami piszczy bez powodu jak wykryje coś na ziemi przy małej prędkości.
Co do Twojego problemu to zapewne włożyli sterownik od czujników w taki schowek koło lewej stopy kierowcy. Przechodzą tam wiązki przewodów i prawdopodobnie zakłócają działanie centralki. Ja wymyśliłem prosty patent czyli owinięcie folią aluminiową całej centralki od czujników (a'la klatka Faradaya) i po problemie. Od tamtej pory nie mam problemów. Diler twierdził, że zawsze tam dają i nic się nie dzieje, jak widać nie zawsze. Jeżeli wrzucili centralkę gdzieś indziej spróbuj tego samego patentu.
Tylne szyby spróbuj przeprogramować, jak nie to coś nie łączy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez trelek2 » 17 gru 2010, 14:00

A co do tego konytolera to na razie go nie mogłem znaleźć. Mocniej poszukam jak zrobi się trochę cieplej, a jak nie znajdę to spytam sprzedawcę, gdzie go umieścił. W każdym razie, dzięki za radę.
Początkujący
 
Od: 6 gru 2010, 00:03
Posty: 19

Postprzez KrzychuM6 » 30 gru 2015, 00:02

Znajomy kupil ostatnio CX7 z Niemiec. Ma ono zainstalowane czujniki parkowania na tyl i przod. Problem jest taki, ze czujniki wygladaja jak oryginalne ale na pewno byly dokladane po wyjechaniu z salonu. Najgorsze jest to, ze gdy wlacza sie stacyjnke to one działaja, bo slychac pikanie przez chwile, ale po ok 4s zaczyna sie buczenie i wszystko sie wylacza. Ponowne wlaczenie biegu wstecznego nic nie daje. Co to moze oznaczac?

Po wlaczeniu stacyjki dziala na chwilke, a pozniej buczenie.
Wyglada to mi na jakis test czujnikow, a pozniej wylaczenie ich.
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2012, 11:02
Posty: 122 (0/3)

Postprzez Shimmer » 24 paź 2016, 10:24

Drodzy forumowicze,
proszę o poradę w kwestii czujników parkowania.
To dłuższa historia, ale brak mi już pomysłów i siły.

1. Po stłuczce ( taksówkarz wjechał mi w tym) – miałam naprawianą szkodę w ASO Mazda w Krakowie.
Niby wszystko w porządku, ale zaczęły się problemy z czujnikami – raz działały raz nie. Jeździłam w tą i z powrotem do serwisu i oczywiście panowie na mnie patrzyli jak na upierdliwą babę, bo oczywiście wtedy czujniki działały. Dopiero jak zagroziłam sądem – sprawą zajęli się poważnie. Okazało się, że przy otwartej klapie bagażnika – czujniki działają , a przy zamkniętej już nie. Wymienili zatem wiązkę – i wydawałoby się, że jest ok. Niestety po 2 m-cach użytkowania problem powrócił i czujników brak.
Co może być tego powodem? jakieś pomysły? Na oko laika, to wydaje mi się, że coś tam źle jest podłączone i jakiś kabel się wyrabia i przecina...? Nie wiem. Ale potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym zna, bo Panowie w ASO kity mi wciskają.

2. Kilka dni temu znajomy wymieniał mi żarniki w ksenonach... tak powymieniał, że spieprzył czujniki tym razem z przodu, pewnie jakieś kabelki znowu się rozłączyły. Oczywiście wszystkiego się wypiera, bo czujników nie dotykał, ale widziałam, że zderzakiem manewrował, może wtedy?


Proszę poradźcie mi może jakiś sprawdzony warsztat/osobę w Krakowie lub okolicach, która się zna na tych rzeczach i jest uczciwa.
A może jakieś Wasze sugestie, porady, bo ja już nie mam pomysłu.

Dodam, że mój mąż ma dwie lewe ręce do takich rzeczy, więc mogę liczyć tylko na siebie lub Was.

Dzięki

M.
Shimmer
 

Postprzez Everto » 27 cze 2017, 23:28

witam
niedawno zakupiłem mazdę cx7 (europejska)
auto posiada czujniki z tyłu i z przodu
niestety żadne nie działają (po dojechaniu do przeszkody nic nie piszczy, odległość jaka była to max 15 cm)
na środku koło recznego jest przycisk z literką P (prawdopodobnie od zał przednich) niestety kontrolka nie zapala się na nim ( tak jakby prądu nie było)

jestem świeżym posiadaczem auta i prosze o porady
wg mnie może bezpiecznik padł ale nie wiem gdzie szukać
jutro zdj, wstawie przycisku
Everto
 

Postprzez k31t » 28 maja 2019, 13:36

Oryginalne czujniki parkowania dostarczały kiedyś firma Cobra i Vodafone :D
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2019, 23:26
Posty: 67 (5/6)

Postprzez alilee » 7 cze 2019, 09:38

Może ktoś sie orientuje gdzie znajdę bezpiecznik od tego ustrojstwa? Czujniki mam ale kompletnie martwe, zakładam że popiskiwały bez powodu i ktoś je odłączył. Namierzyłem centralkę w nogach kierowcy ale bezpiecznika już nie.
Początkujący
 
Od: 31 sty 2019, 14:31
Posty: 10
Skąd: wlkp
Auto: była MPV 2,0 d 2003r

jest mitsubishi outlander
jest focus cmax
CX7 2,2 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9