Jak wyświetlić spalnie [US]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez domin1979 » 6 kwi 2009, 22:33

Możesz sprawdzić czy działa edycja trip compa http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... light=trip
Jeżeli tak to się wyświetli ile jest w baku. Jakoś nie sprawdzałem do tej pory.
Ostatnio edytowano 22 maja 2014, 00:41 przez Josh, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Połączenie kilku wątków
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez ztarap » 6 kwi 2009, 22:47

domin1979 napisał(a):Poza tym możesz sprawdzić czy działa edycja trip compa http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... light=trip
Jeżeli tak to się wyświetli ile jest w baku. Jakoś nie sprawdzałem do tej pory.

Obawiam się, że w "amerykańcach" to może nie działać... Już raz próbowałem z opisaną na tym forum kombinacją klawiszy dotyczącą przełączania (na tym dużym czerwonym wyświetlaczu) między zużyciem paliwa średnim, maksymalnym itd. Działa podobno w US wersjach bez nawigacji. Ja "niestety" mam nawigację i u mnie tamto nie zadziałało...
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez CX7TBG » 6 kwi 2009, 22:53

też mam navigacje , ale jutro sprawdze.
Jest w amerykancach pokazywane średnie zurzycie paliwa?
Nadmieniam ze żadniego klawisza info nie mam
Początkujący
 
Od: 2 gru 2008, 20:04
Posty: 13
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: Mazda CX-7

Postprzez ztarap » 6 kwi 2009, 23:00

CX7TBG napisał(a):też mam navigacje , ale jutro sprawdze.
Jest w amerykancach pokazywane średnie zurzycie paliwa?
Nadmieniam ze żadniego klawisza info nie mam


Ktoś na tym forum opisał tę oto procedurę (służy do odblokowania "trip computer" – wówczas na czerwonym wyświetlaczu, w miejscu godziny, po naciskaniu SET pojawiają sią dane o średnim zużyciu, zasięgu na aktualnym paliiwe i jeszcze inne dane):

"– Before you start the engine, hold the CD and AM/FM buttons.
– Start the engine (keep holding the CD and AM/FM buttons).
– After a few seconds, you should see the display read "DIS ON" (driver information system)
– Stop the engine.
– Start the engine again.
– Touch the SET button to see the trip computer.
– Touch the TIME button to see the time."

Niestety w wersjach z navi to nie działa, chociażby dlatego, że nie mamy przycisku "TIME" – sprawdzałem u siebie. Ale spróbować można, może coś źle robiłem...
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez mircus8 » 11 kwi 2009, 20:51

Podany wyżej sposób w mojej maździe Cx-7 USA Sport istotnie zadział, ale "na stojąco", tzn. w garażu oraz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów i mam wskazania "0,0", albo"----".Stąd też pytanie: czy ktos sprawdzał w tym modelu jaki dystans należy przejachać, aby komputer "zatrybił" i zaczął wskazywać jakiekolwiek dane niż te wcześniej wskazane, czy też należy jeszcze dodatkowo coś w sofcie aktywować?
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 5
Skąd: Tarnów
Auto: honda, Mazda CX-7

Postprzez eur1mtk » 14 kwi 2009, 15:07

Witam, czy ktoś wie czy można ustawić spalanie na komputerze i jak w ogóle poustawiać radio w tym samochodzie. Widzę pełno funkcji na wyświetlaczu, a ustawione mam tylko ST (stereo) i zakres fal i nic więcej. Chciałbym wiedzieć ile ten samochód spala benzyny. Niby wiem, że z miejsca A do B i z powrotem jest 300 km. I spaliłem pół baku ale nie ma to jak cyferki. Dajcie znać. M.K.
eur1mtk
 

Postprzez zdeb » 22 mar 2011, 15:51

a jest ? i gdzie jest wyswietlacz śr zuzycia ( wersja z USA)
zdeb
 

Postprzez przempat » 11 wrz 2013, 11:49

Witam
Mam od kilku dni CX-7 2.3 turbo chyba to jest to GT. Jednak nie mogę dojść do tego jak się aktywuje ten komputer. Po naciśnięciu przycisku "Info" w miejscu godziny na wyświetlaczu pojawia się informacja o średnim spalaniu, prędkości / h itp jednak wszystkie wartości są ------ nie ma żadnej. Mam wersje US i licznik wskazuje przebieg w milach a w komputerze pokładowym już informacje są podawane w km czy to nie jest czasem przyczyna tego że nei przelicza poprawnie informacji? Poprzedni właściciel zmienił radio z oryginalnego US na stacje multimedialną DVD , navi itp. chyba zakupił ją w Polsce, stacja dedykowana do tego modelu. jednak nie potrafię rozkminić jak to z tym komputerem pokładowym jest. Ewentualnie czy jest jakaś metoda na przełączenie wskazań z km na mile lub odwrotnie?
proszę o info
przempat
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9